Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2012. márc. 6. 09:45
Van egy fórum valami olyasmi címmel, h Segítség kifolyik a pénz a kezemből...nézz szét ott
2012. márc. 6. 09:43
Gyakorlati tanácsokat várnék, hogyan tudnám jobban beosztani a havi jövedelmünket. Ti hogyan csináljátok?
2012. márc. 6. 09:42
Hogyan osszam be a havi jövedelmünket?
329. Ami.
2012. márc. 2. 19:32
Ügyi vagy,így tovább:)
2012. márc. 2. 10:33
ez jó hír
2012. márc. 2. 10:25

Sziasztok!

Na összegeztem az elmúlt két hónapot.

A jó hír,hogy a párom talált egy fix melóhelyet.

Januárhoz képest több volt a bevételem februárban,de többet is költöttem:-(

Igaz januárban nagyon szűkösen éltünk,februárban nem,de nem szaladt el a ló.

Januárban kellett kölcsönkérni,februárban már nem,és ez már jó,sőt még én adtam másnak kölcsön.

Legtöbbet a cigin tudtunk spórólni,januárban 2-önknek majdnem 30 ezer volt,februárban csak 10 ezer volt.

El tudtam kezdeni törleszteni a tartozásom,és be tudtam fizetni az elmaradt számlámat is.

Februárban is odafigyeltem a pénzre,amit megspóróltam,az ment a tartozásba.

És ami nagyon jó,hogy vissza tudom nézzni,hova ment a pénz,mert vezetem.

Teljesen meg vagyok elégedve magammal,látom az alagút végét,és ami a legjobb,ha hirtelen kell valamit vegyek,akkor is van mihez nyúljak,mert erre a célra egy kicsit félreteszek.

2012. febr. 27. 10:31
Én a magam részéről, megtanultam és még tanulom az ingatlant, és a tözsdét is. Először is még tanulom, hogy a lehető legjobban elsajátítsam, ha érdekel a tanulási módszer, az, hogy kitől privátban le tudom írni. Ingatlannal fogom kezdeni, mert azt saját tőke nélkül is lehet. De még az idén el akarok kezdeni tőzsdézni is.
325. Ami.
2012. febr. 24. 21:20
és mibe fektetsz be? Az a nehéz h rágyere mi lesz jövedelmező,főleg ebben az instabil világban
2012. febr. 24. 13:01

Én azt vezettem be, hogy minden bejövő pénzből bizonyos %.-ot félre teszek, amiből befektetést képezek. Evvel elérem azt, hogy nemsokára a pénz dolgozik nekem, és nem én dolgozom a pénzzért.


Ezt megtanítják nagyon kedvező áron itt az interneten is. Én is itt találtam rá azokra akiktől tanultam.

2012. febr. 17. 10:30

Az igazság az,hogy évekkel ezelőtt nagyon buta voltam és rengeteg tartozást összeszedtem:-(

Sajnos ennek most iszom meg a levét,és igyekszem minnél hamarabb visszafizetni.

Egy tuti,ha egyszer kinyögöm,akkor soha nem fogok hitelt felvenni.

Akkor tudok majd csak fellélegezni,ha tudom,nincs egy forint tartozásom sem.

Úgyhogy a most összegyűjtött kis pénz oda megy,hogy minnél hamarabb leteljen.

Könnyen jött a pénz,csak mire visszanyögi az ember,ráadásul kétszer beleestem.

Gondolom,tudjátok miről van szó.Pr....nt.

322. c3f39fd03b (válaszként erre: 314. - Irgum-burgum)
2012. febr. 16. 15:19
NA,ez tök jó :-)
321. Ami.
2012. febr. 16. 15:17
Gratula.Jó dolog ez a felírás.Nekem nem okoz gondot,most is voltam mekibe,hazaértem írom h 700forint meki.Én évek óta írom a kiadásaimat.
320. c3f39fd03b (válaszként erre: 7. - Irgum-burgum)
2012. febr. 16. 14:53
Pedig muszáj,meg kell szokni.Eleinte nekem is idegesítő volt írogatni,de inkább ezzel küszködök,mint azzal,hogy elfolyt a pénzem.
319. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Irgum-burgum)
2012. febr. 16. 14:51
Én két éve voltam így.Akkor elővettem egy füzetet,és felírtam a havi bevételt,meg hogy mire szoktam költeni: kozmetikum,szórakozás,ruha,kaja,ajándék,stb.Amikor vettem valamit,mindig beírtam a megfelelő címszóhoz.Már az első hónap elteltével megláttam,hogy sajna kozmetikumokra baromi sokat költöttem,addig föl se tűnt.Onnantól már sokkal könnyebb volt,mert láttam,mire megy e l a lóvé.Megszabtam magamnak,hogy mennyit szeretnék egy hónapban,és ha törik,ha szakadt,ahhoz a pénzhez nem nyúltam hozzá,úgy vettem,mintha az nem is lenne.
2012. febr. 16. 14:46

mi is elkezdtük a párommal ezt a módszert, minden számlát csatolok egy laphoz, amire írom hogy mire mennyit költöttem.

Bár ilyen gondom nem volt, de segít átlátni a dolgokat, nemrossz folytatom. :)

317. irgum-burgum (válaszként erre: 316. - Jozsi.38)
2012. febr. 16. 14:42

Köszi.Úgy érzem elég sokat haladtam előre,persze van még hova fejlődnöm,de jó úton járok.

De már az jó érzés,hogy mindig van egy kicsi elrakva,amihez ha kell hozzá tudjak nyúlni,és nem kell kölcsönkérni.

Egy darabig még nem fogom látni a nagy áttörést,mert a tartozást vissza kell fizetni,de legalább a fejem nem fáj már az anyagi végett.

2012. febr. 16. 14:38
kíváncsian várom a fejleményeket, és persze örülök, hogy sikerült összehoznod a spórolást
2012. febr. 16. 14:21
Ha letelik a február,megírom,hogy mennyit tudtam spórolni januárhoz képest.Nagyon kiváncsi leszek.
2012. febr. 16. 14:19

Végre sikerül vezetnem a bevétel-kiadást a gépen.Elég sok mindenről árulkodik:-(

Első lépésem az volt,hogy tölteni kezdtem a cigit.Hát már ezzel rengeteget megspóroltam,kevesebb mint a fele megy el most cigire.

Inkább itthon csinálok pudingot,mert tényleg olcsóbb,és a gyerekemnek csinálok tejbegrízt,ha édeset akar enni.

Üdítőnek lőttek,helyette szörp,ezzel is sikerült spórolni.

Nem járok a kis boltba már,hanem veszem a fáradtságot és elmegyek a pennybe,sokkal olcsóbb.

Pelenkát is darabra veszem,ezen is tudtam húzni a nadrágszíjon.Hirtelen ez jutott eszembe,és végre látom az alagút végét.

2012. jan. 27. 22:53
Nekem sincs TV - m és nem is hiányzik. Rádiót sem hallgatok és újságot sem olvasok. Mindezek a negatív dolgok nem is hiányoznak az életemből.
312. Ami. (válaszként erre: 311. - Danina)
2012. jan. 9. 00:06
:) Aranyos vagy:) Hát ezt fejben kell eldönteni.
311. danina (válaszként erre: 307. - Ami.)
2012. jan. 8. 12:36

Minden elismerésem a tiéd!!

Nekem nincs dugipénzem,egy fajta sem,mert ha tudom,hogy van,akkor az már csak VOLT...

Ha a NINCS-ről tudom,hogy van,mert hát én tettem el :-))tehát VAN,és akkor már az sincs... :-(((

310. szimba (válaszként erre: 40. - De Luca)
2012. jan. 8. 12:32
nekem egy tévéadóm sincs, és már nem is hiányzik :)
309. szimba (válaszként erre: 12. - Df2a740c00)
2012. jan. 8. 12:28
Nekem is belefér 20 ezerbe a rezsi. :) Télen max. 25 ezer. Persze pici a lakás és egyedül vagyok.
308. danina (válaszként erre: 306. - Irgum-burgum)
2012. jan. 4. 12:14

Én is mindig ebben reménykedem. :-D

Mi most -50-nel rugaszkodtunk neki az új évnek.Cégünk nem kompenzálja az adójóváírás törlését,az megint -20 havonta kettőnknek.

Így első nekifutásra már a remény is ugrott,hogy valaha is lesz félretett pénzem. :-(((

De lehet,holnap derűsebben látom a dolgokat. :-D

307. Ami.
2012. jan. 4. 12:00
Én is így szoktam,mindig van dugipénzem,2 féle,van a nincs és a van,a van a pénztárcámba van belehajtva az igazolványok közé,ha bármi történne,és szükségem van rá,ehhez 3 év után nyúltam hozzá először,majd a következi haviból visszatettem,ez az amit tudom h kell előveszem,és minden hónapba van egy boríték amibe rakok x összeget,ez a nincs,amit nem veszek figyelembe,nem számolom,csak rakom be.Ha elfogy hó végére se nyúlok hozzá,mert ez nincs.Így van a fejembe elkönyvelve.Mi ebből a nincsből vettünk autót,és ebből mentünk nyaralni.
2012. jan. 3. 18:38
És elhatároztam,hogy valamennyi kis összeget mindig félrerakok,és ha törik,ha szakad ahoz nem nyúlok hozzá.Remélem idén sikerül összeszedjem magam.
305. Ami.
2012. jan. 3. 14:10

Sok sikert,bár nekem a füzetes megoldás bevált,de én csak a kiadásokat írom a bevételt nem.Én csak látni szeretném mennyit költünk egy hónapban és mire.Mitől lehet megválni,ha úgy alakul az anyagi helyzetünk.

A cigit talán sikerül betartanod,főleg h most betiltották több helyen,drágul is.

Nekem az idei kérések közt egy lakás volt tavaszra,meg baba őszre,remélem minden összejön:)

2012. jan. 3. 11:22
Csak és kizárólag szemlélet váltással lehet megtanulni gazdálkodni, és egyenesbe hozni a pénzügyeket. Ezen én is keresztül mentem.
2012. jan. 3. 10:25
letöltöttem egy családi kasszás szoftert a gépre,talán ott könnyebben és kitartóbban tudom vezetni,mint a füzetbe.Idei fogadalmam az volt,hogy jobban odafigyelek a pénzemre,na meg kevesebb cigizem.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook