Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! fórum

Segítsetek! Kifolyik a pénz a kezemből! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
422. Ami. (válaszként erre: 419. - Szélike)
2012. márc. 10. 13:51

Uhh,én tuti szóltam volna ha észreveszem,és utána közöltem is volna h elvesztett egy vásárlót.

Szörnyű milyen világot élünk.

421. Szélike (válaszként erre: 416. - Cippora)
2012. márc. 10. 13:48

Nálunk távhő van így csak a szüleim tapasztalatát tudom. Valamivel olcsóbb és melegebb van az biztos.

De mindig vadászni kell hol tudnak olcsóbban fát venni.

420. Ami.
2012. márc. 10. 13:48

Olcsóbb fával,főleg ha olcsón tudsz fához jutni.

Nekünk is digi van ez a 3300as csomag,és van minimax,sport minden.

Egyébként az áramon én is kibuktam 7ezerrel több lett a múlt hónap a szokásosnál,ugyh vagy vmi elszámolás volt,mármint ilyen negyed éves vagy vmi..meg ugye most meg is emelték.

419. Szélike (válaszként erre: 416. - Cippora)
2012. márc. 10. 13:47

Azt számolgattam hogyha a tv és a net kisebb csomag lenne kb 2000 spórolnánk havonta. De lehet akkor a telefon nem lenne ennyire kedvezményes. utána járok hétfőn mert a neten nem egyértelmű amit olvastam.

A vízszámla nagyon sok. 6m3 a hideg és 5 m3 a meleg. Lejebb kell menni. Lemértem ma két mosási programot. az egyik 35-40 litert a másik 70litert fogyaszt. Plusz utána járok a levegőbefúvós (lehet nem így mondják) csapok után. Hátha spórolnánk, mert az én férjem mániás kézmosó és zuhanyozni is annyival zuhanyzik mint mi hárman együtt.


Becsaptak a hentesnél! :(( Sebaj elveszített egy vásárlót. Az fáj hogy láttam szándékosan csinálja, de nem mertem szólni. Nem megyek többet oda.

2012. márc. 10. 11:18
azt cáfolnám hogy ugyanolyan drága fával fűteni mint gázzal :) inkább olcsóbb
417. fc62868258 (válaszként erre: 415. - Szélike)
2012. márc. 10. 10:52

én is akartam olcsóbb előfizetést, a jelenlegi havi 11 euró, az meg 1 évre lenne 20 euró, de a férjem nem megy bele, mert ott nincsenek sportcsatornák. Az évi szinten 113 euró spórolás lenne....

ott van a biztositása, ami nem valami előnyös feltételekkel köttetett, én szivesen felmondanám, de én a helyében nem intézhetem....:-(

416. Cippora (válaszként erre: 415. - Szélike)
2012. márc. 10. 10:05

Szia!

Én a gáz számla lejjebb vitelére keresem... :) Nagyon magas volt a télen :( jövőre úgy gondoltuk,megpróbálnánk fával tüzelni hátha,de már többen kedvemet szegték,hogy olcsóbb így sem lesz,mert a fára elmegy ugyanúgy...


Mi digisek vagyunk,van minimax,és 3300-at fizetünk egy hónapra.

2012. márc. 10. 09:23

Sziasztok!

1 órája számolok!

Gyalázatosan sok a rezsink.

Most arra keresem a választ, hogy tudom lejebb vinni a víz és áramszámlát. Meg hogyan győzöm meg a férjem az olcsóbb és lasabb internetről. Lehet a tv is lejebb kellene adni, a de agyerek szereti a minimaxot. De lehet akkor marad a dvd. Egyébként se jó a sok tv nézés.

414. f758a7200f (válaszként erre: 398. - Szélike)
2012. márc. 8. 11:47

Szélike, sztem be lehet osztani 1800-at 4 személyre, gondolj húsmentes alternatívákra, nem kell mindenkorra lemondani róla, az állati fehérje fontos, de pl. ha egyik másik este egy tésztás kaját csúsztatsz be, vagy rizottót, sztem a heti átlagon sokat javít.


Pl. ha a gyerekek kicsit finnyásabbak, és valamilyen szószt nem szeretnek, akkor általában kiveszem az ő részüket és azt reszelt sajttal adom (ezt imádják), vagy szoktam úgy is, hogy a nagyobbik paradicsomszósszal enné a kisebbik meg pesztóval, hát akkor külön külön is csinálom nekik, de ez nem változtat a költségeken, mert előre is főzök pár napra, a paradicsomszósz meg jól variálható (tonhalasan, szalonnásan, zöldségesen stb.)


Rizottót lehet fehéren is, hús és minden nélkül csak reszelt sajttal, vagy pedig zöldségesen, zöldségkeverékes alappal, stb.


VAn erre több topik, olcsó ételek, főzz olcsón, és hasonló címekkel, keress rá, tuti találsz ötleteket, lehet jókat enni olcsón is

413. Jasmine24 (válaszként erre: 412. - MelisUK)
2012. márc. 7. 11:55

Igen, ebben biztos vagyok, hogy nem lesz azert olyan konnyu, de ugy erzem, most jo uton haladok. Ferjem meg kifejezetten orul most ennek az elhatarozasomnak, mert kb mindig azokat a dolgokat magyarazta nekem, amiket Te is leirtal korabban.

Koszonom a biztatast! :)

412. MelisUK (válaszként erre: 411. - Jasmine24)
2012. márc. 7. 11:28
Egyik napról a másikra nem fog sikerülni a lehető legmaximálisabb spórolás, viszont ha belekezdessz, akkor egyre ügyesebb leszel, egyre jobban feltalálod majd magad. A ti igényeitek szerint irányíthatjátok, igazíthatjátok a spórolást. Sok sikert és kitartás hozzá! Meg néha jutalmazd meg magad valami aprósággal, hogy milyen ügyes vagy! :)
411. Jasmine24 (válaszként erre: 407. - MelisUK)
2012. márc. 7. 11:19

KOszi szepen! Ugy erzem, mar kezdek rajonni, hogy tenyleg fontos lenne tudatosabban vasarolni, stb. Ennek erdekeben, ma osszeallitok egy A es B heti menusort, igy majd mindig tudom, hogy pontosan mit kell majd vennem a heti bevasarlasnal es azon felul nem fogok kolteni egy pennyvel sem tobbet.

Valamint ma mar biciklivel jottem be dolgozni, igy elkezdtem sporolni a benzinen is es raadasul meg jobban is erzem magam tole. :) Ja, es ma mar pakoltam magamnak kajat, igy nem a boltban fogom megvenni az ebedemet, ami sokkal tobbe kerul. Szoval rajta vagyok az ugyon! :))

410. MelisUK (válaszként erre: 409. - Jozsi.38)
2012. márc. 7. 11:19

Köszi. :)

Mi úgy voltunk az apró örömökkel, hogy tudtuk, hogy csak ideig-óráig kell lemondani nagyon sokminenről, hogy hamarosan könnyebb lesz - folyton ez lebegett a szemünk előtt. Így képesek voltunk rengeteg dologról lemondani, mert tudtuk magunkról, hogy képesek vagyunk ennél jobb életkörülményeket is teremteni. Viszont olyan szinten hozzászoktunk a spóroláshoz, hogy hiába megtehetnénk, hogy minden reggel drága márkás joghurtot együnk a reggeli után, mégis a tescosat vesszük továbbra is, meg a leértékeltet, ami már le fog járni, szóval benyomjuk a fagyasztóba, hisz jó lesz felengedés után. (Pár zsírszegény diétás joghurt nem lesz jó, összecsomósodnak, de hát ki kellett tapasztalni.) Továbbra is veszünk tescos kólát, mindig nézzük a leértékelt zöldséget, gyümölcsöt, kenyér félét, húsokat, ez az első, amit megnézünk a boltokban. Tisztában vagyunk vele, hogy pl sajtot nem veszünk, ha x forint felett van kilója. Ha meg akciós valahol és jó áron van, akkor veszünk többet. Jobbára hosszú lejáratuk van a sajtoknak, de ha szükséges, akkor az is a fagyasztóban landol. :) A Lidl-ben hétvégenként nagyon jó fél áras akciók szoktak lenni, jobbára olyankor veszünk húst és lefagyasztjuk. Minden akciót figyelünk, ha valami olcsóbb, akkor abból többet veszünk. Már hosszú évek óta nem vettünk pl mosóport teljes áron. Olyanok vagyunk már lassan, mint aki fél valami háborútól, vagy élőhalott inváziótól, mert mindenből felpakoltunk, hogy legyen. A padláson tárolunk tisztítószereket, amik olcsóbbak voltak, olajat, rizst, tésztaféléket, tartós élelmiszereket. Ha valami elfogy, akkor hozunk le. Ha pedig látjuk, hogy fogyóban van fent valami, akkor az megy a vásárlási listára. Most pl a wc papír volt nagyon jó áron, szóval abból vettünk többet.

És még sorolhatnám. :)

2012. márc. 7. 11:03
nekem szimpatikus a hozzáállásod melisUK. nekem három gyerekem van spórolunk amin tudunk, de ettől még az apró örömökről nem mondtunk le
408. MelisUK (válaszként erre: 398. - Szélike)
2012. márc. 7. 11:02

Leírom a technikám, a technikánk, mert éltünk úgy, hogy annyi pénzünk nem volt, hogy másnap enni vegyünk, hogy valahol fedél alatt aludjunk, majd éltünk úgy, hogy csak az egyikünknek volt fizetése, napi 9 órát dolgozott a párom heti 6 napot kevesebb mint minimálbérért nem bejelentetten, én meg munkát kerestem. 5 hónapig éltünk úgy hogy nem volt munkám, nem kaptam semmiféle segélyt, a párom pedig minimálbér alatt keresett, mégis megéltünk. Hogy min spóroltunk? A kaján, a fűtésen, az áramszámlán. Igazán erről nem lehet sokat újat mondani szerintem, főzelék főzelék hátán, meg kenyér, esetleg tesco cola, ha már nagyon untuk a vizet. Találtam péntek-szombat estékre 6-6 órás munkát, azaz 12 órát dolgoztam hetente, az órabérem minimálbér alatt, nem bejelentve, viszont nap végén két főre bőven kaptam kaját. Ez rengeteget számított. Fűteni 18 fokig fűtöttünk, abban még nem lesz beteg az ember. Jól felöltöztünk és nem fáztunk. Lámpát csak akkor használtunk, ha már tényleg kellett.


De hogy mindezek mellett mit is csináltunk? Hisz egy pillanatig sem volt az bennünk, hogy pusztán ennyi pénzből szeretnénk életünk végéig élni. Nem is volt elég, sokszor lementünk a bankszámlánk hitelkeretébe, nagyon nehéz volt visszahozni nullásra, vagy olyanra, hogy pénz is legyen rajta ténylegesen. Azt tettük, hogy én állandóan jelentkeztem mindenféle állásra. Komolyan mindenfélére. Naponta kb 80-100 állásra jelentkeztem. A távolság sem érdekelt, de persze előnyben részesítettem a közelebbi munkákat. Álláshírdetésekre jelentkeztem a könyvtárból neten keresztül, a munkaügyi központban a hírdetésekre, onnan ingyen lehetett telefonálni is munka ügyben, mert sok munkára telefonon kell jelentkezni, az újságokban levő hírdetésekre is jelentkeztem, sőt, fogtam magam, nyomtattam rengeteg önéletrajzot és minden boltba, minden pékségbe, minden cukrászdába, minden kocsmába, egyszerűen mindenhová jelentkeztem, ahol ember dolgozhat. Rengeteg helyre azért nem vettek fel, mert diplomás vagyok, megint rengetegre azért, mert nem is kellett nekik ember. Végül találtam egy sajnos újfent nem bejelentett állást, méghozzá nem is a végzettségemnek megfelelőt, takarítottam egy hotelban. És mivel nem jelentettek be, így többet kaptam, mint a minimálbér. Eleinte heti 5 napot mehettem, majd heti 7 napot. De nem csak takarítottam, egy idő után már a konyhán is dologztam, először csak mosogattam, majd főztem is, majd még a felújításokban is segítettem, csiszoltam, festettem, egyszerűen mindent megcsináltam. Közben persze továbbra is jelentkeztem munkákra, hogy hátha lesz valami jobb, valami bejelentett, ahol kevesebbet dolgozva, úgy, hogy még szabadnapom is van, hasonló pénzt, vagy többet kaphatok. Felvettek egy kávézóba, az egyik cukrászuk és egy kisebb főnök lettem. Hát, ez sem a végzettségem, de értettem hozzá, gyorsan beletanultam. A főnököm olyan elégedett volt velem, hogy hamar kisfőnök lettem. Persze ezzel sem elégedtem meg, továbbra is jelentkeztem munkákra, de már nem akármire, csak jobb állásokra, hisz az önéletrajzomban már olyan munkahely szerepelt, ahol vezető beosztásban voltam. Így kerültem a mostani helyemre, ahol managerként dolgozom. Jó fizetést kapok, de továbbra sem ülök a fenekemen, mihelyt találok jobbat, tovább fogok állni. Nem fogok 10-20 évig egy munkahelyen maradni, ha van esély jobbat találni. A párom ugyanott maradt, mivel látta a főnöke, hogy mindenben segít, nagyon gyorsan tanul, így folyamatosan emelkedett a fizetése, sőt, be is jelentették. Mára már egyéni vállalkozóként dolgozik, de továbbra is a cégnek. Még az én fizum se éri el az övét. :) Itt is a motiváció, próbálok olyan munkahelyet keresni, hogy ne maradjak el nagyon mögötte, vagy akár jobban is keressek.

Ez az a mentalitás, beállítódottság, amivel előre lehet törni, amivel el lehet odáig jutni, hogy luxus dolgokra gyűjthessen az ember.

407. MelisUK (válaszként erre: 397. - Jasmine24)
2012. márc. 7. 10:40
Köszi szépen. :) Azt tudom neked ajánlani, hogy hagyadhozz a párodra, sokat tanulhatsz tőle, kérd ki a tanácsait. Meg olvasd el mások spórolási tanácsait és gondolkozz el mélyen rajtuk. (Persze ne azokén, akik ellenkeznek, akik olyanokat írnak, hogy ez mind lemondás, meg így nem lehet élni.) Sok dolog elképesztően nevetségesnek hangozhat, ha nem úgy nőttél fel, ha az egész életed más beállítottságban élted le eddig. Viszont ha mélyen belegondolsz, akkor szerintem látni fogod, hogy bizonyos dolgokra teljesen fölöslegesen szórod el a pénzt. Ha belátod ezeket, onnantól kezdve menni fog a spórolás, sőt, próbálsz majd segíteni másoknak, hogy nekik is menjen. :) Sok sikert! :)
406. Sly7105 (válaszként erre: 404. - Ami.)
2012. márc. 7. 07:40
Húsárut is ott?
2012. márc. 7. 07:11
Megpróbálok, még ügyesebben vásárolni. Pontosan vezetek majd mindent. Beszámolok hogyan ment. :)
404. Ami.
2012. márc. 6. 21:02

Én mindent.Egyedül sütőpapírt nem kaptam múltkor:)

De lidlbe is járok még,de ez a kettő,pont szembe van egymással,csütörtökönként van akcióváltás,és akkor veszek mindent amit használunk és le van árazva.És akkor hetente bevásárolok,közbe meg csak kenyeret,zsömlét veszünk.

403. Sly7105
2012. márc. 6. 20:51
*mindent
402. Sly7105
2012. márc. 6. 20:45
Penny-ben minden megkaptok, ami kell a háztartásban, a főzéshez? Én nagyon rég voltam, összességében is talán csak egyszer-kétszer. Valahogy nem volt szimpatikus.
401. Ami.
2012. márc. 6. 19:59
Én minden csütörtökön megyek a pennybe és csak akciós dolgokat veszek.Jó persze néha van valami ami kell,mert elfogyott,akkor azt is,de mivel mindent veszek amit szoktunk amikor akciós,és épp nincs is rá szükségem,amikor kell kéznél van.A pennynél az a jó h fel van sorolva a blokkon az akciók levonása,így a végén kiszámolom,és büszke vagyok h spóroltam pl 1500 forintot.Férjem mindig nevet rajtam h tudok örülni neki,és úgy kezdi mikor hazaérek,h nah mennyit spóroltál?:)
400. irgum-burgum (válaszként erre: 398. - Szélike)
2012. márc. 6. 16:51
Én például pénteken átmentem a penny marketbe.Összeírtam mit akarok főzni,mit kell vegyek és csak azt vettem.Például:gulyáslevesnek valót,rakottkrumplinak valót,spenót,rizseshusinak valót,vettem egy karton tejet,mert akciós volt,és vettem felvágottat a napokra,és fizettem összesen 7000 ft.Kb.5 napra meg van a főtt kaja és a reggeli,vacsira való.Mindenből csak a legolcsóbbat vettem.
399. irgum-burgum (válaszként erre: 398. - Szélike)
2012. márc. 6. 16:44
Most néztem vissza a februárt,hogy mennyit költöttem élelmiszerre.napi 1862 ft átlagosan.Ebbe benne van minden,a főzni való,felvágott,kenyér,joghurt,stb..és nekem is 4 főre
2012. márc. 6. 16:33

Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat, az jutott eszembe, hogy de jó lenne "luxus" dolgokra gyüjteni. De könyörgöm, néha az akciós élemiszert is csak nyögve nyelve tudjuk kifizetni.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy aki tényleg a napi kaja, rezsi kifizetésével küzködik annak van valami túlélési technikája. Kiszámoltam bevétel, kiadás és mennyi marad naponta. Kb 1.800 ft naponta 4 főre. Belahalok hogy ezt hogyan osszam be.:(

397. Jasmine24 (válaszként erre: 396. - MelisUK)
2012. márc. 6. 16:14

Szerintem jo dolgokat irsz, es tiszteletre melto amit veghez viszel. En sajnos nem kaptam jo neveltetest a sporolassal kapcsolatosan, mindig azt lattam, hogy szorjak a penzt a szuleim. Szerencsere a parom viszont jo ebben es mar sokat igazodtam hozza.

Abban teljesen igazad van, hogy hozzaallas kerdese az egesz.

Amugy szerintem Te egy kemeny csaj lehetsz es megerdemled amid van.

396. MelisUK (válaszként erre: 384. - De Luca)
2012. márc. 6. 15:12
Lehet, hogy akkor mi nem a "normális" módon lettünk nevelve és többet kibírunk. Én is folytonos vádaskodásokat kapok, hogy ebből meg abból nem futja erre meg arra. Megtanított az élet, hogy hogyan spóroljak, kezdve a neveltetéssel, folytatva az iskolával, majd a nincstelenséggel. Nem tudok a fenekemen maradni egyszerűen, hajtom magam a jobbnál jobb munka felé. Szerintem mindenkinek ugyanúgy megvan az esélye, mint neked és nekem is. Ha akarjuk, ha teszünk érte, akkor lesz. Fura módon említettem már meg egy hasonló pénzkérdéssel, megélhetéssel kapcsolatos fórumon, mikor már rengeteg sértő hozzászólást is kaptam, hogy hajléktalanból jutottam el idáig. Erre fura módon senki nem reagált. Ha képes voltam a semmiből jó dolgokat teremteni, ka képes voltam talpra állni, akkor más is elérhet hasonló dolgokat, még többet is akár. :)
395. MelisUK (válaszként erre: 386. - Jasmine24)
2012. márc. 6. 15:08
Örülök, hogy értékeled az ötletet! :)
394. Sly7105 (válaszként erre: 392. - Fc62868258)
2012. márc. 6. 14:56
Az fantasztikus lenne valóban, ha a jövedelemből csak rezsire, kajára és megélhetésre kellene költeni. Akkor sokan nem panaszkodnának. De sajnos a nagy többségnek minimum van egy lakás, esetleg autóhitele, ami valószínű svájci frankos, és ha esetleg volt olyan kapzsi és vett valamit részletre, akkor már tényleg nehéz kikalkulálni a hónapot.
393. Sly7105 (válaszként erre: 391. - Csgybzs)
2012. márc. 6. 14:54
Hát az tényleg vicces lehet... BMW-be 2 ezerért tankolni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook