Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


103. 3cbd320f88 (válaszként erre: 101. - 45d9de4f84)
2010. júl. 14. 08:55

Elméletileg a 4-8. napig a legrosszabb, de nekem is tovább volt rossz...dec. 10-én műtöttek, de még karácsonykor fájt nagyon...

Babapiskóta teába áztatva abban még egy kis szénhidrát is van és könnyű lenyelni mert szétmálik...főleg ha hideg a tea akkor még hűsítő is :)

4 hét után már csinálhattam dolgokat, addig nem...

2010. júl. 13. 12:29
Szerintem ezt mindeképpen bízd a dokira.:) Én kb 2 hetesen éreztem azt, hogy na jobban vagyok, sőt jól vagyok, de mikor kontrollon azt mondta, hogy még 1 hét pihenő, azthittem lemegyek hídba. :D És így lett 3 hét :( A napozást azt nem nagyon javasolják :/ Én tnap kimentem 6 körül. Az úgy oké volt... A kérdésre visszatérve szerintem ha elmúltál 2 hetes és a doki is aztmondja, hogy mehet a napozás és minden más...akkor vágj bele! ;))
101. 45d9de4f84 (válaszként erre: 100. - Monika0104)
2010. júl. 11. 15:07

Azt nem mondtam, hogy nem fájt az evés... Jaj, dehogynem... Savasat (pl. gyümölcsöt) még most sem eszem, csak banánt, de az még csíp egy cseppet. Cataflam már csak a fejemre kell, mert az szétrobbangat..


Kicsit idegesít, hogy a környezetem csodálkozik, mennyire rossz még mindig, meg hogyhogy nem dolgozhatok, hisz már egy hetes stb.


Tényleg, ha most vagyok egy hetes kb. mikor lehet robogózni, strandolni, napozni??? (Tudom, hogy ez ember függvénye, de biztos van egy átlagos arány itt is :) )

2010. júl. 10. 12:44
Mindenki másképp éli meg valaki teljesen normálisan tud utána enni nem is fáj neki , valaki mint én beszélni sem tudtam enni meg végképp nem minden nyelés kínszenvedés volt.De valojában az tényleg igaz, hogy a keményebb ennivalók sokkal jobban segítenek mint a pépesek .Mondjuk nehezebb is lenyelni.
99. 86693fd3df (válaszként erre: 96. - 45d9de4f84)
2010. júl. 9. 19:56
Szerintem amúgy az lényegtelen, hogy melyik napon kezded el az evést. Én óvatosan és iszonyat fájdalommal nyeltem. Levest és vizet és kenyeret ettem-ittam folyton. A pizza csak apró falatokra csípkedve ment. Örülj neki, hogy ilyen hamar tudtál enni. A csípős dolgokkal vigyázz! Nekem nem tettek jót :/ :)
98. 86693fd3df (válaszként erre: 97. - 45d9de4f84)
2010. júl. 9. 19:54

Kedves Für Elise! :) Elhiszem, hogy fáj. Én tegnap voltam az utolsó kontrollomon és 1 órán keresztül beszélgettem a dokival. Elmondta, hogy a 4.-5.-6. nap nehéz és azon túl kell esni és utána már minden rendben megy...:) Az, hogy vörös az nem baj, nekem is olyan volt, és égett és csípte, ha narancslevet ittam. Szóval mindenért rinyáltam csak. Nekem a víz, kamillatea és a sok-sok vajas kenyér vált be, amúgy. A kenyér és zsemle beljesen hihetetlen gyorsan viszi le a váladékot. Nemsokára túl leszel rajta, ne aggódj :) Már napról napra csak jobb lesz...:)

Puszi :) Kitartáááás!!! ;)

2010. júl. 9. 14:00

Bár már nem írtok, én azért folytatom. Ez az 5. nap. Még mindig kell a 3 cataflam/nap, de már nem olyan gyorsan. Inkább akkor fáj, ha gyorsan vagy hirtelen eszem. Eddig enni jobb volt, mint inni, de mostmár az sem olyan kívánatos.


Most az a problémám, hogy menten megfulladok. Szerintem a jobb oldalam megindult és szinte teljesen elzárja a légutamat. Mivel nincs orrlégzésem sem, nagyon nehéz a levegőhöz jutás. Hiába iszok, nem megy lefele az a kis akadályozó valami. Tisztára szédelgek. Eddig ez a legrosszabb, még a fájdalom is jobb, mert arra van orvosság. Belenéztem a torkomba, és vérpiros a szájpalás szinte a nyelvemig. Valószínűleg tényleg válik a seb ás be akart vérezni, csak a vérzéscsillapító por eddig segíthetett. Jaj nagyon gáz, meddig tart még???? :((((

2010. júl. 8. 13:19
De amin tényleg csodálkozom, hogy írtátok, már valaki 5. nap tudott enni... Én már 2. nap reggel ettem egy jó nagy brióst, majd hotdogot, husit stb.. és még így sem gyógyul. Mi lenne, ha 5 napig nem ettem volna? ...
2010. júl. 8. 11:47

Na itthon vagyok végre, bár reggel azért még agyalt rajta a doki. Hétfőn műtöttek. Elejétől fogva ittam és ettem, amennyit kell (sőt még többet mint amennyit itthon szoktam, így még híztam is másfél kilót fogyás helyett, mégis veszélyesen vastag a lepedékem. :( Doki szerint ha továbbra is mindent jól csinálok, valamint szedem az antibiotikumot amit felírt + a vérzéscsillapítót, nem lesz semmi baj.


Nekem inkább az a bajom, hogy holnap vagy holnapután megjön és kíváncsi vagyok, mennyi összefüggés lesz a mensi és a vérzéscsillapító, meg egyéb bogyók között.


Fájdalomcsillapítóból napi 3 nagyon kell (néha 4, ha éjszaka is felkelek, mert olyankor a legdurvább). Emiatt fáj is a gyomrom rendesen, ma majd meghaltam, úgy felpuffasztott a sok szénhidrát és gyógyszer, ezért épp mályvateát kutyulok segítségképpen.


Amúgy a kórházról pozitív a véleményem, rendesek voltak. Sok vizit, jó kaják, kedves nővérkék. (Nyíregyháza amúgy).


Nekem nem is nagyon vérzett a műtétnél, a mandula se lett széttrancsírozva, hanem egészben esett elém a tálkába. A nagyobbikat alig éreztem, de a kisebbiket még utánszúrni is kellezt a fájdalomcsillapítós tűvel a műtét közben. brrr


Ja és a pénzt sehogyse tudtam odaadni, sosem volt megfelelő pillanat, úgyhogy utolsó esélyem a kontroll lesz jövőhéten...

94. 86693fd3df (válaszként erre: 92. - Monika0104)
2010. júl. 2. 13:11
Ééés nagyonigazad van :) Ma voltam dokinál kontrollon és mondta, hogy sokkal, de sokkal szebb, mint volt. A jobb oldalról jobban jön a váladék, mint a balról, de hát majd ott is szép lesz, idővel. Alig várom, hogy mehessek napozni és fürdeni :))
93. 484b000711 (válaszként erre: 91. - 86693fd3df)
2010. júl. 2. 10:38
Fájdalmat éreztem. Azt a lógós valamit nem.
92. monika0104 (válaszként erre: 91. - 86693fd3df)
2010. júl. 2. 07:52
Szia látod most már csak jobb lesz figyeld meg.
91. 86693fd3df (válaszként erre: 90. - 484b000711)
2010. júl. 1. 18:42

szerintem mindenkinél máshogy van ez a dolog. anyum sem érzett semmit, és most is csak nagyokat néz, mikor látja, hogy nekem mennyire fáj. :)

mostmár sokkal jobb, mint az előző napokban, azthittem jobb már nem lehet, de mégis...^^

90. 484b000711 (válaszként erre: 87. - 86693fd3df)
2010. júl. 1. 16:32
Én nem éreztem azt amiről írtok. Sem lógni, sem a lenyelését vagy kiköpését.
89. 86693fd3df (válaszként erre: 88. - Monika0104)
2010. júl. 1. 12:26
kösziköszi, most sokat segítettél. nekem ez a 7. nap és az éjjel viszonylag jó volt, na de most...:(
88. monika0104 (válaszként erre: 87. - 86693fd3df)
2010. júl. 1. 08:07
Én őszintén szólva nem is éreztem , hogy kitudtam volna köpni, de szerintem le kell nyelni , csak azt hogy a 7-dik nap után már nem fájt annyira a torkom , , de a 6-dik ill. 7-dik nap táján rettenetesen fájt még a fülem is valószínüleg akkor vált le.
87. 86693fd3df (válaszként erre: 85. - Monika0104)
2010. jún. 30. 20:45
azt a váladékot( pörköt) te lenyelted, vagy kiköpted? nekem a doki azt javasolta, hogy nyeljem, de annyira durva, hogy folyton azt érzem, ki fogom hányi :S
86. 86693fd3df (válaszként erre: 84. - 45d9de4f84)
2010. jún. 30. 20:37
el se hiszed, milyen hamar el fog telni :) és utána olyan jó érzés, hogy már nincsenek azok a csúúnya mandulák :D :)
2010. jún. 30. 15:13

Sziasztok nekem 2 éve vették ki a mandulám altatásban , hát őszintén megmondom azt hittem megpusztulok, az első nyelés a műtét után az maga a pokol a műtét után 1 órával már inni kell és enni persze ami nem megy.Én nem tudtam enni és másnap belázasodtam így nem igazán gyógyult a sebem így 5 napot voltam kórházban.

Nagyon sokat kell inni legalább 2 litert naponta , meg enni mindegy mit csak enni .Persze igy már könnyű tanácsot adni , de sajnos ez a gyógyulás ára most már én is belátom. Nekem is ráment az izületeimre és ezért kellett kivenni. Mi nem adtunk pénzt az orvosnak és mégis olyan ellátásban volt részem tőle, hogy le a kalappal előtte.

A 7-dik nap a legrosszabb mert akkor válik le a seb.Utánna rohamos javulás fog bekövetkezni , jobbulást mindenkinek aki már utánna van, ki tartást annak aki előtte.

84. 45d9de4f84 (válaszként erre: 83. - 86693fd3df)
2010. jún. 30. 14:34
Akkor a legjobbakat neked is! Én még mindig előtte vagyok, bárcsak már túllennék az egészen...
2010. jún. 30. 10:47

Nekem 24.én vették ki a garatmanduláimat. 16 éves vagyok, az háziorvos semmi esetre sem javasolta, mert, hogy jajj majd biztosan kinövöm. De a fül-orr-gégésznek már más volt a véleménye.Már ráment az izületeimre és nem akartam, hogy a szívemmel is legyen valami.

23.-án vérvétel, röntgen és egyéb. Minden rendben voltó. 24-én reggel 7re mentem étlen-szomjan. Altattak. Arra emlékszem, mikor tolnak be a műtőbe és mikor ébresztgetnek. Hát mit ne mondjak, nem kellemes érzés. Mondták, hogy ne nyeljem le a nyálam, mindent köpjek ki. Ez eddig oké is volt, de sajnos fél óra után a seb újra vérezni kezdett. Anyukám vette észre, aki az ágyam mellett ült. Na akkor újra műtő. Újra altattak. Mikor másodjára felkeltem még trilliószor rosszabb volt, mint előtte. A nyelvem bedagadt, a 2x altatás miatt, szédültem, hányingerem volt, a pulzusom is extra magas volt. A nővérke azt mondta, ez ilyenkor normális. A 2. nap nehéz volt, mert az első falat és első korty borzasztó nehéz volt. Egy falat kb fél órán keresztül a számban volt, csak utána nyeltem le. Többnyire vizet és teát ittam. Beszélni csak alig, nehezen tudtam. Nagyon fájt. Aztán a többi nem nem volt veszélyes. Akkor már többet ettem-ittam. A kritikus 4. napot túléltem egy kis fülfájással és nagyonfájó fejjel és a többi.:S

Tegnap volt a legkeményebb éjjel. Elkezdtem kenyeret enni, csak, hogy a váladék jobban jöjjön onnan fel, de hányingerem lett tőle, mivel a darabkák se le se fel nem jöttek. Nagyon pocsék érzés. És ma pedig csak a bal oldal fáj.

Hajatmosni sem merek. Hol ezt hallom, hol azt. Remélem hamar letelik a bizonyos 10 nap és utána hamar meggyógyulok. :)

82. 45d9de4f84 (válaszként erre: 81. - Goldfish23)
2010. jún. 28. 20:17
nem lesz meg, csak ha kihagyom az utolsó két bogyót, mert az utolsó bogyó bevétele után szokott megjönni 4 nappal
81. goldfish23 (válaszként erre: 80. - 484b000711)
2010. jún. 28. 19:23
nem hogy nem jo, hanem nem mutenek.
80. 484b000711 (válaszként erre: 76. - 45d9de4f84)
2010. jún. 28. 17:33
Azt mondd meg az orvosnak hogy kb. mikor fog megjönni, mert a menstruáció közben nem is jó műteni, mert a véralvadás nem olyan mint máskor. (legalábbis nekem ezt mondták, amikor vesekőzúzúásra kellett mennem). Kérdezz rá az orvostól.
79. c75565e593 (válaszként erre: 71. - Diegóóó)
2010. jún. 28. 17:27

Nekem rosz élmény volt..nem a műtét hanem előtte, mert több zsibbasztó dózist kaptam és befulladtam...

Mert azt testsúlyhoz szokták adni..lehet én mondtam több kg ot..nem tudom

78. c75565e593 (válaszként erre: 76. - 45d9de4f84)
2010. jún. 28. 17:26

Dokitól kérdezd meg...szrintem az nem befojásol semmit...de kérdezz rá

Sok szerencsét!

2010. jún. 28. 17:25

nekem 2002 ben vették ki.

Én nem féltem....

Magamtól nagyra tátottam a számat..de ami utána jött az nem volt jó...alig tudtam nyelni.

Egy hónapig nem ettem...csak pépes dolgot..

Sok fagyit kell enni..az nagyon jó rá!

Azt mondják minél kisebb korban veszik ki annál jobb..

Én 24 éves voltam...

Én vagy 2 napot voltam kórházban...

Cigizni nem szabad..habár én megpróbáltam..de nagyon fájt a torkom utána.

2 hónapig nem kívántam a cigit...mivel nem ettem...szorulásom volt..

2010. jún. 28. 17:19
És azt nem tudjátok, hogy azért azt a kis fogamzásgátlót le tudom és le lehet-e egyáltalán majd nyelni a kórházban? :) Mert ha nem veszem be az utolsó kettőt, akkor hamarabb fog megjönni és nem akarom, hogy a kórházban még ezzel is foglalkozni kelljen... :)
2010. jún. 28. 15:31
Most jöttem haza a kórházból. Hááát ha eddig nem féltem... Nem is igazán a nagy meleg és a nemtörődöm nővérek izgatnak, de hogy még a doktornő is zavart elme.. Legalábbis, csupán annyi volt, hogy nagy nehezen megtaláltam, elmondtam, hogy szeretném ha ő műtene (mindezt út közben, rohanva), majd behívott beutalót adni kivizsgálásra, 1 percben elhadarta, honnan hova kell menni (felét nem értettem, majd csak később estek le a dolgok) és hozzátette, hogy hétfőn fél nyolcra legyek ott éhen-szomjan. Ennyi. Ezt elmondta és már el is kezdett telefonálni, engem meg kitessékeltek. Nem tudtam meg mit vigyek, meddig leszek, mire számíthatok. Semmit... Még jó, hogy utánanéztem...
74. 484b000711 (válaszként erre: 73. - 9bbc382386)
2010. jún. 28. 10:22
Én nem sírtam csak dühi voltam. (16 éves koromban vették ki a mandulám).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook