Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2011. jan. 4. 09:36
Még nincs meg az időpont mert bőrgyógyász küldött góckutatásra és küldözgettek oda-vissza, sokat kell várni időpontokra is, próbálkoztak antibiotikus kezelésekkel is, de persze feleslegesen, úgyhogy most már mindenképp műtét lesz. Ha nem lettek volna ezek a felesleges körök már rég túl lennék rajta :$ Győri Petz kórházba műtenek, remélem nem kell sokat várni mert a maradék kis bátorságom is elszáll mire eljutok odáig :) Én is altatásba kérném ha lehetne.
192. Angelbocs (válaszként erre: 191. - Zsano1984)
2011. jan. 4. 09:03

Sajna az érzéstelenítéses műtétről nem tudok nyilatkozni, én is eléggé pánikolós vagyok, nem mertem volna végigcsinálni a műtétet, csak altatásban.

Az időpontod megvan már?

Hol fognak műteni?

2011. jan. 3. 17:54
Sajnos nekem durva hajhullás van már hónapok óta, fele hajam kihullott ha nem több, és ízületi, szívproblémák is vannak, ezért is várom nagyon hogy kivegyék végre, de persze félek tőle, mert úgy tudom, hogy itt nem altatnak. Nem a fájdalom miatt, hanem a műtéttől félek mert kicsit pánikolós vagyok és nem bírom a vért. Nagyon hegesek a manduláim úgyhogy számítok a rosszra biztosan nem sikerül pár perc alatt "kikapni" :(
190. Angelbocs (válaszként erre: 188. - Zsano1984)
2011. jan. 3. 13:29

Sajna nekem is gócos volt, de szerencsére nekem "csak" folyton tüszős mandulagyulladásom és náthám volt, más tüneteim (hajhullás, bőrproblémák) nem voltak.

Én 6,5 évig húztam a műtétet, féltem tőle, de nyárra olyannyira elhatalmasodtak ezek a mandulagyulladások, hogy szinte egymást érték az antibiotikumos kúrák. Így erőt vettem magamon, és kivetettem.

Óriási megkönnyebbülés volt, a műtét óta (ami kb. 3 hónapja volt) az égvilágon semmi bajom, a leghidegebb tél közepén sem vagyok náthás, végre ihatok hideg italt, stb.

189. cili80 (válaszként erre: 188. - Zsano1984)
2011. jan. 3. 10:18
Szia,az enyém is gócos volt nagyon sokat szenvedtem miatta,nekem az izűleteimre ment rá,nem akarlak elkeseríteni de ha kiveszik a manduládat sokáig tartanak még a tünetek!De kitartás!!!
2011. jan. 2. 15:35
Cili80 és Angelbocs köszi a válaszokat. Még nem tudom hogy altatásban vagy érzéstelenítésben műtenek e, Győrben lesz a műtét, semmi infót nem találtam hogy itt hogy működik, semmi tapasztalatot nem olvastam olyantól akit itt műtöttek. Jövő héten megyek de sajna húzzák nagyon én pedig már szeretnék minél előbb túl lenni rajta mert ez a várakozás készít ki. Amúgy gócos a mandulám, és sok gondot okoz sajna :(
187. Angelbocs (válaszként erre: 185. - Zsano1984)
2011. jan. 1. 14:41
Engem altatásban műtöttek, nekem vérvételre kellett mennem, mellkas-röntgenre, légzésfunkció vizsgálatra, belgyógyászatra (vérnyomásmérés, EKG, reflexek, tüdő-szív meghallgatása), és az altatóorvoshoz (itt is vérnyomásmérés, szív meghallgatása).
186. cili80 (válaszként erre: 185. - Zsano1984)
2010. dec. 31. 17:54
vérvétel,ekg,ha altatásban végzik akkor az altatóorvossal előtte konzultálsz Ő kérdez pár dolgot.
2010. dec. 31. 12:21
Műtét előtt milyen vizsgálatokra számíthatok?
184. cili80
2010. dec. 29. 09:03
Nagyon örülök,teljesen átérzem a helyzetét!Kitartás!
2010. dec. 28. 18:53

Kedves Cili!

Köszönöm válaszod,képzeld úgy néz ki,hogy ma már nem is volt neki hőemelkedése,sőt kezd visszatérni az a nagy étvágya. :) Kitartást mindenkinek,aki ezen átmegy.

182. cili80 (válaszként erre: 181. - Kingazozo)
2010. dec. 26. 20:11
Szia,engem 2 éve mütött Dr.Csajbók Réka és csak hálával tudok Rá gondolni,igaz nekünk jó ismerősünk mert a férjemnek volt gimis oszt.tsa,de szerintem mindenkivel nagyon aranyos és igazi profi!Ő azt javasolta h egyek sok kenyér belet minél hamarabb lejöjjön a seb és ez nálam bevált, éjjel is ettem,igaz még rengeteg cataflant szedtem,mert nekem 3 hétig fájt ,de azért mert előtte szteroiddal kezeltek ezért nehezebben is gyógyult.Valamint a tantum verdét javasolta h szopogassam és az is jó volt!Remélem mihamarabb meg gyógyul a párod!
2010. dec. 26. 17:21

Sziasztok!

A Férjemet csütörtökön műtötték és ma engedték ki. Lázgörbe miatt nem akarták hamarabb kiengedni. Ma mértem 3-szor és a legmagasabb 37.3 volt. Normális szerintetek ez? És mitől lehet hőemelkedése. Mire figyeljünk? Köszi

180. RITA1970 (válaszként erre: 179. - Lirori)
2010. dec. 5. 18:06
szia . remélem minden rendben lesz nálad ,majd mesélj..lányomnak csak 20.-án lesz ,nem altataásban..
179. Lirori
2010. dec. 2. 09:12
Sziasztok, én Anikó vagyok engem december 7-én műtenek az Uzsoki kórházban, írjon az akit ott műtöttek, milyenek voltak az orvosok? Egy kicsit azért én is félek a műtéttől, engem helyi érzéstelenítéssel fognak műteni. Remélem hogy minden rendben lesz, és hamar felépülök.
178. softis78 (válaszként erre: 179. - Angelbocs)
2010. nov. 30. 18:30
Szia!Köszönöm a válaszodat,remélem egy pár nap múlva jobb lesz,mert ez így nagyon rossz.Ha nem fáj akkor tudok enni beszélni,de amikor beleáll a fájdalom akkor nyelni nem bírok...
177. Angelbocs (válaszként erre: 176. - Softis78)
2010. nov. 29. 16:25

Ez egyénenként változó. Nekem például a 7. napon már egy picit sem fájt.

A lényeg, hogy igyál sokat, lehetőleg olyasmiket egyél, amik koptatják a sebet, tehát ne pépeset, és beszélj sokat. Ezek nagyon sokat segítenek.

2010. nov. 29. 11:21
Sziasztok!Ma 4 napja ,hogy műtöttek.Nagyon fáj.4 óránként veszek be Fortedolt de már csak 2 óra hosszáig hat.A fagyi jót tesz neki.Néha olyan érzésem van mintha ne kapnék levegőt,Hanyadik nap után fog már kevésbé fájni?
175. Angelbocs (válaszként erre: 174. - Bonnie18)
2010. nov. 28. 15:22

Nem hiszem, hogy az altatásnak köze lenne ehhez.


Bár mondjuk én mindent meg tudok enni, csak kis falatokban. És azért érzem én a javulást, csak lassan. Gondolom, idő kell, míg teljesen regenerálódik az a terület.

174. Bonnie18 (válaszként erre: 170. - Angelbocs)
2010. nov. 28. 13:35

Köszi...

Hú, igen... pontosan olyan érzés, mintha összeszűkült volna a torkom. Engem is altatásban műtöttek, lehet hogy emiatt?!

Csak olyan dolgokat tudok megenni, ami könnyen lecsúszik, különben félúton megakad a torkomban a fele és nyelés közben nagyon kell koncentrálnom, nekem is könnyen félremegy minden... iszonyatos.

2 hónap után még mindig ilyen? ... hát nem jó hír!!!


zsano1984: nekem 1 éjszakát kellett kórházban maradni (Bp)

173. Angelbocs (válaszként erre: 172. - Zsano1984)
2010. nov. 27. 19:46

Szia!


Engem Tatabányán műtöttek, és 2,5 napot kellett bent lennem. Csütörtökön volt a műtét, szombat reggel pedig hazaengedtek.

2010. nov. 27. 19:11
Sziasztok. Bocsi ha már írtátok, de kinek hány napot kellett bent lennie a kórházba? van valaki itt akit Győrben műtöttek?
171. Angelbocs (válaszként erre: 170. - Angelbocs)
2010. nov. 27. 14:19
Ja, meg azt még kifelejtettem, hogy az orroma ugyan nekem nem igazán megy fel sem a víz, sem a kaja, de a műtét óta nagyon könnyen félrenyelek.
170. Angelbocs (válaszként erre: 168. - Bonnie18)
2010. nov. 27. 14:17

Szia!


Én pontosan így érzek. Olyan, mintha összeszűkült volna a torkom, vagy nem tudom. A nagyobb falatok nehezebben mennek le. Pedig már 2 hónapja műtöttek.


Nekem is eltűnt a lyuk kb. 2 hét után. Meg is ijedtem kicsit, mikor belenéztem a tükörbe, és nem láttam a lyukat, hogy ez most mi, de szerintem ennek ilyennek kell lennie. Ha egyszer nincs ott mandula, akkor minek legyen lyuk? :)

169. Bonnie18 (válaszként erre: 164. - Skorpiokisagyszony01)
2010. nov. 27. 13:51

Szia!

Teljesen átérzem a helyzeted, én ugyanezzel a gonddal küszködtem. (gyerekkoromban egyszer majdnem megfulladtam, azóta vannak ilyen pánikrohamaim, főleg evés közben)

A műtétet, ha muszáj, ne halogasd... én szívizomgyulladást kaptam a rossz mandulámtól! Viszont mindenképp altatást kérj, így nem érzel semmit a műtétből. Én is elolvastam előtte több száz fórum hozzászólást, mindenki másképp éli meg, szóval ezekre nem érdemes alapozni. Én is ugyanilyen pánikolós vagyok, minden "megakad" a torkomon, de nincs mese, túl lehet élni. A nyálam nekem is besűrűsödött, bizony volt amikor ki kellett köpnöm, mert még azt sem tudtam lenyelni. Nekem a gyümölcsjégkrém (nem a tejes fagyi) sokat segített az első napokban, volt amikor jégkockát szopogattam és sok folyadékot kell inni. Nálam nem a fájdalom volt a legdurvább, azt ki lehet bírni... hanem amikor kezd leválni a lepedék. Valószínű, hogy emiatt a nyelési pánik miatt én ezt pokolian éltem át, volt amikor fél napig is úgy éreztem, hogy ott lifeg a torkomban és nem akar lemenni... és szerintem ez a legfájdalmasabb része a dolognak, amikor kezd leválni - nálam kb. 1 hétig tartott a folyamat.

Ja, és az első napon, nekem a doki mondta, hogy egyek joghurtot... nem kellett volna! Egy napig nem ment le a torkomon, hiába ittam rá egy kancsó teát, beleragadt a friss sebbe, iszonyatos volt.

2010. nov. 27. 13:23

Sziasztok!

Nekem 3 hete volt a műtét...

Beleolvasgattam a hozzászólásokba, de mindre nincs időm, szóval nem tudom, hogy esetleg volt-e már erről szó, de én 3 hét után még mindig nem tudok "kulturáltan" enni. Egyáltalán nem fáj, de valami miatt nem tudok normálisan nyelni, csak ha mindent összenyammogok és pici darabkákat nyelek le, különben úgy érzem, hogy megakad a torkomon vagy felmegy az orromba... Másnak is van ilyen? Ja, és még nem tudom, hogy normális-e, hogy a mandula helye olyan, mintha visszanőtt volna? Tudom, hogy ennyi idő után lehetetlen, de mégis olyan mintha még mindig ott lenne a mandulám. A műtét után 2 hétig teljesen "normálisnak" tűnt, ott volt a "lyuk" a helyén, de most mintha benőtt volna.

167. Angelbocs (válaszként erre: 166. - Skorpiokisagyszony01)
2010. nov. 23. 18:02

Huh, ez így tényleg nem egyszerű. Nem is tudom, hogy ilyen esetben például műtenek-e. Mondjuk, biztosan, valahogyan csak megoldják.

Az orvosoddal erről még nem beszéltél? Ő csak tudna valamit javasolni.


A halogatást viszont nem igazán ajánlanám. Most még lehet, hogy nem gáz, de később az lesz sajna, ez jobb már nem lesz.

Én is úgy gondoltam, hogy ha 6,5 évig megúsztam, akkor ezután is meg fogom, hát nem. Az elmúlt kb. 1 évem az orvosokról, mandulagyulladásokról és antibiotikumokról meg azok mellékhatásairól szólt.

166. skorpiokisagyszony01 (válaszként erre: 165. - Angelbocs)
2010. nov. 23. 15:50
Nem nem.. nem arra.. hanem arra,hogy nem tudok nyelvni,fájni fog,nyelési ingerem van,de ha pl sűrübb a nyálam akkor egyből pánik.. tehát tejet meg ilyeneket nem is iszom,amitől ezek lehetnek. Nehéz leírni egyébként,annyi,hogy ugye az első pár napban nagyon fáj a nyelés,meg ilyenek,meg érzed h a torkodnál van valami.. és ezekre én rápánikolok.. már csak akkor is,ha valaki megfogja a torkomat,vagy valami nyomja,pl biztonságiöv.. szóval elég nehéz helyzet :(.. mondjuk,remélem,hogy ebből nemsokára kijövök,de ha lehet halasztani a műtétet akár évekig is,akkor nincs gond.. mármint,nyilván nem ez az elsődleges célom,csak amíg kijövök ebből a pániktémából.. így úgysem tudnak megműteni.. nem vállalnám be..
165. Angelbocs (válaszként erre: 164. - Skorpiokisagyszony01)
2010. nov. 23. 14:55

Akkor ezek szerint érzéstelenítéssel műtenek?

Csak mert, ha altatnak, akkor tényleg észlelsz semmit az egészből.


Pánikbeteg ugyan nem vagyok, de rettegni azt én is tudok rendesen, persze, gondolom azért ez nem ugyanaz. Mindenesetre ahányszor csak betettem a lábam a kórházba, szó szerint az ájulás környékezett. Annyira, hogy a műtétet 6,5 évig halogattam, de aztán kénytelen voltam rászánni magam, mert már elviselhetetlenek voltak az állandó mandulagyulladások.


Mármint arra pánikolsz rá, hogy fájni fog a nyelés?

2010. nov. 23. 14:39

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy több mint valószínű,hogy krónikus mandulagyulladásom van,a napokban fog kiderülni. Viszont,az a baj,hogy pánikbeteg vagyok,és pont hogy a nyelésre pánikolok rá,szóval kb lehetetlennek tartom,hogy végig csináljam ezt a műtétet.. 2 napja csak sírok,mint egy hülye,hogy most mit tegyek,de nagyon félek :(.. nincs más megoldás,tudom,de nekem egyszerűen ez nem fog menni :S valakinek van valami ötlete mit tehetnék,azonkívül,hogy halálra bőgöm magam??? :(

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook