Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
253. proodance (válaszként erre: 251. - Zsano1984)
2011. jan. 27. 15:36
szeritem siman le tudod nyelni, nekem a korhazban rogton mutet utan meg masnap reggel is olyat adtak, mert pont elfogott a vizben oldodo. En nagy c vitemint es magnezium tablettet is szoktam szedni, az is siman lement, ne aggodj. Elvileg enned is kel majd, akkro mar egy kis gyogyszer csak lemegy :-)
252. vizslalány (válaszként erre: 251. - Zsano1984)
2011. jan. 27. 15:25
Fogamzásgátlót nem tudom, de a rendes cataflamot már az elején is lehetett volna szedni,ha le bírom nyelni (elég kicsi egyébként).
2011. jan. 27. 15:22
Fogamzásgátlót - aki szed - hogyan tudta bevenni? Most olvasom hogy rendes cataflant csak 8. naptól...
250. proodance (válaszként erre: 248. - Diegóóó)
2011. jan. 27. 15:19

koszi szepen, 1 honapot biztos varok en is.

En is ulomunkat vegzek, es a kontrollon azt mondta az orvos (7. nap), hogy akar mar holnap mehetek dolgozni... de miutan mondtam hogy tomegkozlekedessel jarok, azutan mondta hogy akkor inkabb ne, mert nehogy elkapjak vmit. Igy vegul hetfotol megyek majd, az lesz a 13. nap.

Amugy sztem amig nagyon kell a fajdalomcsillapito, addig meg nem is jo menni, addig meg nem vagy teljesen munkakepes sztem.

249. vizslalány (válaszként erre: 244. - Trixy600)
2011. jan. 27. 15:09

Hát, így, hogy túl vagyok a nehezén, azt mondhatom, hogy nekem a 3-7.napok voltak a legdurvábbak ... és főleg az éjszakák. Olyankor én is volt, hogy 4 cataflamot bevettem naponta...De már rosszul voltam tőle..nem porlad el rendesen a gyógyszer és olyan, mintha port inna az ember. A 8.naptól már rendes lenyelős cataflamot szedtem, az sokkal kényelmesebb volt.


Én 16 nap után holnap megyek be először dolgozni, mert már HALÁLRA UNOM MAGAM itthon !!! A hangom még nem százas meg nagyon furcsán artikulálok és nyelek... Ez mikor fog visszaállni??

Trixi, szerintem te tök jól bírod, én sokkal többet nyavalyogtam :)

248. diegóóó (válaszként erre: 246. - Proodance)
2011. jan. 27. 15:03
Én megkérdeztem, de nem igazán emlékszem a válaszra sajnos.1 hónap minimum az biztos! Én 12 napig voltam otthon a kórházzal együtt és az orvosom azért is kiakadt.Csak a saját felelősségemre mehettem vissza pedig nagyrészt ülő munkát végzek. Vigyázni kell a vérbőség miatt.
247. Angelbocs (válaszként erre: 246. - Proodance)
2011. jan. 27. 14:34

Én 1 hónapot vártam a tornával.

Ezt ugyan nem orvos mondta, de előbb nem mertem elkezdeni.

2011. jan. 27. 12:26
Arrol mondott vkinek vmit az orvosa, hogy a mutet utan mennyi idovel lehet ujra sportolni? Kondi terembe szoktam jarni, es most nagyon rossz hogy egesz nap csak eszem es nem csinalok semmit :( szoval mar varom hogy ujra edzhessek, de nem akarom elkapkodni, viszont nem tudom mennyit kene varni. Ti hallottatok errol valamit?
2011. jan. 27. 12:25

En az elso 2 nap csak ket fajdalomcsillapitot szedtem be, aztan rosszabb lett, es azota napi harmat, kiveve tegnap, mert tegnap megint csak kettot vettem be. Amugy en is kevesnek tartottam a harmat amikor nagyon fajt, ha az orvosod azt mondta hogy 4et meg bevehetsz, akkor biztos nem gond. En ma mar amugy egesz jol vagyok, remelem ez mar csak egyre jobb lesz :)

Neked is minel gyorsabb gyogyulast kivanok! :)

2011. jan. 27. 11:43

Haliho!

Az teleljesen jó ötletnek tartom,hogy elvagytok szeparálva a férjedtől. Szedjetek sok vitamint mind a ketten lehetőleg. Te tőrd össze a vitamint porrá és tedd bele teába. Erősitsd meg egy kicsit az immunrendszered,és persze a férjednek is adjál. Nem lesz semmi baj ne aggódj. Cataflámbol en napi 4-et szedek. Sajnos a 3-om nem elég. Ti mennyit szedtetek? Max.3 van ráirva,de a dokim, azt mondta 4-nél többet nem szabad. Ezt be is tudom tartani.En is nagyon várom már hogy ne kelljen fájdalomcsillapitó. :))

243. proodance (válaszként erre: 242. - Trixy600)
2011. jan. 26. 21:58

Sziasztok! Nekem januar 19en vettek ki a mandulamat altatasban (ma 8. napos). Eddig nem volt olyan veszes a fajdalom (sokkal rosszabbra szamitottam a forumban olvasottak alapjan), viszont az utobbi 1-2 napban kicsit mashogy faj, mintha tuvel szurkalnak a mandulaim helyet. Ez a fajta fajdalom sokkal kellemetlenebb nekem, es altalaban ivaskor a legrosszabb. Amugy nekem is a reggel a legrosszabb, azt mindig rogton a fajdalomcsillapitoval inditom. :-) Mar nagyon varom hogy egyaltalan ne kelljen a fajdalocsillapito es hogy teljesen meggyogyuljak. Remelem mar nem sokat kell varni :-)

Lenne egy kerdesem. Van esetleg olyan aki a mandulamutet utan influenzas lett? Mert sajnos a ferjem beteg, es bele sem merek gondolni hogy mi lenne ha en is elkapnam... persze teljesen elszeparalodtunk, ugyhogy remelem nem lesz gond.

2011. jan. 26. 13:23
Nagyon jó ötlet! Megfogadom a tanácsod! 7napos vagyok. tűrhető fájdalommal. :) Pusz!
241. Angelbocs (válaszként erre: 240. - Trixy600)
2011. jan. 25. 22:21

Ne is mondd. Én az első napokban szó szerint óránként mostam a fogam, mert forgott tőle a gyomrom, emiatt étvágyam sem volt.

Anyu ötlete volt, hogy a mentolos rágó segíthet, és segített is. :) Ha gondolod, esetleg próbáld ki. :)

240. trixy600 (válaszként erre: 239. - Angelbocs)
2011. jan. 25. 21:25
Hála Istennek tudok aludni,inkább a reggeli ébredés ami szörnyű fájdalmas. Jah,és a sebnek a torkomban iszonyú bűzös szaga van. Alaposan fogatmosok,nyelvemet is megmosom, öblögetek is,de utánna is megmarad ez borzalmas szag. Nektek is volt? Elnézést,ha valaki gusztustalannak tartja de kiváncsi vagyok a tapasztalataitokra. Pusz! Trixy
239. Angelbocs (válaszként erre: 238. - Trixy600)
2011. jan. 25. 17:29

Kitartás, ennél már csak jobb lehet! :)


Az éjszakákkal hogy állsz? Úgy értem, tudsz aludni?

Én éjszakánként sokszor megébredtem arra, hogy baromira fáj, lüktet a torkom, fáj a fülem.

2011. jan. 25. 10:42
Sziasztok! 6nap! Leesett egy picit mar a seb,de még van bőven rajta. Amikor fáj akkor nagyon tud fájni.:( De reménykedem a holnapban,hogy megszabadulok végre ettől a nyelési nehézségtől. A fülem és a rágóizmok is fájnak. Várom már a 14órát akkor vehetem be a következő Cataflámot. :)) Puszika Nektek
237. diegóóó (válaszként erre: 226. - Angelbocs)
2011. jan. 24. 18:22
Én ettem is hamburgert. A kórházban még kb a 4. napom.Ki voltam éhezve. :D
236. diegóóó (válaszként erre: 234. - Trixy600)
2011. jan. 24. 18:21
Az válik le folyamatosan.Nálam is úgy volt hogy én már nem láttam rajta, de a dokim még igen.Meg sokszor volt olyan, hogy levált.Alatta meg piros volt és akkor másnapra az megint befehéredett.Lassan eltűnik az egész. A 10. nap után olyan volt nekem mintha semmi sem történt volna.Előző nap még fájdogált aztán elmúlt. Nekem sajna hamar vissza kellett mennem dolgozni.Igyekeznem kellett, hogy hamar meggyógyuljak.:)
235. Angelbocs (válaszként erre: 234. - Trixy600)
2011. jan. 24. 13:11

Így van, ez fog majd leválni.

Szerintem az, hogy mikor, egyénenként változó, én úgy láttam, hogy nekem a 7. napon már nem volt semmi, a dokinő aznap a kontrollon viszont még látott egy keveset.

2011. jan. 24. 10:30

Rendben,óvatosan langyos vizben egy pár nap múlva én is megmosom a hajamat.

5.napot taposom. Egész jól viselem a fájdalmat. Ahogy belenézek a torkomban,még csupa feher lepedék van rajta. Ennek kell majd leválnia igaz? Ez kb.hányadik napon pottyan le ha eszem normálisan? Pusy! Trixy

233. diegóóó (válaszként erre: 230. - Trixy600)
2011. jan. 23. 22:34
Nekem azt mondta az orvosom, hogy mehet a hajmosás.Én 5 napot kórházban voltam ,mert itt az a szokás. Otthon már hajat mostam igaz segítséggel.A dokim azt mondta, hogy nem szabad forró vizet használni,belehajolni a kádba vagy nagyon hátrahajtani a fejed.Én beültem a kádba és anyukám megmosta a hajam.:D Úgy a legegyszerűbb. És hajszárítót nem szabad használni!!
2011. jan. 23. 21:49

Sziasztok!

Nem olvastam vissza az egész fórumot, ezért inkább kérdezek. Mennyi idő munkából kiesést jelent a műtét?

231. Angelbocs (válaszként erre: 230. - Trixy600)
2011. jan. 23. 21:19

Ha úgy érzed, akkor várj, persze, nehogy egy hajmosás miatt legyen bajod.

Igazából én még a 6. napon is féltem, de akkor már 1 hete nem mostam hajat, és másnap kellett mennem kontrollra, szóval félve, de megmostam. :)

A lényeg, hogy ha vigyázol, akkor emiatt szerintem nem lesz gond. :)

2011. jan. 23. 20:43
Oké! Még arra gondoltam várok egy pár napot.Picit félek még megmosni a hajamat.Megvárom a 6.napot.:)))
229. Angelbocs (válaszként erre: 228. - Trixy600)
2011. jan. 23. 12:46

Szerintem, ha óvatosan csinálod, nem hajolgatsz nagyon, langyos vízbe mosod, akkor akár már ma/holnap is. Ja, és a hajszárítót is kerüld.

Én a 6. napon mostam először, nem lett tőle semmi bajom.

2011. jan. 23. 10:44

Sziasztok!


4.napon egész jól vagyok,köszönöm a tanácsokat ma már ettem kenyeret én is,és probálok sokat beszélni. Nemtudjátok hány napig nem szabad hajat mosni? :) Pusz Trixy

227. Veroni27 (válaszként erre: 220. - Vizslalány)
2011. jan. 23. 10:23
Szia! elküldtem privibe az e-mail címem, légyszi ha lesz időd, kedved akkor leírnád nekem részletesebben hogy mire számítsak? Köszönöm előre is.
226. Angelbocs (válaszként erre: 225. - Diegóóó)
2011. jan. 22. 18:08

Igen, én is kenyeret kaptam reggelire/vacsorára a kórházban, viszont ebédre a borsófőzelékemet összeturmixolva kaptam... Hát, nem volt egy étvágygerjesztő látvány, de hősiesen ettem, nem akartam, hogy rám fogják, nincs étvágyam, és bent tartsanak még 1 napot miatta.

Amúgy a dokinőm félig viccesen, félig komolyan kijelentette a műtét utáni első vizitnél, hogy akár már hamburgert is ehetek. :)


Igen, a beszéd nagyon fontos. Amikor beszéltem, mindig csillapodott a fájdalom. Az osztályon nem voltunk sokan, akik voltak, azok sem az én korosztályomból valók voltak, így sajna csak akkor tudtam beszélni, ha anyuék látogatni jöttek.


Nekem ugyan nem orvos ajánlotta a rágót, de nagyon bejött. Anyu vetette fel az ötletet, mikor már szabályosan forgott a gyomrom a műtét utáni szájszagtól, hogy rágózzak. Én is mentolosat rágtam, a háziorvos rá is csodálkozott, hogy már rágózok, de nagyon jól esett. Hűsítette a torkom, ráadásul egyfolytában rágtam és nyeltem, így még a fájdalom is enyhült kicsit.

225. diegóóó (válaszként erre: 224. - Angelbocs)
2011. jan. 22. 16:38
Igen ez így van.Én is már második napon szendvicset ettem amit a kórházban adtak és ott sem kellett beáztatni.Rendes normális kajákat kaptunk csak nem volt fűszeres nagyon.3. napon almát ettünk...haraptam rendesen mint előtte.Fontos rágni, beszélni, mert szájzárat kaphatsz.És amit nekem az orvos ajánlott az a rágó.Én mentolosat is bírtam, de gyermekrágó is jó.Erősíti az izmokat.
224. Angelbocs (válaszként erre: 223. - Trixy600)
2011. jan. 22. 16:25

Csatlakozom, jobbulást neked! :)


Csak egy tanács (azt hiszem, pár nappal ezelőtt pont diegó írta valakinek), minél több kenyeret, kekszet, babapiskótát egyél, de ne beáztatva. Ezek ugyanis koptatják a sebet, a gyógyulás így gyorsabb lesz.

Én már a műtét napján szendvicset vacsoráztam, meg utána mindennap, baromira fájt, és el is tartott vagy 2 óráig, de 1 hét alatt túl voltam a nehezén. Az 1 hetes kontrollon már egyáltalán nem fájt a torkom.


Szóval kitartást, és csak bátran a kenyérrel! :) És persze igyál mellé jó sokat.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook