Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
283. Licus20 (válaszként erre: 282. - Diegóóó)
2011. febr. 5. 18:56

Nagyon sajnálom,hogy neked a térdproblémád megmaradt és hogy még gyógyszert kell szedned,bár ha már a szíveddel is problémák voltak akkor ott már igazán indokolt volt a műtét...és gondolom neked akkor már jóval komolyabb volt a gyulladás.

Neked mikor volt a műtéted?


A műtét másnapján a kórházban a nővér tőlem is elvette a vizes borogatást mondván,hogy nem kell,de a doktornő azt mondta lehet,és én neki hittem,mert ő nem akart még nekem rosszat soha, és most is igaza volt, de mondjuk nekem egy igazi tündér az orvosom,egy földre szállt angyal,mint már korábban írtam minden tiszteletem és köszönetem az övé:)

Egyébként én még otthon kb.2-3 napig borogattam a nyakam...de nagyon jó volt,segített.

282. diegóóó (válaszként erre: 280. - Licus20)
2011. febr. 5. 18:45

Nekünk a kórházban nem szabadott vizes ruhát tenni a nyakunkra. Műtét után betekerték viszont másnap szigorúan elvették mindenkitől és nem lehetett betekerni.Az okát azt nem tudom.


Jó neked, hogy elmúltak az ízületi fájdalmaid.Nekem is voltak és a szívemmel is gondok lettek a mandulám miatt.Az kicsit jobb.Már nem mutatkoznak olyan gyakran a tünetek.Kevesebb gyógyszert szedek viszont a térdem ugyanúgy fáj.

281. Angelbocs (válaszként erre: 279. - Csibetimi)
2011. febr. 5. 18:43

Én 24 vagyok, szeptember végén volt a műtétem.


A rágózást én saját kútfőből szedtem, illetve anyu ajánlotta az eléggé kellemetlen szájszag miatt, de amúgy is nagyon jól esett.

Én mentolosat rágtam, egyáltalán nem csípett, és így nem is fájt annyira a torkom, mert egyfolytában nyeltem.


Én már a műtét napján este mostam fogat. A hátsókat az első napokban nem igazán értem el, meg óvatosan is csináltam, de semmi gond nem volt vele.


Nálam mikor eldőlt, hogy műtét, az dokinőm megkérdezte, hogy érzéstelenítéssel vagy altatással szeretném. Nem ellenkezett, mikor mondtam, hogy inkább altatás, sőt, esetemben helyeselte. :)

Sőt, megjegyezte, hogy figyeljem meg, 1-2 éven belül nem is fognak érzéstelenítéssel mandulát kivenni, csak altatással, mert a legtöbben már most is így szeretnék.

280. Licus20 (válaszként erre: 274. - Csibetimi)
2011. febr. 5. 18:37

Szia! Nekem altatásban volt és én már másnap haza is mehettem,valóban kórháza válogatja,hogy hol mi a szokás.Műtét után 2órával ihattam és utána sokat kellett inni ,én szénvasmentes ásványvizet ittam,mert a tea csípte...a lényeg,hogy folyamatosan igyál és ne kortyolgass,mert kortyolgatva rosszabb meg nekem a doktornőm is a folyamatos ivást javasolta...enni már másnap lehetett...csak nekem nem ment,én részemről pépeset ettem,meg leveseket,no meg joghurtot.

Hajat mosni egy hétig nem lehet,valamint nem szabad forró ülőfürdőt venni és forró vízben tusolni,illetve nem szabad hajolgatni,emelni,cipekedni,ami a fájdalmat illeti,nekem olyan érzésem volt,mintha meglennének a manduláim és azok lennének megduzzadva.Sokat segített a hideg vizes borogatás a nyakamon...no meg a fájdalomcsillapító

Nekem izületi fájdalmat és hajhullást is okozott a krónikus mandulagyulladás és ezek a panaszaim teljesen elmúltak a műtét után,én azt mondom megérte még így is hogy 10 napig folyamatosan fájt,mert azt már szinte el is elfelejtettem...de az izületeim miatt többet szenvedtem a végén már alig bírtam felkelni és arrébb menni az a fájdalom sokkal rosszabb volt...kitartást neked,szorítok:) és várom majd a beszámolód a műtét után:)

2011. febr. 5. 18:35
Köszönöm szépen az információkat.Még arra lennék kíváncsi ha nem titok,hogy hány éves korotokban történt a mandulaműtét.Illetve olvastam,hogy orvos ajánlotta a rágózást.Kérdésem az lenne,hogy milyet? Gyümölcsöst vagy mentolost?Fogmosással mi a helyzet azt is lehet?Altatást Ti kértétek vagy az orvos tanácsolta?Én úgy tudom felnőtt korban nem altatnak.Válaszotok előre is KÖSZI!
278. Angelbocs (válaszként erre: 274. - Csibetimi)
2011. febr. 5. 12:33

Egyetértek az előttem szólóval, ezeket mind kórháza és orvosa válogatja.

Nekem 3 napot kellett bent maradnom. Engem is altattak, de nekem már a műtét napján szabad volt, sőt kellett ennem. Fürödnöm is lehetett, tulajdonképpen a hajolgatáson, emelgetésen, megerőltető testmozgáson, forró vízen kívül bármit lehetett csinálnom. Feküdni sem volt kötelező.

A fájdalommal kapcsolatban én is azt tudom mondani, hogy mint egy jó erős tüszős mandulagyulladás. Én teljesen úgy éreztem, mintha a manduláim még meglennének, és rendesen be lennének dagadva, a vele járó orrhang is megvolt rendesen.


A lényeg, hogy mi ugyan el tudjuk mondani, hogy nekünk milyen volt, mit lehetett, mit nem, de ezek kórházanként és orvosonként is változnak.

277. diegóóó (válaszként erre: 274. - Csibetimi)
2011. febr. 5. 11:35

Azt kórháza válogatja,hogy mikor lehet hazamenni.Hallottam olyat aki műtét másnapján már ment haza.Nálunk az a szokás, hogy 5. napon lehet hazamenni ha minden rendben van.Engem altattak.Műtét után a megfigyelőben voltunk, utána áttoltak a szobába.Kaptunk egy kancsó teát és rögtön inni kellett.Az volt a jó ha az egészet megitta az ember még akkor.És folyamatosan inni kell, hogy nedvesen tartsa a sebet, mert ha kiszárad könnyen bevérezhet. Aznap nem lehetett enni semmit.Másnap reggel már igen. Kekszet, egy szelet kenyeret, talán túrókrémet (erre nem emlékszem pontosan)és babapiskótát kaptunk. Én onnantól kezdve szinte mindent ettem, fűszereset, reszelős dolgot ami esetleg megvághatja, nem szabad.De ha bent tartanak akkor úgyis meglátod, hogy mit szabad enni.Volt nálunk még pl.: köménymagleves, húsleves, tejbegríz, főzelékek, hús, vacsira általában kenyér volt, először májkrémmel, majd később már felvágottal, tej, alma. Második napon már lehet enni jégkrémet.Tejeset is lehetett.Én rágóztam sokat, ezt az orvos ajánlotta.Beszélni kell, hogy nehogy szájzárat kapj. Műtét másnapján lehetett zuhanyozni, nem forró vízben. Evés előtt fájdalomcsillapító bevétele ajánlott.Úgy hogy addigra hasson!:)

Egyébként szerintem nem vészes egyáltalán.Én sokkal rosszabbra számítottam.Sok függ attól, hogy kinek miért veszik ki.Nekem szinte folyamatosan tüszős mandulagyulladásom volt, ami legalább akkora fájdalommal járt, mint ez.Volt akinek más panasz miatt vették ki.Az nem volt hozzászokva az érzéshez így jobban megviselte.De én úgy gondolom, hogy annyira fáj, mint egy erőss mandulagyulladás.

276. Licus20 (válaszként erre: 272. - Proodance)
2011. febr. 4. 08:23

Köszönöm a választ!Hétfőn már én is megyek dolgozni ülőmunkát végzek,kocsival járo,csak itt az influenza járvány és eü dolgozó vagyok...és ezért nem javasolták még a munkát...mert így nagyobb veszélynek vagyok kitéve...

Az ízérzékelésem már kezd visszatérni,a keményebb dolgok elfogyasztása még nem megy,valamint még nekem kell fájdalomcsillapító...de már nem sok...meg aztán kedden már 3 hetes leszek...bízom benne hogy elkerülnek a vírusok...:)

Egyébként én is azt tudom mondani az ivás a legfontosabb én éjszaka félóránként ittam,különben ki sem bírtam volna...bár én éjszaka aludni sem tudtam 2 óránál többet...

2011. febr. 3. 20:02
Nekem 1 éve volt arc műtétem.Az orvosnő belenézett a számba és megkérdezte,hogy volt-e mandula műtétem.Nem volt.Erre azt mondta,hogy elsorvadt a mandulám.
2011. febr. 3. 19:52

Sziasztok!

32éves vagyok és 9.-én lesz a mandulaműtétem.Szerintem helyi érzéstelenítéssel fogják csinálni.Sok felvilágosítást nem kaptam a Dokimtól így gondoltam írok ide.Szeretettel várnék mindenféle jó tanácsot,választ.Hány napot után lehet hazamenni?Miket lehet enni,inni?stb.Előre is köszi mindenkinek!

2011. febr. 3. 15:15

Sziasztok!

Kedden végre leesett az a bizonyos cérna a torkomból! Már marhára idegesített, hiszen már 3 hete volt a műtét. A doki azt mondta, hogy ha egy héten belül nem esik le, akkor le kell tépni, s az fájni fog, vérezni stb. Na, ettől úgy megijedtem, hogy aznap este le is esett :)).


Akinek hajhullást is okozott a gócos mandula, annak mikor múltak el a tünetek? Mennyivel a műtét után? Nekem eléggé hullik még...

272. proodance (válaszként erre: 271. - Licus20)
2011. febr. 3. 13:21

sziasztok!

en tegnap voltam ket hetes, es mar hetfo ota dolgozom. nekem az 1 hetes kontrollon azt mondta az orvos, hogy mar mehetnek dolgozni(en egyebkent ulomunkat vegzek), de ha tomegkozlekedessel jarok, akkor inkab ne menjek, nehogy elkapjak valamit. Igy vegul a 13. napon mentem dolgozni, es addigra mar tenyleg jol is ereztem magam, mar mindent tudtam enni (piritost is :-)), ugyhogy ez pont jo volt igy. Egyebkent az utolso fajdalomcsillapitot a 11. napon reggel vettem be. Ameddig vkinek meg szuksege van a fajdalomcsillapitora, addig szerintem nem erdemes dolgozni, mert nem tudnal 100%-ot nyujtani.


Az izekkel kapcsolatban nekem nem volt ilyen amit irtatok, hogy nem ereztem volna. Nem tudom ez mitol fugg, en vegig ugyanugy ereztem az izeket.


Egyebkent nekem pont 2 hetesen tunt el az utolso feher lepedek a sebrol, ugyhogy most nagyon boldog vagyok, es tenyleg egyre jobban is vagyok! :)


Mindenkinek kitartast kivanok, es aki meg elotte all, az ne feljen, mert mindenkinek a szervezete mashogy reagal, mindenkinel mashogy megy a gyogyulas. En nagyon sok borzalmas dolgot olvastam a neten es itt a forumban is, igy ahhoz kepest "pozitivan csalodtam", mar ha lehet ilyet mondani. Nekem is fajt termeszetesen, meg eleg gyenge voltam az elejen, de ki lehetett birni, a fajdalomcsillapito sokat segit, meg sokat kell inni (en ejszakankent is 2 orankent felkeltem 2 heten keresztul).

271. Licus20 (válaszként erre: 270. - Trixy600)
2011. febr. 2. 10:18

Szia Trixy! Köszönöm kérdésed én már egy kicsit jobban vagyok,mint eddig már elég az 1vagy 2 Xilox granulátom (mert ugye én nem cataflamot szedtem, nekem a xilox jobban hatott)még én is gyenge vagyok bár én 12 napot végig feküdtem mert képtelen voltam arra,hogy felkeljek..az evés...én még csak most kezdek átállni a pépesről a darabosra,de még csak puha dolgokkal próbálkozom,mert a bal mandulám helye még eléggé odavan, az ízeket én sem érzem még.

Annak igazán örülök,hogy jobban vagy azt elhiszem,hogy két gyerkőc mellett nem nagyon van módod a pihenésre...Jobbulást neked! Licus :)

270. trixy600 (válaszként erre: 269. - Licus20)
2011. febr. 1. 20:18

Licus20!


Szia! Köszönöm szépen jól vagyok, bár még elég gyengének érzem magamat. Sokat tudnék pihenni,még. De mostmár nem tehetem meg,főleg 2gyermek mellett :). Az evés az még nem tökéletes,az izeket nem nagyon érzem és a jobb oldali mandulám helye még elég érzékeny,főleg a keményebb ételeknél. Már Cataflámot nem szeretnék szedni,mert nagyon legyengit. Holnap veszek Burlecithint. Attol elég erősnek szoktam érezni magamat. Te jol vagy? Irj! Trixy

269. Licus20 (válaszként erre: 268. - Trixy600)
2011. febr. 1. 19:09

Trixy!Köszönöm a választ!

Ma vagyok két hetes,az orvosom szerint még otthon kellene egy kicsit maradnom de jövő hétfőn már megyek dolgozni... de még a héten sem mehetek sehova meg arcmaszkot kell hordanom...

Te hogy vagy? Tudsz már rendesen enni? puszi Licus

268. trixy600 (válaszként erre: 267. - Licus20)
2011. febr. 1. 16:51

Licus20!


Nekem az orvosom azt mondta ket hetig sehova nem mehetek. Utanna dolgozhatok. A sport ezen kivul plusz 2het. Minimum. Es csak ovatosan lehet kezdeni. Pusz! Trixy

267. Licus20
2011. febr. 1. 16:32
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne ki mikor ment a dolgozni mandulaműtét után? Válaszokat előre is köszönöm :)
2011. febr. 1. 14:59
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi ideig tart kb. ,hogy ujra érezzem az izeket? Alig érzem az ételek izeit. Most vagyok 12napos. Puszika Nektek
265. Licus20
2011. jan. 30. 13:15

Sziasztok!Nekem 2011. 01. 18-án volt orr és garatmandula műtétem. . . jelenleg 23 éves vagyok... mivel nekem sok biztatást adtak a fórumba írt sorok gondoltam megosztom a tapasztalataimat. . .

Nos 01. 18-án reggel 7 órára mentem a kórházba, ahol kiderült, hogy utolsó leszek. . . azaz 12 körül kerül rám a sor. . . na ekkor el tudjátok képzelni mit éreztem. . . no a műtétet végző doktornő még bejött hozzám délelőtt megbeszéltük mégegyszer a teendőket. . . én közben szinte kiolvastam egy könyvet. . . mert már a szobatársaimat elvitték műtétre. . . majd egyszer csak jött a nővér a tabival és jött értem a beteghordó fiú és elindultunk a műtő felé. . . nekem olyan jókedvem volt ekkor, hogy szinte énekeltem. . . a műtőbe érve a doktornő még odajött hozzám illetve az altatóorvos is, majd megkaptam a szurit és már aludtam is. Tehát a műtétre nem emlékszem, csak arra milyen szépen ébresztenek fel. . . na meg, hogy nem tudok nyelni. . . upsz szóltam mondták ne beszéljek. . . és innentől se köpni se nyelni nem bírtam. . . műtét után 2 órával kaptam fájdalomcsillapító szurit. . . majd rá egy órára következett az ivás. . . na az egy örök 'élmény' maradt. . . onnantól kezdve a fájdalom elviselhető volt. . . nekem a legnehezebb az volt, hogy nem beszélhettem. . . hiszen imádok beszélni. . .

Másnap haza is engedtek és a harmadik nap reggelén jött a fekete leves. . . fájt?!az nem kifejezés. . . a fülem a torkom a felső fogsorom mindenem egészen a mai napig (10. nap) még ma is fájdogál de ez már elviselhető. . . remélem ezután már jobb lesz. . . de legalábbis most elviselhető. . .

De végeredményben én azt mondom megérte. . . mert már az izületeim nagyon oda voltak. . . és hát van egy remek doktornőm, aki remek szakember, mindemelett nagyon profi és mindent megtesz a gyógyulásom érdekében. . . minden köszönetem és tisztelem az övé:)

2011. jan. 29. 11:00
Oké,akkor most megnyugtattatok. Köszönöm! Szerintem Vizslalány ha nem nem esik le az a cérna menjél vissza a dokihoz,Ő biztos meg tud nyugtatni Téged! Puszika
263. vizslalány (válaszként erre: 259. - Trixy600)
2011. jan. 29. 10:47

Igen, ez teljesen oké !!! Ilyenkor szépen válik le a lepedék és az nagyon tud fájni, alatta ott a friss seb, de mostmár tényleg egyre jobb lesz. Nekem ugyanez volt, s mikor láttam is evés után,h kevesebb a fehér rész, tök örültem, s bármennyire is fájt, nagyon sok kenyeret próbáltam enni.

Tarts ki, mostmár tényleg mindjárt vége!!!


Sokan mondják, hogy egyszercsak elmúlt a fájdalom, nekem nem így volt, inkább fokozatos.


Nekem a műtét alatt elpattant egy ér és el kellet varrni, még most is (16nap) ott lóg a kis cérnaszál a torkomban. Nektek volt ilyen? S mikor esett le???Már igazán leeshetne... :( :s

262. Angelbocs (válaszként erre: 260. - Veroni27)
2011. jan. 29. 10:14
Nekem azt mondták, nyugodtan szedhetem, de műtét előtt ezért kaptam véralvadásgáltó injekciót.
261. Angelbocs (válaszként erre: 259. - Trixy600)
2011. jan. 29. 10:14

Szerintem nincs semmi baj. Az is lehet, hogy leesett/lekapta valami a sebet, de alatta még nem gyógyult be igazán.

Mindenesetre én amikor éreztem ezt a szúrós/nyillalós érzést, akkor másnapra megszűnt minden fájdalmam. :)

2011. jan. 29. 08:01
Nem szabad fogamzásgátlót szedni mandulaműtét ideje alatt a trombózis veszélye miatt. Neten nőgyógyászok írnak erről.
2011. jan. 28. 21:24
Csajok! Egy kérdés! Tegnap óta a mandulám helye körül amikor eszem nagyon erős szuros fajdalmat érzek,de csak akkor amikor eszem és csak az egyik oldalt. Azota van,amiota ettem keményebb dolgokat. Arra gondoltam,hogy talán lekapta a seb egyik részét de nem tud leválni,de már gondoltam rossza is.Arra hogy beleállt a kaja husomban. Nektek is volt ilyen erzes mert nekem most kezdődött csak 8.napon. Szerintetek? Csak a seb?
258. trixy600 (válaszként erre: 249. - Vizslalány)
2011. jan. 27. 21:53
De aranyos vagy vizslalány! Köszönöm! Puszi Neked!
257. zsano1984 (válaszként erre: 256. - Angelbocs)
2011. jan. 27. 18:34
szia. Az nem baj, ha nem véd, olvasottak alapján örülök majd ha "élek" :D Csak megijedtem, hogy szüneteltetnem kell, mikor most kezdtem el :) Köszi :)
256. Angelbocs (válaszként erre: 255. - Zsano1984)
2011. jan. 27. 17:50
Elképzelhető, hogy az érzéstelenítők/altatószerek befolyásolják a hatását, de attól még szedni lehet, csak vigyázni kell utána. Bár szerintem ezzel nem lesz gond, mert műtét után legalább 2 hétig nem szabad ilyesmit csinálni. :)
2011. jan. 27. 16:29
Köszönöm a válaszokat. Angelbocs nagyon megnyugtattál, mert betegtájékoztatóban az van hogy műtét előtt 4 héttel abba kell hagyni a szedését... én most kezdtem nem rég úgyhogy nagyon megszívtam volna :$ de így megnyugodtam :)
254. Angelbocs (válaszként erre: 251. - Zsano1984)
2011. jan. 27. 16:25
Én végig szedtem a fogamzásgátlót már a műtét napján is. Olyan pici bogyó, hogy simán lement, meg sem éreztem.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook