Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


2010. okt. 29. 13:35

Sziasztok!

Nekem is kivették a garatmanduláimat Debrecenben, így gondoltam én is írok ide pár sort. Én ma vagyok 10 napos a műtét napját nem számítva, de már tegnaptól sokkal jobb, mint volt. Ma voltam kontrollon, és bár még van egy kis lepedék a seben, de nem fáj már annyira. Csak napi 3 Cataflammal bírtam ki a nehezebb napokat, ma már elég 2 is. :)


Egyébként helyi érzéstelenítésben történt a műtét, ami nem volt vészes, csak az injekció a manduláimba volt kellemetlen picit. Viszont nagyon-nagyon féltem még bennt a műtőben, szinte remegtem (ehhez az is hozzájárult hogy mivel mezítláb kellett lennem, nagyon fáztam :) ) és majdnem sírtam a műtét közben, de persze nem a fájdalomtól. Egy pillanatra nagyon megijedtem, mert úgy éreztem hogy a lecsorgó vértől megfulladok, és nem lett volna szabad köhögni. Ilyen kiszolgáltatottnak még sosem éreztem magam, mint ahogy a műtét alatt és a kórházban töltött idő alatt. Doktornő meg is kérdezte, hogy ne feküdjünk-e le, mert nagyon elsápadtam, és ellenőrizték, hogy nem szédülök-e és onnantól kezdve nyitva kellett tartanom a szemem.

Egyébként még mindezekkel együtt sem gondolok rá vissza negatív élményként, de ami utána jött... Nagyon nehéz volt megállni, hogy 2 órán keresztül ne nyeljek, köhögjek vagy bármi. Életem leghosszabb 2 órája volt... :( Az első korty tea borzalmasan fájt, de másnap már megtudtam enni a reggelire hozott kenyeret, illetve az ebédet is mind megettem. :D A vacsora már nem volt olyan zökkenőmentes.


Ami a fájdalmat illeti, napról napra erősebbnek éreztem, majd a 7-8. nap körül éreztem egy kis enyhülést. Végig tudtam enni mindent, amit anyukám főzött nekem, persze én külön étrenden voltam. :) A kenyeret gyűrtem ahogy tudtam.


Végezetül, nem gondoltam hogy egy mandulaműtét, legfőképp az utána következő időszak ilyen kemény (lesz), de túl kell élni és borzasztó kitartás kellett nekem hozzá. Fel a fejjel mindenkinek aki előtte áll!! :)

132. Angelbocs (válaszként erre: 131. - Barbara8854)
2010. okt. 22. 15:47

Nyugi, szerintem nincs ott semmi gond, végülis most voltál a dokinál kontrollon, szólt volna, ha van valami.

Kb. 1 hetes lehettem, mikor láttam a torkomban valami olyasmit, mint egy manduladarab, mostanra viszont összement, szerintem a tiéd is össze fog, csak türelem. :)


Egyébként nekem is ilyen ám. A jobb oldalon teljesen eltűnt a lyuk, a bal oldalon még rendesen ott van, elég mélynek tűnik. Viszont teljesen úgy érzem, mintha a jobb oldalon lenne valami, ami akadályozná a nyelést, olyan, mintha ezen az oldalon beszűkült volna a torkom. Gondolom, így gyógyul.

2010. okt. 22. 10:52

igen hat a voltaren, viszont most néztem, hogy tuti rohadtul el..... mert ha mondjuk a jobb oldalon teszem fel 5cm lyuk van a bal oldalon 1cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kevesebb a hely, és szerintem szörnyebb mint az elmúlt napokban valaha......tuti leugatom a dokit,......még hogy könnyen fogok enni................szépen hozza rendbe.... lelóg a hús!!!hogy fog az visszaszívódni? sehogy!

jól megszívtam :S

130. Angelbocs (válaszként erre: 129. - Barbara8854)
2010. okt. 20. 14:55

És ez a Voltaren használ is valamit?

Én csak Rubophent szedtem, hát, az elég gyenge gyógyszer, nekem még a fejfájásomat se nagyon mulasztja el, nemhogy a műtét utáni torokfájást, de úgy voltam vele, hogy nem is gond, ha fáj, legalább óvatosabb vagyok.


Én még a gyerekorvoshoz jártam, amikor ilyen furi féloldalas lett a mandulám, ő akárhányszor találkoztunk, mindig mondta, hogy ki kellene vetetni, de nagyon féltem. Aztán elkerültem a felnőtt dokihoz, ő idén nyárig nem is említette a műtétet. Idén nyáron mondta azt, hogy ezzel már ő nem tud mit kezdeni, irány a fül-orr-gégészet. Ott aztán elküldtek több vérvételre, allergiavizsgálatra, hematológiára, végül a dokinő azt mondta, szerinte, jobb lenne, ha kikerülne onnan ez a mandula. Mondjuk, mire idáig eljutottunk már szinte könyörögtem, hogy vegyék ki.

2010. okt. 20. 11:46

Igen végülis mondta a szobatársam is hogy eléggé borzasztó illata van a az égetésnek, neki felszakadt aztán elkellett égetni a sebet.

Nem tudom mi lenne még jó gyógyszer ami "csúszós" mostanában voltarent szedek -> 0,25 cataflamnak felel meg hatóanyag szerint.


Én 22 ,de sose akarták kivenni a dokik már 5éve...PEdig csúnya volt.

128. Angelbocs (válaszként erre: 127. - Barbara8854)
2010. okt. 20. 10:14

Szerintem evés előtt még nyugodtan bekaphatsz egy gyógyszert, ha azzal könnyebben megy, legfeljebb nem Cataflamot, hanem valami gyengébbet.


Nekem már abszolút nem fáj, bár ásításnál még húzódik rendesen, és a jobb oldalon még most majdnem 3 hetesen is úgy érzem, mintha ott lenne a hatalmas mandulám. A dokinő szerint ez már csak "fantomfájdalom". :)


Szerintem azért humánusabb megoldás elvarrni a sebet érzéstelenítésnél, nem tudom, én hogyan reagálnék, ha egyszer csak megérezném az égő hús szagát... :)


Én 24 vagyok, 6 éve kezdődtek a mandula gondjaim, azóta halogattam a műtétet.

127. barbara8854 (válaszként erre: 126. - Barbara8854)
2010. okt. 20. 03:14
Akkor neked már nem fáj semmid?ugye? Gyógyszer beszedett mértéke alapján én is jobban vagyok,bár enni nem nagyon tudok,lehet szednem kéne mégis a gyógyszert. Égették hmm nálam is égethették volna a sebet,lehet az gyorsabb. Te hány éves vagy?
126. barbara8854 (válaszként erre: 125. - Angelbocs)
2010. okt. 20. 03:08
Szia! Doki szerint minden rendben. De minket zavar a hólyag,mert így kevesebb hely van ott. Azt mondták azon az oldalon nagyobbat kellett metszeni. Majd meglátjuk mi lesz. Nekem fáj még -most is- . Azt mondták lenfonallal varnak tényleg nem szívódik fel.
125. Angelbocs (válaszként erre: 124. - Barbara8854)
2010. okt. 18. 23:24

Hát, ha ennyire volt csak megbízható a dokid, akkor valószínűleg tényleg jobban jártál az ismeretlennel.


Nyugodj meg, nem volt egyforma a két oldalam. :) A jobb oldalon láttam én is valami hólyagfélét, mintha a mandulából ott maradt volna egy darab, még most is látom, de már nem akkora, mint volt. Nem tudom, lehet tényleg a mandula darabja, de a dokinő mindent rendben talált, úgyhogy gondolom, annak ott kell lennie. Szerintem nálad is valami ilyesmi lehet.


Mivel engem altattak, nekem nem varrták, hanem égették a sebet. Ha jól tudom, volt egy cső a torkomban, hogy segítse a légzésem, és emiatt nem tudták megoldani a varrást, csak az égetést.

Én úgy olvastam neten, hogy a varrat nem szívódik fel, csak leesik a sebbel együtt, és az emésztőrendszerben megsemmisül.


Na, kis biztatásképpen, én a szurkálást az utolsó fájdalmas napomon éreztem. :) Másnap már egy picit sem fájt a torkom, remélem, veled is így lesz.


Írj majd holnap, mi volt a dokinál!

124. barbara8854 (válaszként erre: 123. - Angelbocs)
2010. okt. 18. 22:32

A legszebb ,nem indokolta meg miért mondta le, több ember szerint, bevállalhatta a napomra az ambulanciás részt ,mert a műtétnél bent volt a kórházba, csak épp nem műtött ...

Ha elmodnta volna ,hogy konferencia stb... dolgom van , az jó, de nem mondta meg, közbejött valami ennyi.... végülis jobban jártam az ismeretlennel...

FONTOS kérdés: te nézted a torkod?? egyforma volt a két oldal??? mi itthon most bekukucskáltunk, és hát olyan mintha a bal oldalon lenne egy kis hólyag :S:S:S:S

Hát szerintem nem akartak altatásomra költeni.... vagy nem tudom, de végülis én vállaltam az altatás mentességet, mert nem akartam "évekig" várni:D:D

most olyan dolgokat érzek ,mintha tűkkel szurkálnának...

neked felszívodott a varrat??? szoba és egyben sorstársammal tartom a kapcsolatot, ő ilyen cérna féléket szedett ki a szájából.. lehet nem szívódik fel a varrás??? neked égették vagy varták? holnap megyek vissza kontrollra kiváncsi vagyok mit mond a doki..

123. Angelbocs (válaszként erre: 122. - Barbara8854)
2010. okt. 18. 20:20

Akkor ezek szerint lassan, de biztosan most már te is javulsz. :)


Én nem is attól féltem, hogy összevérezem/lehányom a dokit, inkább attól, hogy annyira paráznék, hogy egyszerűen nem bírnék magammal, remegnék, hisztiznék, stb. Még így is, hogy altattak, 140-es volt a pulzusom a műtőasztalon. :)


Mondjuk, azért érdekes, hogy egy pesti kórházban kevés a kapacitás az altatásra. Én is pesti vagyok, de engem vidéken, Tatabányán műtöttek, az itten kórházban dolgozik a dokinő, akihez én mindenképpen ragaszkodtam. Itt megkérdezték, hogy érzéstelenítés vagy altatás, és minden további nélkül megoldották az altatást. Nem kellett hónapokat várnom (3 hétre kaptam időpontot, kaptam volna 1,5-re is, de pont megjött, olyankor meg nem műtenek), és senki nem akart lebeszélni róla.


Kedves doki lehetett, és mire hivatkozott? Gondolom, akkor ő fogadott dokid volt. Végülis a lényeg, hogy azért jó kezekben voltál.

122. barbara8854 (válaszként erre: 120. - Angelbocs)
2010. okt. 18. 15:03

Huu hát tegnap és tegnapelőtt volt a legrosszabb, ma már nem annyira rossz.

Én lerendeztem úgy a dokit, hogy át kellett öltöznie a sok vér miatt:D Sajnáltam szegényt. Altatás kellemesebb lehetett volna, de hát azt mondták kevés a kapacitás. . . A "legcukibb" hogy a dokim vasárnap este mondta le a hétfői műtétem, végül más műtött meg.

Ma 1 hetes a torkom :D tök jó:D

2010. okt. 18. 15:03

Huu hát tegnap és tegnapelőtt volt a legrosszabb, ma már nem annyira rossz.

Én lerendeztem úgy a dokit, hogy át kellett öltöznie a sok vér miatt:D Sajnáltam szegényt. Altatás kellemesebb lehetett volna, de hát azt mondták kevés a kapacitás... A "legcukibb" hogy a dokim vasárnap este mondta le a hétfői műtétem, végül más műtött meg.

Ma 1 hetes a torkom :D tök jó:D

120. Angelbocs (válaszként erre: 119. - Barbara8854)
2010. okt. 17. 09:49

Igen, tudom, miről beszélsz, nekem a legrosszabb napokon egy fél szelet kenyeret kereken 1 órámba telt megenni. :)


Egyébként én a 6. napon már mintha éreztem volna javulást, estére viszont úgy elkezdett szúrni mindkét oldal, hogy gondoltam, még most jön majd a feketeleves, de hajnalban arra ébredtem, hogy egy kicsit sem fáj, mikor nyelek. Mintha elvágták volna. Persze az orrhangom még maradt, meg a nyelés is furi volt (mondjuk, ez még a mai napig is furi), de nem fájt.


Én hajat a 6. napon mostam először, akkor is nagyon óvatosan, megpróbáltam nem hajolgatni, és nem forró vízben, csak langyosban. Szerencsére semmi gond nem lett belőle.


Nekem abszolút nem volt rossz altatás után. Egész kellemes érzés volt a műtét utáni 2-3 óra, mintha álmodtam volna az egészet, néha nem is tudom eldönteni, hogy amit akkor hallottam vagy láttam, az tényleg megtörtént, vagy csak álmodtam. :)

De nem volt hányingerem, nem hánytam, nem szédelegtem.

Gondolom, hogy altatás nélkül rossz lehetett. Én nem is mertem bevállalni, féltem, hogy az aggódásommal felidegelem a dokit, bár mint kiderült kötélből vannak az idegei. :))

119. barbara8854 (válaszként erre: 118. - Angelbocs)
2010. okt. 16. 23:53

A MÁV kórházban műtöttek.

Nem altattak ,és szörnyen gáz érzés volt.

Nekem inkább most a 6. napon fáj leginkább, a 2.nap volt a legjobb:D

Nekem nem írtak fel semmit, magamtól szedem ott is cata-t és voltarent adtak.

igen iszom, meg eszem,de eléggé fárasztó, fogat alig tudok mosni.

Hajat mikor lehet?

Altatás után nem volt rossz?

118. Angelbocs (válaszként erre: 117. - Barbara8854)
2010. okt. 16. 16:57

Nekem úgy mondta a dokinőm, hogy általában a műtét utáni 2. nap a legrosszabb, nálam ez így is volt, és ez a rossz maradt is a 6. napig. Mint egy jó erős mandulagyulladás plusz hozzá még egy kis fülfájás. Persze lehet, hogy ez neked kimarad, van aki könnyebben átvészeli. :)


Engem altattak, úgyhogy tulajdonképpen az egészből nekem a legjobb "emlékeim" a műtéttel kapcsolatosak, mivelhogy azt szépen átaludtam. :)


Nekem csak Rubophent írtak fel a kórházban, erősebbet nem kaptam, de az az igazság, hogy nekem valahogy nem is volt rá szükségem. Persze, fájt nagyon, de nekem a műtét előtt is sok mandulagyulladásom volt, talán ezért is viseltem jobban. Napi 3-at szedtem belőle, és kibírtam vele.


Én nagyon sok kenyeret ettem, ugyanis azt hallottam, az nagyon hamar lekoptatja a sebet, és így hamarabb gyógyul. Amúgy úgy ettem, ahogyan a műtét előtt is. Persze a nagyon száraz dolgokat, és a gyümölcsöket, meg az olyasmit, ami esetleg csípheti a sebet, hanyagoltam.

Ja, és persze ittam rengeteget. Az nagyon fontos. De gondolom, ezt neked is mondták.


Téged hol műtöttek?

117. barbara8854 (válaszként erre: 116. - Angelbocs)
2010. okt. 16. 16:38

Szia! Még csak most jön a java? Ásítás az nagyon hiányzik. Nem altattak,téged? Hány és milyen gyógyszert szedtél 1nap?

Én voltaren és cataflamot szedek,ma néztem h 1 cataflam=4 voltaren ugyanaz a hatoanyag csak más mennyiségben,eddig én max 3szemet vettem be 1nap vagy catat v. Voltarent. Te miket ettél? Pusz

116. Angelbocs (válaszként erre: 115. - Barbara8854)
2010. okt. 16. 09:01

És hogy bírod? Ha jól számolom, pont most vannak/jönnek majd el az igazán durva fülfájós-hasogatós napok.

Altatásban vagy érzéstelenítésben vették ki?


Nekem szept. 30-án volt a műtét, vagyis már 2 hete, én már nem érzek semmi fájdalmat, a nyelés még kicsit furi, meg az ásítás még nem igazán megy, de ezenkívül minden oké. :)

2010. okt. 15. 22:26
Kivették az enyémet hétfőn.:'(
2010. aug. 25. 10:18
Nos, nálam kb. 1 hónapja tartanak a kivizsgálások: voltam vérvételen (negatív), allergiavizsgálaton (negatív), újból leoltották a torkomat, az pozitív lett, arra kaptam antibiotikumot, közben persze folyamatosan jártam a fül-orr-gégészhez. Végülis tegnap dőlt el, hogy a mandulaműtét lenne a legjobb megoldás, viszont elküldött előtte haematológiára. Járt már ott valaki, mit fognak ott csinálni?
2010. aug. 11. 06:49

Szisztok!

Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra:)

Én most vasárnap tudom majd meg a műtétem idejét (szept vége felé lesz)

Az egész herce hurca a torkommal tiszta gáz volt. Már tavaly szeptember óta különböző gondjaim vannak, torok -mandula??? fájás stb...

szerintem nekem mindig a torkom fájt, bár szüleim szerint a mandulám sincs rendben. Eddig minden doki más mondott nem kell kivenni...blabla.. a múlthéten viszont kijöttek rajtam kiütések , olyan mintha szúnyog csípés lenne, de csak nem csíp szabályosan kettessével a szúnyog, mindig egymástól 1-2 cm-re jelenik meg kettő. Most per pill nem jött ki egy se. Bár lehet azért ,mert a bölcsesség fogam is nő és be van gyulladva és kaptam rá antibiotikumot. Szóval elmentem tegnap a fül orr gégészetre. Elmondtam az asszisztensnek a panaszaim szerintem nem kell kivenni, bár ő nem nézett akkor még a számba, a dokinő szerint meg ki kell,mert hogy elvan halva.(ja azért mentem még el,mert múlthéten anyukám szerint egy csomó trutyi jött ki belőle , (megengedtem, hogy belenézzen a számba... ezen meglepődtek az sztkba, bár nem értem miért ,ha a dokik eddig semmit nem tettek , volt aki bele se lesett...)) szóval akinél tegnap jártam a 4.ik fül orr gégész, remélem nem csak a pénzre megy..bár tőlem nem fog sokat kapni :D Igaz ,hogy dolgozom, de mindent a fősulira költök, majd ha adnak a szüleim pénzt akkor kap. Én műtét után adnám neki oda a pénzt, mert nem fizetek előre , aztán végül nem sikerül jól. Én hülye nem altatást kértem, bár akkor lehet 200 év múlva kaptasm volna időpontot (mondták hogy kevés a kapacitás)

, félek, hogy nem kelek fel. Így meg lehet ,hogy lehányom a dokit...sebaj...Ez olyan gáz..Remélem túlélem valahogy, lehet altatás kellett volna ..ja amúgy 22éves vagyok. Inkább most vegyék ki mint később, nincs kedvem később szenvedni. Na nem tartok fel senkit, akinek friss élménye van írjon!

Pussz

112. 45d9de4f84 (válaszként erre: 111. - Angelbocs)
2010. júl. 27. 20:38

Mindenképp műttesd meg! Hidd el, más lehetőség már úgysem lesz... Ahogy leírtad, a tiéd sokkal durvább lehet, mint az enyém. (Éppen ezért szerintem nem fog úgy fájni az egész procedúra.)


Nekem a nagyobbik már vissza sem húzódott. A legutóbbi tüszős gyulladás után - miután kifolyt belőlük a genny - úgy maradtak.


Én most a strandolás és csúszdázás, meg a hirtelen lehűlés miatt megtapasztalhatom milyen az, mikor nincs olyan kis gömböcske, ami megvéd. Egyelőre nem durva, csak jobban rám jön a köhögés, mint eddig és ugye a torkom fáj a mandulám helyett, meg csöppet még a heg.


Meglátjuk mi lesz. Te meg "huzasd ki, míg nem késő"!!! :) Minden jót hozzá, majd írd meg milyen volt!

111. Angelbocs (válaszként erre: 110. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 22:06

Érdekes...

Az enyém is szerintem olyasmi lehet, mint a tiéd volt. Nekem a jobb nagyobb. És neked gyulladás után nem húzódott vissza, vagy egyszer ígyy gyulladt be?

Nekem két csúnya gyulladás után, így gyulladt be, hogy csak az egyik lett nagy.


Eddig nem volt gondom, december óta viszont folyton. Vagy megvan kicsit nagyobbodva, érzem, hogy nyom (persze eddig nem éreztem), vagy be van gyulladva, arra szedem egy hétig az antibiotikumot, de pár nap múlva olyan, mint a gyógyszer előtt.

Most például olyan mintha gennyes lenne, de a leoltás negatív lett, a háziorvosom már nem tud mit kezdeni vele. Most próbálok Phlogosolozni, mert konkrétan akkora, hogy ha a másik is ilyen nagy lenne, simán összeérnének.

Ezért gondolom, hogy ha a fül-orr-gégész meglátja ezt az egészet, nem lesz kérdéses a műtét.

110. 45d9de4f84 (válaszként erre: 107. - Angelbocs)
2010. júl. 22. 20:50

Nekem is sokkal nagyobb volt a bal, mint a jobb mandulám. Meg sokkal deformáltabb is. Viszont szinte egyáltalán nem fájt az az oldal műtétkor és utána sem. DE a kicsi.... az nagyon adta a magáét.


Amúgy 3 hét eltellik lassan és már alig van valami kis hegecske. :)

2010. júl. 22. 15:51
Esetleg, ha valakit műtöttek Tatabányán, annak megköszönném az "élménybeszámolót". :)
108. 3cbd320f88 (válaszként erre: 105. - Dpok)
2010. júl. 22. 15:28
Nekem is érzéstelenítéssel volt...45 perc alatt sikerült is kiszedni...amikor hazamentem egy pár napig nekem sem fájt csak amikor kezdett jobban gyógyulni...de reméljük neked nem lesz gázos később sem az egyik ismerősömnek sem volt nagy kunsz úgyhogy benne van a pakliban hogy mázlid lesz :)
2010. júl. 22. 14:46

Sziasztok!

Azt hiszem, én is mandulaműtét előtt állok.

December óta folyamatosan, szinte havonta gondom van vele. Mondjuk, hozzátartozik a történethez, hogy 6 évvel ezelőtt olyan furin gyulladt be, hogy csak az egyik nagyobbodott meg, a másik nem. Már akkor javasolták a műtétet, én még nem akartam. Azóta nem is volt vele különösebb gondom, most viszont ha már csak egy picit hidegebb vizet iszok a kelleténél, már fáj és gennyesedik.

Most irányított át a háziorvos a fül-orr-gégészetre, itt gondolom, meglátják, hogy az egyik mandulám nagyobb, mint a másik, rögtön a műtétet fogják javasolni. Amire tulajdonképpen már rászántam magam, csak mégis...

106. 86693fd3df (válaszként erre: 105. - Dpok)
2010. júl. 21. 15:05
Hát szerintem örülj. :) Én nem mertem volna érzéstelenítéssel, mert tudtam magamról, hogy nem bírtam volna. :S Az jó, ha sokat iszol. Az altatás után szédülés, hányás, magas pulzus és fejfájás szokott előfordulni, de hálistennek nem mindenkinél. :)Nekem a pulzusom volt iszonyat magas, de a doki szólt, hogy műtét előtt 8 órával semmi se kerüljön a gyomromba, így a hányást is megúsztam :) Sok sikert neked az altatáshoz:)
105. dpok
2010. júl. 20. 15:58

Sziasztok!

Nekem tegnap vették ki az egyiket érzéstelenítéssel, nem akartam altatást, de jobb lett volna, mert ott derült, ki, hogy nagyon nem bírom ha a számban turkálnak, folyamatosan öklendeztem, meg az orromon jött a vér:(:( szóval szenvedtem, 6 hét múlva jön a másik altatásba. Sok mindenkitől hallottam, hogy utána nagyon rossz. Hát nekem nem annyira, simán megittam a műtét napján 2 liter folyadékot, 1-szer kértem csak fájdalom csillapítót, mert éreztem, hogy egy kicsit hőemelkedésem van. Most meg itthon vagyok, és semmi extra, ez normális????? Mindenki nagy fájdalmakról ír. Vagy inkább örüljek:):)

2010. júl. 15. 20:45
Ma voltam kontrollon, és másfél hetes. Doktornéni azt mondta, már motorozhatok, de strandot fertőzés miatt nem ajánlja, valamint még mindig tilos a bubi és a fűszer. Még egy hét és vége lesz. Amúgy még fáj, ha nyelek, de mi ez a fájdalom az első hetihez képest......

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook