Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


2010. nov. 23. 14:08
Amúgy én gyógyteát ittam.
2010. nov. 23. 13:55
Sziasztok! Ha újra élhetném az életemet, nem mennék el mandulaműtétre. Kivették az orrmandulám és a simát is. Műtét közben felébredtem, (egész család ilyen, nem hat az altató) műtét után pedig rázkódtam az ágyban, sokkot kaptam. Nem bírtam nyelni, nem kaptam levegőt, 40fokos lázam volt. A nővérek kinevettek, mert nem beszéltem, ne tetessem magam, és leerőszakolták a gyógyszert, addig állt ott, míg le nem nyeltem. Pedig nem tudtam nyelni, fájt nagyon. Éjjel egy kedves idős nővér adott szurit, ami segített, hogy alhassak 1-1 órát. Halucináltam, nem voltam magamnál. Az orvosnak szóltunk, hogy valami nincs rendben, van valami a torkomban. Az ágy végéből megvizsgált, és hazaengedett. Itthon nem ettem napokig, anyu vissza akart vitetni a kórházba. Sírtam a fájdalomtól, majd kaptam egy fulladásos rohamot. Ha anyu nem jön haza meghalok. Elment boltba, de a liftnél meghallotta a fulladást, és hazarohant. Kihúzott a számból egy 30cm hosszú gézt. Ami a tubuson volt altatásnál. Ennyit az altatóorvosokról!!! Utána egyből ettem, ittam. 16 évesen így haltam meg majdnem. :(
161. betegke
2010. nov. 22. 11:42

Ez még1* nem csinálnám végig az tuti!

Olvasgattam itt, kinek milyen volt, meddig fájt stb,, gondoltam majd nekem is úgy lesz.


Hát sajnos nem.

Ez a 14. napom. Mint a megváltót úgy vártam a napot, hogy végre leváljon a lepedék (mert akkor elméletileg a fájdalom is elmúlik/csökken). Lepedék kb 3 napja nincs a seben, viszont még mindig fáj, főleg étkezés közben+ után, úgyhogy 6 óránként 1/2 Cataflam még beveszek.


Nyugtassatok meg, hogy most már tényleg nemsokára vége.....

160. Angelbocs (válaszként erre: 159. - Veresasszony)
2010. nov. 19. 16:17

Én is altatást kértem, de nem hinném, hogy emiatt lassabban gyógyultam volna.

A 6. napomon már egyáltalán nem fájt, a 8.-on pedig már semmiféle lepedéket nem láttam a torkomon, azért szerintem ez nem nevezhető lassúnak. :)


Amúgy nálam a dokinő még helyeselt is, mikor az altatást választottam.

2010. nov. 19. 15:30
Én altatást kértem! Így nem éltem át a műtét kellemetlenségeit... vizsont a nővérek ki voltak akadva, mert állírólag altatás után hánynak a betegek és sebes torokra ez nem fasza. Nos, én nem hánytam. Azt is mondták, hogy nehezebben gyógyul altatásos műtét után, mint hagyományosan. Túléltem.
2010. nov. 19. 15:27
nekem még van egy kis varratom :s és mintha ránőtt volna a hús :(remélem kilökődik egyszer..
2010. nov. 19. 15:26
:)
2010. nov. 19. 15:19
..sziasztok ..olvasgatlak bennetek ,lányomnak lesz mand.műtétje dec.ben..
2010. nov. 14. 23:04
Én azt hallottam hogy a vér 'meleg' fagyi hideg és ez a 'frissen'varrt ereknek sokk... D e engem se érdekelt a fagyi csodás gyógyír:-) ma kicsit fájt a torkom..+ megint nő a bölcsességfogam.. Így 1hónaposan visszatekintve engem a műtét borított ki igazán.
154. betegke
2010. nov. 13. 09:08

Folyadékot iszom rendesen, és enni is tudok ha épp nem fáj.

Sokan írták hogy bizonyos dolgok csípik a sebet. Na nekem legalább ezzel szerencsém van. Akármit ehetek.

pl a 2. napon chipszet ettem a kh-ban. 3. napon spagettit, tnap krumplifőzeléket.


Köszi a fagyis tippet!

Engem is eltiltottak a fagyitól, de, jobbat már nem tudtam kitalálni, tegnap délután 4 körül megettem fél liter málnás fagyit, és annyira jó volt, hogy estig fájdalomcsillapító sem kellett.


Aztán hajnal 2kor jött a szokásos kaparós, viszketős, köhögős, fülfájós magánszám, de a Cataflam + a maradék fagyi azt is megoldotta :)


És ma reggel a "jóreggeltpuszi" után az első mondatom a páromnak : "Elmész a boltba fagyiért?" Ettem pár kanállal és azóta jól vagyok.


Nem volt hülye aki annak idején ezt kitalálta, hogy a fagyi jót tesz a műtét után. Csak azt nem értem mostanában miért ellenzik ezt az orvosok? Nekem eddig úgy tűnik ez a leggyorsabb és leghatásosabb fájdalomcsillapító.

2010. nov. 12. 16:45
Szia Betegke! Nekem is viszketett de inkább legbelül a fülem,amit nem tudsz +vakarni. Nekem is fájt nagyon,de én elvoltam cataflammal. Meg ettem fagyit,igaz mondták nem nagyon kéne ,de engem nem érdekelt!:-d
152. Angelbocs (válaszként erre: 151. - Betegke)
2010. nov. 12. 15:29

Szia!


Nekem a 2.-tól a 6. napig tartott ez az erős fájdalom, vagyis 5 napig. A 6. napon éjszaka-hajnalban arra ébredtem, hogy egyáltalán nem fáj, mintha elvágták volna.

A lényeg, hogy igyál nagyon sokat, és egyél olyasmiket, amik koptatják a sebet, akkor hamarabb elmúlik a fájdalom is.


A nyálam az nekem is sűrűbb volt, sőt több is. Rendszeresen félre is nyeltem, amitől aztán rám jött a köhögőroham.


A torkom is viszketett az első pár napban, egyfolytában köhögnöm kellett tőle, ami nekem segített, az a mentolos rágó volt. Nem konkrétan a viszketés miatt rágtam, de erre is jó volt.


De gondolj arra, hogy ennél már csak tényleg jobb lesz! :)

151. betegke
2010. nov. 12. 14:21

Sziasztok!

26 éves vagyok, kedden (11.09.-én) vették ki a mandulám.

A 3.nap délutánjáig nem is volt különösebb problémám, fájdogált, de elviselhető volt. Viszont utána, a gyógyszer ellenére mintha nagykéssel szurkálták volna a torkom, fülem, hátsó fogaim. Meddig tart ez a hatalmas fájdalom????


Nem tudom ti hogy bírtátok napi 3-4 Cataflammal, nekem bevétel után 1 órával kezd hatni, 4 órával elmúlik. Már majd' megőrülök, mert ugye nem vehetek be 4-nél többet egy nap.


Ti nem tapasztaltátok, hogy sűrűbb a nyálatok, mint előtte? Néha nem tudom elsőre lenyelni, olyankor hirtelen halálfélelem közepette kishíján megfulladok benne. És az a legjobb, mikor mindez éjszaka történik.


Valamit még senki sem írt, hogy viszketett volna a torka. Nekem ma reggel kezdődött, a nyeléstől, evéstől, ivástól nem múlik, egész nap köhögök miatta,olyankor van kb 10 perc nyugtom, majd újra kezdődik! Volt valakinek hasonló? Segített valami?

150. Orsova (válaszként erre: 148. - Barbara8854)
2010. nov. 11. 15:34

Mostmár napi 2-nél járok, próbálom a minimálisra csökkenteni a gyógyszer adagot! Ha jól emlékszem csak 1szer volt napi 4 tabletta. Aztán napi 3 pár napig.. De mostmár nem fáj annyira!


Az 5. napon volt, nem tudom hogy sebleválás volt-e vagy mi..

2010. nov. 10. 08:33
Jól sejtettem a fortedol ugyanannyi és ugyanolyan hatóanyagot tartalmaz mint a cataflam.tehát tényleg csak vész esetén lehet 4et enni. Mindig azt hallottam h cataflamtól ez + az a bajod lesz..akkor mondhatnák,hogy a fortedoltól is. Nem értem,h miért gyártanak két 1forma gyógyszert..csinálhatták volna pl a fortedolt 25mg hatóanyaggal..na mind1 én nem értek ehhez annyira.csak jól elgondolkodtam:-D
2010. nov. 10. 07:28

Halihó!

Utánna nézek a fortedolnak,régen szedtem,elég jó. Én voltaren( =1/4cataflam) + cataflamot szedtem. Hanyadik napon jött le a sebed Orsova?

Én mindenhol azt hallottam h könnyebben + lehet betegedni, + azt is hogy ha már góc akkor jobb kivenni...

147. Angelbocs (válaszként erre: 146. - Zsolt1980)
2010. nov. 9. 17:40

Szia!


Ha doki mondta, akkor biztos így van, mindenesetre nekem 1,5 hónapja vették ki, azóta az égvilágon semmi bajom, pedig előtte hetente megbetegedtem.

Nem vagyok náthás, nem fázok meg, nem fáj a torkom, úgyhogy szerintem ettől nem kell tartanod.

Nekem amúgy a dokinőm nem is mondott ilyesmit. Felsorolt kismillió műtéti kockázatot meg szövődményt, de hogy utána könnyebben fogok légúti nyavajákat kapni, azt nem. :)

2010. nov. 9. 17:35

Sziasztok

Légyszi segítsetek

Hétfőn vennék ki a mandulámat, de egy doki beparaztatott, hogy akkor utana sokkal konyebbem lehet mindenfele leguti nyavaját kapni amitől azért is félek mert elég gyengék a hörgőim .

Tudtok e erről valamit, vagy esetleg valami honlap amin lehet ilyen kockázatokról olvasni.

Nagyon szépen köszönöm:

Zsolt

145. Angelbocs (válaszként erre: 144. - Orsova)
2010. nov. 9. 16:58

Hát, ha azt írta, hogy lehet 4-et, akkor lehet. :)

Amúgy hol tartasz most a fájdalomban? Megvoltak már azok a "falat kaparom fájdalmamban" napok? :)

Nekem a 2-tól a 6-ig tartott, de napközben tök elviselhető volt, késő délutántól reggelig viszont szúrt/hasogatott/égett a torkom, plusz fájt a fülem.


A hízás miatt ne aggódj, én is aggódtam, de egy dekát nem híztam, sőt fogytam is. Mondjuk, nem is ettem túl sokat, de gondolom, most még te sem viszed túlzásba. :)

144. Orsova (válaszként erre: 143. - Angelbocs)
2010. nov. 9. 16:28

3at lehet bevenni belőle, "különleges esetekben" 4-et is. Én különlegesnek éreztem az esetemet és előfordult hogy 4et is bevettem.


Na akkor még várhatok a mozgással :( Biztos hogy előtte nem próbálkozok vele, mindenképp kivárom !


Hát szerintem is sebleválás volt csak, de nem volt valami szép látvány, és hirtelen megijedtem.. De semmi gáz :)


Köszi a választ!!! :)

143. Angelbocs (válaszként erre: 142. - Orsova)
2010. nov. 9. 11:55

Nem ismerem ezt a fájdalomcsillapítót, a betegtájékoztatóban nem írják, hogy egy nap mennyi lehet a max. adagja?


Én a tornát/edzést 1 hónappal a műtét után mertem csak elkezdeni, akkor viszont már semmi gond nem volt vele.


Biztos, hogy az vér volt? Mármint ilyesmi nekem is volt, de mivel nem éreztem a vér ízét a számban, és a nyálam sem volt véres, ezért arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg csak szép piros a seb alatti új nyálkahártya...

Amúgy szerintem ha nem vérzett nagyon és nem tartott sokáig, hamar elállt, akkor lehet, hogy csak a sebleválás miatt volt, nem pedig azért, mert bevérzett. Azért ahogy olvasgattam, egy bevérzést nem igazán tud otthon átvészelni az ember.

142. Orsova
2010. nov. 9. 10:28

Angelbocs és Barbara! Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! :)


Ha tehetném, én sem most mennék kirándulni, az biztos.. De sajnos nem lehet későbbre rakni, és kihagyni meg nem szeretném .. Azért még persze kikérem az orvosom véleményét is!

Hajat is majd csütörtökön, egy héttel a műtét után fogok mosni, addig meg nem is akarok kimozdulni itthonról :) (A torkom miatt elsősorban, de már a hajam miatt is :D )


A szex is marad későbbre; alkohol és bulizás kb. másfél hónap múlva, ha minden jól megy :)


Tegnap este amúgy nagyon megijedtem mert benéztem a torkomba és sok fehér cucc lejött, alatta meg véres volt :O Nagyon beparáztam hogy bevérzett, de szerintem az csak a seb volt ugye?! Azóta nem véres már...


Kapott valaki még amúgy Fortedol fájdalomcsillapítót?? Én napi 3-4 szemen élek, nem sok ez?!


Ja és még egy kérdés amit tegnap elfelejtettem: rendesen mozogni azaz edzeni(edzőterem - kardiózás) vajon mikor szabad majd?? Más lehet hogy fogyni szokott de én félek csak hízni fogok a mozgáshiány miatt :)

141. Angelbocs (válaszként erre: 140. - Barbara8854)
2010. nov. 9. 08:41

Az ásítás még nálam sem megy tökéletesen, pedig lassan 1,5 hónapos leszek. Sőt, még időnként szúrkálást is érzek, és amikor belenézek a torkomba az a rész, ami eredetileg a mandula körül volt, piros. Mondjuk, a műtét óta ilyen, csak annyira szívesen elfelejteném már az egészet. :)


Amúgy ez tök érdekes, engem a mentolos abszolút nem bántott, annyira nem, hogy a legrosszabb napokon egész nap mentolos rágót rágtam, hűsített, nem fájt annyira és egyfolytában mozgott a torkom. A házidokim rá is csodálkozott, hogy már ilyenkor rágózok. :)


Én megnéztem a mandulám még aznap reggel, mikor befeküdtem a kórházba, bár én az elmúlt fél évben egyfolytában azt néztem. Nekem még mindig furi, hogy belenézek a számba, és nincs ott az a bizonyos jobb mandula, ami kb. a fél torkomat elfoglalta. :)


Hát, én se nagyon mertem a két hét alatt a kórház 10 méteres körzetéből eltávolodni, szerencse, hogy ilyen közel lakunk hozzá, de baromira féltem a bevérzéstől, persze nem történt semmi ilyesmi.


Orsova! Én azért a helyedben megkérdezném erről a kirándulásról az orvost is, biztos, ami biztos alapon, ő jobban ért hozzá, mint mi. :)

2010. nov. 8. 23:52

Zsuzsa1015!

A műtét alattra gondoltam a vér nyelésnél. Én is közben a számon vettem a levegőt ,de fulladtam ,mert ment le a vér, és hát ráköhögtem a dokira rendesen...:D

De mindegy ez már a múlt (hurrá 11én leszek 1hónapos)

Hát nem tudom ,hogy a maradék gyulladt-e be ,ami lehet hogy nem is maradék... már nem érdekel mindenki mást mond. Szerencsére az antibiotikumoktól kezdek már helyre jönni. Engem még egy dolog zavar: miért látok még varratot????xD vagyis a fonalat??


Angelbocs:

Az ásítás még mindig megterhelő a számomra:D

De már érzem a javulást.Remélem te is jól vagy:)


Ami igazán még tényleg zavar,hogy tényleg féloldalas a 'lágy szájpadlás' de arra gondoltam lehet ,hogy előtte is ilyen volt csak sose nézegettem ennyit a torkom mint az elmúlt hónapban :D


MINDENKINEK AKI MÉG MŰTÉTRE MEGY!: NÉZZÉTEK MEG A MANDULÁTOKAT BÚCSÚZÓUL---> ÉN ELFELEJTETTEM :(:(

pedig most már kiváncsi lennék :D


Orsova:

Szerintem is bevállalhatod a kirándulást, bár nekem eszembe se jutott, de ez tényleg mindenkinek az egyéni gyógyulási folyamatától függ.:)

Hajat én is a 6-7-8napon mostam?nem emlékszem de lehet lejjebb írtam :D

Alkoholt én se ittam a műtét óta ,sőt előtte se tudom mikor :D De én biztos várnék vele 2hetet.

Én még a mai napig nehezen birkózom meg a rendes fogkrémmel, vettem gyerekfogkrémet.nekem az jobban tetszik. A rendes mentolos irritálja a torkom:( és még a mentolos rágó is:S


Pussz

139. Angelbocs (válaszként erre: 138. - Orsova)
2010. nov. 8. 20:46

Szia!


Engem is altattak, bár nálam ez nem volt kérdés. :)


Én 6 napos voltam, mikor először hajat mostam, nagyon óvatosan, nem hajolgattam, langyos vízben, nem is lett tőle bajom. :)


Fogat én már a műtét napján este mostam rendes, mentolos fogkrémmel. Abszolút nem csípett, később sem, csak eleinte a hátsó fogakat nem igazán értem el, nem is erőltettem, csak már mikor ki tudtam annyira nyitni a szám, hogy beférjen a fogkefe.


Az alkohollal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, a műtét óta még nem ittam. :) Már több, mint egy hónapja.


Szexelni pedig a 3. hét végén mertem csak, a dokinőm a 2. hét végén még kifejezetten tiltotta, azt mondta, ne kísértsük a sorsot. :)


Szerintem egy sétálós, pihizős kirándulást 8 naposan már bevállalhatsz, csak figyelj, hogy ne erőltesd meg magad.

Végülis sétálni én már a 4. napomon sétáltam, be a kórházba és vissza a zárójelentésért.


Jobbulást neked! :)

138. Orsova
2010. nov. 8. 20:33

Sziasztok!


Nekem 5 napja volt a műtét és altattak. Sok ember véleményét kikértem ezügyben, és egybehangzóan azt javasolták hogy altatásban csináltassam. És így a műtét után én is ezt javasolnám mindenkinek!!


Amúgy nekem "csak" annyi bajom volt a mandulámmal, hogy hullik a hajam, és nagy rá az esély, hogy emiatt volt(de nem 100%). Még most is hullik, de gondolom nem rögtön áll meg a hajhullás..


Abban szeretném a véleményeteket kérni, hogy szerintetek hétvégén bevállalhatok egy 3 napos "LÁJTOS" (semmi durva; csak séta, pihi!) erdélyi kirándulást? Akkor 8 napos leszek!

Amúgy ti mennyi idő után:

- mostatok hajat

- mostatok rendes fogkrémmel fogat

- ittatok alkoholt

- szexeltetek ? :)


Köszi előre is!! Pusz!

137. zsuzsa1015 (válaszként erre: 134. - Barbara8854)
2010. nov. 2. 18:53

Szia!

A zokninélküliségre értettem a mezítlábat, amúgy rajtam is volt ám papucs. ;)

A műtét közben érted a nyelést, vagy utána? Közben egyáltalán nem éreztem, hogy nyelnem kellene, csak a köhögés ingerelt egyszer-kétszer, de akkor nagyon. A műtét utáni 2 órában természetesen nem tudtam teljes mértékben megállni hogy ne nyeljek, de az egy idő után nagyon fájt és szinte rettegtem, hogy egy nyeléssel felszakítom a sebem. Utána egész délután azzal küszködtem, hogy le tudjam nyelni a saját nyálam. Olyan soknak tűnt. :)

A műtét közben szigorúan szájon át kellett vennem a levegőt, vagyis lihegnem kellett, és ha nem volt hallható, akkor szóltak hogy picit hangosabban. xD

Egyébként ez a 'mandulamaradék' könnyen begyullad?

2010. nov. 2. 12:49

Én már teljesen jól vagyok, így 1 hónap után, köszi, hogy érdeklődsz. :) Már az ásítás is megy, viszont a nyelés nekem még mindig furi.

Ti nem érzitek úgy, mintha összeszűkült volna a torkotok?


Nem akarok hülyeséget írni, de én mintha úgy hallottam volna, hogy a mandulamaradék normális, nem tudják úgy kimetszeni, hogy semmi ne maradjon ott. Egyébként szerintem nekem is maradt belőle a jobb oldalamon.


Szerintem a cérna is normális még, végülis még csak 3 hetes vagy.

135. barbara8854 (válaszként erre: 132. - Angelbocs)
2010. nov. 2. 10:39
Hogy vagy?
2010. nov. 2. 10:38

Sziasztok!

Én is visszatértem.

Én tegnap voltam 22napos. Most be van gyulladva, és a házi doki szerint mandulamaradékom is van.Most antibiotikumot szedek. És még vannak bent varratok is... látom a cérnát ez normális????

Úristen mezítláb kellett menni...nem semmi én papucsba mentem:D

Igen a kiszolgáltatott szót kerestem...

Zsuzsa1015 te szájon vagy orron át vettél levegőt??? Hogy bírtad ki ,hogy ne nyeld le a vért?

Életem legpocsékabb percei voltak a műtét pillanatai...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook