Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


2010. jún. 27. 20:33
Altatnak?
12. mágnes74 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. jún. 27. 20:32

Nekem 6 éve vették ki, pokol volt.

Előre sosem adok pénzt, csak utána adtam 15 ezret.

A táppénz elég hosszú, de 4-5 hét után már dolgozhatsz, ha addig betartod az utasításokat.

11. diegóóó (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. jún. 27. 20:30

Szia!Nekem április közepén vették ki a mandulámat.Még elég friss az élmény.:)10 ezret adtunk az orvosnak de csak akkor amikor jöttem haza.Amúgy is lelkiismeretes orvos.Ezzel tényleg a munkáját köszöntem meg.Amúgy nem volt vészes.Én sokkal rosszabbra számítottam.Nekem rengeteget fájt előtte a mandulám.Körülbelül egy nagyon erős mandulagyulladáshoz hasonlítanám az érzést, amiben nekem sűrűn volt részem így meglepően jól bírtam.Én már akkor beszéltem amikor toltak ki a műtőből és onnantól be nem állt a szám.Azt mondták jó ha beszél az ember.Erősíti az izmokat.Enni kell szépen és akkor gyorsan gyógyul.Elég kellemetlen,de erőltetni kell.Én gyógyszert is csak kettőt max. 3-at szedtem egy nap.Ha van kérdésed szívesen válaszolok!

Én 5 napot voltam kórházban és utána még 9 napot itthon.Utána mennem kellett dolgozni.

2010. jún. 27. 20:30

Műtét után rengeteg folyadék

és ha kiment az altató 2-3 óra fagyizni is lehet.

Pár napig inkább főzelékek léés levesek legyenek az étlapon, minden a legpuhább formában, nehogy a sebbet lerántsa.

Fájdalom csillapító kelleni fog, de vigyázz nehogy túlzásba vidd, nehogy elnyomj valami figyelmeztető jelet.

Érdemes pár napig a torkodra kendőt kötni.

9. 45d9de4f84 (válaszként erre: 7. - 3cbd320f88)
2010. jún. 27. 20:29
Cataflamot már akkor előre készítsek be magamnak, irassak fel háziorvossal? Vagy a gégeorvos uis javasolni fogja? És akkor ez az infúziós dolog igaz? Ja és kb. műtét után mikor tudok majd járkálni, wc-re menni, stb? :) Vagy azt máris utána?
2010. jún. 27. 20:29

Nekem 2006-ban vették ki.Vidéki kórházban,egy tizest adtam-ennyit tudtam.

Amúgy tényleg nagyon rossz.Én közben majdnem elájultam.(Volt olyan aki 2x elájult közben!!)

Nekem jobb gyógyszert adtak-még a Cataflantól is-Panalgorin!Anélkül enni sem tudtam!Nem véletlenül kell a 2 hét pihi!Nem lesz kedved dolgozni!A fülem is borzalmasan fájt 4-5 napig!Szóval én azt mondtam,inkább 10 szülés,mint egy mandulaműtét. :)

2010. jún. 27. 20:27
cataflam és felktor por...ezek amit jók, nekem cataflam volt ami folyadékban oldódik nem a lenyelős fajta
2010. jún. 27. 20:26

Szia

Nekem tavaly előtt decemberben vették ki...én amikor műtét után visszamentem kontrollra amit írtál 2 hét után én akkor adtam ajándékot...ki mennyi 10-15...én annó egy bőr faliórát adtam neki.

ha gondolod tegyél fel kérdéseket így most hirtelen nem tudom mire lennél kíváncsi...

5. 45d9de4f84 (válaszként erre: 2. - Clau26)
2010. jún. 27. 20:26
jaaa, hogy kérik is a pénzt?? Én úgy tudtam, olyat nem szoktak... 10et minimum én is gondoltam, mert úgy hallottam, 10-20 ezer után még bátorító szurit és infúziót is adnak utána... Egy hétig semmi beszéd?? Uh, és az evés, ivás? Az azért valahogy megy??
4. mamcili (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. jún. 27. 20:24

Szerintem nem pénz függvénye hogyan látnak el, inkább az orvos tudása...


Igen a két 7 javasolt a kockázatok miatt.


Bármennyit adsz, ha hozzáteszed, hogy bárcsak többet adhatnék...., még lehet vissza is adja :)

de ha ennyire bizonytalan vagy kérdezd meg a dokit mivel hálálhatnád meg, aki pofátlan úgyis megmondja a tarifáját.

2010. jún. 27. 20:21
ja bocsi:cataflan
2010. jún. 27. 20:21

szijja


előszőr is:KATAFLAN!!ezzel túléled egyébként brutál mód fájna,én nem sajnáltam szedni,így alig szenvedtem..2hét tuti kell mert 1hétig nem is tudsz szinte beszélni..

Mi 10-et adtunk a doktornőnek.Apukámat kértem meg,hogy a műtét napján,de még a műtét előtt adja oda neki.

2010. jún. 27. 20:16

Akinek már kivették a garatmandulait, kérem válaszoljon pár kérdésemre. Például:

Mennyit pénzt adnak érte manapság az orvosnak (hogy az műtét után normálisan el is lássa)?

Ezt a pénzt mikor szokták odaadni? (Gondolom műtét előtt, de pontosan mikor? Én még most vagyok a felkérés előtt. Holnap megyek vissza a dokihoz, hogy benne vagyok a dologban, megyek vizsgálatokra, aztán 5-e körül műtenek is.)

Tényleg két 7 táppénz követi?

+ hasonló dolgok érdekelnének, még ami fontos és eszetekbe jut.


(Azt tudom, hogy kellemetlen, sőt nagyon is az stb.., na de muszáj sajnos :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook