Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... fórum

Sarokcsont kinövés!!Van valakinek ezzel kapcsolatosan tanácsa?Műtét, vagy elviselni a fájdalmat ... (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. nov. 5. 16:28

Én a gördülőtalpú cipővel nem tudok megbarátkozni... A zselés talpú futócipőmben nem fáj a lábam, de abban nem járhatok dolgozni...

El fogok menni talpbetétet csináltatni.

Megvettem a Scholl.nak kétféle betétjét a Glamour napok keretében féláron, a Workot és a Sportot. A Sport klasszisokkal jobb, de a Pum.a utcai cipőben az sem tökéletes...meg hát talpalok egész nap...így nem lehet kímélni...

362. viva70 (válaszként erre: 360. - Tuskoledi)
2018. nov. 2. 20:48

Hogy kialakul-e újra? Azt nem tudom... De tény, hogy nem a műtét a legjobb megoldás. Az legyen a legutolsó, amikor már tényleg semmi nem segít, és elviselhetetlen a fájdalom.

Láttam videórendelést, ahol beszélt róla egy orvos, hogy a műtét nem gyógymód, mert csak még jobban elcsesződik az amúgy is rossz lábstatika. Úgy fogalmazott, hogy olyan, mint, amikor a rogyadozó tető alól, kiütik a gerendát. Mert valójában nem a sarkantyút vésik le, hanem a talpi szalagot válasszák a sarokcsontról le. Háát..., nem túl biztatóan hangzott...😟

Szerintem is betéttel kellene korrigálni elsősorban.

Nekem is van kétféle. Azt nem mondom, hogy minden tökéletes, az már soha nem lesz... Vannak jobb, meg rosszabb időszakaim..., de sokat segítenek rajtam. Na meg a gördülős lábbelik, magasítottabb sarkú gyógypapucs.

361. Vica9 (válaszként erre: 360. - Tuskoledi)
2018. nov. 2. 18:06

Nekem a második diprofos adag vérnyomás problémát okozott

Meggondolandó mert sokára állt vissza a rendes állapotba

2018. nov. 2. 17:05
Most bejelentkeztem dec 4-ére a 2. Diprophos injekcióra. Az asszisztens azt mondta, az izület olyan, mint a bicikligumi, hegesedéssel gyógyul. És ha az injekció először 8 hónapig hatott, a többi egyre kevesebb ideig fog hatni. És ne hagyjam megműttetni, mert újra kialakul...korrigáljam inkább betétekkel...Jól megbíztattalak, mi?...
359. Vica9
2018. nov. 1. 20:27

Sziasztok!

Egy hónapja volt sarkantyú műtétem kicsit több bizalmam volt de most még mindíg nehezen tudok járni rajta pár óra után újból rettenetesen ég-fáj valaki egykis reményt adna aki már átesett ilyen műtéten mire számíthatok jobb lesz?

358. viva70 (válaszként erre: 357. - Tuskoledi)
2018. okt. 30. 00:04
Szia! Valami jó egyedi talpbetétet csináltass inkább. Nekem kétféle is van, mindkettőt szeretem.
2018. okt. 11. 18:23

Sziasztok.

Nekem a bal sarkam járórészén, tehát alul van sarkantyú. 8 hónapja kaptam diprophos injekciót bele, mostanáig bírta. Tökéletes volt, tornázni is tudtam. Egy hete figyeltem meg, hogy újra fájni kezd...🙁 Az utcai cipőmben fáj a sarkam, a futócipőmben nem.

Próbál már vki közületek Scholl.os zselés talpbetétet? Megéri megvenni?

356. viva70 (válaszként erre: 355. - Viva70)
2018. szept. 13. 23:37
Tuti biztos gyógyszer, illetve krém sajnos nincs rá. Lehet próbálkozni ezzel is, azzal is... Legfontosabb a gyulladás csökkentése. Ehhez elsősorban tehermentesíteni kell a sarkat. Talpbetét, speciális lábbelik. Lapos, vékony talpúak felejtősek.
355. viva70 (válaszként erre: 353. - Nyári irány)
2018. szept. 13. 23:28

Javaslom olvasd végig a fórumot ki, milyen módszerekkel próbálkozott. Én háromszor is elolvastam anno, hátha elsiklok valami fontos információ mellett.

Nekem is van több bejegyzésem, amiket kipróbáltam, és amiknek köszönhetem, hogy lényegesen jobb a helyzet most.

354. gabima
2018. szept. 13. 22:57
Sziasztok! Nekem két éve volt olyan sarokcsont fájdalmam, hogy menni alig tudtam, és még fekvő helyzetben is fájt. A sarkam belső talpi részén volt, és ezért szinte külső talpélen jártam. Ez a kényszertartás annyira rögzült, hogy még ma is figyelnem kell, hogy rendesen tartsam a lábfejemet. 8 hónapig kínlódtam, Nem akartam szteroidos injekciókat és hasonlót, a gyógytorna meg nem ért semmit. Végül, ha nem használ, nem is árt alapon kipróbáltam a tigristapaszt. 8 napos kúra után sokkal jobb lett, amit 3 hónap múlva megismételtem. Azóta nem fájt a sarkam, pedig terhelem rendesen.
2018. szept. 13. 22:41
Sziasztok! Én egy éve szenvedek a sarokcsont kinövéstől, először kezdtem ortopédia, ahol csak különböző talpbetéteket javasoltak, majd fizikoterápián (7 alkalommal), aztán lökéshullám terápián (10 alkalommal), majd voltam 1x injekción, de eddig semmi nem segített. Szeptember 28-án megyek egy újabb injekcióra. Egyre jobban fáj a lábam. Már az egész lábfejem fáj. Ti milyen gyógyszert szedtek rá, esetleg milyen krémmel kenitek?
352. viva70 (válaszként erre: 351. - Szecsili2)
2018. aug. 12. 18:09
Igen, én is úgy vagyok a cipőkkel, hogy jobb szeretem felpróbálni. Ezért is nem lett Verlon szandálom, mert ahhoz fel kellett volna utaznom Budapestre. Terveztem, hogy megyek..., de belefutottam egy jó kis Joya akcióba más helyen közben. De, ami késik nem múlik...:)
351. szecsili2 (válaszként erre: 350. - Viva70)
2018. aug. 12. 13:22

Igen lattam, h tudnek rendelni de még nem volt ilyen cipőm, gondoltam probalva jobb lenne.

Akkorat lehet ezekbol a cipokbol is rendelni, mint altalaban a normal cipokbol.

350. viva70 (válaszként erre: 348. - Szecsili2)
2018. aug. 11. 14:23
Nem tudom van-a Győrben. Ha tudod a pontos méretedet webáruházból lehet rendelni. Nekem Joya cipőim vannak. Végül szandálból is azt vettem nyárra. Verlon-t akartam, de hozzá jutottam kedvezményes áron a Joya-hoz. Úgy tűnik elég jó.:)
349. bozsu55
2018. aug. 11. 14:18
Nekem sarkantyú szerű csontkinövésem voltál lábon 10éve,sugározták 6szor 2 perc,kétéve a másikon is,az már csak egy perces volt.Nem szünt meg,van hogy fél évig se tudom hogy van ilyenem.
2018. aug. 11. 14:03
Sziasztok! En us sarokcsont fajdalommal kuzdok ev eleje ota. Mindent kiprobaltam mar, csak rovid ideig voltam fajdalom nelkul. Visszatert. Olvasom , h a Verlon cipot javasoljatok. Nem tudja veletlenul valaki, hogy Győrben van-e ilyen cipobolt?
347. viva70 (válaszként erre: 346. - Törpicsek40)
2018. aug. 8. 13:59
Az túlzás, hogy meggyógyultam..., így bő két év után már nem hiszek benne, hogy ez teljes mértékben rendbe jön, de tény, hogy sokkal jobb a helyzet, mint tavaly, tavalyelőtt volt. Csodaszer sajnos nincs, nekem az segített/segít szerintem, hogy teljes mértékben átreformáltam a cipőtáramat, meg hordom az egyedi talpbetéteket. Ezekben a melegekben is meggondolom milyen lábbelit húzzak fel. Na, meg ülőmunkám van szerencsére, így nem taposok egész nap a csontkinövésen.
2018. aug. 8. 12:03
Mindenki meggyógyult, csak én nem? Mondjatok egy jó módszert!
345. viva70 (válaszként erre: 344. - C3f27c037c)
2018. ápr. 2. 15:21
Nekem talpi részen van. Megértem, hogy nem akarod bevállalni a levésését. Én mondjuk bevállalnám, de talpon lévő sarkantyúnál nem csinálják meg. Ott csak valami bemetszést csinálnak, amivel még jobban elcsesződik az amúgy is rossz lábboltozat. Legalábbis ezt mondták egy videóban.
344. c3f27c037c (válaszként erre: 343. - Viva70)
2018. ápr. 1. 23:20
Szia!:) Nekem a sarokrészen van. Ezért hordok 1 számmal nagyobb cipőt. Évek óta van, nem tudom miért vagy mitől lett? Csak kényelmes cipőket hordok. Nem valószínű, hogy bevállalom a levésetést.
343. viva70 (válaszként erre: 342. - C3f27c037c)
2018. ápr. 1. 16:36
Szia! Olyant gyógyszert, ami tutira megoldja a problémát én sajnos nem tudok.:( Neked talpon, vagy hátul sarokrészen van a kinövés? Mert, ha utóbbi akkor azt le lehet állítólag vésetni. Bár, biztos nem kellemes az sem.
2018. márc. 31. 22:04
Sziasztok! Jól értettem, hogy a sarok kinövés nem múlik el? Ez borzasztó! 1 számmal nagyobb cipőt kell hordanom. Olvastam, hogy a jegelés jó rá. Mennyi ideig kell jegelni (hány perc) és milyen gyulladás csökkentőt tudtok ajánlani (nem szteroidost)? Köszönöm szépen!
341. viva70 (válaszként erre: 340. - Smart63)
2018. márc. 31. 14:47
Szia! Én úgy tudom a kialakult sarkantyú sosem fog már eltűnni. Bár, állítólag nem is az okozza a problémát, hanem a begyulladt csonthártya. Én ezt azért kételkedve fogadom... Írd majd meg mit mutatott a röntgen.
340. smart63
2018. márc. 30. 22:04

Sziasztok!

Nemrég befejeződött a lökéshullám terápiám, amit 6x kaptam.Hát nem volt egy leányálom, de kibírtam.Tervezem a röntgent, hogy eltűnt-e a sarkantyú.Nos, a sarkamban a fájdalom valamelyest csökkent, de nem az igazi.Sajnos egész nap állok,/kereskedelem/ terhelem a talpam,sarkam.A fájdalom kihat a talpélemre, kívül-belül, mivel próbáltam levenni a terhet a sarkamról.Aki csinálta a terápiás kezelést, ő mondta, hogy érzi a külső talpélemnél, hogy elkezdett deformálódni.Jelenleg itt tartok. :(

339. teltzsu
2018. márc. 24. 16:25
Sziasztok, nem olvastam végig a fórumot, de küzdöttem én is hasonló problémával. Nekem anno használt a röntgen-kúra, illetve a verlon.hu-n kapható stabil gördülőtalpú cipő és szandál.
338. viva70 (válaszként erre: 337. - Törpicsek40)
2018. márc. 24. 15:27
Én is úgy gondoltam, hogy egyet-kettőt megpróbálok. De, múltkor megkérdeztem és azt mondták hat alkalom egy kúra. Röntgensugárból is annyit kaptam tavaly. Csak sajnos nem sokat segített. Húsvét után megyek az ortopédiára lehet kérek még egy turnust. Mivel most már nem annyira borzasztó, hátha nagyobb szerencsével járnék.
337. törpicsek40 (válaszként erre: 334. - Viva70)
2018. márc. 23. 21:32
Szia Viva! Én is 230 km.-re lakom Pesttől, így ez nálam is húzós lenne. Azt hittem 1, max. 2 alkalom segít! :(
336. viva70 (válaszként erre: 335. - Bjudit55)
2018. márc. 23. 18:51
Már én is sok mindent kipróbáltam. Lassan két éve küzdök a sarokproblémával. A cipőtáramat teljesen átreformáltam már. Nekem is van gördülőtalpas cipőm, meg egyedi talpbetétem is. Egy puhább fajta. Azt a kemény parafásat én nem bírtam elviselni, nyomta a fájdalmas részt. Pedig olyant csináltattam, amelyiknek lyukasztott a sarka. Mindegy... Valamit azért már javult a sarkam, az a borzasztó fájdalom nincs, de egy kis biztatás kellene még neki. Vigyázni kell rá, ezt sajnos tudom..., és sajnos nemcsak a sarkammal van gond.:(
335. bjudit55 (válaszként erre: 332. - Viva70)
2018. márc. 23. 09:11

Bocs hogy úgy szólok hozzá hogy nem érek rá most visszaolvasni, kis időmet válaszra szánom. :)

Tehát nekem is van egyik lábamon 2 mm, másikon 6mm-es sarokcsont kinövés. Most nem részletezem miken mentem keresztül míg kísérleteztek rajtam és én magam is, de írom ami bevált:

Gyógyászati segédeszköz boltban kapható parafás lúdtalpbetét. 3-4 ezer között van az ára. Ez van ragasztva még a szoba paucsomba is.Ha sosem éri nyomás a sarkat, megszűnik a nyomás és a fájdalom is. Utcára van nem csak ilyen talpbáléses cipőm hanem gördülő talpas is, abban sincs a sarkam terhelve. Ez előtt kérémeket, szteroidos gyulladáscsökkentőket használtatott velem az orvos, de a szteroid is csak ideig-óráig hatott ha a sarkamat érte akár kis terhelés is.

Fogadd meg a tanácsomat, egyáltalán ne terhelődjön a sarkad, ezzel az erős betéttel megoldható. Pár nap után érzed a javulást, és ha fájdalommentesen sem hagyod el a betétet, teljesen megszűnik.


Nem régiben elkezdtem trambulinozni, vigyáztam hogy csak lábujjhegyre érkezzek le, de kicsit mégis érhette a sarkam is a vásznat, mert elkezdett fájni a kinövés. Az erős betét és a kímélet hamar rendbe hozta. Ez soha nem múlik el, egy életen át kíméletet igényel.

334. viva70 (válaszként erre: 333. - Törpicsek40)
2018. márc. 22. 23:13
Szia Edina! Eddig még csak az érdeklődés szintjéig jutottam el. De, úgy döntöttem egyelőre pihentetem a témát. Egyrészt húzós az ára, másrészt legalább hat kezelés kellene másnaponként. Na, már most az nekem 400 km utazást jelentene oda-vissza Budapest-lakóhely között. Ha nagyon akarnék tudnék hol lakni, de az sem szimpatikusabb megoldás. Más lehetőség után nézek inkább.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook