Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz a kapcsolatom az anyámmal... fórum

Rossz a kapcsolatom az anyámmal... (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
267. 40163fd81d (válaszként erre: 260. - 81f46d06d3)
2009. júl. 30. 12:48
Igen,úgy érzem akkor az anyai feladatoknak vége lesz(nevelés,irányítás,gondoskodás)és marad a kölcsönös szeretet ,tisztelet és elfogadás két felnőtt ember között,akik segítik egymást egész életükben :)))
266. 40163fd81d (válaszként erre: 259. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 30. 12:42
"de a saját szülőmhöz ne kelljen már bejelentkeznem!" Ez így ebben a formában valóban nonsens,viszont ha telefon nélkül ,csak úgy felugrik meglátogatni,vagy tanácsot ,bármit kérni a gyerek,akkor fogadja el azt is ,hogy ha épp az anyja nem ér rá,mert épp készülődik valahová,nem igaz?:)
265. 40163fd81d (válaszként erre: 258. - Anycácska,)
2009. júl. 30. 12:39
Szerintem szorosan összefügg a két dolog,ugyanis valahol az,hogy te milyen anya vagy ,úgy érzed az a helyes "anyaság",és a te anyáddal azért nem tudsz kijönni,mert nem tudod elfogadni az ő "anyaságát".
264. 40163fd81d (válaszként erre: 257. - Anycácska,)
2009. júl. 30. 12:36

Én másképp érzem ezt:))

Lehet,vagy sajnos,ki tudja(?),én elsősorban továbbra is nőnek érzem magam .Az ,hogy férjhez mentem ,gyerekeim születtek ,az életem részévé váltak nem tudott változtatni ezen.

Inkább valahogy úgy érzem ,hogy most elsősorban anyaként ,háziasszonyként kell helytállnom ,de nem szeretném ha az egész életemet ez töltené ki, életem végéig.

2009. júl. 30. 12:15

Szia Minerva !!


Lehet, hogy félre értettem valamit de az is lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Azt írtad, hogy most már szeretnél élni és magatokkal foglalkozni. Ez így helyes !!! De attól még anya vagy !!! Fata írta ha elköltőznek onnan megszűnik az anyaság. Ami nem így van. Viszont azt is írtad, hogy nem tehetsz róla de még mindig beleszólsz az életükbe. Én az élni és élni hagyni elmélet híve vagyok. Félre ne érts nem vagyok alárendelve a lányomnak ő is tudja piszlicsáré ügyekkel nem rohangálunk, hanem megoldjuk!! De igen is ha baj van mellette a helyem. Ettől még én élhetem az életem és foglalkozhatok magammal. A kilököm a fészekből meg átvitt értelembe írtam nem kell szó szerint érteni.

262. ab4b6bc17d (válaszként erre: 260. - 81f46d06d3)
2009. júl. 30. 11:56
Igen, valahogy nem oké, hogy akkor már nem anya. Ha valaki szül (vagy örökbe fogad) mindenképp anya marad egész életében. Az más kérdés, hogy mellett más szerepei/jogai/lehetőségei is vannak, csak meg kell találja az arnya középutat, melyben ő is magára talál, mikor a gyermekei már a saját életüket élik egy külön kics családban, de ugyanakkor egy szeretetteljes kapcsolatban - most csúnyán mondom, mert nem jut rá jobb kifejezés az eszembe - mindig kéznél kell legyen, mint egy igazi édesanya (s most ezen nem azt értem, hogy neki mindig le kell mondania a programját, ha az unokára kell vigyázni, ezt a lányának/fiának is érzenie kell (ha nem nevelte önzőnek), fontos a mérlegelés... hát, én sose leszek már így a saját anyámmal. Egészégesen irigyelem a jó kapcsolatban levőket. Akik bármikor felvhívhatják az anyukájukat, hogy pl. tanácsot kérjenek.
261. minerva223 (válaszként erre: 252. - Anycácska,)
2009. júl. 30. 11:54

Úgy érzem félreértelmeztél valamit. Természetesen anyák maradunk ameddig élünk,de ha a gyerekeink felnőnek onnan kezdve már önálló emberi lények és nem a tulajdonaink, ahogyan mi sem vagyunk az övék.Szeretném, ha az életemet innen kezdve már a férjemnek és magamnak szentelhetném.Persze ebbe beleférnek ők is,de nem feltétlen róluk fog szólni a továbbiakban. Természetesen nem lököm ki őket a fészekből,hiszen a válás következtében befogadtam újra a kicsit is.De ez nem egy életre szól! Lábra kell állnia,meg kell keresse a lehetőségeit. Ez már csak ideiglenes segítség.Meg kell értenie,hogy az életéért a továbbiakban ő a felelős. Amíg itthon van addig pedig vannak szabályok amit ha tetszik ha nem be kell tartania,még ha elvált asszony is.Pl: Megy amerre akar,de elvárom,hogy tudjam hol van.

Én nem azt mondom el mit csináljon,hanem a lehetőséget az alternatívát vázolom fel neki, ha elfogadja jó, ha nem akkor ő issza a levét. Kegyetlen vagyok és nem vagyok jó anya? Lehet de egyszer meg fogja érteni, hogy érte is teszem amit. Bár szerintem már tudja:-)

260. 81f46d06d3 (válaszként erre: 245. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 11:47
Mert akkor vége az anyaságodnak és újra egy szimpla, önálló ember leszel? És ki leszel akkor majd a gyerekeidnek?
259. ab4b6bc17d (válaszként erre: 256. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 11:45

Szerintem Minervánál lehetett érezni egy kis "ellökést". "Beleszólok, megmondom, mit csináljanak a gyerekeim, de ha balul üt ki, akkor vállalják érte a felelősséget" - szerintem talán ezt érezhette Any eldobásnak, talán egy kicsit túl erősen fogalmazott :)


Én egyetértek azzal, hogy a szülőknek is legyen magánélete (főleg, ha a gyermekek már kirepültek), de Anynek is igazat adok abban, hogy amikor szükségünk lenne az anyánkra/szülőkre akkor bármikor mehessünk hozzájuk (most nem extrém helyzetekre gondolok, de a saját szülőmhöz ne kelljen már bejelentkeznem! Ismertem egyébként ilyen családot, hát nekik is minden volt, csak nem szeretetteljes a viszonyuk, inkább a hidegség, kimértség volt rá jellemző).

2009. júl. 30. 11:27
Jól elkalandoztunk !!! Már nem az anyáinkról beszélgetünk hanem magunkról mint anyákról. És ennek a topinak nem ez a lényege !!!
2009. júl. 30. 11:20

Nem anyaként fogom fel a világot, hanem önálló emberként.

Az anyaság nem éltünk végéig tart hanem addig a pontig amikor a gyerekeink külön életet kezdenek élni.


Szerintem és hangsúlyozom szerintem !!! Az anyaság életünk végéig szól!!! Ám a felelőség vállalás tart addig a pontig, amikor gyerekeink külön életet kezdenek élni! Innen már ők a felelősek tetteikért. És ha ezt már tudják akkor válnak igazi felnőtté.

256. 40163fd81d (válaszként erre: 252. - Anycácska,)
2009. júl. 30. 11:09

Szerintem félre érted.

Senki nem beszélt ellökésről ,meg kidobásról.

255. 40163fd81d (válaszként erre: 250. - Minerva223)
2009. júl. 30. 11:07

Szerintem jól csinálod:))

Az igen vicces,amikor sok filmben,meg az életben is látom,hogy a gyerekek próbálják megnevelni a felnőttet.Beleszólnak a magánügyeibe,mikor hova megy mit csinál,miért nem vigyáz az unokájára,mi az ,hogy dolga van egy nagymamának????

Mi az ,hogy Férjhez megy 60 évesen??


:DDD

Vicces:))

254. spinneli (válaszként erre: 252. - Anycácska,)
2009. júl. 30. 11:02

Szerintem ne gondolkodj ilyen végletesen, egyszerű példa ehhez az, ha azt az anya szerepedet nézed ami 5 éves korában volt, és azt ami 20 éves korában.

Ugye, hogy másnak kell lennie?

253. 40163fd81d (válaszként erre: 241. - Minerva223)
2009. júl. 30. 11:01

Hát akkor azt kell mondanom nagyon sok gyerek rohangászik a világban ,mert több gyerekes anyák okolják a szüleiket sok mindenért,és sok szülő is gyerek mert a gyerekeit okolja sok mindenért:))


Szerintem akkor válik felnőtté az ember amikor szép lassan ráébred ezekre a dolgokra ,de azt hiszem ,ez egy folyamat amit mindenkinek magának kell végig járnia.

2009. júl. 30. 11:00
Szerintem, mi emberek nem csak attól különbek az állatoknál, hogy késsel villával eszünk, hanem, hogy nagy a családi kötelék. Miért baj az ha valaki szeretne egy biztos háttért egy megértő családot ?? Még ha 30-40-50 éves is! Ha ez olyan rossz, akkor mi miért akarjuk a gyermekeinknek ???? Miért kéne kilökni a fészekből ha már felnőtt. Evvel nem azt mondom, hogy rajtunk lógjon de tudja ránk számíthat. Hisz azért vagyunk anyák. Vagy csak a fajfenntartás végett szülünk???? Én ezt nem hiszem. Az én anyám igaz csak azért szült minket, hogy apámat megtartsa, magához láncolja. De akik most itt vagyunk szerintem mind tudatosan vállaltuk a gyerekeinket. Akkor meg miért kéne tőlük elfordulni?? Nem én azt hiszem jól csinálom, hagyom, hogy élje az életét de amíg élek számíthat rám !!! Én már csak tudom milyen rossz ha nem így van .
251. spinneli (válaszként erre: 250. - Minerva223)
2009. júl. 30. 10:59
szerintem ez a normális.
2009. júl. 30. 10:58
Sajnos ha nem viselkedsz egy a társadalom által előírt séma szerint,miszerint ha gyerekeid vannak akkor te már csak anya lehetsz akkor nem is vagy jó anya. Miért kell egy 50.es nőnek már csak a gyerekei életét élni,hiszen tisztességgel szeretettel felnevelte őket. Most kezdődne a "második" élete,amikor végre saját maga számára is fontos lehetne. Mert eddig az egész arról szólt,legalább is számomra és a párom számára is ,hogy a saját szükségleteinket alárendeltük a gyerekek érdekének. Szivesen tettem és továbbra is imádom őket.Most is nyitva az ajtó,de azért fel vannak állítva a magánélet határai is.
249. spinneli (válaszként erre: 248. - Minerva223)
2009. júl. 30. 10:56

nekem még nincs gyerekem, ezért a saját szülő kapcsolatomból indulok ki-de azt hiszem, ha finoman és következetesen csinálja az ember egyik félnek sem lesz éles az elszakadás.

persze ezt nagyon nehéz megvalósítani.

248. minerva223 (válaszként erre: 246. - Spinneli)
2009. júl. 30. 10:49
Teljes mértékben egyetértek veled. Sajnos nem mindíg értik meg azt,hogy ezt az ő érdekükben is teszed.
247. 40163fd81d (válaszként erre: 240. - 81f46d06d3)
2009. júl. 30. 10:47
Azért nem érted,mert valószínű ,mint sok nő számára neked is a gyerek az élet értelme,de számomra nem.
246. spinneli (válaszként erre: 238. - 81f46d06d3)
2009. júl. 30. 10:43
egyetértek veled, az anyság útját végig kell járni, itt inkább az a nehéz szerintem, mikor fel kell ismernünk, hogy az úton, melyik szakaszhoz melyik szerep passzol-a gyerekeink és a saját érdekünkben.
245. 40163fd81d (válaszként erre: 238. - 81f46d06d3)
2009. júl. 30. 10:42

"Pedig az anyaság a legtermészetesebb és legősibb érzés, fogalom, maga a valóság. "


Az élet rendje ,hogy gyerekeink lesznek ,felneveljük őket ,és külön önálló emberekké válnak.Számomra ők az életem részei,de nem csak róluk szól az életem.

Nem anyaként fogom fel a világot,hanem önálló emberként.

Az anyaság nem éltünk végéig tart hanem addig a pontig amikor a gyerekeink külön életet kezdenek élni.

244. spinneli (válaszként erre: 237. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 10:40
ez alapból beletartozik szerintem.
2009. júl. 30. 10:36

Rájöttem !!!!!! Tudom Fatánál mi a a baj !! Miért tűnik sokszor ellenszenvesnek !!! Félre érthetően ír ! Mutatok egy példát:

"Nem az én elvem az , hogy fogadd el az embereket olyannak amilyenek.

Te nem tudod elfogadni anyádat, folyton megváltoztatni szeretnéd,....." Na most ha ez ember átszalad rajta már ellentétbe is kerültél. De Ha azt írat volna!! Nem !!! Az én elvem az: Hogy fogadd el az embert olyannak amilyen...... Tényleg Fata bocsánatot kérem ez nem rossz indulatú megjegyzés részemről. Tényleg sokszor nem értettem amit írtál. De most már többször átolvasom, hogy megértselek. Még egyszer bocsi. Tudom itt gyorsan ír az ember nehogy elveszítse a fonalat.

242. ab4b6bc17d (válaszként erre: 229. - Minerva223)
2009. júl. 30. 10:34
Ez igaz, hogy nem minden anya olyan, mint a miénk, de nekünk is csak egy anyánk van... azzal viszont egyetértek, hogy ugyanúgy, mint ahogy én sem kellettem az apámnak, nyílvánvaló, hogy Lindus sem az anyjának.
241. minerva223 (válaszként erre: 239. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 10:33
Ez igaz! De akkor ne tegyen engem felelőssé a tetteiért akkor vállalja fel a hibáit! Csak akkor tanul belőlük, ha beismeri,hogy elkövette azt.Itt kezdődik a felnőtt módra viselkedés.
240. 81f46d06d3 (válaszként erre: 237. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 10:32
Ha kirepülnek a gyerekek, akkor megváltozik a helyzet, a körülmények, de nem értem, miért kell kiszakadni az anya-szerepből? Mert egy 30-40 éves embernek nincsen szüksége az anyjára? És mi az a hátvéd? Értem, de nekem az még mindig az anyát jelentené. Csak egy megváltozott élethelyzetben.
239. 40163fd81d (válaszként erre: 236. - Minerva223)
2009. júl. 30. 10:27

Mikor fog felnőtté válni szerinted?:)))


Ha hagyod ,hogy hibázzon és viselje a következményeit.

238. 81f46d06d3 (válaszként erre: 227. - 40163fd81d)
2009. júl. 30. 10:27

Túlmisztifikálod ezt a dolgot. Pedig az anyaság a legtermészetesebb és legősibb érzés, fogalom, maga a valóság. És bizony az anyai szeretet benne a legfontosabb. A sebek pedig, amiket egy anya okoz, nem gyógyulnak be.

Én életem végéig anya leszek, Fata. Nekem ez a legfontosabb az életemben. És ez nem azt jelenti, hogy a gyermekeim nyakán fogok lógni, de az anyaságom mindig előtérben lesz.

Egyébként nem szeretném anyámat megváltoztatni, nem is tudom, hol írtam erről. Nem is reménykednék benne, hogy képes lenne rá.

Foglalkozom a dologgal, keresem a megoldást, nem vagyok erőszakos, nem vagyok tolakodó, stb., de nem is szakadok el teljesen.

Azt, hogy az anyasággal kapcsolatban emlegetjük, hogy nem vagyunk egyformák, ki ilyen és ki olyan, ugyancsak nonszensznek tartom. Igen, ki ilyen, ki olyan, mások az elveink, a magatartásunk, a céljaink, a viselkedésünk, de egyben egyeznünk kell és ez a gyermekeink iránti ragaszkodás és szeretet. Én sem ilyen voltam a születésük előtt, én is pasiztam, szórakoztam, csatangoltam a Balaton-parton, imádtam az életet, de az egy más élet volt.

Én azt gondolom, ha választunk egy utat -ez az út lehet a családalapítás, gyermekek szülése-, akkor azt végig kell járnunk és nem hagyhatjuk ott a velünk jövőket az úton azzal, hogy "ja, bocs, mégsem ezt akarom, én másfele megyek, szakadjatok le".

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook