Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz a kapcsolatom az anyámmal... fórum

Rossz a kapcsolatom az anyámmal... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
117. ab4b6bc17d (válaszként erre: 114. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 13:51

Minden sorstörténet más és más. Csak azért sejtettem a múltamat, hogy Fata Morgana megértse, hogy miért is nem lehet kitörölni az emlékezetemből és hogy miért is haragszom az anyámra.

Ezt most nem úgy kell elképzelni, hogy én lépten-nyomon felhánytorgatom ezt neki, az eset óta, miután megtagadta az igazságot, nem is beszéltünk róla, mert bármennyire is vétlen vagyok benne, még mindig bennem van, hogy én szégyellem magam a történtekért (mellesleg a mostohabátyám volt a molesztálóm, zaklatóm és annak idején még meg is vert az anyám... jó tragikomikus, nem?).

... az életemet sem úgy élem, hogy magamra erőszakolom szándékosan, hogy emlékezzek. Ezek a rossz emlékek csak úgy előjönnek, bizonyos helyzetekben, hiszen több mint 20 évig elfojtottam őket. Tulajdonképpen még annak ellenére is jólesett aznap éjjel kiordítanom magamból, hogy anyám meghazudtolt. Egyébként akkor léptem fel életemben először határozottan vele szemben, megkértem, hogy reggel pakolja össze a holmiját és menjen haza, magyarán elküldtem. A lelkem leginkább üres irányában, bár volt azóta nálunk, de semmi nem lesz már "ugyanolyan", ezzel csak még rosszabb lett a kapcsolatunk. Felszínesnek mondanám. Nem tudok hozzá fordulni semmilyen örömömmel-problémámmal (többek között azért, mert rögtön én leszek a hibás mindenben, én leszek a fekete bárány, akin köszörülheti a nyelvét - most mondhatják a szkeptikusok, hogy de hiszen te is azt csinálod most, itt szapulod az anyád, milyen szégyen... tény és való, bánt, hogy ezt kell írjam az anyámról, de az évekig tartó lelki terror most már talán oldódik bennem, hogy van kivel megbeszélni/vagy akár vitatni.

Természetesen nem mindegy nekem, hogy milyen a kapcsolatom vele, bármennyire is gyűlölöm néha, a halálát nem kívántam soha. De most már igenis megkövetelem magamnak a jogot a külön családi életre, hogy nyugodtabb légkörben teljenek a napjaim, hogy ha nem érzem az érzést, ne hívjam fel és számoljak be minden lépésemről, vagy pl. hogy ha kedvem támad rá, nyugodtan megegyek egy zacskó szotyit, stb.

116. wmiki
2009. júl. 28. 13:44

...nem vagy egyedül...


kineziológia/hellinger terápia/homeopátia, stb...

115. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 112. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 13:42

Igen, abszolút megértem amit mondasz. Csak reménykedni tudok abban, hogy nem az történt, amire gondolok. Erre nincs mentsége.


De neked muszáj ezzel együtt élned, meg a múltat megváltoztatni nem tudod. Őt sem, de a saját hozzáállásodon igen, tudsz változtatni. Gyerek korban az ember sokszor kiszolgáltatott, még ha tudja is mi lenne a helyes, mások döntenek az életéről.

Túl kell lépned rajta, különben életed végéig megmérgezi a napjaidat. Magaddal legyen jó a kapcsolatod, az anyáddal elég ha csak neutrális. Azt nem hiszem, hogy valaha is szeretni tudod, de a magad érdekében próbáld meg ne utálni.

114. Anycácska, (válaszként erre: 112. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 13:14

Ha a sorok között jól olvastam akkor ez szörnyű. Nem is tudom mit írjak. Ez én problémám eltörpül a tied mellett. Ennél rosszabb nincs a világon !!!

Ez nem is anya.

113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 103. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 13:11

Tudod, sok anya-szülő a nyílvánosság előtt egész más arcát mutatja (gondolom, ahogy mindannyian), de sokan elszörnyednének, ha tudnák, hogy tényleg miminden zajlik a csukott ajtók mögött. Hogy egy szülő hogy meg tudja alázni a gyermekét, aki függ tőle.. aki szereti őt... és amíg fel nem nő el is fogadja ezt a fajta bánásmódot. Én nagyon sokáig jó-szófogadó kislány voltam, tényleg, az az igazi, akit ha betettek egy sarokba ott is maradt szófogadóan. Teljesen kiírtották belőlem azt a tulajdonságot, hogy meg tudjam védeni magam. Sokszor még ma is alig merek megszólalni (a beszédstílusom is halk, szégyellős - írásban ezért mindig is jobban ment a kommunikáció), de egy ponton túl fellázadtam, s akkor már jó huszon éves voltam. Persze anyám, aki szigorú és elvárta, hogy minden utasítását vakon kövessem, meglepődött, s még erőszakosabban próbált fellépni. Most gondoljátok el, ott vagyok pl. 24 évesen, de még mindig anyáméktól kellett volna függjek, önálló gondolatok, cselekedetek nélkül. Most vagyok 32, de még mindig elvárná, hogy férjjel-gyerekkel magam mellett úgy ugráljak mindenben, ahogy ő azt elképzelte. Erőszakosan beleavatkozik a gyermekneveléstől kezdve a háztartásom vezetéséig mindenbe, közben pedig nem átáll negatív tulajdonságokkal elárasztani..

... hasonlókat írtál le te is. Igen, megértelek. Hasonló cipőben járunk, ami egyre jobban szorít.


Fata Morgana és egyéb kedves hozzászólók mégis hogyan változtassunk a ti véleményetek szerint a viselkedésünkön? Tűrjek és tűrjem folyamatosan? Mert ő az anyám? Ez nem mentség és soha nem is volt.

Mondom, én most úgy vagyok vele, hogy nem keresem, nem hívom, mert egyszerűen megcsömörlöttem tőle (persze csodálkozik, hogy miért nem megyek le hozzá a gyerekkel? Minek, hogy folyamatosan szidjon valamiért? Hol a testalkatomért, hol azért mert van egy hobbym, a fényképezés, amiben szép sikereket értem el, minden beképzeltség nélkül, de még egyszer nem dícsért volna meg, nem láttam az elismerő csillogást a szemében, amit irigykedve nézek más szülő-gyermek kapcsolatában! Sőt, lebagatellizálja (ahogy te írtad, sorstárs Anyácska a falfestéssel), lefitymálja - idegenektől több elismerést kapok, mint a saját anyámtól.

Mellesleg heti 2x járok edzésre, hogy fogyjak (örömmel csinálom, mert szeretem, meg mert tényleg fogynom kell), de most is előttem van anyám szigorúan összehúzott szemöldöke, mely szerint azt a heti két órát is a gyerekemmel kéne töltenem, ilyen hülyeségek helyett! Mindenben de mindenben meg akarja határozni az életem. Ha rajta múlna, semmi kis örömre nem lennék jogosult, amit én szeretnék, mert minek azt?

Nos, igen, volt már olyan is, hogy előtte akartam hasba szúrni magamat, mert annyira kiakasztott már idegileg. Mindig másokhoz hasonlít, soha semmiben nem voltam elég jó neki. Max, ha tökéletes lennék.

112. ab4b6bc17d (válaszként erre: 99. - 40163fd81d)
2009. júl. 28. 12:46

Gondoltam, hogy lesz ilyen hozzászólás :)


Hidd el, lehetnek olyan dolgok a múltban, ami annyira kihat akár a jövődre is (mert teszem azt nem tudod magadból kitörölni, pl. egy erőszakot, amit hagytak, mikor pedig oda került a beszélgetés a segítő jobb helyett letagadták - ezzel most sejtettem), hogy soha az életben nem tudsz tőle megszabadulni, mert már nem lehet meg nem történtté tenni. És akkor, amiben te teljesen ártalmatlan vagy (9 éves gyerekként), azzal jön a saját anyád, hogy nem is történt semmi, csak álmodtad az egézset... magyarán a saját anyád meghazudtol... amikor pedig azt várnád, hogy végre melléd áll (én 20 évig hordoztam magamban a dolgot, míg végre kibukott belőlem, hogy megbeszéljük), akkor elárul... és csak állsz bénultan.. ó, nem, kedves hozzászóló (addig sem volt tökéletes a kapcsolatom az anyámmal, mert folyamatosan, ahol csak tud piszkál, kritizál, számonkér, stb.), de onnantól aztán minden a darabjaira hullott!

111. fbb53e1d99 (válaszként erre: 110. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 12:04
Eddig sem tettük.
110. Anycácska, (válaszként erre: 109. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 12:01
Szerintem ne beszélgessünk.
109. fbb53e1d99 (válaszként erre: 108. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 11:51
Nyugi..nehogy szétdőljél nekem!-D
108. Anycácska, (válaszként erre: 106. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 11:50
Nem kértem tanácsot. Főleg nem tőled. Ha olyan baromi jó kedved van verd a segged a földőz és szakadj le rólam!!!!!
107. Anycácska, (válaszként erre: 87. - 40163fd81d)
2009. júl. 28. 11:46
Detto. Menekültem otthonról.
106. fbb53e1d99 (válaszként erre: 103. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 11:45

Bocs, látom, hogy elborult az agyad....nincs mit tanácsolni, ha izomból viselkedsz. Nyiss Te egy másik fórumot azzal a címmel, hogy " Hogyan vezethetném le a bennem felgyülemlett haragot, és feszültséget!"

Üdv

105. fbb53e1d99 (válaszként erre: 101. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 11:41
Szakadj el tőle, ott a családod, dolgozd fel. Ha nem akarsz, ne segíts neki, ha segítesz, akkor ne várd el, hogy megköszönje! Nem fogja soha!
104. Anycácska, (válaszként erre: 102. - 40163fd81d)
2009. júl. 28. 11:41
Miért ????
103. Anycácska, (válaszként erre: 93. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 11:40
Végre valaki aki nem fikáz hanem kezdi érteni a problémám. Mindenki csak osztja az észt. Pedig nekik sem könnyebb csak másmilyenek a gondok. Ha olyan okosok akkor mért itt vannak miért nem nyitnak egy tanácsadó fórumot. De azért köszönöm hogy legalább te egy kicsit velem vagy !!!!
102. 40163fd81d (válaszként erre: 101. - Anycácska,)
2009. júl. 28. 11:38
Hány éves vagy?:)
101. Anycácska, (válaszként erre: 92. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 11:36
Itt nem a festés volt a lényeg, hanem, hogy számíthat rám. Ha kell a segítség itt vagyok. És csak széljegyzetkén hogy jól esett volna ha kicsit büszke ránk. (Megjegyzem nem szakmánk a szobafestés)Soha nem fordítottam neki hátat ha kért valamit. Még is szarik ránk.
100. 673567bc24 (válaszként erre: 42. - 3bfe537d39)
2009. júl. 28. 09:39
Te tudod,de ha 33 évig ilyen volt,ilyen is marad!Van mikor nem használ a "leülősbeszélgetés" sem!Gondolod,hogy ha elmondod neki,mi bánt,és min kéne változtatnod,fog változni a helyzet?!?!Írtad,hogy nem dícsért soha,egy kedves megjegyzése nem volt stb stb....Ne haragudj,de ha az anyai ösztöne ezidáig nem "súgta" neki,hogy mit tegyen,vagy mondjon,viselkedjen,ezután sem fog!Én ha elmondanám az anyámnak,hogy ezek bántanak,és azután megkérdezné,mindennap,kissé erőltetett dolognak érezném...nem szívből jönne neki az tuti!
99. 40163fd81d (válaszként erre: 97. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 09:30

"Vannak dolgok, amik soha nem fognak változni, inkább nekünk, magunknak kell másképp viszonyulni hozzá, teszem azt nem mindig behódolni, hanem elkerülni."


Egész klassz volt a mondat eleje ,de a végével nem értek egyet:())



Csak gondolj bele,a múlton ,a megtörtént dolgokon az ember nem tud változtatni,ha belegebed akkor sem,viszont a múlthoz kapcsolódó hozzáállásod,gondolataidat igenis meg tudod változtatni ,így a fájó dolgok csak történésekké,tanulságokká válnak számodra.


Nincs jó,vagy rossz történés,mindennek haszna van az életünkben,csak a gondolatainkban tesszük őket rosszá,vagy jóvá.

98. fbb53e1d99 (válaszként erre: 97. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 09:17
Anya-lánya kapcsolat...igen..ha már én nem élhettem abban, biztosítottam a lányomnak! Imádjuk egymást, mindent megbeszélünk, nagyon közel vagyunk egymáshoz! Egyáltalán nem tanultam, hogyan kell magamhoz közel engedni!:) Jött magától. Boldog vagyok, hogy ilyen gyerekeim lettek! Úgy látszik, kárpótólt az élet. Megérte!!-DD
97. ab4b6bc17d (válaszként erre: 94. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 09:03

A rossz az, ha egy anya ezt csinálja a saját gyermekével egész életében. A Mérgező szülők című könyvben az írónő remekül bemutatja az ilyen típusú szülőket és laikusoknak is leírja a problémamegoldást. Nem bántam, hogy megvettem a könyvet. Sok mindenre rávilágított, megerősített az én életemben is. Pl. arra, hogy nem kell elfogadni a helyzetet, nem kell állandóan megnyuhászkodni.

Nagyon bő a téma és jó a felvetés, ahogy így olvasgattam visszafele, megrendít a tudat, hogy milyen sokan küszködünk hasonló "anyával". Én is indítottam annno egy fórumot "Szerintetek normális, hogy az anyukám..." címmel, amikor igen kétségbeesett voltam a hozzám való viszonyulása miatt...

...azóta sem lett jobb a helyzet, én most már úgy vagyok vele, hogy társalgásban pl. csak a legszükségesebbekre, semleges témákra szorítkozom, mert ha mélyebb dolgokba kezdek, mindig oda lyukadunk ki, hogy én ilyen-olyan vagyok, s mindig aláássa az amúgy is gyenge lábakon álló önbizalmamamat.

Természetesen a múltunkban történtek is közrejátszanak a rossz viszonyban, bármennyire is próbálok túllépni rajta. Sokan mondják, hogy nem szabad a múltban élni, egyetértek. Viszont kitörölni sem lehet, mint a Pompomban, hogy tiszta lappal induljunk. Vannak dolgok, amik soha nem fognak változni, inkább nekünk, magunknak kell másképp viszonyulni hozzá, teszem azt nem mindig behódolni, hanem elkerülni. Az űr persze megmarad, mert amellett, hogy sokszor utálom az anyámat (így kimondva) és egyszerűen rossz érzésem van, ha hozzám ér, azért még bennem van az érzés, hogy dejó lenne olyan igazi, baráti, szeretetteljes anya-lánya kapcsolatban lenni...

96. fbb53e1d99 (válaszként erre: 95. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 28. 08:28
Igen....sok energiámba került...-DDDDDDDDDDDDDD
95. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 94. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 08:23
ezért van neked baromi jó kedved :))
94. fbb53e1d99 (válaszként erre: 93. - Ab4b6bc17d)
2009. júl. 28. 07:56
Sokan vagyunk így ezzel, sajnos...én már megtanultam kezelni! Kívánom, hogy neki is sikerüljön. Mert ha mindig ez lebeg a feje felett, hogy meg akar felelni, akkor már régen rossz!:(
93. ab4b6bc17d (válaszként erre: 92. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 28. 07:52
Talán azért, mert úgy érzi, hogy az anyja már megint elárulta. Már megint nem állt ki mellette. Már megint nem elég jó neki...
92. fbb53e1d99 (válaszként erre: 53. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 28. 07:30
Szerintem teljesen mindegy, hogy ki festette ki a lakást, és hogy mit mondott anyukád szomszédoknak, mért fontos ez? Mért számít ez? mért akarsz még a szomszédoknak is megfelelni? Kit érdekel, hogy mit hisznek a szomszédok. Kifestettetek, és kész...ti tudjátok, hogy ti csináltátok, a többi mért számít?
91. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - Dd9073b0e0)
2009. júl. 27. 21:25
Elolvastam. Megértettem. Nem ítélkeztem, a véleményemet mondtam el. De ettől te még természetesen úgy éled az életed, ahogy neked jó. És attól, hogy én nem értek egyet veled, még nem vagyok az ellenséged.
90. c19f5f79fa (válaszként erre: 89. - 40163fd81d)
2009. júl. 27. 19:21
OK:)
89. 40163fd81d (válaszként erre: 88. - C19f5f79fa)
2009. júl. 27. 19:19
Ez hosszú történet:))
88. c19f5f79fa (válaszként erre: 87. - 40163fd81d)
2009. júl. 27. 19:10
Hát igen,tipikus.És akkor benned ez így megfogalmazódott,hogy ezért csinálod...hogy magadra hívd a figyelmet? Vagy mit gondoltál minek kell történni ahhoz hogy ezeket elhagyd...?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook