Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tanácsot szeretnék kérni pszichésen beteg édesanyámmal kapcsolatban fórum

Tanácsot szeretnék kérni pszichésen beteg édesanyámmal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. e49241a632 (válaszként erre: 94. - B4ca0947f4)
2012. jún. 9. 14:11

Köszönöm. Jól esnek a szavaid.

Ez olyan, mintha meghalt volna, csak rosszabb. Hiszen ki tudja, meddig fog még szenvedni. Az orvos azt mondta, a gyógyszer nem segített, ugyanúgy megvannak a téveszméi. De most teljesen magába fordult.

94. b4ca0947f4 (válaszként erre: 93. - E49241a632)
2012. jún. 9. 14:02

Szegénykém, nehéz lehet neked. Fogadd el, hogy anyukád beteg, minden, ami történik vele a betegsége miatt van, nem szándékos, nem tehet róla.

Igen, a régi anyukád hiányozni is fog, mert ő már nem tud olyan lenni, a betegség nem engedi. Elhelyezik egy intézetben, te meg-meg látogatod, de sajnos minden alkalom fájni fog, ezzel együtt kell élned, hogy segíteni nem tudsz. A látogatások közötti időszakban próbálj elfelejtkezni róla és felhőtlenül boldog lenni, még előtted az élet. Csak jót kívánok neked.

93. e49241a632 (válaszként erre: 92. - B4ca0947f4)
2012. jún. 9. 12:32
nem tudom bevállalni, nekem dolgoznom kell, ő meg teljes felügyeletet igénylene. Pillanatnyilag vizsgálják, de most már alig tud menni, nem kommunikál:(( annyira sajnálom, hogy elmondhatatlan. Nem maradt belőle szinte semmi:((( annyira hiányzik anyukám:(
2012. máj. 27. 18:11

Az nem semmi,sajnos kénytelen leszel valamilyen intézményben elhelyezni. Elképzelhető, hogy a pszichiátriáról már nem adják ki, hanem valahova átviszik, ahol rá tudnak figyelni.

Sajnállak, nehéz lehet neked, próbáld meg magadban elfogadni, hogy ő beteg, ez is olyan betegség, mint más súlyos betegségek. Rengeteg lelki fájdalom vár rád, legyél erős és fogadd el, hogy beteg. Kérdezz rá a kórházban, vagy ha tudsz beszélni az orvosával, kérd a segítségét, hogy ne engedjék haza, mert nem tudja ellátni magát. Fognak tenni kísérletet rá, hogy te nem tudod-e magadhoz venni, erre készülj fel, hogy ott, akkor határozottan ki tudd jelenteni, hogy nem. Élned kell a saját kis életed, rettenetes teher lehet egy skizofrén emberrel élni, ne vállald be, tönkre menne a kapcsolatod, a jövőd. Sok-sok erőt és kitartást kívánok neked és azt, hogy ez ne árnyékolja be az életedet, tudj boldog lenni.

2012. máj. 27. 16:52
Ha valakinek van tapasztalata skizofrén beteg elhelyezéséről (TB alapon) az kérem írjon.
90. e49241a632 (válaszként erre: 88. - B4ca0947f4)
2012. máj. 27. 16:27
Bekerült anyu a pszichiátriára, most is ott van, valószínűleg skizofrén. Most majd próbálok utánajárni, hogyan tovább.
89. e49241a632 (válaszként erre: 87. - B4c06bc553)
2012. máj. 27. 16:26
Te beteg vagy. Bocsáss meg, de épp elég küzdelem van az életemben, elég kevés időm marad, többször eszembe jutott a fórum, de munka után, ha éppen nem a házimunka vagy a sorsunk jobbra fordítása foglal le, van, hogy arrébbmenni is alig bírok, olyan fáradt vagyok. De nyilván egy önző ember vagyok, aki ahelyett, hogy neked hálalálkodna (miért is? mindenki önként ír ide, a jó tanácsot pedig tudtommal ingyen osztogatják), tesz azért, hogy a sorsa és a szerettei sorsa jobbra forduljon.
2012. márc. 15. 19:27

Gondolom elutazott hozzá, megint szembesül a problémával, megint ad neki pénzt és újra és újra azt érzi, hogy megint keveset adott, mert nem tudja teljesen megoldani az anyja helyzetét. Csak azt nem értem: ki a fene várja el egy huszonéves fiataltól, hogy eltartsa? milyen jogon? miért nem megy dolgozni, hiszen még igen aktív korban van? Én biztos nem fogadnék el tőlük egy fillért sem, inkább elvállalnék bármilyen munkát.

Amúgy pedig igen sokan "rájátszanak" , hogy mennyire betegek, ahelyett, hogy megállnának a saját lábukon.

2012. márc. 15. 16:49

Amúgy imádom az ilyen fórumokat, amikor mindenki elmondja a véleményét, tanáccsal látja el a fórum indítót, aki a végén még arra sem méltatja a résztvevőket, hogy megköszönje.

Annyit le lehet szűrni a jelleméből, hogy egy önző nő, aki nevetségesnek tartja az édesanyját, annak minden problémájával együtt. :(

2012. márc. 14. 21:02
Anyukám alzheimeres volt...68 éves kora után egy rettenetes trauma érte, akkor kezdődtek a tünetek.Ezek a tünetek messze nem olyanok, mint a fórumindító anyjáé. Ennél a betegségnél a feledékenység az első tünet... a legrosszabb, mikor tudja, hogy mit felejtett el... szép lassan fejlődött vissza a 2-3 éves gyermek szintjére, de mindvégig aranyos volt. Tudta mi a betegsége, tisztában volt a betegség fázisaival egészen az utolsó három hónapig.
85. spinneli (válaszként erre: 82. - B4ca0947f4)
2012. márc. 14. 20:53
ez a pia én úgy emlékszem csak felvetés volt...nem írta az indító, hogy alkoholista lenne.
84. spinneli (válaszként erre: 81. - Sanka02)
2012. márc. 14. 20:52
mindenképpen, igen.
2012. márc. 14. 20:52

volt szerencsém egy ilyen anyóshoz sajnos. Megkeserítette az életünket. Rengeteg pénzt adtunk neki, amit aztán nem tüzelőre költött, hanem szórakozóhelyekre. Összeszedett egy csomó adósságot, amit mi fizettünk ki. Élvezte az életet, mi meg nyomtuk a pénzt, hogy legyen mit ennie.... Már 47 éves korában el akarta tartatni magát velünk, mert nem akart dolgozni...

Persze, kiderült, hogy elissza a pénzt mindíg...

2012. márc. 14. 20:36

Demencia? Alzheimer-kór? Mindkettőhöz korán van.... ráadásul szó sincs elbutulásról, csak mérhetetlen közönyről és az italról.

Itt sokan bentlakásos otthont és állandó felügyeletet javasolnak... mire is? arra, hogy a fa árát ne igya el?

Tudod mit kellene? jól elkapni és elmagyarázni neki, hogy szedje össze magát és menjen el dolgozni. Tudod hány éve van még,hogy nyugdíjba menjen? legalább 11. Igy nyugdíja sem lesz, de sebaj, majd a lánya küldi neki a pénzt. Valaki megmondhatná már neki, hogy szégyellje magát, amiért a gyermekének kell kifizetnie a hiteleit. Azt mire költötte? Egy fillért se neki, mérhetetlenül önző és pofátlan is, ha a lányától várja a megoldást. Ki mondta neked, hogy élete végéig neked kell eltartanod? Normális szülő ha csak egy-egy ebéddel is, de segíti a gyermekét, nem pedig kér tőle.

81. Sanka02 (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2012. márc. 14. 16:08
A korát nem láttam. De ahogy többen is írták orvos szükséges.
80. spinneli (válaszként erre: 77. - Sanka02)
2012. márc. 14. 15:56

nem fiatal még a demenciához?

54 éves.

79. spinneli (válaszként erre: 76. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 14. 15:55

sajnálom.

:(

78. Búgócsiga* (válaszként erre: 74. - B4c06bc553)
2012. márc. 14. 15:11

Akkor csak félreértelmeztem valamit. Elbeszéltünk egymás mellett...

Az én általam ismert helyzetben: a nyugdíj jóformán fedezi az otthon díját + van ingatlan ... a nyugdíj nem szűnik meg, vagyis amíg él, addig az fizetve lesz...

De az biztos: ha valaki a szülője után fizet (mert az segélyből élt, vagy minimál nyugdíjból), senki nem fogja nézni, hogy milyen helyzetben van a dolgozó ember, ki tudja-e fizetni x idő múlva is. Ez így van! :(


Senkit nem érdekel, hogy mi se úgy indultunk neki a házvételnek 6-7 éve, hogy majd lesz egy válság, és a frank így áll... Aláírtuk? Igen! Akkor fizessünk. Ennyi.

2012. márc. 14. 15:06
Leírásod alapján anyukádnak demens tünetei vannak, amelyet a legjobban egy bentlakásos otthonban tudnának kezelni. Szociális gondozó vagyok. Vagy ha van lehetőségetek keresni házi gondozót, aki a pénzét is kezelné, és naponta legalább 2szer elmenjen. Nekem is van olyan gondozottam, hogy reggel, és délben is megyek, így legalább biztos eszik, és a gyógyszereit is beveszi.
76. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2012. márc. 14. 15:06
hát én 7éve ezt csinálom....mit ne mondjak.tönkre tesz testileg,lelkileg...Szóval,erre nem biztatok senkit,mert borzalom!
75. spinneli (válaszként erre: 71. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 14. 15:02
személyiség kérdése is...de hosszútávon, főleg mentális leépülés esetében én sem tartom túl egészségesnek.
74. b4c06bc553 (válaszként erre: 73. - Búgócsiga*)
2012. márc. 14. 14:09

Neked címeztem és a bankról beszélek. Arról, hogy ha megszűnt a munkahelyed, nincs jövedelmed, akkor is be kell fizetned a havi részletet, amire szerződtél!

Lehet hogy két dologról beszélünk.

73. Búgócsiga* (válaszként erre: 72. - B4c06bc553)
2012. márc. 14. 13:24

Oh , elnézést kérek, úgy látszik a 2 hónappal ezelőtti helyzet elavult. Nem vonhatnak le 85%nál többet!!! ismétlem magam: Ha Nem fedezi a havi díjat a nyugdíj 85%-a, akkor kell valami fedezet: pl megtakarítás, rokon befizet stb.


Ha nem nekem címezted ezt a hozzászólást, ilyen formában, akkor a fentieket ne vedd figyelembe:)

72. b4c06bc553 (válaszként erre: 62. - Búgócsiga*)
2012. márc. 14. 13:16

Kicsit le vagy maradva, az az idő már elmúlt, hogy figyelnek az emberre, nem hozzák olyan helyzetbe, hogy éhen halj! :(

A pénzintézetet egyátalán nem érdekli, hogy neked marad-e megélhetésre pénzed. Le fogja vonni a havi esedékességet.

71. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2012. márc. 14. 13:09
Családtag ápolásáról.....
70. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - E49241a632)
2012. márc. 14. 12:54

Sajnos 200 km-ről nem tudhatod megnyugtatóan rendezni Édesanyád dolgát. Ez sokszor úgy is nehéz, ha a szomszédban laksz.

Menj el a háziorvosához és beszéld át vele.

Ha Édesanyád nem hajlandó elmenni hozzá, ki is lehet hívni.

Az orvos majd eldönti, hogy mi a teendő.

Nyilván, ha olyanok az eredmények, akkor a gondnokság alá helyezés lesz a megoldás.

Ha Te leszel a gondnoka, jogod lesz elhelyezni a megfelelő intézményben.

69. spinneli (válaszként erre: 68. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 14. 12:45
családtag otthon ápolásáról, vagy egyébként nem tartod jónak?
2012. márc. 14. 12:38
Mondjuk én személy szerint lebeszélnék/lebeszélek mindenkit az otthon ápolásról!
67. spinneli (válaszként erre: 66. - Csgybzs)
2012. márc. 14. 12:26
költséges, sajna.
2012. márc. 14. 11:38
És a 24 órás ápoló?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook