Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz a kapcsolatom az anyámmal... fórum

Rossz a kapcsolatom az anyámmal... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
27. 673567bc24 (válaszként erre: 1. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 11:31
én sem szeretem az anyámat,de változtatni NEM akarok!Tudom miért értesz az alatt,hogy bántanak!Engem is folyton basztat,a semmiért!Leszarom!!!!!!!!!!!!!!!!!
26. 3bfe537d39 (válaszként erre: 25. - Klimpírozi)
2009. júl. 27. 11:28
Magammal kezdtem, folytattam, megpróbáltam sokmindent, de semmi eredmény, ugyanott tartok, már nem tudom, mit tehetnék még? Szomorú vagyok, de bele is fáradtam már, nem akarok "harcolni" vele, de a "kedves" megjegyzéseiből sem kérek már.
25. Klimpírozi (válaszként erre: 14. - Globus)
2009. júl. 27. 11:24
anyjával küszködő saját magán kezdje a változni akarást, a változtatást....anya ebben másodlagos, bocs..
24. 3bfe537d39 (válaszként erre: 23. - Globus)
2009. júl. 27. 11:16

Angi986 hsz-hez szólt az, nem arra, hogy te okolnád, hanem, hogy vannak olyan anyák is.

Azért 20-30 éve még az nem volt az általános, hogy ilyen sok lány egyetemre ment, meg karriert akart építeni, kevesen szültek akkor 30 felett, ma meg már ez az általános inkább.

De mondom, szerintem is inkább egyén, mint korfüggő az anya-gyerek kapcsolat.

23. globus (válaszként erre: 21. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 11:00
Én annyi idős koromban szültem, mint amennyi most a gyerekem. Mostanra szabad vagyok, kötöttségtől mentes, eszembe se jutna terrorizálni őt. Örülök, hogy sikerül családot alapítania, vannak terveim még, szeretném ha végre törődhetnék magammal. Mi jó lenne az ő piszkálásában?
22. globus
2009. júl. 27. 10:58

Itt van pár dolog, amit leír a pszichológus, s az anyákat állítja középpontba:

[link]

21. 3bfe537d39 (válaszként erre: 18. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 10:58
Hány évesen szülted őket? Te írtad azt, hogy 29 évesen öreg valaki szülni és azért nem jó a kapcsolat. Szerintem is ez teljesen egyén, nem korfüggő. 20-21 éves anyák inkább csak nyűgnek éreznek még egy gyereket, azok még javában a bulizós időben vannak. Sőt, ahogy a mellékelt példa is mutatja, az elveszett fiatalságukért a gyereküket okolják sokszor a saját, felelőtlen "baklövésük" miatt, ami meg nagyon csúnya és inkorrekt dolog.
20. 3bfe537d39 (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 27. 10:53

Nem várom el azt, hogy változzon, írtam is, hogy én próbáltam máshogy viszonyulni, és úgy érzem, hogy befuccsoltam, mert semmi nem vezetett eredményre.

Nincs elég türelmem, és rohadtul fáj, hogy olyan nyersem és bután ami a szívén az a száján kijön neki felém minden, meg pont tőle, és még csak az se veszi észre, hogy fáj nekem. Az is egy más dolog lenne, ha elmondaná a véleményét, csak normálisabban.

Persze, lehet nem kéthetente kellene látogatnom őket (nem egy városban élünk, hanem 180 km-re), hanem csak havonta, de lelkifurim lenne, ha ritkán néznék rájuk. Meg apám a mag hülyeségeivel együtt is százszor normálisabb ember nála, és hát ki tudja meddig láthatom még őket. De akkor sem tudok, és nem is akarok minden sértő megjegyzést elnyelni az anyámtól, meg ennyit, nem hiszem, hogy az jót tenne velem és az egészségemmel.

2009. júl. 27. 10:52

sziasztok

anyu15 éves volt amikor megszülettem és sajnos nem szoros a viszonyunk, nem beszélünk csak felületes dolgokról, anyósom 67 éves nem túl modern de nagyon szeretem és akár miről beszélek vele, és ő is úgy szeret mint a lányát

sajnos sokan vagyunk így

anyu még az esküvőnkön sírt, valószínű hogy én vok a hibás mert tönkretettem az életét azzal hogy megszülettem

18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 16. - 37ff3fb0e3)
2009. júl. 27. 10:50

Elmúltem 30 és van két gyerekem.


És miért írsz ilyeneket? Bántottalak?

17. globus (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 27. 10:45

Úgy el lehet fogadni, hogy kerülni a viszályt...

Ergo ritkítani a találkozást.

Eszembe jutott egy ismerős testvérpár esete, az otthon lakó, minden munkát elvégző fiút folyton toszogatta az anyja, semmi se volt jó, a Pestről évente egyszer hazajövőt azt se tudta, hogyan ugrálja körbe.

Ez lehet a megoldás.

16. 37ff3fb0e3 (válaszként erre: 7. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 10:44

Szerintem is inkább személyiségfüggő ez a dolog, mint korfüggő. Az én anyám 26 volt, amikor én születtem, szerintem átlagos a kapcsolatunk. A párom anyukája 32 volt, amikor született a fia, és most 66 éves, és sokkal fiatalosabb gondolkodású, mint az én anyám, aki pedig 8 évvel fiatalabb nála. Úgyhogy ennyit az általánosító kor teóriádról.

Amúgy meg szerintem a 21 éves lányok döntő többsége - főleg ha megnézem őket és beszélgetek velük - alkalmatlan a gyerekvállásra még. (Tisztelet a kivételeknek. Akiknek meg már van, azoknál ott szerintem 99 százalékban csak "becsúszott" a gyerek és megtartották, nem tudatosan akartak már gyereket. )

Te hány éves vagy? Elmúltál már 21 éves? Remélem, van gyereked már, mert különben tuti nem fogod megérteni, mert öreg leszel hozzá! :)

15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 10:40

Addig próbálj meg ezen változtatni, amíg él. Én nem tettem. Mindig azt gondoltam, van még idő. Aztán egyszer csak nem lett. Ne kövesd el ezt a hibát.


Ne várd el tőle, hogy változzon, változz te. A kor nem érdem, az egy állapot, az önmagában bennem még sosem ébresztett tiszteletet, maximum elfogadást.


Az hogy a kapcsolatotok milyen lesz, szerintem csak rajtad múlik. Ha elfogadod olyannak amilyen, ha puffogsz rajta folyton, hanem úgy döntesz, hogy lehet ő akármilyen, te elfogadod, nem ítélkezel, egyszer csak elkezd harmonikusabb lenni.

Kár, hogy én későn jöttem rá.

14. globus (válaszként erre: 12. - Klimpírozi)
2009. júl. 27. 10:39
Melyik félnél? Mert az anya tuti, hogy nem menne el, az enyém még gyógyszert se fogad el, ha viszek neki, sőt semmilyen ajándékot névnapra, születésnapra, anyák napjára, akármit vettem, mindig lefikázta.
13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - 84c0401bbc)
2009. júl. 27. 10:39

Úgy értettem, hogy ha valaki, aki huszonévesen szül sokkal rugalmasabb, lazább, mint egy harmincas.

A velem egyidős ismerőseimet véve példának: az én anyukám sokkal fiatalosabb (nem csak külsőleg), mint az övéké, akik harmincas éveikben szülték a gyereiket.

12. Klimpírozi (válaszként erre: 1. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 10:37
kinezilológus, vagy Hellinger terápia praktikus ehet megkeresni, mélyre ásni, mi miért, hogyan...mindkettő remek blokk oldó és megoldást adó, lélekkönyítő....
11. globus (válaszként erre: 6. - Ab96062dd2)
2009. júl. 27. 10:35
Ehe, ez ismerős... "hogy nézel ki, milyen a hajad, minek vettél tarka ruhát, miért nem fehéret, szűk ez a nadrágod, ne piszkáld azt a gyereket..." újabban hívogat telefonon, hogy olyan beteg vagyok, sóhajtozik, de bármilyen tanácsra zsigerből nemet mond, vége mindig az, hogy "mit értesz te hozzá".
2009. júl. 27. 10:35
Én anyukám 64 éves... és már úgy kezelem mintha a gyermekem lenne, és ezt nem negatívan értem. Hanem azzal az elnéző, feltétlen szeretettel. És a gyerekeim ugyanígy vannak vele (velük, mert ugye apum is van, ő 71 éves). Nekem van néha lelkiismeretfurdalásom, mert én nem megyek túl gyakran (dolgozom), de naponta telefonálok többször is. A gyerekeim viszont mennek minden hétvégén, segítenek és viszik a pozitív energiát :o)). Sokszor elmondom nekik, hogy soha nem fogom tudni meghálálni, hogy ilyen figyelemmel és törődéssel vannak a szüleim, a nagyszüleik iránt, ezzel óriási terhet vesznek le a vállamról.
9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 5. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 10:35

Az enyémhez hasonlítottam, ezért írtam, hogy idős.

szerintem jobb, ha az anya és gyereke között nem olan nagy a korkülönbség, mert jobban megértik egymást. Bár az is számít otthonról milyen példát hozott.

8. 84c0401bbc (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 10:34

29 éves korban szülni neked az azt jelenti, hogy öregen vállal valaki gyereket? Az teljesen normális kor. Manapság már a többség csak 30 körül vállal gyereket, sőt egyre többen csak 35 felett. Szerintem a nagy korkülönbség az úgy 38 évnél kezdődik.

Azonkívül szerintem egy anya-gyerek kapcsolat inkább személyiség, mint korfüggő. Lehet valakinek a gyerekével a kapcsolata akkor is pocsék, ha 20 évesen, fiatalon szülte. Sőt, én személy szerint 25 év alatt nem is tartom jónak a gyerekvállalást, hiszen nem is élt még addig egy nő...

7. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Globus)
2009. júl. 27. 10:33

Jó hogy nem 50 évesen akar szülni. :)))


Anyum 21 volt mikor születtem és sokan mondják, hogy milyen fiatalos. Anyósom 60 múlt és olyan, mint egy őskövület. Ahogy a párommal is bánik kész vicc. Szóval látom, hogy az a 10 év korkülönbség is mit jelent.

6. ab96062dd2 (válaszként erre: 1. - 3bfe537d39)
2009. júl. 27. 10:32
Szia! Én is hasonlóképpen. Én 26 vagyok, azt hiszem most már eljutottam odáig, hogy nem foglalkozom vele. Szerencsére nem lakom vele/velük már egy ideje, így közben hazamegyek látogatom őket elég gyakran, de aztán jövök el amint lehet, mert valamivel tuti kiakaszt. Még be sem lépek az ajtón már azt lesi hogyan köthet belém, van-e valami új rajtam, vagy a hajam, mindig mindenben okosabb, amit én csinálok az szar, és érdemtelen. Sem akkor mikor leérettségiztem, se amikor lediplomáztam elsőre és 3 év alatt - nem gratulált vagy nem ismert el. Soha semmiért. Mindenért csak krititzál. Ez van. Valószínűleg majd ha lesz gyerekem őket is szarul fogom nevelni, de nem érdekel. Már nem. Az apámat sajnálom csak. Miatta járok haza gyakran. Ez van. Ez már nem fog változni. ....
5. 3bfe537d39 (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 10:27

Idős? 29 éves volt, amikor születtem, szerintem egyáltalán nem túl idős. (Manapság meg a szülési korokat nézve aztán különösen nem, sőt! ) Igen, apu is él, ő tök más. Szerencsére. :)

Igazából olyanok véleményére lennék kíváncsi, akiknek hasonló a kapcsolat az anyukájukkal, hogy ők hogy élik meg, mit tesznek.

4. globus (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 27. 10:24
Szerintem nincs nagy korkülönbség, a mai diplomások egytől egyig hasonló cipőben fognak járni, már akinek lesz gyereke... ma sem divat szülni huszonévesen. Ismerek 38 évest, aki még azt hangoztatja, hogy ráér.
2009. júl. 27. 10:22
Elég idős hozzád képest. Testvéred van? Apukád él még?
2009. júl. 27. 10:22
Megértelek, én is hasonlóan érzek, anyám korának előrehaladtával egyre kriminálisabb, pl. olyanokat csinál, hogy egyik percben nevet, vidám, a másikban ledorongol valamiért. Ugyanarról más véleménye van a következő napon, egyszerűen nem lehet eligazodni rajta, már odáig fajult a dolog, hogy nem beszélek vele semmiről, inkább elkerülöm a társalgást. Semmi kedvem leb...tni magam.
2009. júl. 27. 10:20
Gyerekkorom óta fájó sem bennem az, hogy úgy érzem nincs bensőséges kapcsolatom az anyámmal, ragaszkodik hozzám, birtokolni akar, de nem szeretetteljes a kapcsolatunk. Régen is, ma is nyers hozzám, és észre sem veszi, hogy milyen bunkó és fájó beszólásai vannak folyton felém. Egy ideig tűröm, aztán kifakadok. Fáj. Tudom, minden kapcsolat két emberen múlik, én megpróbáltam kedves lenni vele, meg azt is, hogy nem reagálok a bántó dolgaira semmit, és, tudom, hogy én 33 évesen könnyebben változok, mint egy 62 éves ember, és elnézőbbnek kell lennem, meg tisztelnem kell stb., de semmi nem vezetett eredményre. Pedig már annak is örülnék, ha "közömbös" lenne a kapcsolatunk, és nem lenne benne ennyi negatív érzelem, töltet. Olyan rossz érzés az, hogy nem szeretem az anyámat... nem vagyok képes szeretni őt...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook