Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott császármetszés!Tapasztalat? fórum

Programozott császármetszés!Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. verosz
2010. márc. 24. 17:16
Én hétfőn feküdtem be és pénteken császároztak.Igaz nálam nem farfekvéses volt a lányom hanem más ok miatt lett császár.A műtét és utána szerintem nem vészes,a felülés nem egy leányálom pár napig,de utána egyre jobb:-)
2010. márc. 24. 17:14
Ma már első szülésnél ha faros...nagyon meggondolják a császárt...Sok kockázata van... én nem válaltam be, pedig a lányom a második...a nagyfiamat megszültem simán.
2010. márc. 24. 17:11
Az én babámnak 3x a nyakán volt a köldökzsinór, meg nem volt kis súlyú, azért nem engedte a dokim normálisan. Szerintem jobb volt így, szenvedtünk volna mindketten, ha simán születik meg.
2010. márc. 24. 17:10

Én is programozott császárral szültem, farfekvéses volt a lányom és a súlya is 3500 gramm felett volt.

A szülés kiirt időpontján volt a műtét, bementünk reggel,11.3o-kor mentem a műtőbe, délben megvolt a lányom.

9. f06aab7466 (válaszként erre: 8. - Petraaa)
2010. márc. 24. 17:10
Ahogy írtam, én többet oda nem mennék, egyetlen szimpi orvossal találkoztam ott, az összes többivel még beszélni sem lehetett, akkora bunkók voltak. Nagyon ragaszkodsz hozzá?
2010. márc. 24. 17:08

Nem engedik mert nagyon veszélyes a babára nézve a doki szerint és mivel első baba ezért automatikusan császár.

Védőnő szerint nagy felelőtlenségre vallana ha megpróbálnám megszülni.

Szóval nem vitatkozom velük...!

Nincs fogadott orvosom.

A kiírt időpont előtt 1 héttel fekszem be...szerintetek akkor mikor műtenek?

Milyenek a dokik az Uzsokiban?

2010. márc. 24. 17:07
Azert az biztos, hogy igy van kockazata a sima szulesnek. Viszont az is igaz, hogy vannak babak, akik csak vajudas kozben fordulnak meg. Szerintem is erdemes lenne ujra beszelni az orvossal, esetleg kikerni egy masik orvos velemenyet is. Vannak orvosok, akik ilyenkor hagynak vajudni, de legalabbis inditanak szulest csaszar elott, hogy megadjak meg az utolso eselyt is a babanak arra, hogy megforduljon.
6. f06aab7466 (válaszként erre: 5. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 17:06

Nekem pl azért lett volna programozott, mert túlhordtam.. Amúgy később a vérnyomásommal volt baj, azért lett császár. De én hamar rendbejöttem, és egyáltalán nem tartottam vészesnek. :)

A saját orvosom azt mondta, hogy akik túlhordják, vagy faros, medencevégű a babájuk, azoknál általános a császár. Ritkán hagyják őket szülni. Mondjuk igen, ez is egy hülyeség, mert én is szültem volna, ha lehetett volna..

2010. márc. 24. 17:00
Miért lesz császár automatikusan?Főleg miért prog császár?(Én ezt meg nem engedném,hogy ne engedjenek vajúdni,csakis ha komoly egészségügyi indoka lenne)Nálunk megszületik a faros babát is simán ha nincs semmi komplikáció.Kolléganőm kettőt szült,az elsőt farral simán,azt mondta semmi különbséget nem tapasztalt,talán annyi,hogy a kitolás kicsit jobban elhúzódott,mert a faros babával lassították kicsit.De semmi mást extra nem volt.Én szültem egyet simán, a másik kettőt császárral,de sürgősségi volt mindkettő,mert még császár után is megpróbáltam simán.Sajnos nem sikerült,pedig inkább 10x simán,mint 1 császár.Az első császárom után annyira rosszul voltam,hogy még 1 év múlva sem jöttem rendbe.
4. f06aab7466 (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2010. márc. 24. 17:00
Nekem farfekvéses volt, és nekem is az lett volna, mármint programozott. Szerencsére előtte való éjjel megindult magától, bár végül mégis császár lett. Nekem is ott volt, és én soha vissza nem mennék abba a kórházba. :) A nővérek kedvesek voltak, de az orvosom pl iszonyat bunkó.. És a varratokat sem távolította el megfelelően, a saját nőgyógyászom szedte ki később..Arról meg nem is beszélve, hogy borzalmasan néz ki a seb. (mivel faros volt, a köldököm alatt picivel vágtak, egészen a hasam aljáig, függőlegesen.) Ettől függetlenül mástól hallottam jót is, döntsd el. :) Ha van ott saját orvosod, akkor bizti jó. Amúgy nem lebeszélni akartalak, csak gondoltam megosztom az ottani tapasztalatomat. :)
2010. márc. 24. 16:59
Nekem is programozott császárom volt idén júniusban. Mire vagy kíváncsi?
2010. márc. 24. 16:55
A császárral?
2010. márc. 24. 16:54

Medencevégű a babám fekvése és előreláthatóan 2 hét múlva programozott császármetszésem lesz az Uzsoki utcai kórházban.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook