Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott császármetszés!Tapasztalat? fórum

Programozott császármetszés!Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. márc. 24. 18:21

Én elfogadom az orvos döntését,arra lennék kíváncsi hogy akinek programozott császára volt annak hogyan zajlott?!

Életemben nem voltam még kórházban!

42. Tamianyu (válaszként erre: 41. - Pici04)
2010. márc. 24. 18:20
Ez nem igaz!!!
41. Pici04 (válaszként erre: 37. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:18

Vannak helyzetek ,amikor tenyleg igy kell törtenie es az orvosok csak szakemberek,nem mindegyik javasolja kenyelemböl szerintem.

Jobb ,ha mar elöre tudod,hogy csaszarod lesz,mint vajudas/szüles közben csinaljanak sürgössegi csaszart,mert az meg rosszabb talan.

40. Tamianyu (válaszként erre: 37. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:18

Mert szerintem,mindig meg kell adni a lehetőséget arra ami a legjobb a babának is és a mamának is,vagyis a természetes szülésre.Aztán ha mégis komplikáció lép fel,akkor ott a császár lehetősége.

Csak az a baj,hogy akkor a dokibácsi órákig le van foglalva veled.Ha meg hamar gyorsan kikapja az a szegény babácskát,akkor végez veled 20-30 perc alatt,és ennyi.

2010. márc. 24. 18:17

Megfordítani sem megfordíttatni nem szeretném a babát,mert oka van annak hogy nem fordult be,még veszélyes is lehet.

Én csak azt szeretném ha mindketten egészségesen hazaérkezzünk a szülés/születés módja már lényegtelen!

38. Tamianyu (válaszként erre: 34. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:15

Keress másik orvost ha teheted.

A farfekvés miatt valóban fennáll a császár lehetősége,de egyáltalán nem biztos.Nem értem miért ijesztettek meg téged ennyire.A szülés a legcsodásabb dolog az életünkben ami történhet velünk.Vannak akiknek pár óra alatt lezajlik,és sokaktól hallom,hogy nem is volt vészes.Én a magam részéről ha őszinte akarok lenni azt kell mondjam,baromi fájdalmas,nekem főleg a 3-ik volt az a vajúdása,de minden képen megéri!!!

És össze sem lehet hasonlítani azt,amikor úgy bújuk ki a baba,és a mellkasodra fektetik azonnal,vagy amikor műtenek.Teljesen más.Nekem a sima szülésem igaz nem volt rövid,mert éjjel már érezgettem kicsike fájásokat,és másnap éjfélkor bújt ki(ez nem egybefüggő fájdalom volt,hanem fokozatosan szépen erősödő)de életem legcsodásabb b élménye.Hát a műtéteimre ezt nem mondhatnám.

2010. márc. 24. 18:14

Április 12.-ére vagyok kiírva.

Doki szerint 6.-án bekellenne feküdni és császár.

Már ne is haragudjon meg senki de én mint "csak" anyuka első babával mint laikus nem fogok egy öreg nőgyógyásszal vitába szállni hogy márpedig én nem így akartam!

Őszerinte és a védőnő szerint veszélyes a babára nézve a hüvelyi szülés.

Természetesen megfogom kérdezni a doktort is hogyan megy ez de mindenképp szerettem volna mások vélemyényét,történetét is olvasni egy ilyen műtét körülményeiről.

Egyébként miért gondolja valaki hogy jobban félnék egy természetes szüléstől mint egy alhasi műtéttől.

Egyik sem kellemmes de muszáj!

36. Pici04 (válaszként erre: 16. - Kostyi79)
2010. márc. 24. 18:11

Szio!

En születese utan azonnal megkaptam a Kisfiamat es csak utana vittek öt lemerni,ellatni.

Fürdetni sem fürdettek,hanaem a magzatmaz rajta volt.Kicsit megtöröltek az arcat es kesz.4 hetes koraban fürdött elöször,amikor leesett a köldökcsonk.

A korhazban velem volt egy szobaban,ugyhogy nem volt gond a szoptatassal sem.

Amikor ehes volt akkor evett.

35. Tamianyu (válaszként erre: 25. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:08
Egyébként pont az orvosnak a legkényelmesebb és a leggyorsab a prog csaszi,ezért is ajánlgatják mint lehetőséget akkor is ha teljesen szükségtelen.Papír forma szerint ugyebár a farfekvés miatt lehetne gond,ezért majd ráfogják erre.Téged meg agyon ijesztegetnek feleslegesen,hogy minél előbb lekerülj a futószalagról,kevesebb idő menjen el veled.
2010. márc. 24. 18:08

Én nem szeretnék császárral szülni DE medencevégű a fekvése a babának!!!

És a doki szerint mindenképp császár!

2010. márc. 24. 18:06

Nekem az a véleményem hogy semmi különbség nincs a két szülésforma között a baba-mama kapcsolat szempontjából.

Én ettől egyáltalán nem félek!

Inkább attól félek jobban hogy minden rendben alakuljon és egyikünk se szenvedjen!

Az ismeretlentől félek hogy nem tudom mi várhat rám,az orvosok és/vagy nővérek lekezelő hozzáállásától...stb...

Végsősoron mégiscsak egy alhasi műtétről van szó.

Még soha nem volt semmilyen műtétem:-(

32. vov
2010. márc. 24. 18:06

Mikorra vagy kiírva? Vannak különböző babafordító trükkök, nem próbáltad? Pl., négykézláb lenni, könyöködet leengedni, így a baba feje a vízszintes alá kerül, és megfordulhat, naponta többször kell csinálni. Első terhességnél a 36. hétig meg tud fordulni:) Amúgy sokszor oka van, hogy farral áll be a baba, pl. nyakán van a zsinór, vagy a kis lába is rossz helyen van, de ez csak a műtét alatt derül ki.

Tényleg jó, ha magától indul be a vajúdás, mert adrenalin termelődik, és más hormonok, amik felkészítik a kinti életre.

31. Pici04 (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:06

Szia!

Gratulalok a Babadhoz!;)

A Kisfiam is ugy született es most par het mulva a Kislanyom is programozott csaszarral fog születni,különbözö okok miatt.

A Kisfiamnal a 37.heten volt a mütet es 56cm-es ,4150grammos Baba volt.

A tejem is beindult meg a korhazban.

A sebgyogyulas viszont lassabb,mit a normal szülöknel,de ez is alkat kerdese szerintem.

30. Tamianyu (válaszként erre: 26. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:06

Te most attól rettegsz,hogy megindul a szülésed?Én ezt nem értem....

Egyébként,bemész a műtőbe,felülsz a műtő asztalra,beadják a gerincbe az érzéstelenítőt,pár perc és már vágnak is.

Nekem a másodiknál így volt,de nem hatott.És mivel féltem az altatástól,ezért kértem.Felvágtak úgy,hogy éreztem mindent.Mondjuk egy pillanat alatt elaltattak.A gerinc érzéstelenítésnek ennek ellenére minden rossz mellékhatása megvolt,hetekig fájt a fejem is.

29. 7564d965a1 (válaszként erre: 24. - Kostyi79)
2010. márc. 24. 18:05
ahol én szültem ott sem különítették el a babát azért mert anyuka császáros volt.. Én 17 órát voltam külön tőlük mégis beindult, és ha nem maradtam volna egyedül szerintem ma is lenne, az elején úgy hogy kaja után fejtem még 3 deci lejött fejésenként a 2 cicimből... és ikrekről beszélek... mindegy én nem vitát akarok gerjeszteni hanem ez a meglátásom.
28. Tamianyu (válaszként erre: 25. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:03

Minden kórházban más a szokás,de még a dokik között is lehet eltérés.Miért nem ott érdeklődsz,ahol szülni fogsz?A 3,5 kg-os baba nem számít nagynak,ez miért lenne még plusz indok a császár mellett?Itt az a lényeg,hogy te császárral szeretnél szülni!Kényelemből,félelemből,vagy ki tudja milyen téveszme miatt.

Tedd ezt,de akkor minek kérsz véleményeket.Én a magam részéről azt tartottam a legfontosabbnak minden szülésemnél,ami a gyerekek érdeke.És ez nem a császár,pláne nem programozva.Véleményem szerint a műtét nem kellene,hogy választási lehetőség legyen,hanem az egészség az élet megóvása megőrzése érdekében egy lehetőség.Egyébként sokan vagyunk szerintem akik simán megszülték a 4kg feletti gyerekeket,a 3,60-as meg császár lett sajnos.Pedig én 48kg-al lettem terhes.

2010. márc. 24. 17:57
Velem ott lehetet lányom, nem különitették el...de tejem 3 hónapig volt nehezen...
2010. márc. 24. 17:54
1 héttel a kiírt előtt fektetnek be és kíváncsi lennék hogy kinek mi a tapasztalata,mennyi időt várnak a műtét előtt vagy esetleg megvárják míg beindul a szülés?
2010. márc. 24. 17:53

Több mint 3500 grammra becsülik a súlyát tehát ez is a császár "mellett" szól.

Én is szerettem volna természertesen szülni de nem fogok orvossal hadakozni.

Az Uzsoki a területi kórház ahova tartozom tehát ott szülök.

Az sztk-s dokim az Uzsokiban dolgozik és vállalta volna a császármetszést de szabin lesz éppen:-(


Valaki kérdezte mi a kérdés...A kérdés az hogy hogyan zajlik egy ilyen műtét,főleg az Uzsokiban ha már valakinek van tapasztalata az ügyeletes császármetszésről..

Köszönöm az eddigi válaszokat:-)

24. kostyi79 (válaszként erre: 22. - 7564d965a1)
2010. márc. 24. 17:39

Az a koze hozza, hogy elkulonitik a babat a mamatol. Kiserletekkel bizonyitottak, hogy azok az anyak, akiknel az elso oraban nem volt meg a borkontaktus a babaval, ill az elso 2 oraban nem tudtak mellre tenni a babajukat, tobb, mint 70%-kuk kesobb nem volt kepes a kizarolagos szoptatasra. Nem maga a csaszar okozza a gondot, hanem az elkulonites.

A kezivel nem eri eleg inger a mellet, ha a baba vmiert nincs az anyukaval, akkor a dupla elektromos sokkal jobb. Ha mindket mellet egyszerre eri az inger, az nagyon jol fokozza a tejtermelest.

23. kostyi79 (válaszként erre: 19. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 17:34
Ezt orommel hallom.:)
22. 7564d965a1 (válaszként erre: 16. - Kostyi79)
2010. márc. 24. 17:33
inkább kézivel... de ez is egy sztereotípia... nem sok köze van a 2 dolognak egymáshoz.. mármint a tejnek és a császárnak... Nekem is úgy volt, hogy programozott császár.. aztán mégis vártunk a végén a gyerekek indították be magukat de nem volt választásom, egyikük haránt volt a másik faros... de azzal én sem értek egyet hogy minden indok nélkül előbb császár, max ha van indok... Én igaz nem tudtm sokáig szoptatni de én szinte aludni sem tudtam, egyedül voltam segítség nélkül, plussz a szülésemen történteknél sikeresen idegileg megrogytam és nekem ettől ment el a tejem... az első pillanattól jött szépen és nem volt vele addig baj...
2010. márc. 24. 17:31
Miért az Uzsoki?
20. Szanya
2010. márc. 24. 17:27
Feltétlenül az Uzsokiban kell szülnöd? Felújítás alatt van a kórház, nem tudom, hogy megcsinálták-e már a szülészetet, de mikor én ott szültem, borzasztó volt. Jelenleg zaj van, por, és mindenütt munkások. Ha nincs orvosod, akkor tudok ajánlani,de fizetős, és nekem sima szülésem volt, nem tudom, mennyire ért a császárhoz. Viszont nem bunkó, sokszor bejött hozzám külön a szülés után akkor is, ha nem volt műszakban.
19. Tamianyu (válaszként erre: 16. - Kostyi79)
2010. márc. 24. 17:25
Nálunk már kihozzák a babát az őrzőbe ha kéri az anyuka,velem voltak végig amíg fel nem vittek az osztályra ott is.
18. Tamianyu (válaszként erre: 8. - Petraaa)
2010. márc. 24. 17:24
Akkor most mi itt a kérdés?Hiszen el van döntve nem?
2010. márc. 24. 17:24
Nekem rögtön odahozták, és rám tették a babót, este hatkor, már segitséggel felkeltem, mentem zuhanyozni, szoptattam...ami nem ment rögtön de próbálkoztunk...
2010. márc. 24. 17:20
A hormonok miatt lenne fontos, hogy legalabb vajudni hagyjanak. Akarhogy is lesz, mindenkeppen keszulj egy dupla elektromos mellszivoval, mert csaszar utan eleg sokaig nem hozzak a babat szoptatni. Egybol allj neki fejni, ha kell, kerj hozza segitseget! Es amint szabad mozogni, menj szoptatni, v ragaszkodj hozza, hogy 2 orankent behozzak a babat. Ezek az elso orak es napok nagyon fontosak, az is jol johet, ha van ott veled vki, ferjed/csaladtag, aki segit, ha massal nem, legalabb azzal, hogy kialljon a jogaidert.
15. Tamianyu (válaszként erre: 6. - F06aab7466)
2010. márc. 24. 17:19
Én az elsőt egy héttel hordtam túl,megszültem simán minden beavatkozás nélkül,vagyis vágni vágtak,de még infúziót sem kaptam.A másikat a 42-ik hét végén indították,a túlhordás minden jele megvolt szegényemen,nagyon mekoniumos volt a vize is,de engedték volna simán ha megy.Csak sajna fent is volt,nem is tágultam,aztán amikor bekötötték az oxitocint akkor meg 7 óra után annyira rosszul lett,hogy ki kellett gyorsan venni.Nem tudom mit csináltak velem,mert elaltattak,de annyira rosszul voltam már az ébredés után is,mint akit kerékbe törtek,és sajna nem is múlt el sokáig.A harmadik indult fájásokkal 41 hét 3 nap után,vajúdtam este kb:8-tól már 5-7 percesek voltak a fájásaim,éjjel 3-kor mentünk be(bár ne mentem volna még),mert nem hagytak békén,reggel csak bekötötték az infúziót,hogy gyorsítsák,és Ő is rosszul lett tőle,ki kellett venni:(((A császár sem épen természetes,de nagyon jó arra,ha baj van közbe lehet lépni.De amikor nem muszáj,akkor minek???Ha menne simán zavartalanul,az a legjobb mind a babának mind a mamának.A vajúdásra padig szintén mindkettőnknek szüksége van,azzal indulnak meg az élettani folyamatok.Persze ha orvosi oka van,akkor nincs mit tenni,de ez annyira drasztikus,hogy csak kikapják szerencsétlen gyereket minden előzmény nélkül.Ha nem muszáj,jobb elkerülni ezt.Egyébként a mi kórházunkban is divat a prog császár,gyors és egyszerű,jó az orvosnak.Aztán rajta kívül senkinek,sem a gyereknek sem az anyának.Én ezért váltottam dokit a harmadiknál,mert az orvosom automatikusan prog császárra vitt volna.Sajnos így is ez lett a vége,amibe szinte biztos vagyok,hogy elkerülhető lett volna ha békén hagynak vajúdni,de legalább megpróbáltam.Ez után a műtét után egyébként semmi bajom nem volt,felkeltem már akkor amikor nem is lehetett volna,mert jól éreztem magam.Csakhogy sajnos ezt nem lehet előre tudni,mert ugyebár sokkal nagyobb minden szövődmény lehetősége a mamánál is és a babánál is császármetszés esetén.
2010. márc. 24. 17:16
Valószinűleg spinális érzéstelenités lesz, a helyi szokásokat nem ismerem, de van ahol 6 óra után felkeltenek, van ahol csak 24 óra után...ez változó.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook