Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Misgav-Ladach módszerrel végzett császármetszésről? fórum

Mik a tapasztalatok a Misgav-Ladach módszerrel végzett császármetszésről? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. virag32 (válaszként erre: 37. - K_nm)
2015. ápr. 5. 11:32
Miért, a Vészhelyzetes Kovácsdoki is horvát :-)))))
38. 3a5c305959 (válaszként erre: 37. - K_nm)
2015. ápr. 5. 00:45
Megcsak tanulok. :-) Hat igen, illetlenseg tarsasagban mas nyelven beszelni, mint az orszag nyelve. Egyebkent en sem szolalok meg magyarul a magyar nevuekhez, mert volt egy olyan esetem, meg önkéntes koromban, hogy lattam a tablan a nő nevet es mikor vittem a teat neki elkezdtem kedvesen magyarul csevegni mert egyedul voltunk. Erre kiderult hogy romaniai volt es nem beszelt magyarul egyáltalán. Na azota óvatos vagyok :-)
37. k_nm (válaszként erre: 36. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 20:36

:-) az osztalyon volt egy magyar nover, en nem tudtam, hogy o magyar, o viszont a kovacsbol sejthette, de az elso heten nemetul beszeltunk :-/

te szuleszno vagy? Jaj, olyan szep szakma :-) erre akkor dobbentem ra, mikor szultem, addig el se tudtam kepzelni

36. 3a5c305959 (válaszként erre: 23. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 4. 17:25
Itt mifelenk a nok legalabb felenek nem angol az anyanyelve. Szep lenne ha nem tudnanak szulni emiatt! Nekem sem angol az anyanyelvem, megis tudok angol es nem angol anyanyelvu anyanak is segiteni szules kozben. Egyebkent par hete segitettem vilagra egy magyar anyuka babajat es a vajudas meg szules kozben angolul beszeltunk minden problema nelkul.
2015. ápr. 4. 16:57
Ha ki tudja magat valaki fejezni az adott nyelven, akkor no problem.
34. virag32 (válaszként erre: 30. - M0ncsa)
2015. ápr. 4. 15:42

Utólag rájöttem,hogy félreértettem. :-)

Nekem szerencsére semmi összehúzódásom nem volt a műtét után, a vajúdás alatti bőven elég volt. :-))

33. marianna0917 (válaszként erre: 26. - Virag32)
2015. ápr. 4. 13:43
Haha :))) ez jô!!! Nehari nem nevetlek ki de aranyos a stori!!! :)))
32. marianna0917 (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. ápr. 4. 13:39
Magyar az anyanyelvem :) de jôl beszélem a németet is csak ezeket az orvosi dolgok nem nagyon mennek!
31. k_nm (válaszként erre: 23. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 4. 11:22
Ezt megcafolnam. Az en orvosom nemet volt, a szuleszno bolgar. Habar nem beszelek anyanyelvi szinten nemetul, abszolut nem feszelyezett a helyzet, pont nem azzal foglalkoztam, hogy milyen nyelven beszelnek hozzam (mar megszoktam, hogy amilyen nyelven hozzam szolnak, azon valaszolok), egyszer sikerult a doktornonek egy cifra nemet-magyar kevert szosszenet, amikor varrt es az erzestelenito mar nem hatott, o jot akart es a nyilt sebet lidokainsprayvel fujta le. De amugy en pont ellenkezoleg eltem meg, amilyen mocskos a szam, szules kozben egyatalan nem karomkodtam (azt az egy esetet kiveve, de akkor is figyeltem, hogy mindenki szamara ertheto legyen :-P). Szoval szerintem ott es akkor nem az lesz a lenyeg, milyen nyelven megy a szules, ha mar alap szinten beszeli az ember az orszag nyelvet
30. M0ncsa (válaszként erre: 29. - Virag32)
2015. ápr. 4. 10:33

Az ido megszepiti, nem igaz? ;)

Egyebkent a mehosszehuzodasok nem vajudas volt, akkor mar kint volt a gyerek :) En nem vajudtam sem az elsonel, sem a masodiknal, asse tudom, milyen az. Illetve van halovany fogalmam rola, mert a masodiknal (mert az elsonel ugye ejszka szenvedtem csendes maganyomban), mikor szopott a kicsi, es huzodott ossze a meh, egyszer az egyik nover latott, es kerdezte, hogy ennyire durva-e, mint a vajudas? Mondtam, hogy nem tudom, milyen a vajudas, de ez eleg kellemetlen :D Pedig meg se nyikkantam, csak lehet, hogy egy pettyet elfeheredett az abrazatom... Szoval ha ilyen a vajudas, es ebbol - raadasul a gyerekkel odabenn - tobb orat ki kellene birni, nos, akkor mar inkabb a csaszar. Szerintem abszolut vallalhato fajdalom.

2015. ápr. 4. 10:22
Így 14 hónap múltán már én is tudok röhögni rajta. :-))
28. virag32 (válaszként erre: 27. - M0ncsa)
2015. ápr. 4. 10:21
:-))))))))
27. M0ncsa (válaszként erre: 26. - Virag32)
2015. ápr. 4. 10:21

XDDD

Huuu, most nagyon rohogok :DDD (tudom, nem vicces, ne vedd szivedre).

2015. ápr. 4. 10:18

Lehet, hogy emberfüggő. :-) Bár én 23 órát vajúdtam és mégis nagy hasam maradt egy hétig. :-)


Hát szerintem is halálosan tökmindegy,milyen "nyelven szül" az ember, császárnál meg pláne. :-) Nekem jól ment svédül is, a 23. felesleges vajúdási órában, amikor már magamon kívül voltam, szépen, összeszedetten, tankönyvi nyelvtannal közöltem, hogy vagy császár lesz most, vagy megölöm magam,és ezek szerint megértették. :-)))

25. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Virag32)
2015. ápr. 4. 09:20
Nem tudom, hogy ez csaszarfuggo-e... Az en hasam elso alkalommal mar masnapra teljesen visszahuzodott, siman letagadhattam volna a gyereket :D Igaz, ennek az volt az ara, hogy elso ejjel cefetul megszenvedtem a meszosszehuzodasokkal. Masodikra maradt hasam, de az most is, 8 honappal kesobb is megvan :p Szerintem ezen mar csak a mozgas fog segiteni, alig varom, hogy vege legyen a szoptatasnak, es mehessek "terepre".
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 4. 09:18

De a foruminditonak szerintem nem magyar az anyanyelve, vagy igen?

Egyebkent meg csaszarnal nem mindegy? En gond nelkul tudtam "szulni" szlovenul is :p

23. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2015. ápr. 4. 08:56

Barmennyire is hangzik furcsan, a no csak a sajat anyanyelven tud "szulni", amit megert pontosan a hasonlo anyanyelvu orvos, hiszen akkor bizony minden felvett magatartast levet az ember.

Olyankor viszlat jomodor!

22. virag32 (válaszként erre: 20. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 23:37

nekem is gerincérzéstelenítés volt, állati jó érzés volt, hogy mindent éreztem, amit csináltak, de semmi nem fájt. :)

Nálunk "sajnos" nem viszik el egy percre sem a babát, úgyhogy ahogy kiállt az érzéstelenítő (kb két óra múltán), azonnal fel kellett kelnem és ellátnom a babám, hát őszintén szólva kötődés ide vagy oda, bármit megadtam volna egy pár óra alvásért. Használd ki, ha pihenhetsz kicsit, mert azért ez egy komoly hasi műtét.

Nekem is adtak véralvadásgátlót, de mivel már aznap alig vártam, hogy felkelhessek és onnantól mindennap járkáltam, nem kellett tovább szednem, és harisnya se kellett, se hasba injekció. Még hőemelkedésem se lett egyáltalán. A harmadik napon már ki tudtam anyum elé menni a reptérre, és egy héttel a műtét után felvittem a lépcsőn a babakocsit gyerekestül. :)

Még bugyiban se látszik a heg, szuper munkát végeztek.

Az első pár nap nagyon kellemetlen lesz, a felállás-leülés horror. Köhögni-tüsszenteni pedig csak úgy tudsz, ha erősen a hasadhoz szorítasz egy párnát, különben besz...rsz.

az még negatívum,hogy a császár után nem húzódik vissza a has egy pár napig-hétig, úgy fogsz kinézni utána is, mint aki terhes. De idővel ez is változik majd.

21. M0ncsa (válaszként erre: 20. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 20:49

Miert kellene magyarnak lennie? Te sem vagy eredetileg, nem? Nem hiszem, hogy jobbak lennenek a magyar orvosok az osztrakoknal :)

Jol hangzik, amit mondtak, nem lesz gond, meglatod. Majd jelentkezz, ha raersz, hogy hogy vagy.

20. marianna0917 (válaszként erre: 19. - M0ncsa)
2015. ápr. 3. 19:43

Köszönöm! Ma voltunk a korházba! Szerencsére magyar orvos fogadott! (Ausztriában élünk! ) igy mindent meg kérdeztem! Nem altatva leszek hanem gerinc szuri! A mütét reggel fèl 8 kor lesz , fél 6 ra kell mennünk ! Az orvosom csinálja akihez jártam vizsgálatokra is! De ő nem magyar :( a mütét után 5-6 orával fel lehet kelni de nem

Muszály ! De én föl fogok ! Nem vágnak izmot és kivűl belűl felszivodo varatokat használnak tehát nem lesz varatszedés! Aztán kapok valami harisnyát a lábamra a bokámtol a combomig! Napi 1 hasbs szurit! Kanül

Lesz bent ezen adják a fájdalom csillspitot az első két napba többet aztán kevesebett. Elvileg a 3 . Napután haza lehet menni ha minden ok!

19. M0ncsa (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2015. ápr. 3. 09:43
Egyebkent, ha barmi konkret kerdesed van, kerdezz nyugodtan.
18. M0ncsa
2015. ápr. 3. 09:42
Huu, de hosszu lett. Bocsi.
17. M0ncsa
2015. ápr. 3. 09:41

Szerintem se aggodj, a babadat mentik, erre gondolj! Feltetelezem, nem poenbol lesz csaszarod, biztosan nyomos oka van.


En kettot szultem csaszarral, szamomra mindket alkalommal megvaltas volt. Az elsovel a 33. hettol isiaszom volt, es meg fajdalomcsillapitot sem szedhettem a terhesseg miatt. A masodikat meg tulhordtam, kis hasam volt es nagy babam (befele terjeszkedett a lelkem), ugyhogy az utolso hetekben mar minden bajom volt, allandoan fulladtam, alig tudtam mozogni. Mondtam is, hogy inkabb harom csaszar, mint meg egy terhesseg :D


Maga a seb megcsak nem is fajt annyira, szamomra elso alkalommal az volt nagyon rossz, amikor feldugtak a katetert, es feltoltottek a holyagomat valami kek folyadekkal. Jol telepumpalhattak, mert azt hittem, felrobban, gorcseim lettek tole, olyan erosek, hogy amig vartam a mutetre, megrepedt a magzatburok. Modjuk akkor mar nem volt jelentosege, mutottek perceken belul ugyis. A masodik meg utana, a mehosszehuzodasok. Ha ebbol kellett volna orakat kibirni, haaat... Akkor mar inkabb vagjonak :D


Az elso ket-harom nap kellemetlen, nagyon fontos, hogy ne hagyd el magad. Minel elobb felkelsz, annal hamarabb gyogyulsz. Akik kenyeskedtek, es napokig unszolni kellett oket, meg 4-5. napon is jajgattak. Ram meg az 5. napon mar ramszoltak a noverek, hogy ugyan ne ugrandozzak mar ilyen vigan, megiscsak hasi nagymutetem volt, vagy mi :D


Elso alkalommal annyival rosszabb, hogy nem tudod, mire szamits. Mikorra leszel jobban, stb. En ket het utan mar el is felejtettem, hogy vagtak, bar a bufiztetest celszeru a ferjedre bizni, mert az meg fajhat, ha a baba belerug a sebbe. Masodszorra kicsit elhuzodott a gyogyulas, de ennek nem a csaszar maga volt az oka, hanem a nagyobbik gyerek, aki eloszeretettel ugrandozott a hasamon, ki is alakult egy steril gyulladas, de kaptam ra antibiotikumot, masnapra elmult a fajdalom. De a masodik csaszartol mar nem feltem egyaltalan, tudtam, hogy nem veszes. Egy idegbecsipodes sokkal rosszabb, es mig a csaszarnal tudod, hogy par nap, es elmulik, utobbi hetekig eltarthat :)


A pisiles, kakilas (bar utobbitol tartottam) NEM FAJ, aki ezt mondja, vagy nyamnyila, vagy mas gondok lehettek (gyulladas pl.). Ami faj, mint mar irtak elottem is, az a kohoges - szamits ra, ha altatnak.


Elso alkalommal koraszulott volt a kicsi, fenn volt a gyerekosztalyon, csaszar masnapjan tolokocsival, harmadnap mar gyalog mentem fel naponta 6x szoptatni. A masodik a csaszar masnapjatol folyamatosan velem volt, csak ejszaka vittek el 3-4 orara ket etetes kozott (en kertem, hogy kicsit tudjak aludni nyugodtan). Etettem, bufiztettem, pelenkaztam. Viszont ehhez kellett, hogy miutan reggel 8-kor mutottek, mar delutan felkeljek a mosdohoz (a noverek eloszor ott vannak es segitenek, de nem a fajdalom miatt, hanem mert az altatas utohatasakent megszedulhet az ember lanya), masnap reggel mar kertem, hogy vegyek ki a katetert, es kijartam WC-re egyedul. Harmadik nap mar nem kertem ejszakara fajdalomcsillapitot, negyedik nap meg egyaltalan nem kertem.


A csaszar kontra huvelyi szules egyik elonye pl., hogy mig elobbinel nem kaphatsz fajdalomcsillapitot a baba miatt ugye, utobbinal igen. A masik meg, hogy gyonyoruszep gyereked lesz, mert nem deformalodik el a feje, mikozben atpreseli magat a szulocsatornan, lehet fotozni :DD Elso nap, ha gondolod, kerj altatot, aludj hatalmasakat, kesobb ugyse fogsz egy jo ideig :) A noverek kedvesek, figyelmesek, bar nalunk mindenkivel azok voltak.


Sok sikert, szoritok!

2015. ápr. 3. 09:02
Köszönöm nektek!!! Probàlok meg nyugodni és csak a manômra gondolni !!! :)
15. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 08:44

Ne aggódj! Kapsz majd fájdalomcsillapítót, elviselhető lesz. A hasi seb miatt nyilván nem kipattansz majd az ágyból, hanem komótosan , óvatosan kikelsz, de nem fogsz üvölteni a fájdalomtól, ilyesmitől ne tarts!

A babát is el tudod majd látni, meglátod, ahogy ott lesz melletted és Rád van utalva, nem is fogsz a fájdalomra figyelni


Jó egészséget!!!

14. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 08:42
Minel jobban felsz, annal rosszabb!
13. Panda68 (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 08:35
Szerintem teljesen normális, hogy izgulsz. Én is ezt tettem, én is császáros voltam. Most hiába mondanánk bármit, nekem sem lehetett. Az én hegem nagyon szépen begyógyult alig látszik, pedig elég nagy gyerekem lett (4,5 kg) - bár nem tudom számít e ez a vágásnál. Lehet, hogy nem.... lényeg az, hogy túl leszel rajta gyorsan, hidd el. Az tény és való, hogy nem a legkellemesebb dolog a világon, de hidd el, hogy túl lehet élni. És ott lesz a Kicsi is!!!!!
2015. ápr. 3. 08:15
1 héttel utána a porszívózáson kívül mindent csináltam. Még bevásároltam is biciklin :)
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. ápr. 3. 06:53
Ne félj... Én pl. nagyon örülök, hogy császáros voltam. Másnap már majdnem vígan tipegtem:) Nagyon gyorsan gyógyultam, és a természetes szüléssel járó fájdalmat pedig megúsztam;)
2015. ápr. 3. 00:29
A császár volt az egyetlen jó élményem a szülés alatt,sajnálom,hogy nem ragaszkodtam hozzá elejétől fogva.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook