Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott császármetszés!Tapasztalat? fórum

Programozott császármetszés!Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. moncsi--73 (válaszként erre: 102. - Askim01)
2011. nov. 29. 07:34
álltalában császár után császár jön nekem az elsö gyerekkel muszály volt császározni de a másik kettö már programozott volt de nem én kértem az orvosom döntött igy befeküdtem délután reggel császározott
102. askim01
2011. nov. 22. 14:18
sziasztok én aprilis végére vàrom babèmat.Nekem az elsö szülésem horror volt térarànytalansàg végett végül csàszàrral született meg a fiam.szivem szerint megint a csàszàrt vàlasztanàm. ki dönti ezt el kérhetem én is a programozott csàszàrt??mi van ha most se fér ki a babo?
2010. nov. 19. 14:33

Köszi oké,ma voltam dokinál és azt mondta legalább még 3hetet bírjak ki,pihenjek,de ez elég nehéz 2 babó mellett.

elvileg a 40.hét pont dec.25 remélem egy héttel előbb meglesz ,hogy szenteste otthon legyek.

100. erikpipi (válaszként erre: 97. - Captonne)
2010. nov. 17. 23:00

Életmentő sászárnál altatnak, egyébként nem, mert az altatás köztudottan veszélyes.

Nekem nagyon bejött, hogy nem altattak, előtte nagyon féltem, de kár volt.

Nem fog szétrepedni:)

Na jó hallottam rémtörténeteket, de ezt majd császár után, ok?:))

2010. nov. 16. 23:36

Sajnos mindkét babával úgy alakult hogy közel 12órát vajúdtam és utána döntöttek császár mellet,élmény volt,de nem emlékszem sokra annyira kába voltam már a fájdalomtól :(

Azért örülök,hogy így harmadjára már "észnél" is leszek!

98. Sicike
2010. nov. 16. 20:22

Sziasztok!

A fiammal 2000-ben még altattak.

De a lányommal 2007-ben már nem,csak maradt a gerincbe érzéstelenítő.

De ha össze szabad hasonlítani,sokkal nagyobb élmény fent lenni,mint lemaradni,azaz végig aludni a csodát.

A lányom is prog. császárral születtett,az én E.Ü.-i okaim miatt.1 élmény volt mindkettő,főleg átélni.

97. captonne (válaszként erre: 95. - Erikpipi)
2010. nov. 16. 12:15

Csak egy kérdés volt,mert én úgy tudtam nem szabad ,mert nem tudják a műtét végén alszol vagy bekómáltál,de lehet ez is téves infó :)

Félni csak attól félek hogy szétreped a hegem így két műtét után ,remélem nem fektet be a dokim.

Apjuk szétesne ha 3 hétig nem lenék :)

96. mgagi (válaszként erre: 75. - Petraaa)
2010. nov. 16. 11:48

Szia!

Az elsővel nekem is be kellett feküdnöm előtte egy héttel. Sőt a 2-kal is be kellett volna, de hamarabb érkezett. Fájásokkal mentünk a kórházba, és mivel mondtam, hogy császáros leszek meg is császároztak. Pedig a méhszájam zárva volt még.

95. erikpipi (válaszként erre: 94. - Captonne)
2010. nov. 16. 11:46
Miért kérnél altatást? egyébként nem lehet. Ne félj semmit nem fogsz érezni, de végig mindenről tudni fogsz. Én is paráztam, de felesleges.:)
94. captonne (válaszként erre: 30. - Tamianyu)
2010. nov. 16. 11:44

Lehet altatást kérni?

Én a harmadik babánkkal vagyok várandós, és már 35. hétben vagyunk csak pénteken megyünk dokihoz,addig infókat gyűjtök. :)

Az előző 2 manó is császárral jött a nagy világra!

93. cumma1
2010. ápr. 7. 06:29

Sziasztok!


Kit császároztak a Veszprémi Kórházban?

2010. márc. 30. 10:13

Sziasztok!


Nekem is programozott császárom lett volna a 39. héten.


A lányom a 38. héten született (császárral)mert megindult a szülés.

91. 7564d965a1 (válaszként erre: 87. - F06aab7466)
2010. márc. 24. 20:31
Az enyém szülés előtti nap ment szabadságra... bemutatott a másik dokinak aki "elvállal" helyette, másnap beindultak a csajok... Nem is fizettem senkinek, volt egy kis gixer pluszba, én meg megmondtam hogy felejtsék el hogy fizetek, örüljenek hogy nem jelentem fel a kócerájt...
90. f06aab7466 (válaszként erre: 89. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 20:12
Na igen, ez már egy fokkal jobban hangzik. :)
89. Tamianyu (válaszként erre: 87. - F06aab7466)
2010. márc. 24. 20:10

Ja,hát ilyenről is sokat hallani.Nálunk mondjuk ez a része kicsit jobban működik.Minden orvosnak van "párja".Ha megfogadsz egy orvost,akkor bemutatja Őt is,pont ilyen esetek miatt,mert azt nem tudni amikor megfogadod,neki 7-8 hónap múlva hol lehet máshol dolga.Egyik mindig elérhető,ha a másiknak dolga van,átveszik egymás kismamáit betegeit.Ez sem a legjobb,de még mindig jobb,mintha a kismamának kell 9 hósan mást keresni.

Igen,a lényeg valóban a végeredmény,de ki ne aggódna előtte rendben lesz-e minden,és hogyan zajlik majd.Ez is érthető.

És sajnos valóban a pénz beszél,ez is igaz még ha nem értünk vele egyet akkor is....

Egyébként én is gusztustalannak tartom ezt.

88. f06aab7466 (válaszként erre: 86. - Petraaa)
2010. márc. 24. 20:06
Pontosan így van.. Vannak ott (nem jut eszembe a rendes neve..)ilyen csini szobák, 1 és 2 személyesek asszem.. Nem tudom már pontosan mennyi volt egy napra, de hotelszoba árban képzeld el. Na azokkal a kedves betegekkel nyilván szebben bántak. :) Azt hiszem az volt ott a legnagyobb bajom, hogy mindenki úgy csinált, mintha valami óriási szívességet tennének nekem azzal, hogy elvégzi a munkáját.. :) Remélem Neked kellemesebb tapasztalataid lesznek ott! :)
87. f06aab7466 (válaszként erre: 84. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 20:01

Nekem volt saját orvosom, aki régebben az Uzsokiban dolgozott.. Úgy volt, hogy nála fogok szülni, azért nem is voltam ideges. :) Aztán mikor beutalt a kórházba, kiderült, hogy külföldre kell utaznia.. Volt egy hetem.. annyi idő alatt egy kórházban külön orvost keresni, aki normálisnak látszik, hát.. kissé nehézkes lett volna. :)

De végülis teljesen mindegy, hogy ki-mennyit szenvedett, és küszködött, nem? Az a lényeg, hogy van egy csodás, már majdnem kétéves kislányom.. :) Tökmindegy hogy született, a lényeg, hogy egészséges, mint a makk! :)

2010. márc. 24. 19:58

Amikor azt írom orvosom-arra gondoltam akihez az sztk-s terhesrendelésre jártam.

Nincs fogadott orvos!

Elég szomorú hogy a pénz beszél ilyen helyzetekben is,és addig amíg lesznek olyanok akik pénzelnek nem is lesz jobb.

Az én párom sem kap borítékot munka után és amikor annak tanult ami akkor tudta ezt,ahogyan az orvos is tudja hogyan alakul a fizetése majd ha praktizál...

85. Tamianyu (válaszként erre: 83. - F06aab7466)
2010. márc. 24. 19:55

Igen,ebben igazad van.Csak az a baj ezzel a spórolással,ha baj van nem hibás senki...

áá,szemét egy szféra az eü.

84. Tamianyu (válaszként erre: 82. - F06aab7466)
2010. márc. 24. 19:53
Nem,azt írja nincs orvosa,hanem azt az ügyeletesnél szül.Egyébként sajnos ez sok helyen van így ahogyan leírod a saját esetedet.Erre pedig sajna nincs más lehetőség,mint orvost fogadni aki biztosra akar menni.Én nem mertem volna a véletlenre bízni magunkat ahol én szültem.Főleg olyan okok miatt amit leírsz.
2010. márc. 24. 19:51

Jah, hozzáteszem, hogy nyilván egész más bánásmódot kaptam volna, ha telenyomom a doki zsebét lóvéval.. Csakhogy én úgy gondolom, hogy kap fizetést, azért jár dolgozni.. Amikor a párom elmegy munkába, nem díjazza neki senki. És a szobában, ahol voltunk többen, 2 csaj is volt, akik fizettek a dokinak, nem is keveset, és velük se foglalkoztak sokkal többet az orvosaik.. Én ezt a pénzt elköltöttem a babára.. :)


Amúgy egész pontosan úgy zajlott, hogy bementem, a hercehurca után felvettek, csináltak egy halom vizsgálatot, másnap reggel 7-kor lett volna a program császár. Ehelyett éjjel vártunk, tudok-e rendesen szülni, de már azt leírtam miért nem lehetett. Így hát beöntés, katéter, be a műtőbe, érzéstelenítés, nyissznyassz, baba a nyakba, majd varrás, és megfigyelőbe.. Bazi hamar megvolt minden. :)

2010. márc. 24. 19:47

Azt írta nem a saját orvosánál fog szülni, mert ő pont szabin lesz. Ezért kért véleményeket, hogy mi történik, hogy zajlik, milyenek ott az orvosok. Bár én is kértem volna, mert akkor tuti nem oda megyek. Halál megalázó volt az egész.. A legjobb meg az, hogy mivel éjjel 1-kor folyt el a vízem, fel kell ébreszteni az ügyeletes orvost, aki ennek megfelelően viselkedett velem.. Kb úgy nézett rám, mint egy darab sz.rra, amiért nem alhat nyugodtan.. És ahogy írtam, még a varratokat sem szedte ki rendesen.

Egyébként nekem sem az volt a területi kórházam, mivel amúgy vidéki a bejelentett lakcímen. Azért mentem oda, mert Zuglóban laktam albérletben. Fel sem akartak venni az osztályra, merthogy nem is ott lakom "hivatalosan".. (Amúgy tök hülyeség, mert ha mentőt hívtam volna, egyből oda visznek, de mind1..), úgy kellett külön beszélgetni a kórház jogászával, aki szintén szülész. Na ő volt az egyetlen normális ott.

2010. márc. 24. 19:44

Mit tudok tenni,én laikus minthogy megbízok az orvosban akihez terhesgondozásra jártam!

Nincs saját orvosom,sztk-ba járok.

Ügyeleten fogok szülni,hisz fizetem a tb-t.

2010. márc. 24. 19:30
Egyébként meg kell mondjam nem egészen értelek.Te maximálisan megbízol abban az orvosban akinél szülni fogsz.Elfogadod a véleményét az álláspontját,meg beszéltétek,hogy a 39 hétben befektet.Akkor a részleteket miért nem beszélted meg vele?Hiszen az ottani protokollról,arról Ő mit hogyan fog csinálni,Ő tudná neked a legkielégítőbb válaszokat megadni a kérdéseidre.mindegy kivel mi hol hogyan történt,neked az a lényeg,veled mi lesz nem?Ezt meg a saját dokid tudja...
79. b088f4f736 (válaszként erre: 75. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:24
Nem hiszem, szerintem azért utalnak be a kiírt időpont előtt, hogy ne induljon meg a szülés, ne kezdj el vajúdni. Nem hiszem, hogy ott tartanának egy hetet, mert semmi okuk nincs rá, főleg, hogy addigra már elvileg 39 hetes lennél, tehát a baba elméletileg "készen van" :) . Valószínűbb az, hogy elvégeznek majd egy NST-t, esetleg egy uh-t, hogy lássák mi a helyzet és azután valamikor jön majd a császározás...
78. Tamianyu (válaszként erre: 74. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:23
Egyébként ha a baba feje rögzült,akkor nem tud elfolyni a víz sem,csak max szivárogni..
77. Tamianyu (válaszként erre: 74. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:22
Ha a magzatvíz elfolyik,akkor bármikor előre eshet a köldök zsinór.És ugyan orvos én sem vagyok,de eü-s igen.És amúgy már a szociális szférában dolgoztam,de azért láttam pár szülést is,császárt is...
76. Tamianyu (válaszként erre: 66. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:19

Figyi,én nem meggyőzni szeretnélek,hanem azt ajánlani,hogy hallgass meg több szakembert is ha van lehetőséged rá.Mégpedig a legnagyobb jóindulattal ajánlom.Téged agyon ijesztegettek,ez nyilván való az írásaidból.Azt senki nem tudja neked garantálni,hogy nem lesz gond,még orvos sem,mint azt sem,hogy a műtét után nem lesz szövődmény bármelyikőtöknél.

Nem kell ragaszkodni mereven semmihez szerintem.Meg kell adni a lehetőségekhez képest a legjobb legtermészetesebb módot.Aztán majd eldől mi lesz hogyan lesz.Felesleges előre parázni hidd el.A lényeg tényleg,hogy mindketten egészségesek maradjatok.De hidd el,hogy nem mindegy a szülés módja egyikőtöknek sem.

2010. márc. 24. 19:18

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Kiírt időpont előtt 1 héttel kell befeküdnöm,létezik hogy 1 hétig bennt "aszalnak" a kórházba és csak utána műtenek?!

74. petraaa (válaszként erre: 68. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 19:15
Orvos nem vagyok de ha a baba feje bevan illszkedve a medencébe akkor nem tud hol kijönni a köldökzsinór,fizikai lehetetlenség tehát normál esetben nem veszélyes a magzatvíz elfolyása DE ha a baba nem illeszkedik a medencébe hisz nem tud mert fej nincs lennt csak popo akkor a köldökzsinór előreesésekor veszélyben lehet a baba.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook