Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Programozott császármetszés!Tapasztalat? fórum

Programozott császármetszés!Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. 7564d965a1 (válaszként erre: 66. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:13
Én max a császárt tudnám neked leírni de amiket ismerek, reggel 6ra vagy 7re bemész cuccokkal, előtte nem igen ehetsz, befektetnek, átöltözől és elkezdik a folyamatot, infúzió oxytocinnal dúsítva lecsöpög, nst gép közben, borotválás.. aztán átraknak (én sétáltam) a műtőasztalra, be az érzéstelenítő, aztán pár perc és vágnak, kiemelik a babát odaadják, vagy apának (szőrkontaktus illetve ha beengedik) összevarnak majd visznek az örzőbe... Nálam nem íg volt teljesen de ez a rutin kb...
72. Tamianyu (válaszként erre: 67. - Pici04)
2010. márc. 24. 19:13

Csakhogy a kulcscsont a kitolásnál törik,amikor is a baba elakad a szülőcsatornába...

Persze ettől még eltörhették neki,csak nem a szülés miatt,hanem mert rosszul fogták meg.

71. b088f4f736 (válaszként erre: 66. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:09
Nyugodtan kérdezz, ha valami még érdekelne, ha tudok, szívesen segítek :)
70. Tamianyu (válaszként erre: 66. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:09
Én leírtam a magamét,olvasd el.Kb mindenhol hasonlóan zajlik,legalábbis ahol én dolgoztam eddig ott így volt.
69. 7564d965a1 (válaszként erre: 65. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:08
nem kell otthon vajlúdnod, hanem amint fájásokat érzel akkor fogod magad és beviteted magad a kórházba, ha indokolt akkor ott a császár, ha hagynak vajlúdni, akkor ott megteheted, és felügyelnek rád is és a babára is.
68. Tamianyu (válaszként erre: 65. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:08

És megmondanád miért csúszna előre a köldök zsinór??Vagyis hogyan?Az akkor tud előre csúszni,ha lefolyik a magzat víz.Ebben az esetben pedig tök mindegy,hogy kp végű a baba,vagy faros.

Tényleg nem ártana egy másik orvost is meghallgatnod,de a Te dolgod persze..

A vajúdásnál pedig első babánál azért attól nem kell félned,hogy kipottyan.Ráér az anya 5 perces fájásokkal bemenni a kórházba.

67. Pici04 (válaszként erre: 62. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 19:07

Normal szülesnek indult ,mint irtam es gondok lettek közben nala,ezert csinaltak hosszu idö mulva csaszart.

Azt azert nem tudjuk,hogy a Babaknak mennyire faj,nem faj egy ilyen töres,illetve mit ereznek,ha artalmatlan is.

2010. márc. 24. 19:07

Tamianyu,értem...de nem erre szeretnék választ kapni,nem meggyőzetni akarom magam,bár nagyon ebbe az irányba ment el a téma.


Történetekre lennék kíváncsi:-)

2010. márc. 24. 19:05

Medencevégű babával nem szabad otthon vajúdni.

Több veszélye is van(pl.előreeső köldökzsinór)

A dokim szerint azonnal mentő!

Nem is értem ki az aki kockáztatna!

64. Tamianyu (válaszként erre: 60. - B088f4f736)
2010. márc. 24. 19:03
Igen, a Te eseted az,ahol 100%-ban indokolt lett volna a prog császár.
63. 7564d965a1 (válaszként erre: 55. - Petraaa)
2010. márc. 24. 19:03
Én jobban szerettem volna "rendesen" szülni amire az elejétől fogva nagyon halvány talánt mondtak. az elejétől mondták hogy készüljek a császárra. Elég ritka de van rá precedens ikreknél is. Az hogy otthon várod.. még ha be is indulna magától nem hiszem hogy probléma lenne. akkor ha javasolt megcsászároznak.. Mint mondtam nekem is az lett volna, engem is befektettek akkor amikor lett volna a dolog, de nemet mondott a főorvos. Várjunk.. A szülésig bent voltam a kórházban. Már haza nem engedtek.. Mikor kezdtem érezni hogy valami nem stimmel, senki nem nézett rám.. a nővér is annyit mondott akkor szóljak ha 5-10 perces a dolog... Szerinted akkor én nem maradtam volna szívesebben itthon ha ez a hozzáállás? Oké hogy nem mersz a dokival veszekedni, de abba is gondolj bele hogy annak a babának akkor van az ideje kijönni amikor ő mondja. Lehet az az egy hét kell neki. Én azért megkönnyebbültem mikor nemet mondtak a programozottra, nem is lett baja egyiküknek se.
62. Tamianyu (válaszként erre: 51. - Pici04)
2010. márc. 24. 19:02
Egyébként a kulcscsont törést nem értem,mert ez általában hüvelyi szülésnél fordul elő nagy gyakorisággal,teljesen ártalmatlan nincs semmi veszélye,magától gyógyul,még csak nem is szokták ellenőrizni.Sőt a zárón sem mindig szerepel.De,hogy császárnál ez hogyan tört el?:O))
61. Pici04 (válaszként erre: 52. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 19:02

Persze,azt en is elitelem,ha a doki eleve ,kezdettöl,ok nelkül csaszart reklamoz.

Az mas,az elitelendö.

Sajnalom ,hogy Nalad a sürgössegi csaszar igy zajlott es következmenyei lettek.

Amugy nem ijesztgetesböl irtam le a peldat en sem.

Az nekem semszimpatikus,ha az anyuka nem akar siman szülni,mert az mas eset,de szerintem tenyleg vannak helyzetek amikor indokolt a csaszar.

Na jo,megyek,mert fürdes lesz meg altatas.Kesöbb meg benezek.

Sziasztok!

60. b088f4f736 (válaszként erre: 57. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 19:02
Igen, ez tényleg így van. Nagyon veszélyes, mert a méhlepény ilyenkor már a baba előtt leválik, ami hatalmas vérzéshez vezet és veszélyben van az anya és a gyerek egészsége is. "Szerencsésnek" mondhatom magam, hogy mégsem lett semmi baj az egész éjszakai vajúdástól, habár nem lett volna szabad vajúdnom egyáltalán.
2010. márc. 24. 19:01

A sima szules sem veszelytelen. Nyilvan a farfekvesunel tobb a komplikacio lehetosege, ertheto, ha valaki fel.

De! Sajnos Magyarorszagon az orvosok sokszor csak a sajat kenyelmuk miatt dontenek csaszar mellett. Nem akarlak meggyozni, csak egy otlet, hogy azert erdemes meghallgatni egy szabadabb gondolkodasu orvos erveleseit is.

A vedono meg nem szakember, legtobbszor arrol sincs fogalma, amihez ertenie kellene.

Es igen, a programozott csaszarnal nem varjak meg, hogy beinduljon a szules, ettol programozott. Adnak idopontot, bemesz, vagnak es kesz. A babak sokszor (meg a surgossegi csaszarnal is gyakran) a szuletes utan lathatoan ingerultek, mergesek, hogy kiszakitottak oket a megszokott kornyezetukbol. Nincs meg az atmenet. Neked is atmenet nelkuli, egyik pillanatrol a masikra leszel anya.

Attol azert nem kell rettegni, hogy otthon indul be a szules. Addig, amig nincs beilleszkedve a szulocsatornaba, minden tovabbi nelkul csaszarozhatnak. Van idod beerni a korhazba, es ki tudja, lehet, hogy a mehosszehuzodasok hatasara megfordul. Eleg gyakran megtortenik ugyanis, ha az orvos nem kapkodja el, es nem vag egybol. Volt mar olyan

58. b088f4f736 (válaszként erre: 55. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:59

Ez természetes, szerintem, hogy félted a gyereked egészségét. Én is féltettem annkidején, és féltem most is, hiszen éppen egy újabb szülés előtt állok :) Nézd, ha nekem két szakember is azt mondja, hogy így kell lennie, akkor ez van...én sem igen vitatkoznék velük. Igen, vannak akik természetes úton megszülték a faros babájukat, de esetek és esetek... Az orvos, aki végigkövette a terhességed és látja a helyzetet, tudja eldönteni a legjobban, hogy neked ez menne-e vagy sem. Azonkívül belejátszhatnak még olyan dolgok is, amiket nem "kötnek" feltétlenül az orrunkra, mert lehet megrémítenének vagy mint laikus, nem értenénk meg.

Ha TE is úgy érzed, hogy ez a helyes döntés a te és a babád egészsége érdekében, akkor úgy van! Nem lesz semmi baj, meglátod :)

57. Tamianyu (válaszként erre: 54. - B088f4f736)
2010. márc. 24. 18:59
Na,a lepény méhszájon való elhelyezkedése az egyik legalaposabb ok a prog császárra.Mert ez esetben a vajúdás is veszélyes lehet,a lepény leválásra való nagy esély miatt.Ami járhat hirtelen fellépő súlyos életveszélyes vérzéssel akár....
56. Sicike
2010. márc. 24. 18:57

A második terhességemnél már tevezett császár volt,programozott,az én e.ü állapotom miatt-(33 heggel a hasamban).

Ebben csak annyi volt programozott,hogy adott napon meg fognak császározni.

De ugyanúgy indultam neki,mint a rendes szülésindításnak,reggel 5-kor kelés,előkészületek,béltisztítás,szülőszoba....stb.Csak az időpont volt kérdéses,azaz miután az összes nőgyógy. műtét lezajlott,akkor jöttem én du. fél 3-kor.De minek kellett 5-kor kelnem???

2010. márc. 24. 18:50

Én nem választottam a császármetszést!

Jobban félek tőle talán minthogyha "csak" itthon kéne várnom hogy elinduljon DE mint írtam nem vitatkozom egy orvossal aki szerint veszélyes a babára a hüvelyi szülés!

Nekem az a legfontosabb hogy egészséges legyen a babám,és csak másodlagos az hogy milyen módon születik meg!

2010. márc. 24. 18:50

Szia! Én is programozott császárral kellett (volna) megszülnöm a lányomat, mert a méhlepény elzárta a méhszájat és egyszerűen nem volt más út. Aztán éppen a császározás előtti éjjel beindult a szülés és végül másnap reggelig vajúdtam, amíg beért az orvos a kórházba és megműtöttek. Ez annyiban segített nekem, hogy oxitocin szabadult fel és nagyon gyorsan beindult a tejtermelés, rá kb. 4-5 órára meg tzdtam szoptatni a babát és folytattuk ezt 15 hónapos koráig :)

Hogyan zajlik a császározás? Gondolom nem sokban különbözik a programozott a nem programozottól (kivéve, ha sürgősségi, mert ilyenkor teljesen elaltatnak): beöntés (ha te tudod előre, hogy mikor fogsz pontosan szülni, akkor megúszhatod, ha nem eszel már azelőtti nap délutántól), gerincérzéstelenítés, felfektetnek az asztalra, max. 10 perc alatt kiveszik a babát, de aztán téged még varrnak kb. 20-25 percig...

Kb. ennyi. Nem tudom, mennyire segítettem, mindenképpen szerecsés kimenetelű szülést kívánok neked!

2010. márc. 24. 18:50
Egyébként teljesen feleslegesek a rémtörténetek,mert szerencsére ritkák.Egyébként nem mellesleg nekem az első császárom után kaptam egy tüdő embóliát,aminek nagyon örülök,hogy élve megúsztam.Egy kis szövődmény.De ha ijesztegetni akarlak elmondom,hogy a nagyapám ebbe halt bele a kezeim között.És pedig eü dolgozó vagyok,de semmit nem tudtam tenni,mert ezzel ugye nem lehet.Vagy megmarad a paciens vagy nem...
52. Tamianyu (válaszként erre: 51. - Pici04)
2010. márc. 24. 18:46

Persze,én sem vitatkozni szeretnék,csak azt írom ahogy én tudom.Csak ilyen esetekben nem azt kell mondani,hogy nincs lehetőség a normál szülésre,hanem,hogy az anyuka nem akar simán szülni.Különbség.A császár pedig normál esetben igenis sürgősségi,ha komplikáció adódik arra lehetőség,hogy mentsék a babát az anyát,nem pedig opció.Csakhogy sajnos sok helyen az.Mint írtam,engem is 2x császároztak.Mindkettő sürgősségi volt,de meg volt az esély a normál szülésre is.Először altattak,másodszor pedig gerincbe érzéstelenítettek ami nem hatott,és miután éreztem ahogyan felvágta gyorsan elaltattak.De szültem egyet simán is,és azt mondom,az a legoptimálisabb,és meg kell adni a lehetőséget rá ha ennek komoly akadálya nincsen.

Én így gondolom,de persze ennek ellenére vannak akik számomra érthetetlen okokból ragaszkodnak a császárhoz ha kell ha nem.Én is amiatt váltottam orvost a harmadikkal,mert a dokim prog császárt tervezett.Lelkileg pedig igen a császár sokkal rosszabb,pont ezért kell megadni a lehetőséget,hogy elkerüljük ha lehet.

Ismerősöm szerint aki az elsőt farral szülte 4,20kg-os baba volt,nem volt neki rosszabb mint a második aki kp végű volt.

51. Pici04 (válaszként erre: 42. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 18:39

Szemelyes ismerösöm van,akinel beindult a normal szüles .

Komplikaciok leptek fel,a Baba kulcscsontja is eltört közben es sürgössegi csaszart csinaltak nala.Altatasban.

Nem elte at a Babaja felsirasat,stb....

Nem volt lelkileg sem felkeszülve a csaszarra es hosszu-hosszu ideig nem dolgozta fel lelkileg sem a törtenteket.

Sok ilyenröl hallani mastol is es ezert irtam,ha mar a legkisebb "tünet" is csaszarra utalhat,akkor jobb ha az ember tud rola es szamol vele akar.

En szemelyesen pl.az eletben nem bocsatanam meg magamnak,ha veszelybe kerülne a babam elete,egeszsege amiatt,hogy rosszul döntöttem.

Nem vitazni szeretnek,de ugy gondolom,hogy el kell fogadni masok dönteset,hozzaallasat is.

2010. márc. 24. 18:36

Nekem felsem vetette a doki a természetes szülés lehetőségét,én nem éreztem magam olyan helyzetben hogy vitatkozzak vele hisz ő az orvos kettőnk közül.

Ráadásul amikor a védőnő azt mondta hogy részemről nagy felelőtlenség lenne természetes úton megpróbálkozni akkor belenyugodtam.

2010. márc. 24. 18:34

Nem értem miért a némelyik ellenséges hangnem csak azért mert nekem nem adatik meg a természetes szülés.

Azon rimánkodom hogy ne itthon induljon meg a szülésem mert az veszélyes lehet a medencevégű fekvésű babámra!

48. Tamianyu (válaszként erre: 46. - Pici04)
2010. márc. 24. 18:33

Mert Ha nincs megfelelő indok a prog császárra,sőt egyáltalán a császárra,akkor egy felesleges és durva beavatkozás.Vannak esetek amikor elkerülhetetlen,de akinél nem az,az miért nem a normális módot válassza én ezt nem értem?

Ha van esély arra,hogy az a baba megszülethessen simán is,akkor miért nem az a legjobb??

Egyébként egyik orvos ezt mondja, a másik azt.És többsége tényleg a saját kényelme miatt javasolja a műtétet.Mégis amikor megadják a lehetőséget a normál szülésre,az esetek 80%-an lezajlik minden komplikáció nélkül.Bizonyított,hogy a császárok 70-80%-a felesleges.

2010. márc. 24. 18:30
Nem mint már írtam azt szerettem volna "hallani" hogy a hasonló helyzetben lévő XY befeküdt a kórházba és....hogyan élte meg a műtétet,magát a környzete és a dokik hozzáállását...
46. Pici04 (válaszként erre: 42. - Tamianyu)
2010. márc. 24. 18:27
Miert???
45. Tamianyu (válaszként erre: 44. - Petraaa)
2010. márc. 24. 18:25

A programozott császárnak pont az a lényege,hogy egyszerűen csak megműtenek.Ezért prog császár:-))

Ezt szeretted volna hallani?

2010. márc. 24. 18:23
Konkrétabban mi a protokoll ilyenkor,megvárják míg beindul a szülés vagy megindítják vagy egyszerűen csak megműtenek?:-(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook