Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? fórum

Epidurális érzéstelenítés fáj császármetszésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
204. 3a5c305959 (válaszként erre: 203. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 14:10
Szerintem akkor nem irtak fel olyan kremet ami artott volna a babanak.
203. marianna0917 (válaszként erre: 201. - 3a5c305959)
2014. szept. 10. 11:23
Igen tudták! Még ultrahangot is csinàltak! És már ott volt szívhang ez egy héttel ez előtt volt!
202. 3a5c305959 (válaszként erre: 199. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 10:56
Meg tudod irni a krem nevet amit hasznaltal?
201. 3a5c305959 (válaszként erre: 199. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 10:55
Kitartas! Lehet hogy egy picit fiatalabb a terhesseg mint gondoljak es azert lassabb a szivveres. Visszahivtak ellenorzo Uh-ra? A korhazban ahol felirtak a kremet tudtak hogy terhes vagy? Csak nem irtak volna fel olyat ami vetelest okoza!
200. Nikimiki01 (válaszként erre: 199. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 10:37

Hat bevallom nem is tudom mit csinalnek a helyedben.... Raboritanam arra asztalt aki felirta, az tuti, es ha nagyobb baj van belole, akkor még egyéb jogi lepeseket is tennék. De enm tudom. Azert ez meredek, ha bebizonyosodna hogy tenyleg amiatt van. Nem tudom hogy ezt utolag meg tudjak e allapitani...

De szurkoljunk hogy ne keruljon ra sor.

Arrol nem beszelt a doki hogy lehet e valami maradando karosodasa emiatt, ha megmarad? Az se lenne jo ha valami szivbetegseggel szuletne vagy ilyesmi :/

Fel a fejjel, mantrazd hogy gyogyuljon meg, kepzeld el ahogy gyorsul fel a kicsi szive, hihetetlen sokat szamit a pozitiv energia!

Nekem szuleskor esett le a szivhangja, es mondta a szuleszno hogy mist forduljak erosen magamba es "beszeljem meg vele" hogy gyorsuljon fel. És lass csodat, 10 mp mulva latszott a ctg-n ahogy szepen gyorsult neki :)

199. marianna0917 (válaszként erre: 198. - Nikimiki01)
2014. szept. 10. 10:13

Nem kérdeztem meg mert rögtön el kezdtem pityeregni eszembe se jutott csak késöbb ! :( nem

Ő irta fel hanem

A korházban irták mert ö nem rendelt mult héten! De amugy a betegtájékoztatora az van irva hogy 12.hétig csak nagyon indokolt esetben adhato ez a krém! De gondoltam a korházba csak jobban tudják ! 😒

198. Nikimiki01 (válaszként erre: 197. - Marianna0917)
2014. szept. 10. 10:09

Oo sajnalom, ez nem jo hir... Nem kerdezted h mennyi az a keves? Ezt ilyenkor meg kell kerdezni ha magatol nem mondja! A normal tartomany 120-160 / perc..

Amugy erdekes hogy az antibiotikum miatt, egy normal huvelygomba elleni krembe nem lehet olyan durvan eros hatoanyag, pl egy canestenbe... (Ez pl nem is venykoteles) ő irta fel a kremet? Es ezek utan azt mondja hogy amiatt lehet?? Ez erdekes.....

2014. szept. 10. 07:58
Tegnap voltam orvosnál! 😒 nincsenek jô hirek! Azt mondta 8. Héten vagyunk de a babának nagyon nagyon alacsony a szîvverése ! Számokat nem mondott csak azt hogy sokkal gyorsabbnak kéne lennie és hogy az ilyen esetek 90%a vetélésel végződik! Azt mondta valôszînüleg a hüvely gombára kapott krém miatt van ez mert hogy ezt nem lett volna szabad fől irni hiszen tele van antibiotikummal! 😒😔 azt mondta készüljek fel a vetélésre! Ugyan van esély hogy fölgyorssul és rendbe lesz de azt mondta nagyon kicsi az esély rá! 😔😔volt valaki még igy??
196. 3a5c305959 (válaszként erre: 195. - Virag32)
2014. szept. 5. 08:36
Hat régebben igen, akkor ugyanis bentlakasos intezetekbe zárták a beteg gyerekeket, felnőtteket es kesobb a leanyanyakat is. Szep mi? De a 60-as 70-es evektol kezdve ezek az intezetek kezdtek bezarni vegleg. Nem tudom most mi a helyzet, mennyire tamogatja oket az allam. Anyagilag biztos valamennyire de nem hiszem hogy az eleg. Egyebkent szerintem sokan atjonnek Angliaba megcsinaltatni a mutetet ha meg akarjak. Itt nalunk könnyedén veszik az abortuszt. Termeszetesen ingyenes es nincs kerdezoskodes elotte hogy miert akarja a no.
195. virag32 (válaszként erre: 193. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 23:36
Mondjuk az kemény. És az állam fel is neveli a beteg gyereket a szülő helyett?
194. virag32
2014. szept. 4. 23:35

Hát úgy vannak vele, hogy a 18. héten még el tudják vetetni. Down-szűrés itt is van, ha az ember megfizeti (kb. 45 000 Ft), kombinált szűrés. Ez a 12. hét körül van.


35 éves kor felett ingyenes.

2014. szept. 4. 22:10
A 18. hetet en sem ertem. Azert az tenyleg keson van. Nalunk legalabb van Down szures a 12. heten. El tudjátok kepzelni hogy Eszak Irorszagban meg Down szures sincs mert ott nem csinalnak abortuszt meg olyan esetben sem ha a baba beteg.
2014. szept. 4. 21:21
Dawn szurest nem is csinalnak??? Azt csak 12 hetesen lehet,,,,,,,
191. Nikimiki01 (válaszként erre: 190. - Virag32)
2014. szept. 4. 21:21

Uuuristen remeltem h félre értem...

18 hetig semmi?!

Ez felelőtlenség! Én 18 hetesen már ereztem hogy mozog! Ha akkor derült volna kinh esetleg vmi baja van, en tuti belehaltam volna, 10-12 hetesen már rengeteg mindent latni, es olyankor meg talan nem éli meg annyira dramaian az ember ha el kell vetetni, nyilvan irto szar akkor is, de ha belegondolsz, kiderul vmi 18 hetesen, mire megcsinalnak egy magzatvizvetelt, eredmeny stb, vagy alsohangon 20-21 hetes. Hat ez embertelen.

190. virag32 (válaszként erre: 189. - Nikimiki01)
2014. szept. 4. 21:02

Mivel nálunk az első UH a 18. héten van és előtte csak vérvétel van egyszer,ez bennem is megfordult anno. Biztos úgy vannak vele,hogy ha méhen kívüli,azt úgyis megtudja az ember,amikor elvérezni készül. :-)))


Ez az egy,amit én sem értek,hogy honnan tudja az ember a 18. hétig,hogy valójában terhes.

189. Nikimiki01 (válaszként erre: 188. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 18:22
Ha nem csinalnak korai terhessegnel uh-t, mibol allapitjak meg hogy terhes??? A hcg jelenlete tobb okbol is lehet, nem feltetlen csak terhesseg.... Es hogyan nezik megy h nem mehen kivuli e??
188. 3a5c305959 (válaszként erre: 187. - Esther78)
2014. szept. 4. 16:08
Az elso uh-nal jobban korbeneznek odabent. Pl megnezik a petefeszkeidet es a petevezeteket is hogy nincs-e mehen kivuli terhesseged. Nagyon ritkan de elofordul hogy mehen kivuli terhessegnel petezsak novekszik a mehben. Az is lehet hogy az uh-os volt bena hogy ennyit fajt, de vérzés es gorcsoles siman elofordulhat. Itt Angliaban ezert nem csinalnak korai uh-ot, mert nem akarjak a mehnyakat feleslegesen piszkálni.
187. esther78 (válaszként erre: 185. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 15:32
Ezt én is tudom, de azért nekem mégis fura volt, hogy az ultrahang után kezdtem el vérezni, és hogy fájt az ultrahang. Utána is csináltak hüvelyi ultrahangot, és nem volt semmi problémám.
186. 3a5c305959 (válaszként erre: 185. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 15:22
Bocs nem annak az eselyet akartak kizarni hogy terhes vagy hanem arrol akartak meggyozodni hogy valoban nem életképes a terhesseg.
185. 3a5c305959 (válaszként erre: 184. - Esther78)
2014. szept. 4. 15:19
Ha nem volt baba csak a petezsak az nem missed ab hanem blighted ovum, ures petezsak magyarul, es semmi koze az uh-hoz. A szervezeted idoben eszrevette hogy valami nincs rendben a babaval es leallitotta a fejlodeset. Mar az elso vagy a masodik uh-on latszania kellett volna az embrionak. A többit csak azert csinaltak hogy kizarjak azt a par százalék eselyt is hogy esetleg terhes vagy. Rengeteg nonel elofordul sajnos, akármennyire is nehez, ez a termeszetes szelekcio.
184. esther78 (válaszként erre: 168. - Virag32)
2014. szept. 4. 15:02
Nekem azt mondta a dokim, hogy az ultrahang semmilyen káros hatással sincs a babára. Viszont ezt arra mondom, hogy az előző terhességemnél olyan 5 hetesen mentem orvoshoz, ahol hüvelyi ultrahangot csináltak, amin a szonográfus nő úgy meg turkált, mert ő nem látott semmit, hogy 2-3 napig fájt mindenem. Utána elkezdtem vérezni. Annál a terhességemnél 3 hét alatt 5 ultrahangot csináltak, amiből talán 4 volt hüvelyi. Missed ab lett a vége, és műtéti úton kellett befejezni a terhességet. Nem volt baba, és már nem nőtt a petezsák. És én meg vagyok győződve róla, hogy az ultrahang volt a hibás. Ezután kórházat és orvost váltottam. 8 hetesen mentem ultrahangra, gyönyörűen látszott a baba, ahogy vert a szíve. Utána már csak a 12. heti genetikai ultrahangra kellett mennem. Nem volt az a rengeteg ultrahang, csak a kötelezők, és 2db 4d-s. A kislányom most 19 hónapos és egészséges, szinte teljesen problémamentes volt a terhességem.
183. Shadow Angel (válaszként erre: 180. - Nikimiki01)
2014. szept. 4. 12:20

Ezzel a részével teljesen egyet értek.

Ilyen szempontok miatt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy magán útra menjek teljesen, de szerencsére mikor szétnéztem a megyei kórházban, beszélgettem a gyermekágyasokkal, a csecsemősökkel, megnyugodtam. Szerencsére a cseppet is csak reggel vitték el a mérlegelésre, illetve amikor én bevittem, mert zuhanyozni, Stb mentem.

182. Fuoco (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 10:57
hu de jol leirtad! :) minden lelki vonatkozas a helyen volt! :)
181. virag32 (válaszként erre: 180. - Nikimiki01)
2014. szept. 4. 10:14
Hát igen,amit leírtál,az itt nálunk így van,ingyenesen. Otthon is ez lenne a minimum,ingyen. De hát...
180. Nikimiki01 (válaszként erre: 177. - Shadow Angel)
2014. szept. 4. 09:05

Hat az ritka mint a feher hollo.

Igazabol nekem nem is a szules maga volt fontos hogy magan legyen, ugy voltam vele hogy az igy is ugy is faj, kb mindegy h kadban ulok kozben vagy fejenállok, orvost meg szulesznot nyilvan valasztottam, mert az viszont sokat szamitott h emberien banjanak velunk, ami ugye egy ugyeletesnel nem mindig jon be.

Ami tobbet szamitott hogy a szulest koveto 3-4 nap hogyan zajlik, milyen korulmenyek kozott.

Itt elsosorban nem a szoba szepsegere gondolok, hanem a tisztasagra (sok korhazban ugyanis ez is hianyzik), a csecsemosok, szoptatosok hozzaallasara, es ami a legfontosabb volt, hogy egyetlen percre se vigyék el a babát, és apuka is bent lehessen velunk.

Igy toltottuk ott 3 ejszakat csendben es nyugalomban harmasban, napokig, orakon az segitettek a szoptatasban, ejjel nappal, megtanitottak fejni, apukat biztonsagosan fürdetni, a mellkasan aludt a lányunk 3 ejszakan at, hogy en pihenni tudjak, de mégse adjam ki a kezeim kozul.

Es EZ nem letezik közkorhazban. Hogy a kajat meg atrsait ne emlitsem, ami szinten reszletkerdes.


És sajnos ez is a rendszer hianya, ugyanis nem mindegy, hogy egy magankorhazban 3 anyuka jut max egy csecsemosre, amikor en szultem senki rajtam kivul a kozelben sem volt, aznap jott még ket csaszaros meg egy sima, igy voltunk 4 en 4 napig, a kozkorhazakban vannak 20-30an 2-3 csecsemősre, és szegenyek a legnagyobb joszandek mellett sem tudnak annyi figyelmet stb szentel i a ksimamanak amennyit kene. Es ugye hogy ne emlitsuk mennyit kapnak ezert, nyilvan a nagyja ki van egve, es ugy is viselkedik, 20 ora ügyelet utan.

Es ki lehet fogni, hogy jokor legyel jo helyen, hatalmas szerencsevel (es ne olyanok legyenek a szobatatsaid akiktol megbolondulsz, es ne 3 baba sirjon felvaltva), de lassuk be, 1000ből 1.

Ezert en inkabb biztosra mentem.

Csak tenyleg az a gaz, hogy mig mas orszagokban ez alap, addig itt igenis kemeny penzeket kell fizetni, ha masert nem, a körülmenyekert, aminek szinten alapbol ilyennek kene lennie, ez nem flanc v sznobizmus, ez lenne a normalis. Csak sajna itthon merfolderke vannak ettol. Es lesznek is egy dbig.

179. virag32
2014. szept. 4. 00:39
Ja,és szülész-védőnők persze egyben.
178. virag32 (válaszként erre: 176. - 3a5c305959)
2014. szept. 4. 00:37
Jaja,itt is így van,csak asszem 4-5 éves képzésre járnak. Orvost csak akkor lát az ember,ha gond van a terhesség alatt vagy császározni kell.
177. Shadow Angel (válaszként erre: 171. - Nikimiki01)
2014. szept. 4. 00:15

Sokmindenben egyet értek veled, akár az uh-val kapcsolatban, akár a vizsgálatokkal, de a kemény pénzekkel nem feltétlenül. Szerintem csak ki kell fogni A normális orvost. Az enyém az volt. "Kemény" pénzt csak a saját kényelmem miatt kellett fizetni, pl hogy ne kelljen Nstre mennem, hanem itthon megnézhessem minden nap, ha éppen úgy van, akár többször is. Illetve, hogy kényelmi szempontból ne a kórházban várjak ki tudja mennyit, hanem pl a nem mellesleg sokkal jobban felszerelt magánrendelőjében max fél órát.

Pluszba pénzt viszont egy forintot sem kért (és nem is fogadott el) a szülés levezetésért, pedig majdnem többet volt mellettem vajúdás alatt is, mint a szülésznő.

176. 3a5c305959 (válaszként erre: 169. - Virag32)
2014. szept. 3. 23:57
Itt harom eves a szuleszno kepzes, de ennek ellenere a normalis terhesseg es szules alatt/utan egy no nem lat orvost csak a szulesznojet. O az aki vegigkiseri a terhesseget, levezeti a szulest es vegigkiseri az ujszulott elso honapjat. Ugyhogy eleg sokrétű feladatot latnak el.
175. 3a5c305959 (válaszként erre: 170. - Nikimiki01)
2014. szept. 3. 23:53
En utaltam uh-ra járni, mindig tiszta ideg voltam elotte. En nem ereztem ugy hogy a kotodesben segitett volna. Bar nekem tentativ terhessegeim vannak amin csak ront a tulzott vizsgalodas. Mikor kiderul hogy terhes vagyok en el sem megyek a haziorvosomhoz a 9-10. hetig, akkor is csak azért hogy ne maradjak le a 11-es hetes booking appointment-rol amire a háziorvosnak kell elkuldenie.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook