Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? fórum

Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
450. llilien
2016. márc. 21. 16:01
Én ma kezdtem el. Nem is tudom, hogy a zöldbúzafű koktél vagy a rozskenyér a nagyobb kihívás számomra... és még el se értem a mumus céklához :D 58,5 kg-ról indulok, aztán meglátjuk mennyi megy le. Persze természetesen, ha sikerül kitartanom :) Remélem! :)
2016. márc. 4. 11:15
Én most tartok a 4. napnál, a céklát alapvetően szeretem, de ez a céklalé nem lesz a kedvencem.. A 2. naptól kezdve fáj a vádlim, de nagyon durván mára kezd elmúlni, kenem sportkrémmel is, hátha az segít. Azt vettem észre a kúra alatt,hogy eléggé dekoncentrált vagyok, estére pedig hulla fáradt. De akkor is végig fogom csinálni..:D
448. login22
2016. febr. 25. 12:17
Tegnap reggel kezdtem a kúrát. Én eszem a rozskenyeret is az italok mellé, ezenkívül meg volt a 3 liter folyadékbevitel is. Olvastam a hozzászólásokban, hogy előfordulhat tompa fejfájás. Hát..az én fejfájásom a legkevésbé sem volt tompának mondható, 2 fejfájás csillapítót kellett bevennem olyan 2-3 óra szenvedés után. Küzdöttem, mert nyilván nem fér össze a gyógyszer a méregtelenítéssel, de addigra már elviselhetetlenné vált a fájdalom, alig tudtam elaludni. Ha ma este is ez lesz a tapasztalatom abba hagyom az egészet. A fejfájás leggyakoribb oka a folyadékhiány, ha jól tudom, akkor miért volt ez az elviselhetetlen fájdalom ennyi folyadék után? :(
2016. febr. 13. 18:37
Elfogyott minden a hatas pozitiv es ahogy korabban irtam ket nap picike laza utan folytatas kovetkezik de mashogy :)
2016. febr. 11. 13:03

Latom tovabbra is csend es hullaszag... :)

Negyedik nap. A ceklale szornyu... Holnap az utolso nap az otbol. A nadrag szerencsere nem feszul, a hasam rendesen lement. Amint ezzel vegzek ket nap at vezetes utan atterek masik dietara. :) Kisbetus resz:en nem eszek rozskenyeret csak sokat iszok kvazi amolyan tisztitas ez inkabb, mint fogyokurazas, de mindent csak esszel. :)

2016. febr. 9. 11:13
Sziasztok! Na eleg kihalt ez a forum, de vegul ugy dontottem, hogy a tegnapi nap folyaman (hetfon) belevagtam. Egesz turheto a lotyik ize. Merlegem nincs es nem is lesz, bar nem is a fogyas ezzel a fo cel (majd az utana levo dietaval mar igen). Az utolso harom nap terveztem valami egyszerubb kardio mozgast, csak hogy erezze a szervezezem a torodest... Majd elvalik :) Ma van a masodik napom meg harom hatra van. Hajra! ;)
2016. jan. 26. 14:42

A harmadik napnál tartok, de sem fejfájás, sem levertség nem jelentkezett eddig. A tegnapi zöldséglevet is szívesen fogyasztottam és a mai ananász is nagyon fini.


Amivel meg vagyok lőve, az a víz fogyasztás, pedig szinte az a lényege az egésznek... Úgyhogy mától nagyon odafigyelek!!!


A kenyér téma! Mivel nálunk a pékségben szintén csak rozsos kenyeret lehet kapni, ami nagyon finom ugyan, de legkevésbé sem erre a diétára való szerintem, így sütésre adtam a fejem, bár nem sok reménnyel, de mondom kipróbálom.

És nagyon jól tettem!

Találtam egy nagyon pofonegyszerű receptet a Mautner Zsófi oldalán, az ízes életen. Videó is van!

30 dkg rozsliszt bioboltban vettem

1 teáskanál só

1 teáskanál szódabikarbóna

2,5 dl natúr joghurt


Ezeket egy tálban először fakanállal elkeverjük, aztan kézzel összegyúrjuk, kb 5 perc az egész. Max!

Meglisztezett sütőpapírra kell tenni, egy keresztet vágni a tetejére és úgy be a sütőbe

200 fokra előmelegített sütőben 35 percig sütjük es kész!

De szerintem nézzetek meg a videót, nagyon meggyőző :)

Isteni finom lett es két szeletet meg sem tudok enni belőle annyira laktató ;)

[link]

2016. jan. 24. 13:50

Sziasztok!

Én ma kezdtem el, nekem kifejezettem ízlik a búzafűkoktél, de rá kellett jönnöm már néhányszor, hogy elég perverz az ízlésem és olyan dolgokat imádok, amiket az összes ismerősöm utál, pl. az ecetes chio csipsz vagy a kinnie üditő...szóval lehet, hogy ez is ilyen :D

Én leginkább a zöld tea ízét érzem ki belőle, de ha nem tudtam volna, hogy mit iszok, akkor simán rávágtam volna, hogy must.

Sikerült úgy időzítenem, hogy a 2-3-4 napon pont szabadnapos leszek, ha jön a gyengeség. Nem tudom mi várható, nem csináltam még léböjtöt, de sokan írjátok, hogy a második-harmadik nap elég cinkes, nekem meg délelőtt 10-től éjfélig tart egy munkanap, inkább nem vállaltam be :P

Kíváncsi vagyok milyen lesz, az utóbbi időben egyáltalán nem figyeltem oda a kajára, sok szemetet összeettem, sokat fáj a gyomrom is már, plusz az állandó alhatnék. Remélem segít :) Aztán kezdődhet az edzés meg a diéta!

2016. jan. 22. 21:01

Sziasztok!

Èn ma kaptam meg a csomagot, de mikor haza hoztam akkor vettem èszre, hogy ez nem a lèböjt, hanem a manager activ csomag, szerintetek ezzel is meg lehet csinálni az öt napos lèböjtöt? 5 üveg van benne, de csak reggelre ìr 2dl-t?

Kinek mi a vèlemènye erről?

2016. jan. 20. 16:57

Sziasztok!

A héten kezdtem a kúrát: a búzafűlé ízétől rosszul lettem... :D Nekem hányinger. Valahogy nem bírom elviselni. A jövőben helyettesíteni fogom más lével.

A zöldséges nagyon sós, hígítva ittam. Úgy ízlett. :)

Az ananász a fénypont, valami isteni!

A többi még hátra van, már várom. :)

Fittnek és erősnek érzem magam (bár nem edzek a vizsgáim miatt - sokat kell tanulnom)

Eddig 1,5 kg ment le, pedig nem ezért csinálom. Inkább a narancsbőr elleni harcban segít. Hajrá csajok! :)

440. Ncyke
2016. jan. 10. 18:36

Ma kezdtem el a kúrát, úgy döntöttem hogy kenyeret nem eszem csak a leveket iszom sok teával. Többször voltam már léböjt kúrán és ott mindig megmondták hogy a böjt után mennyi idővel lehet normálisan étkezni és addig miket kell enni. De azt nem találom hogy ez után a kúra után milyen diétával térünk vissza normális étkezéshez?

Tud ebben valaki nekem segíteni?

Előre is köszönöm.

439. sgabi12 (válaszként erre: 438. - K.nemeth92)
2016. jan. 7. 17:46
Én is Hétfőn kezdtem. A búzafűlé nem ízlett a többi eddig ízlett. Már csak a sárgalépa van hátra. 😀
438. k.nemeth92 (válaszként erre: 437. - Trichie)
2016. jan. 6. 19:27
Én hétfő óta, harmadik napja csinálom. Nem mondom, hogy nem vagyok éhes, de még kibírható :) A zöldséglé sem volt olyan rossz elsőre, de az esti adagot már nem szívesen ittam meg.. A mai ananász viszont szuper volt :)
437. Trichie
2016. jan. 4. 22:00
Miért halt meg a téma július óta? Itt a január az ember arra számtana hogy jópáran diétázni kezdenek... lehet hogy a Steinberger helyett egy hatásosabbra állt rá mindenki?
2015. júl. 10. 11:13

5nap -kilora még nem mértem, de cm-re érezhető a különbség. Mivel már két hónapja figyelek mit és mennyit eszek nem is annyira a kg-os fogyás volt a lényeg.

Amitől nem tartottam a cékla és a sárga répa volt, mert mind a kettőt imádom, és vannak napok mikor csak ezeket eszem, de ezek a löttyök számomra katasztrófák ilyen formában.

Szóval ezt a kúrát -így ilyen formában nem hiszem, hogy újra megcsinálnám, az italok nagyon drágák és semmi extra nincs bennük simán helyettesíthetők 100%os bio levekkel harmad ennyiért. Ja és fejfájás nálam is jellemzően végig volt -de kibírhatóan. Sok sikert annak, aki belevág- én nem voltam éhes sem és jól éreztem magam tőle végig. Sokszor csinálok svájci fogyó kúrát tisztítás képen, na annál sokszor éhes vagyok!

2015. júl. 7. 14:37

Sziasztok!


A második napnál tartok, egész jól bírom, a zöldséglé ízlik de a kenyér nagyon savanyú. Tegnap este fájt a fejem most is tompán fáj. Remélem sikerül végigcsinálni az 5napot.

434. Juccsika (válaszként erre: 403. - Ekillens)
2015. júl. 7. 13:32

Az én kis történetem.

Kb 2 hónapja megvettem a csomagot, de valahogy mindig volt valami, ami miatt nem tudtam elkezdeni. Most, hogy itt ez a nagyon meleg, alapból is csak vedelném a vizet gondoltam jó lesz.

2nap vagyok, de eddig minden nagyon ízlett, a zöldség lé kifejezetten finom és én is gondolkodtam, hogy a jövőben időközönként simán lesz ilyen napom.

A rozsra allergiás vagyok uh nálam a kenyér az glyx vagy pur pur pirítós. Viszont én is sokallom, amit meg lehet enni, uh hajszál vékony kis szeleteket pirítok. Imádomminden pékárut és hihetetlen mennyi kenyeret eszek ezzel most, máskor 1 hónap alatt se mint most egy nap - uh bűnözésnek élem meg :) Azért fontos az, hogy minden alkalommal legyen a lönyihez, hogy szerintem az emésztés folyamatos tudjon maradni, ami szintén meglepő de így a második napon egyelőre csak jótékony hatásokról tudok beszámolni. Ananászt és céklát imádom - kíváncsi leszek rájuk. Fejfájás tegnap estére nekem is tompán, de én a klímára fogtam.

Ja és kávé, nem vagyok függő, de egy 3in1 ben nekem kell, uh nem hagyom el azt sem, és teázom méghozzá bormentateát és csipkebogyót iszom. Vízzel simán megvan 3-4L egy nap a lötyin felül.

Amúgy azt olvastam, ha valaki nem bírja akkor húsleves levet lehet még inni mellé, olyan is van, aki leves kockából csinálja (az mondjuk sztem gáz mert telis - tele van tartósító szerrel).

Szóval hajrá-hajrá mindenkinek :)

433. Roosie
2015. júl. 6. 09:47

Végig csináltam az 5 illetve végül 6 napot, igaz a 6. végén megbicsaklott a kitartásom és ettem a családnak készített zöldbabos húsból 5-6 evőkanálnyit...

Súlyvesztésem a 6 nap alatt 2,9 kg, ami természetesen nem valódi fogyás, biztosan vissza fog jönni valamennyi. Azon leszek, hogy minél kevesebb legyen ez a valamennyi.

Tulajdonképpen végig jól éreztem magam, ennek hatására úgy döntöttem beiktatok heti 1-2 lénapot, de ezeket itthon fogom préselni...nem fog ártani... :-)

-------------

Ti hogy haladtok?

Hogy érzitek tőle magatokat?

432. Roosie
2015. júl. 4. 12:45
Én sajnos nem...még nem tudtam rávenni magam... :-/
431. m.szani
2015. júl. 3. 20:40

Sziasztok!

En a ma helyett holnap kezdem, de nagyon izgulok,hogy mennyire fogom birni?!

Ti tornaztok mellette?

430. Roosie
2015. júl. 3. 10:44

Sziasztok!


Hogy vagytok? Ti végig csináltátok a kúrát?

Nekem ez a 4. napom és egyre jobban bírom... :-)

429. Roosie
2015. júl. 1. 08:13

Sziasztok!

Túl vagyok az első napon, nem volt vészes.

Végül nem ittam kávét, helyette gyömbéres zöld teával kezdtem a napot. Nem ugyanaz, de megteszi... :-)

Rozskenyér helyett zsiradék és egyéb nélkül elkészített zöldbab levest ettem, délután 3x kis mennyiséget.

A közérzetem változó volt, hullámzott a jó és a rossz között.

A súlyom mára 1,4 kg-mal kevesebb, mint tegnap ilyenkor... :-)

Ma Multi-Fit vegyes gyümölcslé napom van!

Bővebben a naplómba írtam, nem akarlak untatni Benneteket az apró részletekkel...

--

Ti hogy vagytok? Hogy sikerült a tegnapi napotok?

428. Roosie (válaszként erre: 427. - Carmena)
2015. jún. 30. 16:17

Szia! :-)

Sajnálom, hogy nehéz volt az első napod! Gondolom nem egyszerű a szervezetnek átállnia...

Én is csalok: egyáltalán nem eszem rozskenyeret, helyette zöldbableves-félét főztem, csak tisztán a zöldségek és egy pici Himalája só. Ebből ettem kb.1 órája és még 1x fogok. Amúgy egész jól vagyok, most kezdenek a gondolataim a kaja körül forogni, mert most kezdek majd főzni a családnak.. :-)


Gratulálok a -1 kg-hoz! :-D

427. Carmena (válaszként erre: 424. - Roosie)
2015. jún. 30. 16:07

Szia! Én a tegnapi, első napot baromi rosszul bírtam. Délután egy kis napraforgómagot muszáj volt rágcsálnom, hogy kibírjam és ettem egy paradicsomot is.


Ma már jobb! Annyit csalok, hogy a barnakenyeret extra szűz olíva olajba tunkolom.

Amúgy ma reggelre 1 kilóval voltam kevesebb! :)

426. Roosie (válaszként erre: 425. - M.szani)
2015. jún. 30. 15:27

Szia! Én ma kezdtem, először azt gondoltam, nem hagyom el a kávét. Utána megalkudtam magammal abban, hogy ma még iszom, aztán megpróbálom holnaptól kihagyni. A vége az lett, hogy már ma sem ittam....dél óta fájdogál a fejem, hol jobban, hol kevésbé, nem tudom, igazából mi az oka, de elvagyok.

Próbáld meg zöld teával kiváltani a kávét.

Persze ha maga a reggeli szertartás hiányzik és nem effektíve a koffein, akkor azt neked kell eldönteni, kibírod-e nélküle vagy nem... :-)

425. m.szani
2015. jún. 30. 13:07

Sziasztok!:)

En mint irtam penteken fogom elkezdeni,viszont az a baj,hogy nagyon hozza vagyok szokva a kavehoz.

Valaki ivott kavet mellette? Nagyon hatastalanitja a programot?:(

424. Roosie
2015. jún. 30. 08:18

Sziasztok! :-)


Eldöntöttem, én is belevágok, némi módosítással, mert mint írtam, nem a méregtelenítő csomagot sikerült megvennem. Ez alapján így tervezem:

k.: zöldbúzafűlé koktél / van

sz.:multifit gyümölcslé / van

cs.:sárgarépalé / S.K.préselem majd

p.: K + Mg-mal és galagonyával dúsított gyümölcslé / van

sz.:ananászlé / veszek dr. Steinbergerest

v.:céklalé / van


Tudom, ez 6 nap, de megpróbálom. Nagy szükségem volna rá, hogy kitartsak, mert megtorpant a fogyásom és a lelkesedésem is a diétámmal kapcsolatban, ezt szeretném visszakapni.

A naplómban részletesen fogom írni a nyűglődéseimet, itt nem akarlak zavarni vele Benneteket, de azért ide is jövök majd és beszámolok a fejleményekről!... :-)

A célom: a 6. nap végére 2,5 kg-mal kevesebb szeretnék lenni. Ez egy lélektani határt jelentene számomra! :-)

------

Ti hogy vagytok? Hogy bírjátok?

Szép és sikeres napot kívánok Nektek! :-)

423. hammock
2015. jún. 29. 21:43

Sziasztok!

Én is ma kezdtem :) A zöldbúzafűlé íze nem a legjobb, remélem a holnapi zöldséglé finomabb lesz! Arra gondoltam, kicsit felmelegítem kvázi levesként eszem majd, pirított kenyérkockákkal! Az első nap után a fejem nekem is fáj...

Ti milyen rozskenyeret esztek?

422. Petkiildi (válaszként erre: 415. - Carmena)
2015. jún. 29. 19:57
Szia, én is ma kezdtem😊 már a fejem fáj, de éhes nem vagyok... Hajrá!!
421. Roosie (válaszként erre: 420. - Carmena)
2015. jún. 29. 16:15

:-) Köszönöm!

Arra gondoltam, kiváltom zöldségekkel a rozskenyeret. Annyi friss zöld van a kertben, vétek lenne veszni hagyni...rozskenyér helyett legelnék... :-)


Remélem hamar elmúlik a fejfájásod!

A kávét elhagytad? Persze ha kávéztál egyáltalán...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook