Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? fórum

Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jan. 13. 18:41
Sziasztok, csinálja most valaki a kúrát? Én tegnap kezdtem. Eddig én jól vagyok, nem érzem éhesnek magam, a levek és a rozskenyér eltelít. Rengeteget iszok. Nagyon kíváncsi leszek mennyi fog lemenni...65ről indulok
359. pinkw (válaszként erre: 358. - Adrus 8912)
2014. jún. 16. 19:12
szia:) te mennyire érezted magad gyengének az 5 nap alatt? szerinted a léböjt kúra mellett napi 1 óra sport elképzelhető? vagy arra erőm sem lesz? visszahíztad azóta a kilókat? köszönöm szépen a válaszodat előre is! :))
2014. máj. 24. 06:28

Sziasztok!


Tegnap fejeztem be az öt napos kúrát. 53,5 ről indultam,51 lettem ma reggelre. Nagyrészt ez salakanyag és víz. Én egyébként is egészséges életmódot folytatok már közel 3 éve, de most nagyon jól esett ez az 5 nap tehermentesítés. A levek nem mondom, hogy finomak, szívószállal levegővétel nélkül ittam őket sokszor:) Első két nap szédültem néha, de amikor ettem mindig órákra jól lettem. Bio rozskenyeret fogyasztottam, bár az hogy egy szelet, nagyon változó, mert az egyik kenyér esetében 100 gramm a másik esetében 30 grammos egy szelet:)Nagy fogyást én nem is várnék ettől, hisz a rozskenyér szénhidrát tartalma nem kevés... Viszont a gyomrom nagyon beszűkült, a bőröm sokkal feszesebb, energikus vagyok, és centikben is történt változás. Mától újra eszem, bár kis mennyiséget és nagyrészt salátát, csirkemellet, halat...Szeretném az 50 kg-ot elérni és tartani is. Sok sikert és kitartást mindenkinek, én csak pozitívan tudok nyilatkozni:)

357. zsu900
2014. máj. 23. 11:12
Hát, sajnos nem a leg-leg "biobbat"... Simán felváltva rozscipót és teljes kiőrlésű kenyeret, amit a CBA-ban találtam. Remélem, ezzel nem buktam az egészet, de úgyis csak egy első próbálkozásnak szántam, hogy egyáltalán kibírok-e ilyesmit, mert érzem, hogy méregtelenítenem kéne, de a drasztikusabb megoldásokra alkalmatlan vagyok... :( Amúgy a répalé megint tök finom. A cékla viszont kifogott rajtam, du. 4-kor vettem egy nagy levegőt és megittam az egészet, hogy ne kelljen a dolgozóból hazacipelni (amúgy is mindent megfogott - a fogam, a szám, a blúzom, ráadásul ezt csak délben vettem észre a tükörben :)), meg már annyira elegem volt belőle.
356. pufffogi (válaszként erre: 354. - Zsu900)
2014. máj. 22. 21:58
Akarom mondani rozs kenyér
355. pufffogi (válaszként erre: 354. - Zsu900)
2014. máj. 22. 17:23
Szia! Kitartás már nincs sok hátra! Milyen rizs kenyeret Vettél ?
354. zsu900
2014. máj. 22. 12:52
Sziasztok! Én ma tartok a 4. napnál, és ez a mélypont... Az eddigi napokkal semmi gond nem volt - a levek finomak, én speciel szépen elfogyasztottam a napi rozskenyér-adagot is (este pirítva, mert úgy tényleg sokkal élvezhetőbb), és rengeteget ittam (szerintem ezek az italok valahogy igénylik a vizet, nekem máskor mindig probléma a napi 1 liter is, most meg 3 simán lemegy), de ma... A céklalétől már szabályosan hányingerem van, pedig egyébként szeretem (ettől féltem legkevésbé a kúra elején), ráadásul majd'megpusztulok egy kis fűszerért, húsért, vagy még inkább a kettőért együtt.:( De már csak 1,5 nap...
2014. máj. 19. 10:35
Befejeztem! ;) szuper jól érzem magam! A bio rozskenyér nem lett a kedvencem, egy csomaggal vettem (5 szelet), ebböl 2 teljes szelet még mindig megvan. A kúra 3. napjától volt fejfájásom mára elmúlt, és a változás centikben mérhetö. Mostmár csak arra kell figyelnem, h ne jöjjenek vissza a kilók, söt ha elindult végre ez a folyamat, még lemehetne pár kiló. Fél év mùlva ismétlés! Kitartâst kívánok mindenkinek.
2014. máj. 14. 14:31
Sziasztok ! Én ma kezdtem, hát ez a zöldbúzafü ... Az elsö pohárral könnyen lecsúszott de egyre nehezebben megy le a többi. Ti mennyi kenyeret ettetek ? Én eddig 3 szeletet. Elég jòl haladok a víz ivással is magamhoz képest, már tùl vagyok 2 literen. Fejfájás van egy pici de az lehet, h ettöl az idötöl! Szép napot nektek
2014. ápr. 13. 08:49

Sziasztok!

Én a saját tapasztalataimat mondom el. Ezen a héten csináltam meg a méregtelenítő kúrát ötödik alkalommal. Évente egyszer szánom rá magam, nagy nehezen. A korábbi tapasztalataimból kiindulva a rozskenyeret pirítva ettem, mert így élvezhetőbb volt, nem éreztem a savanyú ízét. Este még azt is megengedtem magamnak, hogy fokhagymával kentem be, így nem szenvedtem annyira. Öt nap alatt fél kiló kenyeret ettem meg, ez napi 10 dkg volt. Éhes nem voltam, mert a levek, és az elfogyasztott víz, illetve tea eltelítettek. Nagyobb problémám volt, hogy nagyon egyhangú volt, nem ihattam kávét, nem kaphattam be egy kocka csokit, ezt mindenki megtapasztalja. A kúrák során sosem fájt a fejem, nem voltam fáradt, de sok receptet olvastam, ezzel enyhítettem csoki- sütiéhségemet. 51 éves és 168 cm magas vagyok, ülőmunkát végzek. A héten 65,5 kilogrammról 63 kilogrammra csökkent a testtömegem. Most jön a neheze, még 1-2 kilótól szeretnék megszabadulni. "Csokizabálóként" nehéz dolgom lesz. :) Mindenkinek kitartást kívánok! Megéri csajok! Hajrá! :)

2014. ápr. 10. 20:20
Szia Nikolett ! Hát nekem 2 kg ment le, amiből már 1 vissza is vándorolt. Próbálok azóta is egészségesebben étkezni és vettem külön zöldség ill. bio gyümölcs levet, ezen a héten a lányom böjtöl, neki jobban olvadnak a kilói, de hát ő még csak 23 éves :) Szép estét kívánok Neked. :)
349. Nikolett_A (válaszként erre: 348. - Csillagocska)
2014. ápr. 4. 17:37

Szia Csillagocska,


igen tudom neki ajánlani :)Hát nekem ez a répalé, ma annyira nem esik már jól :)

Már várom a holnapot, hogy vége legyen ennek a léböjtkúrának, de büszke vagyok magunkra, hogy eljutottunk idáig :))

Én ma kb fél szelet kenyeret ettem összvissz :) bár most éhes vagyok, de a kenyeret már nem kívánom.

Én is tervezem ugyanezt amit te. Egy nap léböjt/hét, hogy aztán szinten tarthassam magamat és ne hízzak el hosszú távon :)


Hogy érzed magadat?

348. csillagocska (válaszként erre: 346. - Nikolett_A)
2014. ápr. 4. 14:23
Szia Nikolett ! Igen igen, itt az utolsó nap. Hát már nem bánom. Azért ez a répalé egy fél fokkal ihatóbb, mint a tegnapi cékla. Én a fogyásommal nem vagyok megelégedve, a méreg nem tudom hol távozott belőlem, talán nem is volt bennem :) A lányom annyi idős, mint Te, vettem neki egy dobozzal, hétfőn kezdi. Hogy holnap mit fogok enni, azt még nem tudom, a Te étrended nagyon szimpatikus és egészséges,remélem összehúzódott a gyomrunk annyira, hogy kevés kajával is beérjük ezentúl. Én azt tervezem, hogy hetente egy napot beiktatok léböjtre, na persze nem céklát :) hanem pl.búzafűlét vagy zöldséglét.
347. Nikolett_A (válaszként erre: 342. - Blackmacsek)
2014. ápr. 4. 10:58
Blackmacsek veled mi újság? Hogy bírod?
346. Nikolett_A (válaszként erre: 345. - Csillagocska)
2014. ápr. 4. 10:57

Szia Csillagocska,


hát az biztos, hogy nem volt egy kellemes nap :D de szerencsére eltelt. Ez a sárgarépa lé se az ászok ásza :) de mit lehet tenni?:)

Nekem is eléggé lelassult az anyagcserém, de erre mondták, hogy a vizelet útján is rengeteg méreganyag távozhat. Ti hallottatok erről valamit?

Én 24 éves vagyok, és 64,1 kg-ról indultam.

Szerintem nem számít bajnak, ha kevesebb a "nagywc".

Ma vagyunk a fináléban Csillagocska :)


Juppii!!

Holnap mit fogsz enni?


Én ezeket gondoltam:

Reggeli: 1 tojásrántotta (1 tojásból)

Tízórai: alma

Ebéd: sült cukkini, padlizsán, sárga és fehérrépa, sült hagyma és hozzá sült hal

Uzsonna: egy kis felkarikázott ananász

Vacsora: Tonhal saláta


Ezeket jóváhagyta egy biobolt-tal rendelkező szakértő is :)


Kitartást mára! Veled vagyok ;)

2014. ápr. 3. 18:17

Sziasztok ! Elfogyott a céklám :) hát ez iszonyú volt, de megittam. Kíváncsi leszek a holnapi répalére,de a céklánál az csak jobb lehet. :) Nektek hogy áll az anyagcserétek ? Nekem nem volt hasmenésem egyáltalán, sőt az ananászos napon nem is voltam wcn. Lehet, hogy nekem nem is használt a méregtelenítés ? Én végig olvastam a fórumot elejétől mielőtt elkezdtem, s volt aki azt írta, hogy az ananászos napon 3x is meghajtotta a koktél.

És ti hány évesek vagytok ? mert attól is függ pl. a fogyás. Én 52, és 74 kg-ról indultam :(

344. Nikolett_A (válaszként erre: 342. - Blackmacsek)
2014. ápr. 3. 17:07
De a többit szerintem tartsd be, a sorrendet javasolják követni :)
343. Nikolett_A (válaszként erre: 340. - Csillagocska)
2014. ápr. 3. 17:06

Szia Csillagocska,


köszi aranyos vagy :)


Én 64,1 kg-ról kezdtem és reggel 62,1kg-t mutatott a mérleg. Igazából többre számítottam, azt hittem egy nap 1 kg minusz de nem jött össze...Na majd holnap reggel is megmérem magamat. Ha lemennék 60 kg-ra én lennék a legboldogabb :)

Be kell vallanom, ahhoz képest, hogy céklalé, még egész jó az íze. Én ma alig kívánok kenyeret az ital mellé.

Egész nap 1 szelet kenyeret ettem és nem is fogok többet, mert teltségérzetem van. Szerencsére :)

Ne legyen hányingered, gondolj arra, hogy milyen egészséges a cékla, meg a maga módján még finom is ;) de az ananászlé volt eddig a legjobb! :)

És Te mennyiről indultál? Már itt vagyunk a fináléban, tartsunk ki :))

342. blackmacsek (válaszként erre: 341. - Csillagocska)
2014. ápr. 3. 14:52
Tudom, hogy a cékla a 4. napon jött volna, de nem voltam képes a tegnapi után ma is egy "zöld" valamit bevállalni. :)
341. csillagocska (válaszként erre: 339. - Blackmacsek)
2014. ápr. 3. 12:32
Szia, nem keverted össze a koktélokat ? :) szerinten a céklalé a 4. napra való :) vagy én csináltam rosszul ? Kitartás Neked is!
340. csillagocska (válaszként erre: 336. - Nikolett_A)
2014. ápr. 3. 12:30
Húúú, Te nagyon ügyes vagy, én is lefelezem a rozsos kiflit néha, de nem mindig sikerül. A paradicsomos zöldség nagyon ízlett, az ananászlé is, bár az ananászos napon este már nagyon éhes voltam. De ez a mai cékla...egyszer régebben a párom itta a céklalét és akkor úgy megundorodtam tőle, most is folyton hányingerem van. De ki kell bírni ! Már csak egy nap, remélem a répalé fincsi lesz. Én csak 1,5 kg-ot fogytam eddig :( Te mennyiről indultál ?
2014. ápr. 3. 11:56
Túl vagyok az első napon. A reggeli lendületem amekkora volt, olyan gyorsan fogyott el a lelkesedésem a nap további időszakában. A zöldbúzafű koktél borzalmas volt, és este éhes voltam még, így megettem egy almát. Ma a cékla lével folytattam valamivel jobb az íze, de nem az igazi, pedig a céklával semmi bajom. Ettől független kitartó vagyok és igyekszem az 5 napban betartani az "előírtakat". Sok sikert a tervekhez Nikolett_A :)
2014. ápr. 2. 11:44

Sok sikert Neked is blackmacsek :)


Én szerintem 3 havonta fogom megismételni a kúrát. Viszont a kúrát követően, heti egy nappal léböjt napot tartok, hogy a súlyomat szinten tartsam.

2014. ápr. 2. 11:41
Pontosítom az előzőeknél, hogy a megengedett napi 7 szelet kenyér helyett ettem 2,5 szeletet egész nap.
336. Nikolett_A (válaszként erre: 333. - Csillagocska)
2014. ápr. 2. 11:40

Szia Csillagocska.


Igen egyszerre kezdtük :) akkor egyszerre is fejezzük be, ha minden jól alakul :)


Tegnap este voltam először éhes, mert a "vacsihoz" nem ettem kenyeret. Tegnap a megengedett kenyér helyett 2,5 szeletet ettem :)Nekem ízlett nagyon a tegnapi lötyi, mintha paradicsom leves lett volna zellerrel ;)Én sokat iszom alapjáraton is, de így a diétánál kb. 4,5-5 litert fogyasztok.


Reggelre virradóan mindig teltség érzetem van, szerencsére :) A két nap alatt 1,8 kg le is ment.


Ma nagyon finomnak találom az ananász levet és a közérzetem is jó. Fejfájást egyáltalán nem tapasztalok.


Veled mi újság? Mindjárt ebéd :)

335. blackmacsek (válaszként erre: 334. - Csillagocska)
2014. ápr. 2. 07:27
Köszi a választ. A reggeli kávét én sem hagytam ki, de 2 szelet rozs kenyér helyett, csak 1 szeletet ettem. Túl vagyok az első 1,5dl zöldbúzafű koktélomon, a vártnál tényleg sokkal jobb íze van neki. Kitartást csajok nekem,nekünk,mindenkinek :)
334. csillagocska (válaszként erre: 332. - Blackmacsek)
2014. ápr. 1. 20:57

Szia Blackmacsek :) Én megmondom őszintén, a reggeli kv-ról nem mondtam le, mert olyan alacsony a vérnyomásom, hogy flfordulnék nélküle. Így hát mindkét reggel megittam, igaz cukor nélkül, de 20 éve úgy iszom.Remélem ez nem zavar be a méregtelenítésbe :)

Én is diétáztam már többször, de most azt tervezem, ha ez a módszer bejön, akkor 2-3 hetente megismétlem, hátha beindítja a fogyásomat.

333. csillagocska (válaszként erre: 331. - Nikolett_A)
2014. ápr. 1. 20:52
Szia Nikolett ! Akkor mi egyszerre kezdtük :) hát nekem a tegnap kicsit könnyebb volt, ma nem bírtam annyi folyadékot inni, mint tegnap, ez a paradicsomos zöldséglé olyan sűrű volt, mint a mártás. Ízre nagyon jó, csak kicsit égette a torkom már este felé. De azért kibírtam, alig várom az ananászlét, azt nagyon szeretem. Neked hogy ment ?
2014. ápr. 1. 20:08
Sziasztok :) Úgy döntöttem én is neki futok, ennek a "híres-nevezetes" méregtelenítő kúrának. Holnap kezdem. Igazából célom, nagy mértékben a méregtelenítés, továbbá nem bánnám, ha ez idő alatt egy két kilótól is megszabadulnék, valamint, hogy próbára tegyem magam. Szerencsére korábban is diétáztam már, így remélem ez sem fog ki rajtam. Felmerült viszont egy kérdésem. A reggeli kávémról is le"kell" hogy mondjak? Tapasztalatok/vélemények erről? köszi puszi :)
2014. ápr. 1. 16:03

Szia Csillagocska, nem halt ki :)


én hétfőn kezdtem és ez a második napom :)


elég pozitív várakozással vagyok az 5 napos program felé és remélem, hogy egy pár kiló lecsúszik a méregtelenítés mellett.


Én rozskenyeret ettem tegnap, ma pedig bio élesztő nélküli tönkölybúza kenyeret eszem.


Nagyon jól érzem magamat, semmiféle fejfájást nem tapasztalok. A munkatársaimnak is bátran ajánlom a programot.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook