Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? fórum

Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
240. ancsix (válaszként erre: 239. - Robema)
2012. júl. 26. 08:30
Ettől fogyni nem lehet max. vízet veszít ember az pár kiló, attól függ kiről van szó a méregtelenítés a cél arra is van a kúra. Még nyomozok milyen rozskenyeret vegyek, mert az átlag boltban kapható niztosan nem az én meg amit szoktam venni most éppen nem volt, te milyet fogsz?
239. robema (válaszként erre: 238. - Ancsix)
2012. júl. 26. 05:46
Szuper! Én is azért lőttem be a pénteket kezdésnek, mert azt olvastam a többiek beszámolójából, hogy a 2-3. nap a legnehezebb. Nálam elsősorban a méregtelenítés a cél és a gyomromat is pihentetni kéne, mert mostanában nagyon rákaptam a péksütikre + délutánonként állatira kivánom az édességet és legtöbbször esténként be is kajálok belőle... szóval nem bánnám, ha tudnék változtatni ezután a kúra után majd az étkezésen. Te fogyni szeretnél, vagy csak tisztítani?
238. ancsix
2012. júl. 25. 20:38

Szerintem sem jó kenyér nélkül az nagyon drasztikus kivéve ha valaki csak otthon ül és nem dolgozik nincs gyerek ezt orvos ismerős is alátámasztotta :-)


Robema: én is pénteken kezdem vagy szombaton a lényeg ne legyen mind az 5 nap munkanap

237. 4c35511f0b (válaszként erre: 235. - Robema)
2012. júl. 25. 11:54
Kenyér nélkül dolgozó embernek necces és csöppet sem egészséges, nézd meg hány kalóriát viszel be akkor /nap :) Ha valaki otthon van 5 napot az más.
236. 4c35511f0b (válaszként erre: 234. - 303b0747dd)
2012. júl. 25. 11:26
Nem írtad...;)
235. robema
2012. júl. 25. 09:12

Sziasztok! Pár napja olvasgatom tapasztalataitokat a kúráról, eddig bizonytalan voltam, mostanság nem tudok lemondani a reggeli vajas briósról :-)

De látom, másnak sem egyszerű, úgy döntöttem, pénteken én is belevágok. Gratulálok annak, aki végigcsinálta (főleg kenyér nélkül)!

2012. júl. 19. 14:10
Sziasztok! Én ma kezdtem el,minden nap leírom majd a tapasztalatomat.Én eleve későn kelek,ma van a zöldbúzafű lé,egész jó,de dél volt mire megittam az első adagot,pékségben vettem rozskenyeret,és abból ettem 1kis szeletet.Nem fogok minden adaghoz enni ha nem muszáj.Mérlegelni nem akarok,attól elmegy a kedvem,ha sikerülne fogyni vele,azt rögtön észre veszem,mert most van honnan:)A 3liter víz nehézkes lesz,de megpróbálom lenyelni:)5nap önmegtartóztatást csak kibírok,pedig mostanában nem nagy az akaraterőm,de majd meglátjuk:)
2012. júl. 16. 11:38

Sziasztok!


Én is leírom a tapasztalataimat.

4 napja fejeztem be a kúrát. Azt így előre elmondom hogy pont szabin voltam így túl sok aktivitást nem kellett csinálnom:)

Nekem a zöldséglé ízlett a legjobban (ami kb. paradicsomlé), azt mikróban fel is melegítettem és abba mártogattam a kenyeret.

A búzafűlé és a sárgarépalé nem volt rossz a céklalé csak-csak lement az ananászlé amire azt hittem ízleni fog nagyon édes volt.


Én a ceres teljes kiőrlésű rozsos kenyerét vettem (1 szelet 50 kcal) és csak az első nap ettem 2 db-ot reggelihez és ebédhez, a többi nap minden étkezéshez 1-et. Ennél jobban én nem tudtam volna leredukálni. Mellette ittam 3 liter vizet és 2 liter zöldetát natúr.


Bevallom nekem eléggé megállt az emésztésem, így ittam minden nap 1 bögre szűzteát is, az helyrehozta.


Összeségében ki lehetett bírni, a holdpont a 4. nap este volt akkor kicsit éhes is voltam, de egyébként az ízek hiányoztak, pedig én előtte is 1 hónapja diétáztam.


Eredmények:

- mínusz 4 kg

- kevesebb narancsbőr (!)

- szebb arcbőr

- több energia, kevésbé vagyok fáradékony


A kúra után:

Tudom hogy ez nem a fogyásról szól elsősorban de nem akartam visszahízni a leadott 4 kilómat, sőt.

1 hónapja kb. 1200-1300 kalóriát eszek okosan felépítve, így fokozatosan ettem egyik napról másikra többet. Azóta még 1 kiló lement. Most vagyok 66 kiló, nyár végéig 60 lenne a cél, de ha lassabban megy le nem probléma mert tartós fogyást szeretnék. A sport hiányzott (heti 4x szoktam legalább 50 percet futni) de nem akartam bepróbálni a kúra alatt.

Hajrá mindenkinek szerintem szuper!

232. alopex
2012. júl. 13. 12:00

Hello!


Nekem ma van az utolsó napom... a répás. Eddig nem írtam, mert kiváncsi voltam, hogyan viselkedik a testem, de így a finisben már nagy a szám, úgyhogy megosztok Veletek pár dolgot:

- Nekem a búzafűlé volt a legborzasztóbb... Aznap a mosdó fölött ittam meg, mert olyan érzésem volt, hogy érintőfordulóval ki is bukik belőlem. Úgyhogy éhes nem voltam, de egész nap azt a szagot éreztem az irodámban.

- A non plus ultra az ananászlé volt szerdán. Az és a keddi zöldséglé kifejezetten finomak.

- A céklás nap nem volt olyan borzasztó, mint ahogy írtátok, engem inkább a produktuma rémített meg, ugyanis délután (!)már olyan volt a toalett, mintha szimplán beleöntöttem volna a céklalevet... Kicsit ijesztő volt :)

- Ma már a répánál tartok! :) Kezdem bánni, hogy vége lesz! :)) Egész jól belejöttem.

Voltam mellette 2xspeed edzésen (20 perc), meg 2x60 perc masszázson ja és lovagolni is, mert oda járok és még egy léböjtért sem hagyom ki az edzést!

Jól kell ütemezni az ivást, meg az esetleges rozskenyér evést és akkor nem esik le az ember cukra.

Nekem azt mondta a természetgyógyász, hogy délben a kenyér helyett egyek azért ebben a melegben egy maréknyi párolt brokkolit vagy karfiolt, úgyhogy az én Steinberger kúrám ilyen volt! Ja igen, fogytam 3 kilót :)) és jövő héten egy hét szénhidrát mentes kajával folytatom. Halat, túrót, csirkét meg tojást eszem salátával vagy párolt zöldséggel.

Ki lehet bírni!! Gyönyörű lett a bőröm tőle! :)Jellemformáló hét volt!!!

231. labi
2012. jún. 30. 21:00

Ma kezdtem,tavaly óta ez a harmadik kúrám.

Azt nem mondom,hogy nem vagyok éhes,de kibírom ezúttal is.

230. Acimity
2012. jún. 23. 19:11

Sziasztok!

Holnap kezdem a kúrát!

Azt szeretném kérdezni, hogy ti tornáztatok a kúra ideje alatt, vagy elég kibírni mozgás nélkül is?

Köszönöm előre is!

229. Póni (válaszként erre: 228. - D757d164e6)
2012. jún. 19. 14:11
Elég jól viselem.Nekem ízlik a zöldséglé is.Tegnap délután egy kicsit szarúl voltam,remegtem.Ittam sok vizet utánna jó volt.Este mikor lefeküdtem,úgy korgott a gyomrom mint állat.
228. d757d164e6 (válaszként erre: 226. - Póni)
2012. jún. 19. 10:07
A tegnapi nap elég nehéz volt, de kibírtam. A ma reggel se volt sokkal jobb :( ez a zöldséglé nem nagyon ízlik. Te hogy birod?
227. Frizzzz (válaszként erre: 224. - D757d164e6)
2012. jún. 19. 08:27
Kitartás!!!! Nekem az első nap késő délután-este és a második nap délelőtt volt a legnehezebb. Akkor voltam fizikailag rosszul. Utána már csak a csábító kajáknak kell ellenállni. :-) Bár ebben a hőségben talán könnyebb is lesz, úgyis csak inna az ember.
226. Póni (válaszként erre: 224. - D757d164e6)
2012. jún. 19. 07:58
Na hogy állsz?Birod még?
225. Póni
2012. jún. 18. 13:44
Kitartás!Akik előszőr csinálják annak ajálják a kenyeret.
224. d757d164e6 (válaszként erre: 223. - Póni)
2012. jún. 18. 13:39
Lehet hogy nekem is kellene ennem, mert én úgy gondoltam hogy megpróbálok nem enni mellé semmit, de már nagyon szédelgek :( nem is igazán tudok a munkámra figyelni... és ez még csak az első nap... fele :)
223. Póni
2012. jún. 18. 13:29
Igen eszek mellé rozskenyeret.Nekem is izlik a bűzafű.De jó legalább nem egyedűl csinálom.
222. d757d164e6 (válaszként erre: 221. - Póni)
2012. jún. 18. 13:12
Én is ma kezdtem, Póni te eszel mellé rozskenyeret vagy csak a lé+víz? Ez a búzafű nem is olyan rossz :)
221. Póni
2012. jún. 18. 11:19
Én ma kezdtem el.Segítsetek,hogy kitató legyek.
220. Frizzzz
2012. jún. 17. 10:07

Bizony jó hogy vége! Ez az önmegtartóztatás nem nekem való! De tényleg jó volt megcsinálni, mindneképpen hasznos volt! A környezetemben mindenki el volt ájulva, hogy végigcsináltam :-) Rajtam nem jöttek ki pattik, szerencsére. Olyan könnyű érzésem van, nekem -3 kg lett a vége. Egy-egy lénapot tuti fogok még csinálni a nyáron!

Tegnap óvatosan kezdtem eszegetni, aztán az esti kerti partin volt, jó kis csirkemell, saláta, grillezett zöldségek... Féletem, hogy majd sokkot kap a gyomrom a fűszerektől, de semmi gáz nem volt. Kávét viszont azóta sem ittam, és amin a legjobban csodálkozom, nem kívánom a csokit, ami előtte mindennapos volt! Az ízeket sokkal intenzívebben érzem, pláne az édeset. Vizet még mindíg sokat iszom. Ja és amiért belekezdtem, a narancsbőr! Nem mondom, hogy 0, de már alig észrevehető, mondhatni, csak én látom! HURRRRÁÁÁÁ!!

2012. jún. 16. 05:33
Jó reggelt. Kúra befejezve, zárás - 3,3kg. Ez nagyon jó, bár tele vagyok pattival, gondolom a méregtelenítés hozadéka, de pozitívum, hogy sokat símult az arcom. Azért jó túl lenni rajta:)
2012. jún. 15. 12:43
Ja reggelire meg zabot, még nem tudom, vagy pelyhet, vagy korpát, megfőzöm tejben:)
2012. jún. 15. 12:42

Én zöldség levest kívánok holnap enni, érdekes, nem a hús kívánom, hanem a zöldséget.

A férjem ma este főz olasz minestrone levest, és azt fogok enni:)

216. Mona6908 (válaszként erre: 215. - Frizzzz)
2012. jún. 15. 12:41
Na akkor igazam van, reggel én is azt mondtam a férjemnek, hogy öregrépa íze van. Én aztán tudom milyen a friss fiatal répa, hisz termeljük, de ez nem az. Na mindegy már csak 2x kell inni, holnap már nem kell. Éppen elég is volt.
215. Frizzzz (válaszként erre: 213. - Mona6908)
2012. jún. 15. 12:01

Hááát...nekem sem ízlik annyira, finomabbat vártam. Pedig imádom a répát! Olyan, mintha öreg répából lenne, nem a friss, újból.

Holnapra ki, mit tervez? Van amúgy a visszaállásra valami javaslat?

Kíváncsi leszek, hogy változik ez a napi 5-6 liter folyadékigényem. :-)

2012. jún. 15. 11:03
Persze, hogy kitartunk, itt a vége mindjárt:)
213. Mona6908 (válaszként erre: 212. - Frizzzz)
2012. jún. 15. 09:31
Szia, mit szólsz a répaléhez? Nekem nem nagyon jön be, még jó, hogy van mellé a kenyér, de természetesen lehúzom azért. Itt a vége, szerintem sok pozitívummal zárható a kúra.
212. Frizzzz (válaszként erre: 210. - NagyKata85)
2012. jún. 15. 07:51
Sajnálom, hogy abba kellett hagynod. Hát igen én is látom magamon a fogyást és a versenyek előtt kell az erő. A hasam lassan befelé áll... 3kg-nál tartok. Fizikailag nem érzem magam gyengébbnek, bár a héten pont úgy jött ki, hogy a súlyzós, keményebb edzésekre nem tudtam elmenni így nem tudom, azokat hogy bírtam volna. Viszont sok a munkám, azzal meg nincs gond. Vettem 6g-s kenyeret, köszi az ötletet! Tegnap azt ettem, nagyon finom, mára is az lesz a kajám! Nem gondoltam, hogy ennyire jó lesz, a "szokásos" szivacsos állagot vártam. Nem fogyott el egy egész tegnap, nem is értem, hogy bírom ilyen jól ennyi napi kalóriával?! Szerintem az 1000-t sem éri el. Alapjáraton, ha éhes vagyok, fáj a fejem, feszült vagyok... most meg semmi. Jó kedvem van, jövök-megyek, bírom egész nap.
211. Mona6908 (válaszként erre: 210. - NagyKata85)
2012. jún. 14. 13:28
Sajnálom Kata, de biztos igazad van, úgy is jó lesz, ahogy elhatároztad:)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook