Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? fórum

Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
370. papaver13 (válaszként erre: 369. - Szabianyu)
2012. szept. 21. 12:17

Tudom mit érzel, ismerős ez a türelmetlenség!!!

Nem volt még olyan régen...

Mit mondtak az nst-n? Ma is kell menned, nem?

Mikor fektetnek be, ha nem indul meg magától Zsani?


Nyugalom, szépen kihordott terhesség a Tiéd is:)

Biztosan egy szép, formás kifejlődött babynek adsz életet:)

369. Szabianyu (válaszként erre: 368. - Pumukli1985)
2012. szept. 21. 06:37

felállítottam és megdöntöttem minden lehetséges állítást!

3. baba előbb jön!-nálam nem.....

nem fogom kihúzni a végéig!- de kihúztam

nem hordtam még túl babát!.-most fogok!

Most mondjátok azt hogy nem mindig az jön ami nem volt???

Kicsit nyűgös és türelmetlen vagyok és a holnapi naptól tartok.Nehezen viselem a bizonytalanságot ,de kitartok és próbálom elfogadni a helyzetet.Hisz mindennek oka van .... Ha neki még jó benn úgy se hagyják már sokáig.talán októberig nem marad benn.


Gyorsan eltelt az idő ,lassan szaladnak a babáitok :))))

2012. szept. 20. 20:09
Szabianyu?????Helyzet??Hogy álltok? :D:D:D:D
367. pumukli1985 (válaszként erre: 365. - Papaver13)
2012. szept. 19. 14:52

Hogy repül az idő,mi?! :D


Ezek a kiütések nekünk is előjönnek még mindig hiába hogy tápos...mondjuk el is múlik.

Meg az első hónapban voltak nagyon csúnya meleg kiütéseink,na arra írt is a dokinéni krémet!

366. pumukli1985 (válaszként erre: 363. - Szabianyu)
2012. szept. 19. 14:49

:) Ezt hányszor mondtam én is h itt kint mennyivel nagyobb helye lehetne,kinyújtózhatna :):):)


És milyen igazam lett...annyira jó nagyokat szokott nyújtózni ébredés után,vagy amikor kivesszük a hordozóból!Annyira édes olyankor(is). :D

2012. szept. 19. 13:08

Egyébként nagyon megy az idő, Danim már 1 hónapos volt hétfőn. Tegnap mérte a védőnő, 4300 gramm és 60cm! Szépen eszik és nagyokat alszik:)

A kis arcán meg már a nyakán, mellkasán is kijöttek kiütések, az anyatejtől. Erős a tejem, meg az anyai hormonok...Holnap megyünk 1 hónapos státuszra a gyermekorvoshoz, majd megkérdezem, nem kell-e már rá valami krém, mert már több, mint 2 hete előjött, és nem múlik.

Alig várjuk apával az első mosolyt!

364. papaver13 (válaszként erre: 363. - Szabianyu)
2012. szept. 19. 13:05

Kitartás, nemsokára megszületik a Picurod!!!

Jövő héten ilyenkor már tuti a kezedben tarthatod, sőt, lehet hogy már otthon is lesztek:)

363. Szabianyu (válaszként erre: 362. - Pumukli1985)
2012. szept. 19. 06:04
Köszönöm kérdésed ,de nagyon nagyon nem jól.Úgy érzem kinőtte a pocakomat :) Nyom ,fáj mindenhol ,majdcsak kibújik már :))) Ha neki még jó benn hiába siettetem,de nem tudom miért szűkösködik ha idekinn jól kinyújtózhatna :))
2012. szept. 18. 21:15

Még 3 nap!!!!

Hogy érzed magad?

361. papaver13 (válaszként erre: 360. - Szabianyu)
2012. szept. 17. 13:17
Értem én!!!:):):)
360. Szabianyu (válaszként erre: 359. - Papaver13)
2012. szept. 17. 03:28

Igen szépen befordult :)))Sőt nagyon lenn van már .

Már nem kell sokat várnod az első mosolyra,olyan gyorsan lesznek pici babából gyerekek,Most hogy várom a 3. születését eszembe jut hogy még most volt a fiam egy 3050g és 50 cm kis csomag ,most meg mindjárt suliba megy,a lánykám is igazi csajszi .

Ha megfogadsz egy tanácsot ,ha sírós és hasfájós (a lányom az volt)ne akard gyorsítani az időt ,mert ez a kis idő amíg "csak" a tiéd nem jön soha vissza.Majd mikor elindul és érdekli más is anyán kívül hiányozni fog az érzés ,és ez az első év nagyon gyorsan elszalad. az én pici anyás lánykámból egy akaratos ,hisztis ,önálló! csajszi lett .Bújik és szeretget de nem úgy mint rég amikor CSAK ANYA volt a lényeg,remélem érted amit akartam írni ,mert a hormonjaim dolgoznak és ilyenkor :)))))

359. papaver13 (válaszként erre: 358. - Szabianyu)
2012. szept. 16. 21:47

Átérzem... nemrég még én is azt reméletem, hogy az utolsó nst... aztán még utána volt vagy 10! :)


Na de Neked kivánom, hogy jöjjön be: holnap utolsó nst, a hétvégére pedig legyen a kis Tündérkéd a kezedben!!!!


Egyébként szépen befordult, igaz? Sima szülésre készülsz, ugye?


Annyira jó látni ezeknek a pici babócáknak a fejlődését, ahogy napról napra nyilik az értelem, fogékonyabb a külső ingerekre...

Nagyon várjuk már az első igazi mosolyt, ami apának, anyának szól...

Amikor Danim alszik is, nem győzőm nézegetni, gyönyörködni benne! Holnap már 1 hónapos lesz!


Tegnap megvolt az első kimozdulós napunk, egész nap csavarogtunk, a családomnál voltunk. A napközbeni alvás nem volt olyan hosszú és mély mint itthon, sok volt az új inger. Az éjszaka viszont jót aludt:)

358. Szabianyu (válaszként erre: 357. - Papaver13)
2012. szept. 16. 20:02
Igen a kórházba járok,és nem számoltak el mert ovulációs tesztel és 4d napra pontosan kiírta a méretei alapján.Tehát amikor 26 hetes 3 napos voltam a 4d szerint is annyi ,eddig mindig a 21 e jött ki a gépek szerint .Tehát nekem tényleg lejár az időm pénteken,Ja az egyik dokinő 1 nappal át tette a dátumot mert az ő korongján az szerepelt :SSS De egy nap ide vagy oda már teljesen mind1.Holnap újabb Nst remélem már az utolsó :)))))
357. papaver13 (válaszként erre: 356. - Szabianyu)
2012. szept. 16. 19:54

Hova jársz nst-re, a kórházba?

Szerintem ott nézik a terminusodat, és túlhordás esetén szólnak, hogy költözz be:)


Szerintem a kiscsajszi időben jön majd, hacsak el

nem számolták Neked:)

2012. szept. 16. 17:21

Sziasztok lányok!

Bocsi hogy most írok csak néha nagyon összegyűlnek a programjaim.:) Még mindig egyben :)de még van 5 napom hátha meggondolja magát a csajszim.Nem tudjátok véletlenül ha túlhordom akkor is befektetnek ha nincs fogadott orvosom????

A gyerkőceim mind a 2 -en 1 nappal előbb születtek .Tehát nem lenne újdonság ha ő is így születne.

Györgyianyu gratulálok a babához :)))

355. papaver13 (válaszként erre: 353. - Györgyianyu)
2012. szept. 16. 10:38

Gratulálok Neked, sok boldogságot a Picurhoz!


Jó Neked, hogy a Prostin segitett. Mi Pumuklival pont az ellenkezőjét tapasztaltuk:(


Mondták a szülésznők, hogy ez a Prostin nem sokat ér, de akinél használ, az még aznap megszül, amikor feltették...:)

354. pumukli1985 (válaszként erre: 353. - Györgyianyu)
2012. szept. 15. 20:28

Először is gratulálok a picikéhez!

Másodszor meg de jó neked hogy használt az a tabletta!!!! :D

2012. szept. 14. 21:49

Sziasztok!

Én új vagyok itt, 08.09-én szültem a Flórban, és mivel a terhességem alatt sokszor olvastam fórumokat, így megfogadtam, hogy ha megszültem, akkor mindenképpen beszámolok a tapasztalataimról - ha esetleg valaki tájékozódni akar, akkor legyen még egy vélemény.

Második babámat szültem a kórházban, az orvosom Szentágotai Ferenc volt. Nem ismertem őt, senki sem ajánlotta, fórumokon olvastam róla, majd felhívtam (hangja szimpatikus volt), majd kb 18 hetes terhesen mentem hozzá először, egy mackós külsejű, 50 és 60 közé saccolnám a korát.

Aranyos volt, mindent megbeszéltünk, a terhesgondozás alatt és a szülés után is bármikor hívhattam, mindig válaszolt.

Hivatalosan 08.03.-ra voltam kiírva, de nem akart megszületni a lányom, ezért 5 nap túlhordás után a doki befektetett (minden rimánkodásom ellenére, azt mondta, hogy ő nem kockáztat), és 08.08.án délután fél 3kor felhelyezett egy Prostin nevű tablettát, aminek a hatóanyaga a spermáéhoz hasonló (ezt egy szülésznőtől tudom). Láttam itt a fórumon, hogy Prostint leszólják, nos, én az itt leírtak ellenkezőjét tapasztaltam - ugyanis 22:10kor megindultak a fájások, egy óra leforgása alatt eljutottam a 3 percesekig, így átsétáltunk a szülőszobára. Az éppen "szolgálatban lévő" szülésznő Makarész Attiláné - Andi 23:30kor vizsgált, akkor már 2 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, így beöltöztünk a szülésre és azonnal szóltak a dokimnak is, hogy induljon (aki Pestlőrincen lakik). Elfoglaltuk a kettes számú szülőszobát (amik egyébként nagyon kultúráltak), NSTre "kapcsolt" és elkezde engedni a fürdőkádba a vizet, hogy azt is kipróbálhassam. Kicsit bele is ültem, de mivel nagyon sűrűsödtek a fájások, így éjfélkor ismét megvizsgált, akkor már 4 ujjnyira voltam nyitva! :-)

A dokim kb. 00:15re ért be, burkot repesztett, és 0:44kor megszületett a kislányunk.

Azaz az első fájásoktól a megszületésig cirka 2,5 óra telt el!!!

Számomra hihetetlen, ugyanis az első lányommal 16 órát vajúdtam, az István kórházban...

A kórházban tartózkodásom alatt rajtam kívül még 3 anyukának helyeztek fel Prostint és mindenkinek 5- 6 órán belül megindult a szülése. Ez a tabletta állítólag felpuhítja a méhszájat, így könnyebben tágul az ember lánya. Ezt tanusíthatom, mert mielőtt felhelyezte a doki, megvizsgált és teljesen zárt volt a méhszáj - 20 óra múlva meg már túl is voltam az egészen.

A kórházzal kapcsolatos tapasztalataim jók, kétágyas szobában voltam, éjszakánként 5000Ft, a nővérek kedvesek. Az orvosommal maximálisan elégedett vagyok, és annak ellenére, hogy a szülésznő nem fogadott volt, le a kalappal előtte, maximálisan segített, masszírozott, adta az utasításokat, segített a légzésben, tehát ha valaki szülésznőt keres, akkor őt merem ajánlani!! (állítólag az egyik legjobb a kórházban) A csecsemősök teljesen átlagosak van jobb és rosszabb is, de annyi jó, hogy adnak vizet, tehát legalább azt tudsz adni a babának addig míg beindul a tejed.

Kissé hosszúra sikerült a beszámoló, de remélen lesz olyan a jövőben, akinek segít a döntésben.

352. pumukli1985 (válaszként erre: 351. - Papaver13)
2012. szept. 13. 19:53

Este nagyon jól alszik,8körül kidől és reggel 5-6-7 (mikor hogy) között kel...

Napközben nagyon lefoglal...alig alszik,ilyen fél órákat csak,úgyh nem tudok sok mindent csinálni...nagyjából semmit.

Nem,nem járunk ilyesmikre,nem is tudom h van-e ilyesmi errefelé,de ha van is akkor azok a nagyon összeszokott anyukákból áll,én meg idegenkedem az ilyesmitől...

Talán ha nagyobb lesz és jobban igényli az ilyesmit...most még elvan velem...sőt :D

351. papaver13 (válaszként erre: 349. - Pumukli1985)
2012. szept. 13. 19:17

Mennyit alszik most Dóri? Napközben mennyire foglalkoztat? Jártok valahová baba-mama klubba, vagy valamilyen közösségbe?


Mi a babaúszást néztük ki, amit 3 hónapos kórtól lehet "űzni", 2 hónapos kórtól meg baba-mama jógát szeretném elkezdeni.

350. papaver13 (válaszként erre: 348. - Szabianyu)
2012. szept. 13. 19:12

Vasárnapig folyamatos frontok jönnek - mennek, úgyhogy ha frontérzékenyek vagytok, akkor hajrá!!!!:)


Az első 2 gyerkőc egyébként időben jött?

2012. szept. 12. 22:04

Igen,sajna meggyűlt a pocifájással a bajunk,Infacolt majd miután 1hónapos lett Gripe Watert adtam neki...a G.W. nagyon bevált,meg tápot is váltottunk...úgyh nagyjából 2,5hónapos korára "kinőtte".Nagy ritkán még előfordul egy kis csikarás,de akkor irány hasra és pár perc alatt kipukizza magát :D


9nap,juhúúúú :D:D:D Izgi :D:D:D

348. Szabianyu (válaszként erre: 347. - Papaver13)
2012. szept. 12. 18:51

Sziasztok lányok!

Babócám még nem akar kijönni :((( Ma voltam orvosnál és becsült súlya 3350g Kíváncsi leszek mekkora lesz ha megérkezik!Azt mondták nagyon lenn van a medencémben rendesen nem is tudta a fejkörfogatot megmérni!Még 9 nap a kiírtig utána nem tudom mi lesz,de bejárni biztos nem fogok tudni .

Örülök hogy veletek minden rendben!!! :)

2012. szept. 12. 17:45

Hello!


Köszi, nálunk minden rendben, Dani továbbra is eszik, alszik, már nézeget:) Alig várom, hogy ránk mosolyogjon! Esténként fürdés után a következő etetésig általában nincs már alvás, mostanában megy a tekergés, sirás, gondolom hasfájás...Ezt orvosolom Colief cseppel, bár ha elfelejtem, olyankor tuti fáj a poci.


A sebem elég szép most, a hétvégén minden nap voltam a dokinál kötözéscserén és vasárnap kivette a drént. A varrat még bent van, ha nem lesz addig probléma, akkor pénteken megyek vissza megmutatni. Mindenesetre legalább már nem fáj olyan nagyon, könnyebb a mozgás.


A doki szerint a bioptronlámpa csak parasztvakitás, de mivel a tesóméknak van, ezért használom, hátha segit valamicskét.


Nálatok Dóri hasfájós volt? Ti jól vagytok?


Szabianyu, mostmár Rajtad a szemünk, és várjuk a jó hirt!!!:)

2012. szept. 11. 22:00

Szabianyu mi újság?A kiscsajszi nem akar még kijönni?Igaz van még 10 napja :)


Papaver nálad minden rendben?Sebed?

345. pumukli1985 (válaszként erre: 344. - Papaver13)
2012. szept. 9. 11:54

Ez van...időbe telt mire megemésztettem :(

De lassan túl vagyok rajta :)


Köszi! :) Én is remélem h most már lassan helyrejövök

344. papaver13 (válaszként erre: 343. - Pumukli1985)
2012. szept. 8. 18:30

Sajnálom, hogy hamar elapadt a tejed.

Remélem Te mielőbb rendbe jössz!!!

343. pumukli1985 (válaszként erre: 342. - Pumukli1985)
2012. szept. 7. 17:50

Ja,igen,amúgy ultrahangozott...

És már egy levél fog.gátlót beszedtem,és folytatnom kell tovább ahogy kell,és ha 5nap alatt nem múlik el miközben szedem a fog.gátlót akkor kell a másikat...valami Norcolut a neve...még nem néztem meg h mire is jó amúgy :(

342. pumukli1985 (válaszként erre: 341. - Papaver13)
2012. szept. 7. 17:23
Sajna nem szopizik már...nagyjából 1 hónapos volt amikor totál elfogyott :(
341. papaver13 (válaszként erre: 340. - Pumukli1985)
2012. szept. 7. 16:51

Na Hála! Ultrahangozott?

Remélhetőleg elmúlik, és akkor nem kell gyógyszert beszedni. Gondolom valami hormon dózist irt fel, nem? Szoptatás alatt szedhető? Vagy szopizik még Dóri egyáltalán?


Jó hogy kezdesz fáradni! Vasat szedj!!! Bizom benne, hogy Te is rendbe jössz!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook