Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? fórum

Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
10. Vadmalna (válaszként erre: 9. - Zsu77)
2007. okt. 9. 11:21

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Nem tudom, én valahogy nem vagyok híve annak, hogy a kórházban a nap 24 órájában együtt legyek a babával. Főleg szülés után férne rá az emberre az alvás, a pihenés (szerintem). Otthon úgyis természetes, hogy csakis Érte vagyok. Mástól is hallottam már, hogy van olyan kórház, ahol nem szeretik, ha akár rövid időre is "leadják" a babákat...úgy látszik, a Flór F. is ilyen..bár legalább tudom, mire számítsak.

Én még "csak" félidőnél tartok, úgyhogy még van időm felkészülni a szülésre...bár szerintem erre teljes mértékben nem is lehet. Én is tartok attól, hogy nem fogok tudni szoptatni, vagy úgy ellátni a babámat, ahogyan kellene...Igazad van, mindennek megvan a maga előnye és hátránya is.

2007. okt. 9. 09:48

Lányok jó tanács: a csecsemős nővérek vannak vagy 10-en. Tízféleképp fognap a szopiztatásra tanítani. Nem kell mindenki tanácsát megfogadni, csak azét aki a legszimpatikusabb, a többi megjegyzéseit el kell ereszteni a fületek mellett.

A baba annyira mellettetek maradhat, hogy még rátok is szólnak, ha valamiért beviszitek a babaszobába. Ne foglalkozzatok velük, ha fürdeni mentek és nincs senki a szobában, ne hagyjátok a babát ott, mégha alszik is. Ne adj Isten rosszul lesztek (mint én) és mindenki azt hiszi jól megvagytok a babussal. Így legalább tudják, hogy hol van az anyuka.

8. Zsu77 (válaszként erre: 6. - Vadmalna)
2007. okt. 9. 09:42

Szia!

Adnak beöntést, nekem 2 is bent maradt. Az orvosom tudta, hogy ez lesz, de még nem ért be és az ügyeletes orvos beadatta. Pokolian szenvedtem, ráadásul felrakatott oxitocin zselét, így 2 beöntéssel és zselével 15 órán keresztül szenvedtem. Na, de nem riogatás ez:)))

Túrit nem ismerem.

A szülőszobák nagyon szépek, abár szülés közben szerintem senki nem a szobával törődik, de azért jó érzés, hogy nem látod az eszközöket és minden nagyon barátságos.

Jó az alapítványi szoba, de a sima kórteremben is együtt lehetsz a babáddal és ráadásul látod a többi csajszit és babát is, látod, hogy senkinek nem egyszerű a picivel egymásra hangolódni, hogy a tejcsivel mindenki megküzd stb. Így nem fordulsz pár nap alatt magadba. Ez saját tapasztalat. 4 nap alatt olyan depis lettem, hogy a síráson kívül túl sok értelmes nem hagyta el a számat.

7. Zsu77 (válaszként erre: 3. - Szilvia.21)
2007. okt. 9. 09:32

Tavaly a csalásos szoba 10-11 e Ft volt naponta, a baba-mamás, ahol én is voltam 3500 Ft volt naponta. Azt nem számítják bele, ha délután , vagy este szülsz, csak a következő napot. Nem ott kellett fizetni, hanem csekket küldtek ki.

Adnak mindent a babának, de én vittem mindent. A védőnéni ír fel neked fürdetőt és popsikrémet is, ill. a köldök ápolására alkoholt. A kórházban Jhonson's termékeket adnak, de sajnos, elég sok baba nem bírja ezeket. Pár hónapig mindenből használjatok gyógyszertárit. 16 hós lesz a kicsim, de mi még mindig ezeket használjuk. Nagyon beváltak és jóval olcsóbbak, mint a jó nevű márkás termékek, a legtöbb anyuka ezeket használja.

Ruha csak az kell neki amibe hazaviszed, ott adnak minden nap tisztát, de ha valami baj van kérhetsz bármikor.

Magadnak valami praktikus hálóruhát. Vigyél olyan bugyit amit nem sajnálsz, ill. én eldobhatókat használtam. Kapsz szuper karvastagságnyi betéteket, de szerezz be egy csomag Tena lady-t. Hazafelé menet és otthon is ez a legjobb. Melltartót is vigyél és abba tegyél melltartóbetétet, nagyon szuper, nem csorog a tejcsi. Szokásos tisztálkodási dolgokat, evőeszközt, poharat. Szénsavmentes ásványvizet és olyan ételeket kérj a családodtól amik nem puffasztanak, nem "k" betűsek, nem csinálnak savat stb.

2007. okt. 9. 09:24

Sziasztok!

Én is a Flór Ferencbe járok terhesgondozásra, ott is fogok szülni. Még nem láttam a szülőszobát, de sok jót hallottam róla!


Én is kíváncsi lennék, hogy mit adnak a babának, ill. mi az, amiről magamnak kell gondoskodnom?

Szülés előtt adnak beöntést?


Dr. Szentágotairól is jókat hallottam, de én Túri Istvánhoz járok...nem vagyok tőle elragadtatva, bár különösebb problémám sem volt (eddig) vele.

Dr. Szabó Lászlóról nem tudok semmit.


Úgy tudom, hiába jelented be az igényt előre az alapítványi szobára, igen kevés esély van rá, hogy oda is kerüljetek, mert hatalmas a "túljelentkezés".

Zsu, gratulálok a babához!! Örülök, hogy pozitív tapasztalataid vannak a kórházzal kapcsolatban!


Bocs a sok kérdésért...

5. Zsu77 (válaszként erre: 4. - Szilvia.21)
2007. okt. 9. 09:18

Szia!

Az én orvosom Dr. Szentágotai Ferenc, hosszú évek óta, a szülésznőm Sárközi Anikó. Remek egy páros! Mondjuk a szülésre nem szívesen emlékszem, csak arra amikor már megvolt a kicsi:(((

4. Szilvia.21 (válaszként erre: 2. - Zsu77)
2007. okt. 5. 18:20

Kinél szültél?

Én Dr Szabó Lászlónál fogok.

3. Szilvia.21 (válaszként erre: 2. - Zsu77)
2007. okt. 5. 18:17
Szia!Én is olyan szobában szeretnék lenni.Mennyibe került?Adtak a korházban pelenkát stb vagy mindet neked kellett vinni?A kicsi éjszaka is ottmaradhatott?
2007. okt. 5. 17:54

Szia!

Én tavaly júniusban szültem ott. A szülőszobák minden tekintetben a mai elvárásoknak megfelelőek. Fogadott orvosom és szülésznőm volt. Alapítványos szobában voltunk a kicsimmel, ez nem a családos, hanem a 2 betegágyas volt, de egyedül voltam végig a kicsimmel. Szóval minden körülmény ideálisnak mondható. Viszont a csecsemősnővérek....:((( Talán 1-2 aki segítőkész.

Kérdezz nyugodtan, ha még kíváncsi vagy valamire.

2007. okt. 5. 16:22

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi,hogy aki itt szült milyen véleménye,tapasztalata van a korház szülészetéről!?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook