Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok fórum

Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
93. jalexa (válaszként erre: 92. - Aninarob)
2010. febr. 24. 19:16
Nagyon szépen köszönöm!Azt is fogom tenni amint megkapom át nézem meg van e neki mindene!
92. aninarob (válaszként erre: 91. - Jalexa)
2010. febr. 23. 09:13
Szép és gyors szülést kívánok!-és rögtön vizsgáld meg a babádat!:-)
91. jalexa
2010. febr. 22. 17:11
Hát én nem is tudom mit tettem volna az ő helyükben agyon vertem volna az összes ápolot aki abban a napokban gondozta a picit meg azt a ki nem vizsgálta át rendesen mikor megszületett!
90. aninarob (válaszként erre: 89. - Jalexa)
2010. febr. 22. 16:58
jól teszik, hogy beperlik, megérdemlik! Reméljük ezután körültekintőbbek lesznek.
89. jalexa (válaszként erre: 87. - Aninarob)
2010. febr. 22. 16:31
de asszem,de nem az én barátnőm volt ez akivel történt hanem anyukámnak a volt munkatársa!Most beperelik a kórházat ezért!ilyet nem észre venni az már elég gáz!
88. babyjuly (válaszként erre: 86. - Jalexa)
2010. febr. 22. 14:29
Ez hihetetlen, hogy ilyen tényleg megtörténik....
87. aninarob (válaszként erre: 86. - Jalexa)
2010. febr. 22. 14:20

Szia!Én sem vagyok pécsi, de én is a megyeiben szültem december elején és nekem is kezdettől fogva szimpatikusabb volt. Szerencsére így is maradt, a szülészettel teljesen meg voltam elégedve, ugyan nekem volt orvosom és szülésznőm is, de nem hiszem, hogy csak ezért maradt pozitív élmény.Szerintem jók a szülőszobák, és a gyermekágyi szobáknál sem utolsó szempont , hogy mindegyikhez van mosdó, nem úgy mint a Klinikán ahol csak a "VIP" szobához. Nekem a Klinikán a nagyipari jelleg nem tetszett.A megyeiben valószínűbb, hogy nem cserélik el a gyereket , ugyanis apuka mindenhova mehet vele, illetve tényleg ott lehettek még 2 órát a szülőszobán és ismerkedhettek egymással.Én a másodikat is ott szeretném megszülni , remélem akkor még meglesz a megyei.Drukkolok, hogy továbbra se legyen pénz az összevonásra.


A bartánőd nem január közepén szült? Mert sajnos mi pont akkor voltunk a Gyerekklinika sebészetén , ahol pont egy olyen dologról beszéltek az orvosok, hogy most műtöttek meg egy babát akinek nem volt végbélnyílása és csak 3 nap után vették észre a klinikán, és ők sem értették, hogy hogy lehetséges az ilyen. Nem kis baki a Klinika részéről.

86. jalexa
2010. febr. 22. 12:24
Sziasztok én egy 38hetes kismama vagyok és megyeiben szeretnék szülni és remélem hogy ott is fogk!Nincs fogadott orvosm sem szülésznőm mert komlói vagyok és pécsett fogunk szülni mert itt komlón már megszünt,na de nem is baj mert mindenki szidta a komlói szülészetett!Nekem a megyei sokkalta jobban szimpatikusabb mint a klinika.Nagyon sok rosszat hallok a klinikárol mostanság,minap az egyik ismerösöm mesélte hogy ő januárban ott szült a klinikán és császározták,az nem volt elég és császározásnál kapott egy fertőzést aminek hála begyulladt a sebe igy az intenzivre került és 4nap eltelte után láthatta elsőnek a babáját!Mikor megkapta a picit és kicsomagolta hogy megnézi meg van ae mindene neki hát egy olyan tényel kellet szembesülnie hogy nem volt a picinak végbélnyilása és azonnal riasztotta a dokikat meg a nővéreket hogy erről tudnak e!És az volt a válaszuk hogy ők azt ne is látták!Hát kérdem én nem kellet tisztába tenni a nővéreknek azt a picibabát még az anyuka lábadozott az intenziven?Nem igaz hogy nem vették észre hogy nincs a picinek széklete!És szegénykét azonnal müteni kellet mert fel volt csomosodva a széklete a beleiben!Végbélnyilást kellet neki csinálni hogy tudjon ürülni a széklet!Hát ezek után én tuti nem megyek oda szülni!Megyeiben senkitől nem hallotam ilyen dolgokat hogy ilyesmi történt volna a picivel vagy begyulladt volna a sebe vagy fertőzést kapott volna!Én nagyon hálás lennék ha nem vinnék oda fel a megyeit és maradna ott lent minden!
85. Nokli (válaszként erre: 84. - Kék013)
2010. jan. 4. 14:18

Szia!


Köszi az összefoglalót!

Na az ilyen történeteket szeretem! :) Ezekre szeretek koncentrálni, remélem nálunk is így megy majd minden! :)

Gratulálok nektek!!! :)

84. Kék013 (válaszként erre: 83. - Nokli)
2010. jan. 3. 18:44

Szia!

Nem volt fogadott szülésznőm, de irtó nagy mázlim volt, mert amikor szültem csak én voltam egyedül így a szülésznő is végig ott volt velem.Már túlhordtam egy héttel a babát és pose vizsgálatra mentem be a kórházba du. 2 körül.Aztán 4 körül vissza:-)

19.30-kor született meg ManóÚr.Ennek az időnek a nagy részét még zuhanyzással meg járkálással töltöttem.Kértem EDA-t de nem hatott:-)Nem értették, hogy miért nem.A Doktornő végig mondta, hogy mi történik, meg azt, hogy mit csináljak.(így nem vesztettem el a fonalat)Végig tartották bennem a lelket.A férjem is ott volt végig, nélküle nem is bírtam volna ki:-)

A kórházban nem volt olyan vészes(szerintem senki sem szeret kórházban lenni).

Mikor már egyedül fel tudtam állni akkor odaadták a Babámat.(nagyon jó volt:-)Egy éjszakára vitték el, mert besárgult, de kihozhattam akkor is megetetni.Mindenki normális volt.

Nagyon drukkolok Neked, remélem minden simán fog menni!

83. Nokli (válaszként erre: 82. - Kék013)
2010. jan. 1. 17:40

Szia!

Üdv a fórumon!

Jó olvasni mindig ilyen visszajelzéseket, tapasztalatokat!

Én is a dokotornőnél fogok szülni, hozzá is járok már jóideje! Én is nagyon megvagyok elégedve vele, nayon jó választás már évek óta! :)

Volt fogadott szülésznőd is? Mesélnél a szülésről és a kórházban töltött napokról?

2009. dec. 29. 16:54

Sziasztok!

Én 2009 szeptemberében szültem a megyeiben. Az uh-n is mindig rendben volt minden(még a klinikán is rendes dokit fogtam ki:-)

Az orvosom Dr. Bálint Írisz Boglárka, hozzá járok magánra is. Az uh-t is általában ő csinálta.Szrintem nagyon rendes és emberséges.

Én végig izgultam a terhességemet, de Neki mindig volt ideje mindent elmagyarázni és megnyugtatni(és nem csak akkor amikor a magánrendelésén voltam)

A szülésznők is nind nagyon normálisak és kedvesek voltak(négyhez is volt szerencsém)

Én is a 2 ágyasban voltam, nagyon jó szobatársakkal(pont váltották egymást)

Sajnálom, hogy a következő babámat 1-2 év múlva már lehet, hogy máshol kell megszülnöm.

81. Nokli (válaszként erre: 80. - Struki)
2009. dec. 21. 10:53
:):):) Tényleg! :)
80. struki (válaszként erre: 79. - Nokli)
2009. dec. 18. 21:59

Szia!

Én sajna semikorra sem vagyok kíirva, illetve jelelneleg szerencse :)

Én tavaly szültem a Megyeibe.

És remélem még fogok is, de megvárom, amíg a fiam oviba megy :).

79. Nokli (válaszként erre: 78. - Struki)
2009. dec. 18. 11:53

:) Én is örültem! :)

Te mikorra vagy kiírva?

78. struki (válaszként erre: 77. - Nokli)
2009. dec. 16. 13:04
Király, akkor még biztos ott fogtok szülni :)
77. Nokli
2009. dec. 16. 11:30

Sziasztok!


Tegnap kaptam az infót, hogy marad a megyei Júniusig! Most úgy gondolják, hogy június-júliusban költöznek, de a dokik szerint ezt se kell komolyan venni annyira! :)

Januártól nekik is a POTE a munkaadójuk, de minden marad a régiben! Annyi, hogy megszűnik a nőgyógyászati ügyelet, az csak fent lesz! Ügyeleti időben csak szülő nőket fogadnak!


Engem ez nagyon megnyugtatott, örülök neki! :)

76. babyjuly (válaszként erre: 71. - Nokli)
2009. dec. 16. 06:23
Én 4 ágyasban voltam, mert császároztak. De a fürdő elég tiszta volt. (Minden szobához van fürdő/WC a megyeiben azt hiszem) Persze papucsban fürödtem, meg én vettem WC ülőke fertőtlenítő kendőt (DM), és azzal mindig áttöröltem az ülőkét. A szobatársak közül kettőnek már volt gyereke, és ez segítség volt. Csak azért volt rossz, hogy ennyien voltunk, mert éjjel mindig valakinek a babája sírt, így aludni nem nagyon lehetett.
75. minna03 (válaszként erre: 74. - Struki)
2009. dec. 15. 19:30

Én is így gondolom,nemigen foglakozik sztem sem ilyenkor az ember a gyertyafényes káddal v akár,h illóolajokat párologtassanak stb..


Struki,te egyébként mikor is szültél?Kisfiad vagy kislányod van?Sajna nincs nálad képed fent,pedig megkukkantanám csemetéd.

74. struki (válaszként erre: 71. - Nokli)
2009. dec. 15. 19:01

Szerintem a Megyeiben is tök rendben vannak a szülőszobák. Amikor szültem, abszolut nem éreztem magam kórházba. Teljesen normálisan néz ki minden.

Persze én nem igényleg a gyertyafényes kádat, ahol szülhetnék, ugyanis szerintem ilyenkor r...-ul nem érdekelt volna, hogy van ott gyertya, vagy nincs, vagy milyen gyönyörű a kád, vagy a bordásfal ... stb.


A Labossa is nagyon rendi, nála is csomószor voltam uh-n, és mindig regélt a babáról, és nem dobott ki 2 perc után. Majdnem nála is szültem, mert a dokim elutazott a kiírt napon, de hál isten egy nappal előbb szültem, így sikerült még a Vargánál szülnöm.

73. minna03 (válaszként erre: 71. - Nokli)
2009. dec. 15. 16:41

Hát csak nem lesz hülye szonszédod,az enyém tök normális volt és segítőkész,neki mér volt 1 kisfia és tudod nekem tanácsokat adni.

Igen az én dokim is ott van(Labossa)én meg vagyok vele elégedve,bár iszonyat sokan járnak hozzá,néha annyit kell várni.Régen asszem ő rendelt csütörtökön,de át lett rakva keddre.

72. Nokli (válaszként erre: 70. - Struki)
2009. dec. 15. 12:57

Szia!

Örülök, hogy így érzed Te is! :)

Jó mikor más is ilyennek látja nem csak én! :)

71. Nokli (válaszként erre: 68. - Minna03)
2009. dec. 15. 12:55

Szia!

Én is 2 ágyasban voltam, mior műtöttek, remélem a szülés után is sikerül odakerülnöm! Bár van aki azt mondja, hogy a két ágyasban 50% esélyem van arra, hogy hülye lesz a szomszédeom! :) Bár ezzel sztem nem nagyon fogo ott foflalkozni! Igyekszem adddig kideríteni, hogy kit kell korrumpálni a 2 ágyas szobáért! :)

Igen a Lépcsőháznál van ő is! 5 doki bérli a rendlőt, minden nap más van ővé a csütörtök! Ott csupa megyeis jó fej doki van! :)


valóban a klinián van az 5 db új szép sárga szülőszoba, azt annyi... de remélem azért valahogy majd lesz valami! A lényeg, hogy engem még hagyjanak megszűlni a megyeiben! :)

70. struki (válaszként erre: 67. - Nokli)
2009. dec. 12. 15:29

Szia!


Az Írisz tényleg nagyon normális. HOzzá jártam a megyeibe uh-ra, mindig arra a napra írtak be, amikor ő volt :). Nagyon jó fej. A magánrendelése is ott van, ahol az én dokimnak.

No és ő vett fel, amikor mentem be szülni. Nagyon rendes volt.

69. struki (válaszként erre: 68. - Minna03)
2009. dec. 12. 15:27

Szia!


Bocs, hogy én válaszolok, de igen, ott rendel :)

2009. dec. 11. 17:52

Sziasztok!

Egyetértek,tényleg a megyei sokkal jobb,én 2008 aug-ba szültem ott,a klinikán meg hiába szép a szülőszoba,a gyerekágy ahol utánna vagy,még mindig béna,a megyeibe sokkal kultúráltabb,ráadásul én 2ágyasban voltam és volt külön wc és fürdő is,ami azért ilynekor jól jön.

Nokli a te dokinőd is a lépcsőháznál rendel nem,mintha ott láttam volna a nevét?

67. Nokli (válaszként erre: 66. - Struki)
2009. dec. 11. 10:49

Én is hasonlóan érzek a Klinka iránt és az eddigi tapasztalatim is alátámasztották.

A megyeibe nekem már volt műtétem is, így volt alkalmam megismerkedni vele, és tényleg mindenki naggyon normális volt, a műtösnőtől kezdve bármelyik viziteslő orvosig! Egyedül a főorvos nem volt szimpi, de azzal meg nem kell törödni! :)

az épület minősége, az infrastruktúra is sokkal jobban megfelel nekem, mint a Klinka, meghát az ember anyag...

Nekem doktornőm van, Dr Bálint Írisz Boglárka!

Már ő kezel két éve és nagyon szeretm! Nagyon alapos, precíz, KEDVES, emberi és közvetlen!

És amióta megy a terhesgondozásom számtalanszor éreztem igazolva, hogy jó választás volt, összehasonlítva más orvosokhoz!


Én se bánnám, ha még jó pár évig maradna a Megyei, szeretnénk majd egy tesót is 2év múlva! :):):)

66. struki (válaszként erre: 65. - Nokli)
2009. dec. 10. 13:54

Hát ... az igazság az, hogy én nem szívesen szültem volna fent a szülészeten. Nekem az a 18 hetes uh elég volt. Olyan büdös volt a folyosón, hogy majd elhánytuk magunkat. Dőlt ki a Wc-ből a szag. Meg az egész épület nekem olyan rideg.

A Megyei meg tök szimpi. A dokik is normálisak.

Bár az is lehet, hgy azért bunkók a szülészeten, mert nem ott szülünk? Lehet aki ott szül, azzal normálisabbak, bár nem tudom.

Jó lenne ha maradna a megyei ott ahol van. Remélem nem majd akkor költözik, amikor jön nálunk a második baba (bár ez még pár év).


Egyébként kinél fogsz szülni?

65. Nokli (válaszként erre: 64. - Struki)
2009. dec. 10. 10:45

Gondolom orvosfüggő lehet... Én olyat is hallottam már, hogy azt mondta a doki a párnak mikor megkérdezték, hogy látszik-e a neme, hogy ennek a vizsgálatnak nem ez a célja... jófej mi? :)


Megyei nem költözik még, nincs hova! talán majd a nyáron, ha addig elezdenek valamit csinálni fent. De már arról is volt szó, hogy marad a helyén.

az tuti, hogy most nem megy fel. Én örülnék ha maradna itt, nekem ez van jó helyen, meg már meg is szoktam itt mindent a rendszert, az orvosokat, a helyet. A kilnika azért más... persze ha majd csak az lesz, akkor majd azt kell megszokni!

64. struki
2009. dec. 10. 08:19

Akkor nálunk kivételes eset volt a klinika. Én pont kifogtam a Vízer doktor Úrat, és vagy 20 percig bent voltam. Mindent elmondott. Ráadásul pont alutt a babuc, és meg szerettem volna tudni a nemét. Addig szekálta, amíg felébredt, arrébb vitte a lábát, és megmutatta magát.

De barátnőm is kétszer ment a 18 hetes uh-ra, mert neki se mondtak semmit a szülészeten, és utánna protekcióval még egyszer ment.


Egyébként most mi lesz? Mert azt hallottam, hogy a megyei költözik fel az édesanyák útjára januártól. De gondolom ez késni fog, mint minden más :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook