Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? fórum

Pest Megyei Flór Ferenc Korház Szülészete-Mi a véleményetek, tapasztalataitok róla? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
310. papaver13 (válaszként erre: 309. - Szabianyu)
2012. szept. 1. 16:35

De szemetek tudnak lenni az emberek!

A kötéscserére hogy lehetett igy reagálni???!!!



A sebem már megpróbálom minél többet szabadon hagyni, had szellőzzön. Kritikán aluli a kinézete:(


Pumukli nem császárral szült szerintem!

309. Szabianyu (válaszként erre: 308. - Papaver13)
2012. szept. 1. 12:06

Sziasztok!

Gratula Danibaba méreteihez és Dóribabához is:)))

A 34 héten voltam uh .-n és akkor volt 2606g majd csak a jövőhéten lesz uh ha egybemaradunk.Zsanett lesz a neve!:)

Sajnálom hogy nem lett szép a heged,Nekem a fiammal Kovács Réka császározott és a múlt héten nézte az egyik doktornő és azt mondta gyönyörűen forrt össze szinte nem is látszik.Pedig egy főorvos nagyon csúnyán beszélt velem amikor megkérdeztem hogy 2,5 nap után nem kellene e átkötni és hogy nagyon folyik és átázott a kötés. :SS Közölte hogy mit csodálkozok mert olyan zsíros vagyok :S szerencsémre csak a frontokat érzem meg.A zsepi nem jó ötlet mert dörzsölheti inkább puha géz vagy lehet venni köldök tapaszra hasonlító kötszert de néha szabadon kell hagyni.víz még ne nagyon érje szerintem...

Pumukli te hányadik héten szültél?és hogy kezdődött? Miért lett császár ? (ne haragudj nincs időm vissza olvasni)

2012. szept. 1. 11:22

Pumukli, most kicsit visszaolvasgattam, és nálam is Ildikó volt a szülésznő! Egyébként meg szinte teljesen úgy jártam, mint Te ezzel a Prostinnal és a nulla hatásával:) Mindegy, a lényeg a végeredmény:):):)


Szabianyu, nem is irtad még, mi lesz a babóca neve???

2012. szept. 1. 10:54
Isten éltesse Dórit, a kis 3 hónapost!:):):)
306. papaver13 (válaszként erre: 305. - Pumukli1985)
2012. szept. 1. 10:47

Tudod nem is az bánt, hogy hogy fog kinézni, (az a szakasz meglátszódik majd, mert már nem lehetertt teljesen összehúzni)úgyis olyan helyen van, ami nem látszik, hanem hogy láthatta átközésnél és a varratszedésnél is jeleztem neki... Bár, ha a varratszedés után nem kötözzük már be, lehet, hogy igaza lett volna...nem tudom, nem vagyok sebész, egyenlőre tegnap is és hétfőn is kel mennem a háziorvoshoz, aki lelkiismeretesen ránéz.


Mindegy, egyébként rajtam annyi vágás van már, egyik rondább, mint a másik, (úgy látszik én mindig ilyen orvosokat fogok ki) egy plasztikai sebésznek lehet egy havi munkát adhatnék...


Na de ez a legkevesebb! Dani már 3500 gr, tegnap mérte a védőnő, és 3100 gr-mal hoztuk haza aug.20-án! Szépen gyarapszik! Két napja meg csak 1-szer eszik hajnalban, 5-kor, tisztára elkényeztet engem ez a gyerek:) Na jó, csak maradjon is igy! Tegnap megvolt az első rövid babakocsizásunk is, aludt a kis Drágám.


Szabianyu! Itt a szeptember, lassan a Te babád is megszületik! Kezdhetünk drukkolni Érted!!!

Hogy vagy? Gondolom, hogy jön a hűvös idő, nem bánod! Mekkora a baby, voltál mostanában Uh-on?

305. pumukli1985 (válaszként erre: 304. - Papaver13)
2012. aug. 31. 09:07

:( hát sajnálom :(

Gondolom a seb miatt....pedig van pár ismerősöm akik szintén császárral végezték nála és mégsem lett semmi baj belőle...Hmmm,tényleg sanálom

304. papaver13 (válaszként erre: 303. - Pumukli1985)
2012. aug. 30. 22:33
Kicsit csalódott vagyok, már ami a közös dokinkat illeti:(
303. pumukli1985 (válaszként erre: 302. - Papaver13)
2012. aug. 30. 19:35
:( Sajnálom,de reméljük most már rendben lesz!
2012. aug. 30. 19:31
Varrni kellett:(
2012. aug. 30. 16:16

Dani holnap lesz 2 hetes, nagyon ügyesen emelgeti a fejét és tartja magát. Nyugodt baba, ha felébred is csak nyöszörög, de nem bömböl.

Na, a fürdetésnél kiengedi a hangját, amit eddig nem nagyon hallottunk tőle. Bemutatkozott a szomszédoknak! Az arcán a két oldalt viszont kijöttek kis pattanások, azt olvastam, hogy az erős tej és az anyai hormonok miatt van, nem kell kezelni. Azért majd a védőnőnek megmutatom.


Viszont a császársebem egyre jobban aggaszt. Baromi ronda az a rész, ahol le van csúszva a bőr. Váladékozik is. Az összes ruha, amit az ember felvesz, pont ott végződik (pl. bugyi, gatya) igy azt sem tudom, hogy mit csináljak vele. Betadine-os papairzsepit rakok oda, mert elvileg már nem kéne bekötözöni, hogy szellőzzőn, Ma már annyira kétségbeestem a látványtól, hogy este le akarok menni a háziorvoshoz (aki sebészként is praktizált régebben)megmutatni, hogy mondjon rá valamit! Nem merek igy még zuhanyozni sem, csak a cicamosdás marad, amiből meg már elegem is van. Szóval, kissé kétségbeejtőnek látom a sebem állapotát!:-(


Egyenlőre nem úgy néz ki, mint ami szépen visszasimulna.


Remélem Ti jól vagytok Lányok, babák és Kismama!!!

300. pumukli1985 (válaszként erre: 299. - Papaver13)
2012. aug. 27. 20:20

4 óránként???Aztaaaa!

Dóri MOST eszik 4 óránként napközben....az elején szigorúan 2óránként ordított kajáért :)


Igeeen :) átszuszizza szépen most már :D:D:D

Nagyon ritkán van(eddig köbö 1X) amióta átalussza,h valamiért felkel...akkor is rosszat álmodhatott mert felsikított.


Ha azt mondta h be fog nőni akkor be fog :)

Nekem volt egy piros husi darabkám...arra is azt mondta h fel fog szívódni...és fel is szívódott :D

299. papaver13 (válaszként erre: 297. - Pumukli1985)
2012. aug. 27. 17:19

Danink kb. 4 óránként eszik, hogy mennyit, azt nem tudom mérni, mert nem szereztem be mérleget. Holnap jön a védőnő, és megnézzük, mit hizott az egy hét alatt:)

Szerintem egyébként jó evő, szépen egyenletesen szopizik, bár néha úgy bealszik, hogy már nem tudom felkelteni.


Tegnap ez az időjárás szerintem nekünk is betett, nagyon nyugtalan volt, de a hajnali etetés után aludt reggel 1/2 9-ig:)


Megvolt a varrat kiszedés, a doki szerint nem váladékos a seb, hanem egy kis részen bőrhiány van, de az szépen be fog nőni. Hát remélem is!


A köldökcsonktól hamarosan mi is megszabadulunk:)


Dórid már átalussza az éjszakát???

298. Szabianyu (válaszként erre: 296. - Papaver13)
2012. aug. 27. 12:08

Sziasztok !

Nem kavart be ,még egyben vagyunk!Majd a hegre kennek fertőtlenítőt és el fog múlni.Most jöttem haza én is :))Örülök hogy a babóca jó és minden rendben vele:)))ma tudtam meg hogy szeptember 22 re vagyok kiírva , eddig 21 .-e volt az időpont.

297. pumukli1985 (válaszként erre: 296. - Papaver13)
2012. aug. 27. 12:01

Ennek örülök ha a Csöppség jó babó... :)


Én úgy 10 naposan vittem ki köbö...de ebben a szélben szerintem ne vidd ki...vagy a fejecskéjét valahogy védd és akkor ok. :)


Mi jól vagyunk,ez az időváltozás tegnap egy kicsit betett Dórinak,estére olyan nyügös lett,azt hittem már sose alszik el :) De túl vagyunk rajta és reggel 6ig aludt este 8 tól :)


És a picid milyen evő amúgy?


Nem lesz semmi baj,valszeg megtisztogatják,meg figyelni kell rá egy kicsit...


Nekünk olyan másfél 7 alatt esett le a köldökcsonk!Annyira örültem neki,mert úgy utáltam :):):)

2012. aug. 27. 10:36

Sziasztok!


Szabianyu, hogy vagy? A hidegfront nem kavar be Nálad? Legalább már az a nagy hőség nincs! Te mikorra vagy pontosan kiirva?


Ma megyek varratszedésre. Kicsit aggódom, mert a seb egy kis szakasza gennyes váladékos:( Remélem nem lesz vele baj!!!


Picurunk nagyon jó baba, eszik, alszik, nyekereg, de igazán nagy sirásokat nem rendez. A köldökcsonkja szépen szárad, már épp csak egy kis rész tartja.


Pumukli, Ti hogy vagytok? Te mikor, hány naposan vitted ki a babót levegőzni?

295. papaver13 (válaszként erre: 294. - Andyanyu)
2012. aug. 24. 14:13

Szia!


Az egészségpénztárral kapcsolatban nem tudok infoval szolgálni, mert nekem nincs ilyenem, igy nem is kerestema lehetőségét.

2012. aug. 22. 22:12

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Remélem sikerül majd alapítványi két ágyas szobát kifogni. Jó lenne elkerülni a kissebbségiket. Első babámat az Istvánba szültem ott szerencsére három ágyasba voltam de amit némelyik szobába műveltek... inkább kihagynám :)Amúgy alapítványit tényleg ellehet egészségpénztárra számolni? Mintha valahol ilyet is olvastam volna.

293. Ditti84 (válaszként erre: 286. - Papaver13)
2012. aug. 22. 20:55

Nagyon szép a kisfiad!


Babajógára még mi sem jutottunk el, majd talán ősszel, remélem találkozunk ;)

292. pumukli1985 (válaszként erre: 285. - Papaver13)
2012. aug. 22. 20:30

Igeeeen,én is élveztem a 2 ágyas adta nyugalmat,csak 2-3 anyukával volt közvetlen kapcsolatom :)

Ééééssss igen...hát a kisebbséget ki tudtam én is kerülni így,mert mire én is megszültem addigra jócskán lett belőlük egy pár az osztályon...és ahogy láttam a 6 ágyasokba akkor be-bejárkáltak a családtagjaik...

291. pumukli1985 (válaszként erre: 289. - Szabianyu)
2012. aug. 22. 20:25

A 2 ágyas 5000,-

Az 1 ágyas 10.000,-

2012. aug. 22. 20:25

papaver13!!!

Nagyon cuki kicsi fiú!!! :D Ismerős takaró... :)

Gratulálok még egyszer! :D

2012. aug. 22. 16:14

Mennyibe kerül az alapítványi szoba?

Megnéztem a képet!

Nagyon cuki kicsi fiú!! :)))

288. Szabianyu (válaszként erre: 287. - Papaver13)
2012. aug. 22. 16:09

Köszönöm szépen!

Szerintem idővel te is fogsz vágyni egy másik babára és nem fogsz félni se a szüléstől.Csúnyán hangzik de 5 éve nem aludtam át egy éjszakát sem.Meg lehet szokni de mindent kárpótolnak hidd el!Én már azt nem tudom hogy volt életem nélkülük.

Fura az én agyam most sem félek a szüléstől,pedig egyik se sikerült túl jól eddig :(((

2012. aug. 22. 15:04

Szabianyu, Ti hogy vagytok ebben a melegben? Birod még magad?


Lányok, le a kalappal minden nő előtt, aki az első szülése után továbbiakat vállal, és főleg, aki kisgyerek mellett!!! Én nem gondoltam volna... érdekes, én is jól birtam magam alvás nélkül, de jó, hogy most éjjel már sikerült aludni, mert már kimerülőben voltam.


Szóval Szabianyu, minden tiszteletem a Tiéd!!!!

286. papaver13 (válaszként erre: 284. - Ditti84)
2012. aug. 22. 14:59

Szia, köszi!

Remélem Ti is jól vagytok, Janka szépen cseperedik, és már szépen összeszoktatok:)

Babajógán találkozunk!:)Bár mi kicsit fiatalabbak vagyunk:)


Mindjárt teszek fel képeket!

2012. aug. 22. 14:56

Az alapitványi szoba jó egyébként, én ott voltam, lévén, hogy korábban befektettek, én 2 jó fej szobatárssal és Picurjaikkal is megismerkedtem.

Szerintem a kapcsolatot is fogjuk tartani:)


Az alapitványi jó, mert bent van a fürdő, WC, és csak ketten kell osztozni rajta. A szoba kicsim de a célnak megfelel. Mikro, hűtő, TV van. Na ez utóbbit mi be sem kapcsoltunk, sokat csacsogtunk, ha a babák aludtak.


Nagyon sok a kissebbség, ami lassan már többség, és az alapitványi szobával elkerülhetőek.

284. Ditti84 (válaszként erre: 283. - Papaver13)
2012. aug. 22. 14:55
Szia! Gratulálok a kisfiatokhoz! :)
283. papaver13 (válaszként erre: 277. - Andyanyu)
2012. aug. 22. 14:51

Sziasztok!


Megvolt az első nyugis éjszakánk, tudtam aludni, amikor a baby, és 3 órákat aludt egyfolytként!

Nagyon jó volt, remélem sikerül beállni erre éjszakánként!


Kórházról:

Babának 3 dolog KELL: popsitörlő kendő, pelus és hexaklorofines hintőpor a köldökcsonkra. Semmi más. Kórházi ruhában vannak bent, felesleges vegyiteni az otthonival, mert minden este be kell vinni őket fürdetni, és akkor a csecsemősök fürdetik, pelenkázzák, átöltöztetik. A reggeli gyerekorvos vizitnél is összeszedik a babókat, és ha piszkos már a ruci, szépen lecserélik.

Textilpelus kell még, ahogy a szobában etetsz, pelenkázol, legyen mit alá tenni.


Apa a vajúdóban is ott lehet, bár én azt a részt kihagytam, mivel engem befektettek hamarabb, tehát a vajúdást én a szobámban kezdtem, a párom már csak akkor hivtam, amikor már az előkészitésen is túl voltam. Szóval ott lehet!


Apa szett: szülősoba előtt automatában, 3 ezer Ft, de vegyétek meg a gyógyszertárit, olcsóbb! Ha visz be külön papucsot, nem kell a lábfejre húzható nylon, és a hosszú órák alatt nem fülled be a lába. /Legalább neki ne legyen kényelmetlen:):):)/


Babócát a szülőszobán hagyják veletek 2 órán át, miután letisztitották, ha normál a szülés. Amikor átkerülsz osztályra, a baby a csecsemősökhöz kerül, Te pihenhetsz, pár óra múlva hozzák, vagy mehetsz érte, vagy az apa.


Császárnál 12 óra a megfigyelőbe, utána mehetsz a szobádba, és 1 óra múlva már érkezik a Picurod, és onnan Veled van:)

282. pumukli1985 (válaszként erre: 281. - Szabianyu)
2012. aug. 22. 11:15
Ahaaaa :) Értem én! :D:D:D
281. Szabianyu (válaszként erre: 280. - Pumukli1985)
2012. aug. 22. 10:22
Nem szeretnék alapítványi szobába menni ,mert mind a kétszer sima szobában voltam és nagyon jó kis csapattal ismerkedtem meg.Nekem nem fontos a csend és a magány mert szülés után 2 napig nem tudok aludni szinte semmit csak nézek ki a fejemből,a 3. nap már jövünk haza .Én biztonságosabbnak éreztem ha nem vagyok egyedül .hozzá teszem igen rosszul voltam mind a kétszer.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook