Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? fórum

Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? (beszélgetős fórum)


2008. máj. 23. 11:02

Sziasztok! A higiéniáról én is azt gondolom, hogy itthon sokkal inkább megvan, mint a kórházban. Annál is inkább, mert az itthon lévő bacikhoz már rég hozzászokott a szervezetem és általam a babáé is. De sok mindenkit hallottam már mindenféle fertőzéssel hazajönni kórházból... És a kórházi wc-k se semmik tudnak lenni.

Az előbb említett szuperszexi hálós bugyit épp most szereztem be!:-)) Biztos imádni fogom.:-))

A bába, aki jön hozzám, elvileg hoz mindent, ami a köldökzsinór elvágásához kell, na meg szívhang hallgatót, ilyesmit. Én csak a vattákat, lepedőket, olajokat stb kell hogy beszerezzem, de ezek már meg is vannak.

26. kaaskopje (válaszként erre: 22. - Sz.Csirke)
2008. máj. 23. 09:23

Te használtad az oxigént? Errefelé nem szokás, de tudtommal sokat segíthet vajúdás közben. Te mit tapasztaltál?


Nálunk a biztosító téríti és küldi egy dobozban az otthonszüléshez szükséges dolgokat, mint a köldökcsipesz, steril kendõk, gumikesztyük, kéztisztító, gumilepedõ stb. Sõt még pár csomag hatalmas betétet is tesznek bele meg azt a nagyon szexi hálós bugyit :))) A többit meg a szülésznõ hozza magával.

25. kaaskopje (válaszként erre: 24. - Munya)
2008. máj. 23. 09:17

Sziasztok!


Munya, egy átlagos otthon higiénia szempontjából sokkal jobb, mint a kórház. Ez mindenképp az otthonszülés egyik elõnye szerintem :)

24. Munya (válaszként erre: 13. - Kaaskopje)
2008. máj. 23. 08:18

Helló!

Na ez az, mert ugye a higiénia, ami otthon vagy van vagy nincs, de a kórházban is vagy van vagy nincs! Pl. a múltkor ahogy voltam a uh-n el kellett mennem a wc-re és hát mit ne mondjak...

23. Alexa77 (válaszként erre: 22. - Sz.Csirke)
2008. máj. 23. 05:38

Csakis az olyan dolgokat kell megvennem, mint a masszázsolajak, papírvatta, stb. Nem vészes, túl sokba se kerül.

A homeos bogyókra én is gondoltam, a teák közül te mire gondolsz, a málnalevélre? Mert azt én is inni akarom, bár rettenetes íze van szerintem. De hát valamit valamiért.

De épp most jutott eszembe, hogy mivel eddig a júl. 15-i dátummal számoltunk, most meg júli 5 a kiírt időpontom, akkor a bogyókat is, a teát is hamarabb el kell kezdenem. Mert akkor én most nem is annyi idős kismama vagyok, mint eddig gondoltam, hanem másfél héttel idősebb.

22. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Alexa77)
2008. máj. 23. 01:57

Milyen dolgokat kell neked megvenni, es mit csinalsz utana a cuccal? Azert gondolom a nagyobb dolgokat nem neked kell beszerezni, mint pl. oxigen.

En szedtem 1 fele homeopatias bogyot elotte, es ittam a teat. Masszazsolajat en keszitettem.

Na mennem kell...

21. kaaskopje (válaszként erre: 19. - Alexa77)
2008. máj. 22. 15:57
Köszi :) Én anyum egész jól fogadta, csodálkoztam is rajta, bár kissé azért meglepõdött :) De aztán olyan büszke volt rá, hogy mindenkinek elújságolta :))
20. kaaskopje (válaszként erre: 17. - Alexa77)
2008. máj. 22. 15:51
Sajnos teljesen igazad van :( Szerintem is az emberek hozzáállása a legnagyobb probléma Mo-n. Ami persze részben érthetõ, hisz nem sok hagyománya van Mo-n az otthonszülésnek (a régmúlt idõk otthonszüléseit azért ugye nem lehet összehasonllítani egy maival, szerintem :)).
19. Alexa77 (válaszként erre: 18. - Kaaskopje)
2008. máj. 22. 15:49

Köszi!:-)

Lehet, hogy a párom is azért nyitott ennyire a dologra, mert az USA-ban élt 20 évig, ott járt fősulira (diplomás ápoló), dolgozott is kórházakban, sok mindent látott. Mindenesetre nagyon jó, hogy teljességgel támogat. Anyukám eléggé be van tojva a dologtól, de azért szokja már a gondolatot. :-) Remélem, a dokival is dűlőre jutunk!

Megnéztem a fotókat az adatlapodon, édesek a gyerkőcök!

18. kaaskopje (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2008. máj. 22. 15:41

Én olvastam már régen is a fórumot, de mivel nem Mo-n szültem úgy gondoltam nem tudok neked sokat segíteni :)

Örülök, hogy minden rendben veletek :) Jó, hogy a párod is ennyire támogat, az nagyon sokat számít. Szerencsére ezzel nekem sem volt gondom. Senki részérõl a családban, sõt! Anyósom is otthon szülte a második (férjem :)) és harmadik gyermekét :) Apósom meg orvos, úgyhogy az õ támogatása is nagyon sokat számított, hisz mégiscsak szakember. Egyébként õ is itt volt, mikor Emma született, bár egy percig sem gondoltam, hogy esetleg nagyobb biztonságban vagyok, mivel van orvos a házban :))

Sok sikert az orvossal! :)

17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - Kaaskopje)
2008. máj. 22. 15:39
Azért ez a szabadság olyan jó lehet!:-) Hogy következmények nélkül bármikor meggondolhatod magad. Jó lenne, ha itt is ilyen lenne a felfogás, de egyelőre erre nem sok esélyt látok. Mindig mi vagyunk a felelőtlenek, a hülyék, stb., akik másként - talán haladóbban? - gondolkodunk.
16. kaaskopje (válaszként erre: 14. - Sz.Csirke)
2008. máj. 22. 15:33

Köszi :) Én is megnéztelek titeket, nagyon szép kis család vagytok :)


Értem. Már azt hittem, hogy annyira gyorsan jött a babád, hogy nem volt idõ bemenni :) Szerintem ez nagyon jó dolog, hogy az 'utolsó' pillanatban is eldöntheted hol akarsz szülni. Nálunk is így van. Mi is a szülésznõkhöz járunk gondozásra, és a várandósság vége felé megkérdezik ugyan, hogy hol szeretnél szülni, de hozzáteszik, hogy mindig meggondolhatod magad.


Az elsõ szülésemmel az volt a gond, hogy nagyon sokáig tartott. Lassan ment a tágulás, ami magában még nem tragédia, viszont 6 cm-nél már tolófájásaim voltak. A szülésznõ burkot is repesztett, de az sem használt, ezért aztán bementünk a kórházba, ahol oxitocint kaptam, de még így is beletelt 4 órába, mire teljesen kitágultam. Aztán meg nem akart elõbújni :) 2 órán át próbálkoztam a kitolással, de semmi. Végül fogóval született meg a fiam. Mindez kb. 38 óra alatt zajlott le :)


A lányom meg elsõ fájástól számítva 8-8.5 óra alatt megszületett :))

2008. máj. 22. 15:30

De jó, hogy most ennyien írtatok! Olyan sokáig a kutya se nézett erre a fórumra. Pedig azért vagyunk néhányan - ha nem is sokan - akik foglalkoznak az otthonszülés gondolatával. :-))

Én ma voltam dokinál, minden rendben nálunk - mert a terhesgondozást lelkiismeretesen végigcsinálom, már csak azért is, hogy valóban biztonsággal dönthessek az itthon maradás mellett - de még nem mertem neki megmondani, mit tervezünk. Olyan jó lenne, ha megértené. Egyrészt családi jóbarát, anyuéknak szomszédja, másrészt tényleg jó doki. És nem szeretném, ha szükség van orvosra, akkor nem mehetnék hozzá. Mert nem ellene van kifogásom, csak a kórház ellen. De ha mégis be kell menni valamiért, akkor szeretném, ha ő foglalkozna velem, mert benne megbízom. Csak mindezt valahogy még el kell magyaráznom neki.

Amúgy nekem a párom egészségügyi végzettségű, ő maximálisan támogat abban, hogy a lehető legtermészetesebben szüljek. Neki is az a fontos, ami nekem. Először is, hogy a babánk nyugodt, szerető otthoni környezetben lehessen születése pillanatában is, másrészt, hogy én is úgy éljem meg a szülést, mint egy csodát, a fájdalom ellenére is, hogy vágyjak még gyerekre, a negatív kórházi tapasztalatok ne tántorítsanak el. Én tudom, hogy fájni fog nagyon. Készülök is rá, de azt szeretném, ha emellett nem a félelem, hanem az öröm dominálna bennem. Az öröm, hogy nemsokára a karomban tarthatom a picurkámat.

14. Sz.Csirke (válaszként erre: 11. - Kaaskopje)
2008. máj. 22. 15:10

Mikor indulni kellett volna akorhazba, akkor belegondoltam, es el sem tudtam kepzelni, hogy bemenjek. A midwife mondta, hogy indulni kell, en meg megijedtem. Akkor kerdezte, hogy akarok-e maradni itthon. Attol meg jobban megijedtem, de a parom biztatott, hogy egyebkent is vagytam az otthonszulesre stb. Es akkor teljes mertekben ezt ereztem helyesnek. A midwifenal mindig van teljes felszereles, amit 5 perc alatt behozott a kocsibol, es szetpakolt. Nekem semmivel sem kellett foglalkoznom, csak a lenyeggel:)



Az elso babadnal elore tudtad, hogy be kell menned, vagy komplikaciok adodtak szules kozben?

Gratulalok a gyerekekhez, edesek, es nagyon hasonlitanak egymasra!

13. kaaskopje (válaszként erre: 10. - Munya)
2008. máj. 22. 15:00

Itt is összefutunk :))


Megkérdezhetem pontosan mitõl viszolyogsz? :)

12. Munya (válaszként erre: 9. - Alexa77)
2008. máj. 22. 14:57

Sőt már beszéltünk is annó, a terhesség jeleiben :)))

Valószínű hogy a Hetényiben, sőt mi több!


Mennem kell, holnap még benézek!


Szia!

11. kaaskopje (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. máj. 22. 14:57

Sziasztok!


Sz.Csirke, megkérdezhetem, hogy mi volt az oka, hogy végül mégis az otthonszülés mellett döntöttél?

Nekem az elsõ babámmal sajnos pont fordítva alakult. Otthonra terveztük, de végül kórházban született. Azóta viszont már van egy itthon született kislányom :)

10. Munya (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2008. máj. 22. 14:56

Eszembe sem jutott! Valahogy viszolygok tőle, mondjuk a korházban való szüléstől is!

De inkább választom a kórházat, mint az otthon szülést! Ne értsd félre, tisztellek a döntésedért! :)

9. Alexa77 (válaszként erre: 7. - Munya)
2008. máj. 22. 14:56

Megnéztem az adatlapodat, látom, te is kismama vagy, gratulálok! Nem is laksz tőlünk olyan messze, ahogy nézem.

Te hol fogsz szülni?

8. Alexa77 (válaszként erre: 7. - Munya)
2008. máj. 22. 14:54

Szia! Köszi hogy ezt mondod, nagyon kedves vagy. :-) Jólesik, amikor valaki nem a torkomnak ugrik, hogy milyen hülye vagyok, hanem minden jót kíván. :-))

Te ezek szerint félnél ilyesmitől? Vagy gondolkodtál már rajta, hogy jó dolog lehet?

7. Munya (válaszként erre: 6. - Alexa77)
2008. máj. 22. 14:33

Szia Alexa és a többiek!


Nagyon bátrak vagytok, hogy bemeritek az otthon szülést vállalni!!! Vagy inkább a korházi szüléshez kell bátorság :)))), már nem is tudni!

Sok sikert!

6. Alexa77 (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. máj. 22. 14:28

Szia és köszi!:-)

Amúgy ha kedved van megosztani a tapasztalataidat, mind a szülésel, mind az utána következő napokkal kapcsoltaban, én nagyon szívesen olvasnám!

Épp ma szereztem be a cuccok egy részét, amire szükség lesz, bár van még azért hátra egy s más. Megrendeltem a drogériában azokat az olajokat is, amiket a gátvédelemhez meg fájdalomcsillapításhoz javasolt a bába, mert nem lehet őket mindig kapni. Még szeretnék néhány homeopátis bogyót is, amiről szintén nagyon jókat hallottam. Te használtál ilyesmit?

Amúgy elsősorban ami miatt az otthonszülés mellett döntöttem, az, hogy szerintem a kisbaba helye az anyuci és apuci ölelésében van az első pillanattól. Nem megfigyelésen a csecsemőosztályon, nem a csap alatt fürdetve, nem mindenféle mérés közepette. Szegény babáknak ugyanolyan nagy és nehéz dolog születni, mint az anyukáknak szülni és nagy szükségük van arra, hogy megnyugodjanak, érezzék a szeretetet, szopizzanak.... Szerintem a szülés az élet természetes velejárója és normál szüléshez nincs szükség orvosra, kórházra.

2008. máj. 22. 13:39

Gratulalok a dontesedhez!

En szerettem volna otthon szulni, de nem mertem bevallalni. Viszont nagyon orulok, hogy megis ugy alakult. Nekem a parom es 2 midwife segitett. A parom vegig velem volt, az egyik midwife jott parszor megnezni, hogy hogy haladok, es csak miutan elment a viz, maradt velem, a masik pedig akkor jott, mikor mar ki voltam tagulva. A szules utan 3 oraval mentek el, es azutan minden nap jott az egyik vizsgalni, beszelgetni. Egyebkent nalam ok vegeztek a terhesgondozast is a kezdetektol.


Nekem a parom segitett a dontesben, de vegulis az egesz csalad nagyon buszke volt, hogy otthon szultunk.

Szerencsere minden siman, es gyorsan ment.


A legjobb reszek: 1,nem kell iszonyatos fajasokkal kocsiba vagni magad, korhazba menni, emberekkel talalkozni-beszelni. Ez teljesen elrontana az egeszet! 2, a szabadsag!


Sokat tudnek meg irni arrol is, hogy az elso napok otthon toltese mennyire fontos szerintem.


Sok sikert neked!

4. Alexa77 (válaszként erre: 2. - Sz.Csirke)
2008. máj. 19. 19:01
Megnéztem az adatlapodat és a naplódat is - mi tagadás, kíváncsi lettem rád! Csodás a picurkád, gratulálok hozzá! :-) Ezek szerint ő is otthon született.:-)
3. Alexa77 (válaszként erre: 2. - Sz.Csirke)
2008. máj. 19. 18:57
Szia! Igen, döntöttem. Maradunk itthon. Már járunk a Geréb Ágiék féle tanfolyamra és egyre inkább azt érzem, ez az én utam.
2008. máj. 19. 14:44

Szia!

Dontottel mar ez ugyben?

2008. márc. 9. 07:21

Sziasztok!

Első babámra várva egyre gyakrabban gondolok arra, hogy otthon szeretném őt világra hozni. Már évek óta érdekel a téma, de szeretnék minél több információt gyűjteni. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki ellenzi, ki van mellette, mert van már ilyen fórum. Azt szeretném, hogy leírjátok a tapasztalataitokat, és azt is, hogy ki segített, (Pl. bába, dúla, stb.) és honnan ismertétek meg őket. Az is érdekelne, hogy miért választottátok az otthonszülést, mennyire ellenezte a családotok, vagy mennyire támogatta. Aki még nem szült otthon, de szeretne, azok véleményére is kíváncsi vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook