Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? fórum

Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? (beszélgetős fórum)


57. T.Orsa
2008. júl. 6. 22:21

Szia Alexa!

Látom,hogy jászberényi vagy.Én is ott születtem,már elköltöztem.

Ismerem az ottani kórházi állapotot(tudom,máshol se sokkal jobb a helyzet),és teljes mértékben megértem,hogy otthon akarsz szülni!:)

Sok sikert,és problémamentes,gyors szülést kívánok!

56. Alexa77 (válaszként erre: 54. - DODICA)
2008. júl. 6. 21:52
Mindenképp szólok! Amúgy már a meleget is elviselem valahogy, mert megszoktam, csak már majd meghalok, annyira szeretném a karomban tartani a Rékát. Amúgy azt érzem - kíváncsi leszek, Ági mit mond majd, azt mondják, ő ránézésre megmondja, mennyi idős is valójában a baba - hogy az eredetileg kiírt 15-i időpont a mienk. Majd meglátjuk.:-)
55. Alexa77 (válaszként erre: 50. - DODICA)
2008. júl. 6. 21:50
Egyik barátnőm két hete szült az Ágival. Még csak nem is repedt a gátja. Azt mondja a férje, hogy most alul olyan, mint terhesség előtt, még a régi ruháiba is simán belefér, csak felül olyan, mint egy Playboyból kilépett nehézbombázó!:-)) Szóval nekik nagyon bejött, és van egy csodás, kiegyensúlyozott, jól szopizó, gyönyörű kislányuk!:-) Kívánhat az ember ennél többet? Aligha. És szerintem mindez nagyban azon múlt, hogy otthon, háborítatlanul született.
54. DODICA (válaszként erre: 52. - Alexa77)
2008. júl. 6. 21:47

Szia!


Ezt inkább én kérdezném tőled! :)))

Néztem az adatlapodat is, hátha lemaradtam valamiről, de látom, őrzöd még a szép nagy pocid! :)) (Jók a képek!)


Nyugi, Ágiékkal átlag 41. héten bújnak ki a babák. ;)

Ne türelmetlenkedj, tudja ő, mikor a legjobb elindulni kifele! Élvezd még azt a pár napot egyben, ami még adatik nektek, hidd el, ha úgy fogod fel, s nem sürgeted magatokat, akkor hihetetlen szép az utolsó időszak minden nyűglődés ellenére is!

Bár kétségtelen, azt max. csak elképzelni tudom, milyen lehet ebben a nagy melegben.... :)


Szólj, ha van valami!

53. DODICA (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. júl. 6. 21:42

Igen, ez még novemberre állt. Az akkori hangulatban -érthető módon - egy ideig nem is vállaltak otthonszülést, amivel egyébként sok kismamát hoztak eléggé lehetetlen helyzetbe. :(( Voltak, akik háborítatlan és csodás szülésélmény helyett tragédiaként élték meg a kórházi szülést (sajnos teljes joggal), mások egyedül vállalkoztak az otthoni szülésre. Mikor az utóbbiakra fény derült, az akkor még miniszter Horváth Ágnes felkérte a bábákat tevékenységük folytatására, mert belátta, még mindig jobb a törvényileg ki nem dolgozott állpotokban is a bábák általi otthonszülés kísérése, mint annak kockázata, hogy a szülők egyedül vágnak bele.

Így azóta minden megy a régiben. Szerencsére. :))


Még egy: mintha csakis Geréb Ágnes létezne bábaként... Pedig nem.

52. Alexa77 (válaszként erre: 51. - DODICA)
2008. júl. 6. 21:35
Szia! Még egyben vagyunk. Mi újság?
51. DODICA (válaszként erre: 30. - Alexa77)
2008. júl. 6. 21:32

"Elvileg még olajak és homeos bogyók is vannak nála,"


Gyakorlatilag is! :))

50. DODICA (válaszként erre: 29. - Sz.Csirke)
2008. júl. 6. 21:32

"Erzestelenitot is hoz a varrashoz?"


Tuti biztos!:)))

Aztán leginkább nem is kell használnia...;)

49. Alexa77 (válaszként erre: 48. - Gerna)
2008. júl. 2. 22:02
Ok.
48. gerna (válaszként erre: 46. - Alexa77)
2008. júl. 2. 22:00
Nincs itt vita, legfeljebb hozzászóltam.
47. gerna
2008. júl. 2. 21:59
Na ja, messze már a november ;-)
46. Alexa77 (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. júl. 2. 21:59
Könyörgöm, ne nyissunk vitát itt is, légy szíves!:-)
45. Alexa77 (válaszként erre: 44. - Kaaskopje)
2008. júl. 2. 21:58
Igen, Ágival.:-) és biztos szép lesz, csak már nagyon türelmetlen vagyok. De köszönöm!:-)
44. kaaskopje (válaszként erre: 42. - Alexa77)
2008. júl. 2. 21:54
Ne aggódj, kijön õ, ha itt az ideje :))) A biztonság kedvéért már most kívánok nektek egy nagyon szép szülést! :)) Ágival fogsz szülni?
43. gerna
2008. júl. 2. 21:52

Nem úgy volt, hogy a törvényi szabályozásig nem vállalnak otthonszülést? mert most már mégis!


"Egyelőre nem vállalok több otthon szülést - bocsátotta előre a hétfői tanfolyamon megjelent nyolc kismamának Geréb Ágnes. - Ezt a döntést hoztam, a születésház többi bábájával közösen. A törvényi szabályozásig minden várandós nő szüljön kórházban."


Ezt novemberben nyilatkozta Geréb Ágnes.

42. Alexa77 (válaszként erre: 41. - Kaaskopje)
2008. júl. 2. 21:41
Szia!:-) Holnaputánra vagyok kiírva, de eddig semmi... Párszor már azt hittem, órákig tartó erős fájások voltak, de végül csak elmúltak. Egyelőre jól elvan odabent a kiscsaj. Pedig már nagyon szuggerálom, hogy jöjjön ki!
41. kaaskopje (válaszként erre: 40. - Alexa77)
2008. júl. 2. 21:24

Szia Alexa!


ha jól emlékszem lassan esedékes nálad a szülés :) Vagy esetleg már babázol is?

40. Alexa77 (válaszként erre: 39. - RitaAnna)
2008. máj. 28. 16:30

Vidéki vagyok, így nem tudok ebben gondolkodni. De nekem nem a bordásfal a lényeg, hanem a háborítatlanság. Sok jót hallottam már a Szent Imréről, de főleg csúcsforgalomban 2,5-3 óra az út, azt meg ugye nem tudhatom, manócskám mikor jelentkezik, hogy jönne. De még teljesen jó forgalom esetén is másfél óra, fájásokkal.... Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.

Nem félek, megleszünk itthon is!:-)

2008. máj. 28. 14:30

Szia Alexa!

A Szent Imre kórház épp ilyen, a móttójuk is az, hogy otthonszülés a kórházban, azaz be van rendezve egy nagy szoba épp úgy mint otthon, van kád, bordásfal, labda, gyertyafény, zene és az orvosok tényleg csak akkor vannak ott ha baj nav, meg persze a szülsénél.

Ebben nem gondolkodtál?

Rita

38. Alexa77 (válaszként erre: 36. - Sz.Csirke)
2008. máj. 24. 07:09
Egy-két héttel előbb nem probléma, nálunk a családban gyakori, én is hamarabb születtem két héttel, anyu is, stb. De még unokatesóm is mondta tegnap, hogy mindkét gyereke pár héttel előbb kikívánkozott. Szóval ha nem lesz belőle túl korai, akkor nem bánom. Már úgyis kezdek türelmetlenebbé válni, szeretném már a karomban tartani és kezd a pocakom is egyre inkább teherré válni. Eddig élveztem a várandósságot, most már jó lenne, ha kettőben lennék!:-) Épp tegnap vállaltam el még egy szereplést június 4-re, de aztán már többet nem a szülés utánig. Elvileg július 5-re vagyok kiírva. Szerintem kibírok még egy órát színpadon 4-én, de aztán már ki tudja, mi lesz.
37. Alexa77 (válaszként erre: 35. - Sz.Csirke)
2008. máj. 24. 07:03

Az még nem jutott eszünkbe, hogy ő segítse ki a babát, de elgondolkodtató. A köldökzsinórt mindenképp ő fogja elvágni a tervek szerint.

Fájdalomügyben én is a lehető legrosszabbra igyekszem felkészülni, csak vajon milyen a lehető legrosszabb? Azt mondják, átlagon felül jól bírom a fájdalmat - tavaly egy versenyen start előtt pár órával összerúgott két ló, rosz helyen voltam, a könyököm bánta, az ellenkező irányan állt. Visszatettem magamnak, egy órát ájuldoztam, aztán felkeltem, befásliztam szorosan, felnyergeltem és indultam. Igaz, életemben először lovagoltam sírva, de végigcsináltam. És ez csak egy kiragadott eset, rengeteg sportbalesetem volt már, mindenféle törések, de mindent jól tűrtem. Vajon a szülés mennyivel lesz ezeknél rosszabb? Általában azzal vígasztalom magam, hogy ennek a fájdalomnak legalább értelme lesz, mert kell ahhoz, hogy világra hjöhessen a kislányom. Remélem, ez a tudat erőt ad majd.

36. Sz.Csirke (válaszként erre: 34. - Alexa77)
2008. máj. 23. 21:50
Azon kivul, hogy kellemetlen, nem baj. Nekem is erosek voltak, de minden rendben volt, nem szultem elobb.
35. Sz.Csirke (válaszként erre: 34. - Alexa77)
2008. máj. 23. 21:49

Szerintem sem kell dula. En legalabbis csak a paromra voltam kivancsi, es semmi szukseget nem ereztem extra tamogatasnak vagy segitsegnek. Pedig jobban fajt, mint amit el tudtam kepzelni elotte. (pedig a legrosszabra keszultem)

Persze mindenki mas, van aki 2 dulaval szul. En azt tapasztaltam, hogy meg 1 emberrol is nehez tudomast venni, annyira lefoglal a fajdalom, hogy semmi mas nem letezik.


Gondolkoztatok rajta, hogy o segitse vilagra a babat, es o adja oda neked?

A parom arra a legbuszkebb, hogy o tartotta a kezeben eloszor a picit. Igaz en erintettem meg eloszor a kis buksijat:)))

A koldokzsinort is o vagta el, mikor mar nem luktetett.

2008. máj. 23. 21:20

Köszi az infót! Az nem baj, hogy nekem amúgy is elég erős összehúzódásaim vannak? Igaz, a méhszájam teljesen zárt.

A párom teljességgel részt akar venni, aminek nagyon örülök. Mi valóban együtt akarunk szülni,még ha valójában az én testemből bújik is elő a kislányunk, de azért végig ott lesz velem és mindent megtesz, ami tőle telik. Még azt is mondta, hogy nem kell dúla, itt lesz ő, elég a bába.

2008. máj. 23. 15:25
A parod mennyire akar resztvenni a szulesben?
32. Sz.Csirke (válaszként erre: 31. - Alexa77)
2008. máj. 23. 15:25
Enyhe osszehuzodasokat ereztem, amik a vege fele erosodtek. Mindig miutan megittam, 1-2 oran keresztul. Remelem neked is segiteni fog.
2008. máj. 23. 14:44

Mit jelent az, hogy minden csésze után érezted a málnalevél hatását? Mit kell érezni?

Ez a gyors tágulás nekem is jól jönne!:-)

30. Alexa77 (válaszként erre: 29. - Sz.Csirke)
2008. máj. 23. 14:44
Igen, teljes felszereléssel érkezik!:-) Elvileg még olajak és homeos bogyók is vannak nála, ha esetleg mégsem szereztem volna be. De van minden!
2008. máj. 23. 12:58

Alexa, tudni fogod pontosan, mit hoz a segitod? Szerintem a biztonsag kedveert kerdezz ra, hogy biztos legyen minden ami kell.


Nekem pl. kellett szurit kapnom a combomba, mert nagyon gyors volt a szules. Erzestelenitot is hoz a varrashoz?

2008. máj. 23. 12:40

Igen, a malnalevelteat ittam, es csak ajanlani tudom! En minden csesze utan ereztem a hatasat, es vegul 1ora 45perc alatt tagultam ki teljesen!


A higeniarol mindenki ezt mondja, hogy otthon sokkal jobb.


Nem hasznaltam az oxigent, ugyhogy nem tudom sajnos, hogy mennyit segit.

Nekem halos bugyim se volt, az mire kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook