Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosság fórum

Öngyilkosság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öngyilkosság

49. 447396604e (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 16. 12:23
sok mindenben igazad van. az ember nem tudja kívülről beleképzelni más helyzetébe magát.az öngyilkosság kérdése valóban nehéz.ki az aki megteszi?bárki lehet,és sok minden kiválthatja. lehet genetika, ahol már eleve a családban előfordult öngyilkosságra való hajlam.lehet pillanatnyi zavar, amikor egyszercsak azt mondja vége.lehet depresszió,bármi. és tényleg saját magunkon múlik hogy hogy kezeljük ezeket a helyzeteket.élünk -e az élet adta néha nehéz helyzettel, vagy véget vetünk neki.
48. Regin_a (válaszként erre: 47. - Regin_a)
2012. szept. 16. 12:11
Kín-humor volt csak
47. Regin_a (válaszként erre: 46. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 16. 12:10

Honnan tudhatom, hogy mennyire volt nehéz a keresztje annak...


"Ez nem az én keresztem, mondta a fehér ruhás.

Pofa be és cipeld tovább, mondta a katona"

2012. szept. 16. 11:59

Én mindig azt vallottam, hogy az öngyilkosságba való menekvés gyávaság, megfutamodás. Vannak gyenge emberek, akik a kicsi rosszat se bírják elviselni, vannak, akik a hegyet elhordják a hátukon egy kukk nélkül.

De ki vagyok én, hogy ítélkezzek? Honnan tudhatom, hogy mennyire volt nehéz a keresztje annak, aki végül letette, mert nem bírta tovább cipelni? Honnan tudnám, mennyire volt ép az elméje ahhoz, hogy felmérje, mit hagy maga után?


Elképzelek egy helyzetet: ha a gyerekemmel valami tragikus dolog történne... azt hiszem, én sem akarnék tovább élni. Most ezt gondolom, pedig én nagyon erős embernek tartom magam, mégis úgy érzem, OTT lenne vége az életemnek.

Aztán lehet, hogy mégsem. Találnék valami új célt, valami kapaszkodót, és továbblépnék valahogy.

Nem tudom. Ez egy nagyon nehéz kérdés, és kívülről nem ugyanazt látjuk, mint az, aki szenved...

45. Banyaci (válaszként erre: 34. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:58
Lehet, hogy van amikor élni kell bátorság, de hidd el ez nem mindig igaz. Az én szerettem együtt élt a rémeivel nagyon sokáig. 52 évesen vetett véget a rémálmainak. Megvárta amíg felnövünk. Beteg volt. Nem csak a rákos beteg, hanem a depresszió is egy betegség. Aztán ennek is sokféle változata van. Könnyű úgy ítélni el valakit, ha nem ismerjük az életét és nem tudjuk, hogy mivel nézett szembe nap mint nap. Lám ez az ő egyik nagy mondása volt, gyakran mondogatta nekem, ha valami nem jól ment:"Ugy még nem volt, hogy ne lett volna sehogy." Lám lám...
2012. szept. 16. 11:52

Évekig hordtam pszichiáterhez az alzheimer kórós édesanyámat havonta. Egy kezelés 8 ezer volt, a havi gyógyszer 18ezer. Főorvos volt, magánrendelésre jártunk, az alzheimer kór szakértője. Egy alkalom sem volt fél óránál több, nem is érdekelte, hogy mit mond anyu, csak a pénz... minek vesződjön vele, úgyis meghal. A betegség lefolyásáról sem sokat mondott, kétszer is adott olyan gyógyszert, ami miatt szegény elvesztette a valósághoz való viszonyát, ébren álmodott: egyszóval rémálmai voltak... amikor nem vette be azt a gyszert, akkor jobb lett. Nem értette, hogy miért hitte azt, amiket akkor hitt és látott. Nagyon bántotta és elkeseredett. A gyógyszertől volt és nem a betegségtől.

Iszonyú módon lehet a tudatot befolyásolni ezekkel a gyógyszerekkel, de egy biztos, akit elkezdenek "kezelgetni" az tuti, hogy hozza is majd a tüneteket.

43. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 39. - Regin_a)
2012. szept. 16. 11:41
Természetesen sok esetben szervi baj is kiválthat öngyilkosságra való hajlandóságot, a lélek gyógyítása képlékeny terület. Amúgy igen:" Legyen erős mindenki, csinálja a saját munkáját, legyen tekintettel a környezetére és semmi gond ni
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:40

Lehet felfogni így is, de az öngyilkos arra gondolhat, egy gonddal kevesebb a családnak, ő nem érzi, hogy hiányozni fog valakinek, ő úgy érzi ő a bajok okozója, amit ő már nem tud megoldani, elveszítette z irányítást az élete felett, vagy szégyene van, bánata. Ezer ok van rá.

Addig jó amíg nem érzed saját bőrödön, úgy gondolom erről csak azok alkothatnak véleményt, akik vagy átestek ilyen krízishelyzeten, vagy a családjából, közeli ismerősei közül átesett valaki

Annyira elszeparált sok család, annyira nem beszélgetnek az emberek, hogy nem is veszik észre, hogy valakinek van problémája, ha beszélni szeretne róla, akkor meg elhessegetik, egy-Ugyan már, ne hülyéskedj!! , vagy kék az ég trilláznak a madarakkal.

41. Regin_a (válaszként erre: 40. - Mothertiger)
2012. szept. 16. 11:39

Igen

de

én saját tapasztalatbol tudom milyen

Nekem szerencsém volt anno még a szocializmusban,

mert összeakadtam egy olyan pszichiáterrel aki "életben tartott", talán most is segiteni fog

40. mothertiger (válaszként erre: 39. - Regin_a)
2012. szept. 16. 11:37
Ne haragudj, de éppen az előbb írta lentebb valaki, hogy Magyarországon miből áll a betegek kezelése.
39. Regin_a (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2012. szept. 16. 11:35

És folytatva

Akkor szerinted semmi szükség a pszichiáterek, pszichológusok munkájára?

Legyen erős mindenki, csinálja a saját munkáját, legyen tekintettel a környezetére és semmi gond nincs

38. Regin_a (válaszként erre: 34. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:34

Basszus

Te nem érted meg hogy vannak lelki betegségek aminek a vége öngyilok?

Mert bármi is a valódi ok, belép a lelki defekt és elindúl az öngyilkosság felé, még ha feigyelemfelhivás is

Az agy , a psziché/lélek működése ilyenkor

Nem te vezérled magad, hanem az agyad/hagyjuk most az agykontrolt/

37. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 31. - 2fb18d5637)
2012. szept. 16. 11:33
Légy rá büszke, mert ő bátor ember volt és igazán szeretett benneteket.
36. mothertiger (válaszként erre: 28. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:33
Szívemből szóltál. Én sem fogalmazhattam volna meg jobban.
35. Regin_a (válaszként erre: 31. - 2fb18d5637)
2012. szept. 16. 11:30

Igen!

Érdekes, ha szabad ezt a szót használni,

halálos betegség esetén, bár a páciens tudja a végét de kitart az utolsó pillanatig

Betegség esetén a legkevesebb az öngyilkosság

34. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 30. - Banyaci)
2012. szept. 16. 11:28
Ha igazán bátor lett volna, akkor nem lesz öngyilkos. Élni kell bátorság, hidd el nekem. Élni az életet, akkor is, amikor úgy érzed értelmetlen, hogy nem érzed jól magad a bőrödben. Külső segítség? Gyógyszerek? Kis mértékben elfogadható segítség, az igazi segítség azonban bennünk van, hogy magunkon segítsünk, hogy felvegyük a kesztyűt a pocsék helyzetekben is, és azt mondjuk: ezt is megoldjuk. Vagy: megoldódik idővel magától. Ugy még nem volt, hogy ne lett volna sehogy.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 11:28

Andi, eleinte önmagában fogalmazódik meg egy-egy emberben, aztán beszél róla, mert még nem érett meg rá, hogy megtegye, és ekkor van itt az ideje, hogy segítsen a család, segítsenek a barátok kibogozni a problémát, mi okozza nála. Ha ez nem sikerül, ténylegesen meg is próbálja az öngyilkosságra hajlamos ember, kolléganőm többször kísérletezett, majd tuti módszerrel végett vetett az életének, hátrahagyva egy 11 éves kislányt. :((

Aki beszél róla, az valahol már elindult afelé, hogy valami problémát nem tud megoldani, feldolgozni.

32. Regin_a (válaszként erre: 28. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:27
***-ez egy erősen moderált komment-***
2012. szept. 16. 11:26
Az én apám mikor kiderült,hogy áttétes daganata van, azt mondta: fel akasztani magát, mert tudja, hogy rengeteg szenvedés vár még rá, de nem teszi meg, mert akkor anyámat tenné tönkre!Rá 3 hónapra meghalt.Ha hülyeségeken gondolkozok, az ő példája mindig előttem van.
30. Banyaci (válaszként erre: 28. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 16. 11:24
A legtöbb öngyilkosnak nem egy pillanatnyi elhatározás eredménye az öngyilkosság. Sokszor évekig rágják magukat, mielőtt megteszik. Amikor a betegség azt mondja, hogy a környezetének, családjának is jobb lesz, ha ő már nem lesz. Bár csak egy egyszerű gyávaság lenne. Az én anyukám egyébként egy nagyon bátor ember volt. Ha a bátorember nem lenne öngyilkos akkor ő még ma is élne...
2012. szept. 16. 11:16
Ki a csoda tudja rávenni a másikat, hogy menjen orvoshoz, mert sz.r az élete? mert nem tisztelik esetleg otthon és úgy érzi nincs rá szükség? Kevés az, aki emiatt orvoshoz megy.
28. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 18. - Kriszti0327)
2012. szept. 16. 11:14
Dehogynem! Gyengék, ez a legnagyobb gyengeség az életben: megfutamodni . Nem kell hozzá sok, egy csomag gyógyszer, egy kötél, egy nagy folyó, egy magas épület és egy pillanatnyi elhatározás. Ehhez kell erő? egy fenét. Az élethez kell erő, hogy elviseljük a sok nehézséget, érzelmi, egészségügyi, anyagi , párkapcsolati problémákat és nem utolsó sorban meg is oldjuk. Minden öngyilkos gyáva,önző a végtelenségig. Nem gondol bele, hogy ő azzal amit megtesz, tönkre teszi a családja, a hozzátartozók , az ismerősök életét és nem utolsó sorban azért , aki megtalálja. Ez mi, ha nem önzőség? A legtöbb esetben pont a házastárs, a szülő vagy pont a gyermek, aki megtalálja. Onnét vége mindennek, szembesülni azzal, hogy nem tudsz tenni semmit, nem csak, hogy nem vetted észre, hanem ott állsz és nem tudsz érte már tenni. Innét pokol az élet, lehet nem gondolni rá, de elfelejteni sohasem.
27. Regin_a (válaszként erre: 24. - Banyaci)
2012. szept. 16. 11:13

OK értem, sőt találkoztam is ilyennel

Kedves ismerősöm volt igy, amikor a férje férekefélt

Már részletekre nem emlékszem hogy hivta fel magára a figyelmet, de megmentették, kimosták

Igen elmondta hogy miért tette, hogy határozottan a zsarolásért, pedig válásrol szó sem volt


Aztán évek mulva mégis elváltak, de hosszas különélés előzte meg, a férfi meg támogatta akkor is

A csaj "túlélte" a válást, igaz voltak rendesen lerobbant iszákos, züllött időszakai

Ma már nincs hírem felőle

26. michelle.r (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2012. szept. 16. 11:12

Például a gyerekkori osztálytársamat az anyja. Szerencsétlen minden nap úgy ment haza, hogy vajon élve találja-e még az anyját. Egy 8 éves gyereket zsarolt ezzel egy 35 éves felnőtt. Mindig azt mondta neki, majd beszed egy marék gyógyszert, és megszűnnek a gondjai.

Mi ez, ha nem érzelmi zsarolás?

25. Regin_a (válaszként erre: 18. - Kriszti0327)
2012. szept. 16. 11:08

ugyan már 68éves volt,"


OLvastam hogy oda irtad " de persze nem a kor számít"


Tehát nem ekézésböl irom amit irok

Fiatal öngyilok esetén meg azt mondják, mi baja lehetett egy tininek hogy meghaljon, jódolgában nem tudja mit csináljon már,

olyan szép az élet, stb.


Más esetben meg "pedig olyan kedves ember volt, olyan szép családja volt"

Szoval a külsőségekböl itélik meg az embereket

Ha a "füle zöld" lenne akkor mindenki sajnálná

Érthetőbben, ha valaki fogfájásra vagy más testi gondra panaszkodik, azonnal mindenki megértő


Ebben az esetben nem, mert ez nem "látható" betegség és még nem eset át rajta senki

24. Banyaci (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2012. szept. 16. 11:08
AYpárját elhagyás esetén. Sajnos vannak férfiak és nők, akik öngyilkossággal fenyegetőznek szakítás esetén. A nagy részüknek valójában esze ágában sincs megtenni. Ez az érzelmi zsarolás.
23. Banyaci (válaszként erre: 18. - Kriszti0327)
2012. szept. 16. 11:05
A rendelőintézeti pszichiátria soha nemm állt a helyzet magaslatán. Anyukám tudta, hogy baj lesz. Egyik alkalommal szólt benn, hogy nem jól van. Hazaküldték, pár hónapra rá sikeresen öngyilkos lett. Ő csak egyszer próbálta meg és csak ritkán emlegette. Igaz az ő betegsége összetettebb volt a depressziónál.
22. Regin_a (válaszként erre: 14. - Banyaci)
2012. szept. 16. 11:03

Mi a búbánat ez az érzelmi zsarolás?

Mit és miért zsarol?

2012. szept. 16. 11:02

Egy esetben tudom elfogadni, ha valaki öngyilkos lesz. Ha kiderül az illetőről, hogy halálos beteg.


Más eseteket nem értek meg.

20. Banyaci (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. szept. 16. 11:01
Sajnálom, ha hiányérzeted volt amíg olvastad. Írhatnál bővebben, hogy mit hiányoltál belőle, hátha tanulok valamit.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook