Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosság fórum

Öngyilkosság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öngyilkosság

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
19. Banyaci (válaszként erre: 13. - Regin_a)
2012. szept. 16. 10:59
Sok-sok erőt neked a napok görgetéséhez. Valamennyit örököltem jóanyám hajlamából és egyre gyakrabban felfedezem magamod a depresszív passzivitást. Orvosig magam magamat még nem juttattam, de gyanítom kellene.
2012. szept. 16. 10:59

Sziasztok!

Azért kattintottam csak a cikkre,mert pont egy hete lett öngyilkos a családunk közeli barátja,ugyan már 68éves volt,de persze nem a kor számít....

Mindenkinek megvan a felfogása/véleménye ezzel a témával kapcsiban,meg hogy mit kéne kezdeni ezzel az egésszel.

Az én meglátásaim a következők:

1.Amíg ennyire rossz a pszichiátria ellátás Magyarországon,ne várjunk csodát az orvosoktól.Személyes tapasztalat,7 évig jártam ezt az utat.A "kezelés" a következőkből állt:2hetente-havonta elmenni,face control,gyógyszerfelírás,meg megkérdezte,hogy vagyok....Aztán meg elmehettem,mert ugye sokan vártak még utánam.....Voltam pszichiátrián is,ahol szintén hasonló módon jártak el,csak durvábban "nyomták":mindenkit jól leszedáltak,hogy ne legyen senkivel baj,aki tiltakozott,az meg mehetett a zárt osztályra.Ennyit a terápiáról!Ha meg magánhoz jártam,azt nem lehet győzni pénzzel,de az sem volt igazán célravezető egyébként.

2.Rengeteg odafigyelés és beszélgetés.Érdemes esetleg olyan emberekkel összehozni az illetőt,akik hasonló dolgokon mentek keresztül és túljutottak a mélyponton.Bizonyított,hogy jobban megértik egymást azok,akik hasonló cipőben járnak.

3.Azért gondoljunk bele,azt mondják sok öngyilkosra/öngyilkosjelöltre,hogy mennyire gyengék...Nos,én ezt hülye kijelentésnek tartom,mert gondoljunk csak bele,mekkora hatalmas akaraterő és bátorság kell ahhoz,hogy valaki ezt megtegye!Persze nem becsülendő ez a tett,de szerintem az ilyen emberek pont,hogy nem gyengék!


Egyelőre kb. ennyi.

17. 52e9416b15 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2012. szept. 16. 10:56
Tegnap beszélgettünk remélem felfogta amit mmondtam neki.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - 52e9416b15)
2012. szept. 16. 10:55
Nem csodálom :(
15. 52e9416b15 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 10:47
És nem is kicsit ki is vagyok borulva rendesen.
14. Banyaci (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 10:46
A tettet szinte mindig megelőzi az, hogy szóban jelzik a szándékot. Csak addig amíg nem lesz valóság belőle, sokszor nem veszik komolyan. Persze vannak,akik ezt érzelmi zsarolásra használják. Az viszont nagyon csúnya.
2012. szept. 16. 10:41

Hogy ne csak OFF-oljak, saját tapasztalat


Egy életet, a legjobbakat, éltem le pánikbetegségben. Ennek ellenére mindig életigenlő voltam, persze káromkodtam vagy éppen sírtam a legrosszabb helyzetekben és mondtam, bár halnék már meg mert nem bírom tovább

De új nap jött jobb vagy rosszabb és próbáltam mevívni a napi túléléseimért

30 év kinlódás után mára leamortizálódtam, minden más miatt is tönkrement az életem, nem rövid ideje depresszio


Aki nem ismeri azt hiszi hogy a depressziós ül egy sarokban búskomoran és esetleg sirdogál is

Igen, ülök a monitor vagy a tv elött és SEMMI mást nem csinálok

Ha valaki jön, esetleg valami kis meló beesik megcsinálom, elbeszélgetek akárkivel, fórumokon elhumorizálok, el van fedve, ásva mélyre a probléma


A barátnőm energiáját viszont teljesen leszívtam

Nem kicsit tönkrement ő is

Még kapálózok, mert optimista béka felfogásom van, de érzem nem bírom már igy, egyre jobban belemerülök az öngyilkosság gondolatába


Ugyanakkor él még bennem az élnivágyás szikrája és orvoshoz fordultam/fordulok

Tudjátok mit tudnak segiteni?

Semmit, vagy csak hümmögnek, meg "ugyanmár maga olyan jól néz ki"

Egy kritikus helyzetben hétvégén berohantam a krizis osztályra

Valami farok ápolóba ütköztem, mondtam az ügyeletes orvossal szeretnék beszélni

Elkezdte hogy nem oda tartozok bla-bla

Az takott trndbe engem akkor, hogy jól elküldtem a francba a fickót, majd' jól orrba is vágtam, aztán elrohantam

"Bármely pszichiátriának kötelessége fogadni az oda önként bemenő és segitséget kérő embernek"

Irtam másnap a betegjoginak, válasz igazgató úrol bla-bla, mindent megteszünk a betegekért


Most mégegyszer, nem SOS alapon, elkezdem az utat végigjárni a pszichiátrián és valahogy megoldani a dolgot

És aztán mi lesz...?

12. 77ba6a8308 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 10:35
Sajnos, sok esetben így van...de azért nem árt odafigyelni!!!!
2012. szept. 16. 10:26

Ha valaki ilyen komoly témában ír egy cikket,akkor azt tehetné úgyis,hogy ne legyen hiányérzetem egész végig.


Nekem a bátyám lett öngyilkos anno.A mai napig nem vágom,hogy hogyan volt képes eldobni azt,amit kapott.de valószínű az is közre játszott,hogy egy neurotikus anyai családba született,ahol minden második ember hullajelölt volt az önkeze által.

10. Regin_a (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 10:25

De ha tényleg meg akarná tenni, megtenné, és nem "csak" beszélne róla."


Én meg azt mondom, utalva a családon belőli erőszak törvényre, hogy asszonynak a konyhába a helye és önmaga tehet róla ha megpofozzák

Na, hogy hangzik?


Te valami búrában élsz? Nem olvastél bizonyára pszichologiai statisztikákat az évente emelkedő öngyilkosságokrol

Vezető helyen, talán a harmadikak vagyunk Európában

"A feltételezések szerint az öngyilkossági kísérletek száma akár a hatszorosát is elérhetik a befejezett öngyilkosságok számának."


[link]


Ugye ha valaki elesik az utcán melletted , talán, felsegited

Ha öngyilokkal fenyegetőzik, akkor csak ki akar késziteni téged vagy környezetét?

Empatikus felfogás ....

2012. szept. 16. 10:07
Mostanában két olyanesetről szereztem tudomást, hogy oltári baromság előzte meg az öngyilkosságot. Nem is értem az embereket...
8. michelle.r (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 09:53
Ebbe ne légy olyan biztos. Közös kedvencünknek volt egy barátnője, egy nagyon szép és okoss lány, a kapcsolat romlott, a fickó ki akart szállni, a nő folyton fenyegetőzött az öngyilkossággal. Aztán valahogy mégis "belement" a szakításba, a kapcsolatot egyébként a beteges féltékenysége tette tönkre. A csaj közölte, hogy megöli magát. Fél éven keresztül szinte testőrködtek körülötte. Aztán eljött az idő, úgy látszott, minden rendben, lazítottak az őrzésen. És az első adandó alkalommal megtette. A fél ország gyűlölte a pasit.
7. virag32 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 16. 09:49
Ez lehet, hogy így van...De a pszichológusok rámutattak,hogy sajnos nem mindig igaz az "aki csak beszél róla, nem teszi meg" ; sajnos sokan megteszik akkor is, és oda kell figyelni az ilyen, elhamarkodottnak látszó kijelentésekre.
2012. szept. 16. 09:46

nem elég a szerető család...12éves voltam mikor apám öngyilkos lett hiába voltunk neki ott mellette orvoshoz is járt de 7.alakalommal sikerült neki...

:(

5. andi6020 (válaszként erre: 2. - 52e9416b15)
2012. szept. 16. 09:42

Ez borzasztó lehet.

De ha tényleg meg akarná tenni, megtenné, és nem "csak" beszélne róla. Ez csak fenyegetés, amivel téged tesz tönkre.

2012. szept. 16. 09:35
NAgyon kedves barátnőm lassan egy éve nincs köztünk. Tehetetlenség, önvád, és mérhetetlenül sok fájdalom az, amit itt hagyott nekünk. :( Tanácsolni csak azt tudom, hogy amennyire lehetséges, oda kell figyelni azokra az emberekre, akik hajlamosak a depresszióra, vagy esetleg ki is mondják, hogy mit terveznek. Sokszor tényleg nem elég a szerető család, de én úgy gondolom, még ebben az esetben is lehet segíteni extra odafigyeléssel, támogatással, ha pedig szükséges, kezeléssel.
3. Banyaci (válaszként erre: 2. - 52e9416b15)
2012. szept. 16. 09:17
Nem lenne rossz, ha sikerülne rávenned, hogy orvoshoz forduljon. Ha depresszió okozza ezeket a gondolatokat akkor tünetmentessé tehető. Nem irigyellek. A szörnyű az, hogy ha emlegeti az öngyilkosságot és nem akar orvoshoz menni, akkor tehetetlennek érzed magad.
2012. szept. 16. 09:12
Érdekes a cikked.Sajna az én párom is mondja mostanába hogy öngyilkos lesz én meg tiszta ideg vagyok.És nem tudom mit tegyek.Tegnap sokat beszélgettünk.Remélem sikerült kicsit felnyitnom a szemét.De mindig rettegek ha elmegy itthonról,de nem lehetek állandóan a sarkába.
2012. szept. 16. 09:08
Minden embernek van róla véleménye, de sok minden megváltozik, ha az öngyilkosságot elkövető ember épp egy hozzátartozó. Elgondolkodtam, mert évekkel ezelőtt én is érintett voltam a témában és nemrég egy újabb tragédia híre jutott el hozzám: egy távoli ismerősöm vetett véget önmaga az életének.

Ugrás a teljes írásra: Öngyilkosság
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook