Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosság fórum

Öngyilkosság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öngyilkosság

169. marduk (válaszként erre: 168. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 14:55
persze hogy fogalmam sincs mint ahogy neked se aról amiben sgítséget lehet nyujtani de jössz a rosszalásoddal nem is ismered a könyvet de már a lényegretörsz.
168. 130454e42d (válaszként erre: 166. - Marduk)
2012. szept. 20. 14:49

Fogalmad sincs rólam, hogy volt-e ilyen gondom.

De azt nem fogom szó nélkül hagyni, hogy ilyeneket ajánlgatsz, mint segítséget, amik csak rontanak a helyzeten.

167. marduk
2012. szept. 20. 14:46
ez az orvos már rég meghalt.
166. marduk (válaszként erre: 163. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 14:45
Ha neked nincs hasonló gondod mire ez a hozzáállás?Lehet azok csoportját szaporitod akik visszahuzzák a lehetségestől a másikat.Vagy zavar hogy még itt nem kaptak hajban az írásaikkal a hozzászólók.Ilyen emberektől betegednek meg a környezete,Nem,de?Nem törödik a másik lelkivilágával mond jó ez így neked?
165. 130454e42d (válaszként erre: 164. - Marduk)
2012. szept. 20. 14:40
Nem, arra senkinek nincs szüksége. Ráadásul beteg betegen ritkán segíthet, hubbard pedig pszichiátriai eset, emellett nem a segítség volt a célja hanem a pénzszerzés. Ebben pedig profi és gátlástalan.
164. marduk (válaszként erre: 163. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 14:38
szerinted egy beteg elmének nem agymosásra van szüksége?Lehet hogy a válogatosággal hagysz ki olyat ami esetleg segíthet.
163. 130454e42d (válaszként erre: 162. - Marduk)
2012. szept. 20. 13:23
Megnézem, kitől tanulok, hubbardtól biztos nem. olvastam tőle könyvet, nem sokat ér, csak agymosottaknak.
162. marduk (válaszként erre: 159. - 130454e42d)
2012. szept. 20. 13:22
nem kell tag lenni ha csak tanulni szeretnél a könyvet árusitják.
161. marduk
2012. szept. 20. 13:20
A neten ha keresitek a szinentologiai egyházat olvashatok az ajánlásaikból.Lehet hogy kemény egyház de tanulni lehet tölük.Amit Ők már régen megírtak ma fedezi fel a tudomány.Mi is játszodhat le a magzatban érez e hal e az anyai érzelmek hogyan hatnak rá.Kiváncsi vagy akkor olvasd el.Miért ájul el egy ember?Mi kell ahoz?Honan is tudnánk mi a nyavaja az amitől szenvedünk beavat a pszihében is.Ha harmonikus életre vágyunk tanuljunk a gyerekektől mert a saját gyerekkorunkra helytelenül emlékszünk.Nem voltak azok akikkel most élünk választottunk társat és kitaláltuk hogyan szeresen minket és ha nem hajlik rá?Tükrözödik rolunk mind az amit érzünk arra is gondolj ha nem szereted magadat az nem sugárzodik le rolad?Akkor miért akarod hogy majd ö szeretni tud tégedet, érzi nem vagy olyan aki szeretetre méltó te se szereted magadat.
160. Banyaci (válaszként erre: 157. - B4d40997c0)
2012. szept. 20. 13:07
Egy jó pszichológus nem győzköd. A jó pszichológus legtöbbször kérdéseket tesz föl. Így magadnak adod meg a választ és a segítséget. S ha márkörvonalazódnak a dolgok, akkor segít helyretenni a dolgokat.
159. 130454e42d (válaszként erre: 158. - Marduk)
2012. szept. 20. 13:01
Hubbard nem szci volt, ő alapította az egész szart. Ez egy szekta, a legveszélyesebbek közül. Normális helyeken be is van tiltva.
158. marduk
2012. szept. 20. 12:59
Szerintem van meegoldás csak nehezen találtok rá.Én is pont ilyen gondokkal küzködtem amit leírtatok mint PLD öregnéne... ilyen voltam magam is mint te.Az már igaz segíteni csak magad tudsz magadon.Első sorban magadra rosszat soha ne gondolj és mást is cáfolj meg hogy normális e.Va egy nagyon jó könyv amit a boltokban nem árulják mert a szerzője szinentologus volt a cime a könyvnek dianetika L.Ron Hubbard az írő.Ebben a könyvben leírja minden betegségnek okozoját és azt is hogyan dolgozuk fel az olyan eseteket ami érint bennünket.A gond abbol ered nem adsz időt magadnak hogy meg is gyógyul.A könyv példákat is leír mire a végére érsz és ha megérted akkor a segítséet máris megadhatod magadnak.Ír engram bankrol ami a fejtetön található a fájdalom emlékei ha oda feljutnak már elmúlik az érzelem ennek 15 per kell.Nem elrejteni kell a fájdalmakat mert nem akarom érezni,hanem mélyen átálni első percekben nagyon fáj de ez a fájdalom felenged a szorításból és elmúlik.Ha nem teszed ezt mindig is ott marad kiidőre csillapodik de ha feltőr szotit majd belepusztul az ember.
157. b4d40997c0 (válaszként erre: 156. - B1e131b6d7)
2012. szept. 20. 11:37

Én ezzel nem értek egyet...

De először a hozzám intézett kérdésedre reagálva: már leírtam, hogy mi a problémám, bővebben nem kívánok nagyközönség előtt nyilatkozni róla.


Ezután: Nekem mindenki hajtogatja, hogy nem én vagyok a hibás, csak ezt akarják elhitetni velem, hogy nem tettem én semmi rosszat mostanság, nem érdemlem meg, amit művelnek velem, de én mégis magamat hibáztatom. Ezen nem hiszem, hogy a pszichológus többet tudna segíteni. Kb 10-15 ember véleményét kérdőjelezem meg... akkor a pszichológus mitől lenne másabb?

Illetve én szeretnék kilépni, senki nem lenne nálam boldogabb, ha ez sikerülne, de 2 éve nem megy, és egyre mélyebbre megyek... és én TÉNLYEG meg akarom oldani...

156. b1e131b6d7 (válaszként erre: 150. - 099c0bed40)
2012. szept. 20. 11:17

Ha télleg problémád van és télleg meg akarod oldani, akkor egy jó pszichológus biztos hogy segíteni tud, még akkor is, ha úgy érzed, hogy most nem tudod megfogalmazni.


Nagyon sok, "senki nem tudott segíteni rajtam" "öngyilkosakaroklenni" emberkén azért nem lehet segíteni, mert nem is akar kilépni ebből a depresszív, szomorú állapotból, mert ő úgy gondolja, hogy ettől az állapottól több, vagy legalábbis más, mint mások. Sajnos manapság elég sok olyan inger (filmek, zenék, híres ember öngyilkossága, stb...) éri az embert, ami ezt a depresszív hangulatot többnek, másnak állítja be, és elég könnyen bele lehet kavarodni. Ha valaki erre vágyik, azon nem lehet segíteni, aki ki akar lépni, azon lehet.

155. fr.andi (válaszként erre: 149. - 099c0bed40)
2012. szept. 20. 10:51
És mi tud kibillenteni? És olyankor mit csinálsz? Tudnál írni erről?
154. 74f8c12b8e (válaszként erre: 153. - 099c0bed40)
2012. szept. 20. 10:38

és sanyi legalább jó erőben van? :) mert akkor elkaphat az erős karjába,ha zuhansz:) bocsánat,ha nagy a slamasztika ,mindig megpróbálok humorizálni.


Tanulj valami olyasmit,amihez tényleg kedved van,netről:mondjuk fonottkalácsot készíteni,kézműveskedni,táncolni..

Ha telik rá pénzileg,akkor meg főleg ajánlom a kineziológust.

153. 099c0bed40 (válaszként erre: 152. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 20. 10:27

Köszi, jólestek a soraid..:)


Valóban segít az önképzés, bár irtó sok energiámat-erőmet( és pénzünket de ez zárójelben) felőrli, sokszor érzem magam úgy mint egy kötéltáncos biztosítőkötél nélkül, bármikor le(meg)zuhanhatok és akkor sanyi. :(

152. 74f8c12b8e (válaszként erre: 149. - 099c0bed40)
2012. szept. 20. 10:17

Azért ez nagyon klassz,hogy ilyeneket képes vagy megtanulni ilyen lelkiállapotban,ennyi idősen,komolyan:le a kalappal.

Ez szerintem egy jó út az önbecsülés kialakulásához,ha az ember fejleszti magát.

Igen,gondolom,hogy nem lehet ebből(sem) hipphopp kimászni,de ha már csak egy picivel jobb,az is a jó irány felé tart.

Még a kineziológust tudom javasolni,igaz,pénzbe kerül,de nekem legalábbis sokat segített pl.iylen dolgokban,hogy: ki miért felelős,nekem mi a feladatom,kötelességem,és szabadságom.

151. 099c0bed40 (válaszként erre: 146. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 20. 09:25

Szia, igen, sajnos legtöbb esetben ennyi, ha hozzájuk fordulsz pillanatok alatt "ellátják a bajodat" ( szó szerint!).

Emeltebb szintről vagy Emberarcú áterekről--főleg állami szférában-- csak elvétve hallani.

150. 099c0bed40 (válaszként erre: 143. - B1e131b6d7)
2012. szept. 20. 09:21

Szia, erre szoktam azt válaszolni--és nem szemtelenségből!--hogy aki nincs ebben a helyzetben, az képtelen megérteni azt,hogy mi zajlik az emberben ilyenkor.

Nem az van hogy én vagyok az oka a legtöbb rossznak, csak mindent magamra veszek, illetve úgy fordítom le a negatív eseményeket hogy biztosan miattam történt ez vagy az.

Nem tudom megfogalmazni pontosan, és konrét példát se tudok írni, annyira zűrzavaros ez az egész.

Az viszont biztos, nem csupán annyi a teendőm hogy "máshogy cselekszem", ez az egész messze nem a racionális gondolkodás szintjén működik.

149. 099c0bed40 (válaszként erre: 127. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 20. 09:11

Szia, persze hogy kértem,és kaptam is szóbeli meg gyógyszeres támogatást átertől-lógustól, de egyik se volt képes arra hogy elhitesse velem, érek valamennyit én is.

Most jó ideje nem szedek semmit és nem járok senkihez, ellenben végzem a munkám ami olyan hogy meg kellett tanulnom tavaly németül, most pedig autót vezetni tanulok 48 éves fejjel, azaz próbálok olyan dolgokat csinálni amik pozitívak és amiktől elméletileg többnek érezhetném magam.(lelkileg értve)

Nem mondom hogy per pillanat nem vagyok jobban/ stabilabban, de azzal is tisztában vagyok hogy az önutálat egy olyan pszichés zavar, ami végérvényesen nem szűntethető meg, együtt kell élnem vele ha tetszik ha nem.

Jobb időszakokban--mint most-- csak-csak elvagyok, de ha kibillent valami vagy valaki akkor gáz van....:(

148. 099c0bed40 (válaszként erre: 147. - 9931fd3d1a)
2012. szept. 20. 08:58

Szia, tévedsz, ugyanis ha az ügyeletnek csak fél szóval is megemlítesz öngyilkossági szándékot, azonnal mentőt küldenek rád ami sürgősséggel beszállít a helyileg illetékes krízisosztályra.

Ott az ügyeletben lévő áter vagy azonnal elbeszélget veled ( túlzás a beszélgetés szót használni, mert az egész 2 percnél nem hosszabb) vagy ha éjjel kerülsz be a Doki meg aludni akar akkor leszedáltat másnap reggelig... akkor kb. 4-5 mondatban elmondatják hogy miért is akarsz meghalni, aztán megállapítják hogy major depressziód van szuicid késztetéssel és kezedbe nyomnak egy antidepresszánsos meg egy nyugtatós receptet, gyorsan aláíratnak egy nyilatkozatot melyben megígéred hogy jó leszel és nem teszel semmi csúnyát iksz időn belül, ezzel utadra is engednek. :(

Hol van itt megoldva az alapprobléma???????


Mielőtt megkérdezed honnan vagyok ilyen jól informált, elmondom hogy az egyik személyes "élményemet" írtam le.

2012. szept. 20. 00:09

Öngyilkosság?

Én azt mondom, ha olyan szituba kerülsz, hogy eszedbe jut, akkor rohanj valakihez személyesen, aki észhez térít.

Nincs olyan, akihez rohanhatsz?

Hülyeség!!!!

Hívd fel az orvosi ügyeletet és akár a kiérkezőknek mond el, hogy ez kerített hatalmába. Ők is emberek. Nem fognak bevinni a diliházba!

146. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 145. - Regin_a)
2012. szept. 20. 00:04

Én pánikbetegséggel, alvászavarral kerültem szakrendelésre. Hát először is: a doki tök dili volt:) Teljesen félreértette a problémáimat, mondtam, hogy erős vagyok, egészséges, csak történtek a múltban dolgok, amik most jöttek felszínre. Én ennek tulajdonítom a rohamokat, és az elalvási nehézségeket.

Hűű, felírt olyan gyógyszert, hogy fél szemtől 3 napig kóvályogtam, visszamentem, mondtam, nem jó. Végül az asszisztensnője (!!!) javasolt egy gyenge altatót, ami bevált.

Egy nagyon jó barátnőm depis lett, szintén dokihoz fordult, befektették osztályra. Olyan orvossággal kezelték, hogy amikor meglátogattam, üveges szemmel közölte, hogy jól van, és most jött rá, hogy ő a megváltó.... Mindent tud, és mindennel tisztában van, ami a jövőben fog történni... Nagyon durva volt:(

De el tudom képzelni, hogy egy emeltebb szintű ellátás nem erről szól.

145. Regin_a (válaszként erre: 135. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 19. 22:50

Ott is vannak más és más osztályok

Nem egyforma a "begyógyszerelés", nyilván aki önveszélyes , első odőben letompitják, ugyanigy a közveszélyes és elmebetegeket is

Ez utóbbiakat is csak mig a megfelelő gyógyszert beállitják

Más osztály ami az idegbetegség körébe tartozik, depresszio pánik és szorongások, ott semmi begyógyszerelés, persze bármely gyógyszernek lehetnek kezdetben sulyosbodo tuneteket okozo mellékhatásai, amik később megszünnek

144. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 143. - B1e131b6d7)
2012. szept. 19. 16:31
Valszeg nem olyan "egzakt" dolog ez, hogy miről tehet, és miről nem. Aki meg van zavarodva, az nem tud így gondolkodni - épp ezért ragadtatja el magát a végsőkig.
143. b1e131b6d7 (válaszként erre: 126. - 099c0bed40)
2012. szept. 19. 15:28

"ami rossz történik, arról csakis én magam tehetek"

"ócska és kilátástalan helyzet az ilyen"


Ha te vagy az oka egy rossz dolognak, te tehetsz róla, akkor azt meg tudod változtatni nem? Ez mitől kilátástalan heylzet? Máshogy cselekszel és nem lesz "rossz dolog". Milyen rossz dologra gondolsz itt?

142. b1e131b6d7 (válaszként erre: 77. - B4d40997c0)
2012. szept. 19. 15:24
Leírnád, hogy mi a problémád, ami miatt öngyilkos akarsz lenni?
141. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 137. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 19. 14:57
Örülök, ha ilyen is van. Felénk sajnos nem "divat".
140. yousei (válaszként erre: 129. - B4d40997c0)
2012. szept. 19. 14:10
szia. Hasonlo erzelmi helyzetben vagyunk. Igen, egyre nehezebb. S mindig valahogy visszaesek, s megint egyre melyebbre. Anno egy evig jartam pszichologushoz, sikerult osszeraknia. Utana osszejottem a parommal, akinek szegenynek az eletet eszem. Tole varom a megoldast, de valamiert el is akarom lokni magamtol. Pedig szeretem, de jobbat erdemelne. Allando harcban allok onmagammal. Nekem is van racionalis enem, s tudom, hogy rosszul latok dolgokat, de itt lep kepbe az onbizalom hiany . Nem egyszeru. Raadarul ocd m is lett. Sirogorcs kozepette zarok minden este. Ha csak nincs velem valaki, hogy leellenorizzen. Pedig mindig mindent lekapcsok, bezarok. Utalom magamat, hogy ennyi onbizalmam sincs, hogy egy boltot bezarjak...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook