Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosság fórum

Öngyilkosság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öngyilkosság

259. Ágio8405 (válaszként erre: 258. - Traend)
2022. máj. 11. 07:50
és mi az okod rá szerinted ami miatt mindig benned van. Mi annyira rossz az életedben ami miatt jobb lenne nem lenni? Az emberek nem ok nélkül vàlasztják vagy gondolkoznak a halálon.
258. Traend (válaszként erre: 257. - Ágio8405)
2022. máj. 8. 22:25
Igazából semmi sem jut eszembe, mitől lehetne jobb vagy hogy ne gondoljak rá. Bennem van és úgy érzem semmi sem tud segíteni. Ez nem önsajnáltatàs vagy segítség kérés csak jó leìrni.
257. Ágio8405 (válaszként erre: 256. - Traend)
2022. máj. 4. 22:59
De miért gondolod hogy jobb lenne? Mi miatt nem vagy boldog? Minek hogyan kéne lennie hogy boldog légy? Hogy úgy érezd élni akarsz vagy hogy eszedbe se jusson az öngyilkosság? Mi kéne ehhez szerinted?
256. Traend
2022. máj. 4. 22:22

Sziasztok.


Zita vagyok 34 éves és sajnos elég sokat gondolkozom az öngyilkosságson. Transzcsajszi vagyok de szerencsére már senkinek sem tűnik fel, hogy nem nő vagyok. Hála a hormonoknak és a ciciknek:)

Sosem depizem élem az életem de alapjàraton mindig bennem és sajnos tudom hogy ez lesz a vége. Vagyis nem sajnos, mert ez nem rossz nekem, szóval máshogy állok a halálhoz.

Járok pszichológushoz 100 személyiség fejlesztő könyvet kiolvastam sőt én is tartok előadásokat. Kalandos az élet ám. Van valaki aki még így érzi?

255. masenka16 (válaszként erre: 252. - Csikil4ny)
2022. máj. 4. 16:24
Szerintem nem ez a baj, nem tudni mi a biztos, mert sok öngyilkos próbálkozó lebénult leugrott a sokadik emeletről.
254. Boboka3
2020. nov. 29. 18:32

Van egy ilyen weboldal,érdemes megnézni,akit tényleg érdekel a téma mert érintett vagy segíteni szeretne.

[link]

2017. dec. 27. 22:20

Gyáva - bátor az öngyilkos?

Egyik sem ezekkel a szavakkal.


Önmaga életregényét eszerint írja.

252. csikil4ny (válaszként erre: 251. - Dredd)
2017. dec. 27. 22:16
Szerintem meg nagyon gyávák. Könnyebb elmenekülni a problémák elől, mint szembenézni és megoldani.
251. Dredd
2017. dec. 27. 22:10
Aki öngyilkos lesz biztos megvan az oka. Véleményem szerint nagyon-nagyon bátrak akik megteszik.
2012. okt. 8. 06:19
Rendben van.
249. marduk (válaszként erre: 248. - 099c0bed40)
2012. okt. 7. 09:14
szia nem várok komentet.ez még bennem volt
2012. okt. 7. 07:59
Szia kedves marduk, nem értem miért várod hogy erre a hozzászólásra bárki bármit is kommentáljon.
247. marduk
2012. okt. 3. 16:13
na hiszen most hol vagytok kik arra használtátok ezt az oldalt és (nem e téma kötötte le a figyelmeteke)hanem,támadtak engemet.Siralmas hogy vannak ilyen egyének.Szeretnek egyesek mások dolgában vájkálni hol ott maga portája körül volna mit seperni.
246. 74f8c12b8e (válaszként erre: 245. - Fr.andi)
2012. okt. 1. 14:04
Akkor rendben:)
245. fr.andi (válaszként erre: 244. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 1. 14:01

Köszönöm, megtettem privát levélben, akiről így látatlanban úgy gondoltam, feltehetem.

Csak néha vannak olyan kommentek, amihez van még hozzáfűznivalóm.

Nagyon köszönöm az őszinte, segítő válaszokat.

Maradok még veletek...

244. 74f8c12b8e (válaszként erre: 250. - Fr.andi)
2012. okt. 1. 13:25
Szerintem itt már nagyon sok mindent leírtunk..ha van még kérdésed,tedd fel konkrétabban,hátha akkor használhatóbb válaszokat kapsz.
2012. szept. 30. 09:44

Sziasztok!

Végig olvastam az írásokat!

Ha nem gond,leírom én is a véleményemet!

Ahogy Banyaci írta, mindenki más, nincs két egyforma ember, akik ugyan úgy gondolkodnak, vélekednek dolgokról. Hogy kinek mi a tudás, az a szellemi szint, a körülmények, az adott helyzet ismérvei. Van aki megelégszik azzal amije van, van aki nem és többet akar, többre vágyaik. Nos ugyan ezek jelennek meg az ember mindennapjaiban is. Van akinek elég , van akinek nem. De mi van akkor, ha egy adott személy, akár önhibáján kívül is olyan helyzetbe kerül, amikor úgy érzi, hogy kevés az a tudása ami neki van, pedig nem is biztos, hogy kevés. Vannak olyan szintek, amikor az ember még ki tud egyedül lábalni ebből, de van olyan pont , amikor már nem. Hogy ez a bizonyos pont mikor, hol érkezik el, szintén egyénenként változik.

Tehát Kedves Pms neked sikerült kilábalni mankók és segítség nélkül, de lehet valakinek már ott elérkezett az a pont és neki nem megy. Elismerésem, hogy Neked sikerült, nem lehetett egyszerű, de sajnos sokan vannak akik már azt is kudarcként élik meg, hogy belekerültek ebbe és nem tudnak ellene mit tenni.

Az öngyilkosságnak sok kiváltó oka lehet és sajnos sokszor olyan okokról van szó, amit egy kis odafigyeléssel el lehetett volna kerülni.

Egy a fontos, mindig figyeljünk oda, még ha nem is tűnik annak ami.

242. Rajzelemző (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. szept. 30. 09:21

Andi!


Van úgy, hogy emlegeti , hogy öngyilkos lesz és figyeli a környezete reakcióit. Ilyenkor jöhet a fordulópont neki, hogy megteszi e vagy sem. Addig amíg csak emlegeti, még lehet segíteni, lehet valamit tenni. Amikor azonban nem javul az állapot, de már nem beszél róla, akkor van a gond, mert az illető már döntött. Semmi ilyesmit nem szabad félvárról venni.

241. 099c0bed40 (válaszként erre: 237. - Mandula71)
2012. szept. 27. 10:16

Szia,tökéletesen egyetértek veled, én is nélkülük jutottam ki.

Nem szerencsés ha valaki mindenáron a másikra akarja erőltetni hogy csak így vagy csak úgy lehet jobban lenni.

Az hogy az ember minél több módszert illetve lehetőséget ismer, nem baj, sőt, egyenesen hasznos.

Csak hadd döntse el maga, melyik úton indul el.

240. marduk (válaszként erre: 239. - Banyaci)
2012. szept. 26. 18:04
Teljesen igazad van,és ha az ember tanácsot ad mentő ővet egyfajta tudásból senkire nem lett ráerőltetve.
239. Banyaci (válaszként erre: 238. - Marduk)
2012. szept. 26. 15:14
Azt, amit te tudásnak gondolsz. Nem biztos, hogy ami neked megfelelő az másnak is az. Mindenki máshonnan jön, más dolgokat él át. Ha annyira egyszerűen helyretehetőek lennének a dolgok, mint ahogyan azt te leírtad már nagyon régen nem lenne gondja senkinek. A könyv írójának pláne nem.
238. marduk
2012. szept. 26. 10:43
Vannak kik szeretik a másikat magukhóz le rántani ez olyan ha nem úgy gondolkodsz mint a legtöbbje megy az acsarkodás.Ma dívat hogyan fogyjon hogyan szüljön ,meg rengeteg olyan dolog amitől nem bíztos hogy jolérzi magát csak ez telik ki belőle.Ha valaki ki ri ebből a bárány hordából az a nem jó.Tudást a szönyegalá seprik ,de ez legyen az ő bajuk.
237. Mandula71 (válaszként erre: 234. - Marduk)
2012. szept. 25. 20:50

Nem kioktatás. Legalábbis ez a hozzászólásod nem. Végre látom, hogy vannak saját gondolataid is, és tudsz értelmesen, összeszedetten írni. Ha így indultál volna neki a fórumnak, akkor nem is lett volna gond és én sem háborogtam volna.

Nyilván az eddigi hozzászólásaid is mutatnak rólad valamit, és az az volt, ami nekem (illetve még néhányunknak) nem tetszett és ennek adtam hangot.

Azt azért hidd el nekem, hogy ezotéria és biblia nélkül is ki lehet jutni a mélyből.

236. Mandula71 (válaszként erre: 232. - 130454e42d)
2012. szept. 25. 20:44
:D :D :D
235. 130454e42d (válaszként erre: 234. - Marduk)
2012. szept. 25. 18:27
Te az ezotériába menekültél, más alkoholhoz, droghoz nyúl. Azoknál jobb a te megoldásod. De ezek nélkül a mankók nélkül is ki lehet jönni a depresszióból, hidd el, megcsináltam én is.
234. marduk (válaszként erre: 233. - Regin_a)
2012. szept. 25. 18:20
de olvastam azt az írásodat amiben megírtad,Valójában nem is tudtam az életéről engem csak az orvosi rész érdekelt a könyből.Tudod arra gondoltam ha ebben a zavaros vilában stabilan szeretnék állni akkor keresni kell a lehetöségeket és ez csak a tudásban lelhető meg.Legtöbbet Szepes Máriát olvastam sőt tanultam, vele jobban vagyok öszhangban szeretem is az írásait.Sose szabad egy dogmánál leragadni összehasolitáshóz más tudás is kell mint a biblia is.A mély depresziótól megszabadultam,nincs és késztetés se arra hogy meghalni szeretnék.A tudás megszerzése nélkül nincs menekvés ettől az érzésektől.Mond ezt olya nehéz megérteni?Tényleg kioktatás az amit írok?
233. Regin_a (válaszként erre: 228. - Marduk)
2012. szept. 25. 16:25

Olyan erősítés kell az érzelemnek hogy kitudjon jutni ebből a rossz érzésből."



Nos ebben segitenek, vagy nem, a pszichiáter/pszichologusok

Hubbardot ne hozzd ide.

Korábban linkeltem, bzonyára ársiklottál rajta

Az egyik fia öngyilkos lett, a másik kivált az egyházbol, önmaga meg élete végén kábszeres lett


[link]

232. 130454e42d (válaszként erre: 231. - Mandula71)
2012. szept. 25. 15:55
Az, hogy érdekesebben oké, de a gondolkodás erős túlzás :D
231. Mandula71 (válaszként erre: 229. - Virag32)
2012. szept. 25. 15:06

:) Így jártál :P

"Érdekesebben" gondolkodnak, ez jó :)))))

A tanúk is elég érdekesen gondolkoznak... Volt-van szerencsém együtt dolgozni velük. Hááááát. Enyhén borzalmas.

230. marduk
2012. szept. 25. 14:05
akkor törölt volna engemet is ha bántó szándékaim lenének.Nekem nincs bajom a Jehova tanúkkal ismerem a tanításaikat velük tanúlmányoztam a bibliát 2 évig.Soha nem sürgettek,hogy keresztelkedjem át.Csak is a bibliai írásokat beszéltük meg a saját értelmezésünk szerint.Ily módon csak is fejlödni lehet tudásilag köszönettel tartozom nekik.Meg kell ismerni vajon kiről is alkodsz véleményt Én is sok rosszat hallottam a Jehova tanúkról de már tudom rémhírek.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook