Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyilkosság fórum

Öngyilkosság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öngyilkosság

109. Regin_a (válaszként erre: 107. - Fr.andi)
2012. szept. 18. 14:48

hogy ír majd olyan is, aki azokat képviseli, akiknek megfordult az a fejében. "


Nem olvasok vissza, hogy irtam-e vagy nem

Megfordult erősen

Ott voltam, hogy 180-nal a hídlábnak száguldok

Szerencsére nem voltam annyira még elborúlva és ,mivel már tudtam róla hogy van ilyen, berontottam egy pszichiátria krizis osztályára


Higyjétek el, nem tudja kontrolálni olyankor már az ember az agyát

Vegyetek be valami kábszert és próbájatok az agyatok ellen tenni akkor valamit

Hisz éppen az értelem, az ész, hibásodik meg olyankor ami vezérli az embert


Aki meg túlélt egy zuhanást vagy hasonló kemény, komoly próbálkozást, az nem szok ilyen témában irogatni

108. 093a17e5d8 (válaszként erre: 107. - Fr.andi)
2012. szept. 18. 13:56
Szerintem sok esetben beszűkült tudatállapotban követik el és akkor egyszerűen már nem képesek mérlegelni a szeretteik érzéseit.
107. fr.andi (válaszként erre: 106. - Banyaci)
2012. szept. 18. 13:51

Egyetértek Veled.

Nem szerettem volna eltérni a fórum témájától, csak egy személyes példával szerettem volna reagálni arra, hogy miért is fordulhat meg a fejünkben az öngyilkosság gondolata. És őszintén remélem, hogy ír majd olyan is, aki azokat képviseli, akiknek megfordult az a fejében. Hátha közelebb jutunk ahhoz, hogy megértsük ezt a lelki állapotot. Én nagyon szeretném...de egyenlőre nem megy. Nem tudom, hol a határ a betegség és az alaptermészet, a személyiség között?

Mostanában naponta kell szembedülnöm ezzel a kérdéssel...

Az, aki az öngyilkosságra, mint megoldásra gondol, nem számol azzal, mit éreznek a szerettei? Nem látja őket? Miért hiszi azt,hogy jobb, könnyebb lesz nélküle? Még akkor is, ha sokan próbálják meggyőzni az ellenkezőjéről?

Érzelmi zsarolás? Önzés? Mit szeretne így elérni? Szeretetet, odafigyelést? Miért? Másként nem megy?

106. Banyaci (válaszként erre: 105. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 12:52
Az tény, hogy bizonyos életkor fölött természetes a halál. Viszont ettől nem lesz könyebb a hozzátartozóknak. Nagymamám gyászolta ötvenévesen elhunyt lányát és gyászolta a férjét is, nagymamámat gyászolta az apám. Mindegy volt, hogy nagymamám benne volt a korban a gyereke ugyanúgy siratta, ahogyan én is szomorkodtam anyám után. Amikor nagynéném meghalt, nem hiszem, hogy nagymamám fájdalma nagyobb volt, mint az unokatestvéremé. Bár ki tudja. Mindketten megzuhantak. Nem hiszem, hogy kategorizálni kellene, mert a fájdalom attól még fájdalom és mindenkinek a sajátja a legnagyobb. s lehet, hogy egy szülő halálát könyebb feldolgozni mint egy gyermekét, de ettől még nem válik kisebbé.
105. 093a17e5d8 (válaszként erre: 104. - Banyaci)
2012. szept. 18. 11:47

Szerintem hatalmas különbségek vannak gyász és gyász között. Bizonyos életkor felett számomra igenis elfogadható a halál. Teljesen más pl. amikor egy 90 éves ember megy el, mint amikor egy 8.

Tudom, hogy sokan másképpen gondolkoznak, elfogadom, de nehéz megértenem.

Véleményem személyes tapasztalataim alakították.

104. Banyaci (válaszként erre: 102. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 11:13
Szerintem a gyász az gyász. Akkor is, ha egy embrió, akkor is ha egy magzat, akkor is ha egy gyermek és akkor is ha egy szülőt,rokont vesztünk el. Persze a szülő fájdalma a legnagyobb. Én el sem tudom képzelni, hogy mekkora fájdalom lehet magzatot, gyermeket elveszíteni, mert még nem éltem át és reménykedem, hogy nem is fogom. Viszont az tudom, hogy egy szülőt elveszteni mekkora fájdalom. Akkor gyermeket elveszteni maga az őrület lehet, sőt. Azt is tudom, hogy a babáim már akkor hozzámnőttek amikor éppencsak tudtam róluk. Nem tudom felfogni, hogy milyen lehet elveszíteni. Szerintemm minden fájdalom hatalmas és már egy bizonyos nagyság fölött nem szabad külömbséget tenni, mert nem érdemes.
103. fr.andi (válaszként erre: 102. - 093a17e5d8)
2012. szept. 18. 10:45

Erről nagyon sokan nem így gondolkodunk...mégis mennyi "időre" gondolsz, mikortól "nő hozzád"?

Ez egy költői kérdés, választ sem várok rá...

102. 093a17e5d8 (válaszként erre: 98. - Fr.andi)
2012. szept. 18. 10:14
Szerintem összehasonlíthatalan egy magzat vagy akár egy pár napos, hetes csecsemő és egy olyan gyermek halála akit egy ideje dédelgetsz, nevelsz, " hozzádnőtt" már.
2012. szept. 18. 10:12
Valaki tegyük fel olyan beteg, hogy már ágyhoz van kötve,és nem tud véget vetni az életének, mert túl messze van a gyógyszeres szekrény...közben pelenkázzák, és egész hátralévő életében kiszolgáltatott marad. Sajnos ismerek ilyet!
100. 74f8c12b8e (válaszként erre: 98. - Fr.andi)
2012. szept. 18. 10:09

Ez egyszerűen érzelmi zsarolás,nem szabad belemenni-talán egy pszichológus meg tudná mondani,hogyan lehet jól kikerülni ezt a helyzetet.


Valójában pedig szerintem az van,hogy józanul végig kell gondolni,mi az,amit valóban mi segíthetünk a másikon(és nem azt,hogy füttyög,és ugrunk),és ha azt már megettük,akkor el kell engedni.

Ha még mindig akar,akkor haljon meg.

Ezt te is leírtad a középső mondatodban.

Meg kéne ezzel valahogy békélni az ittmaradóknak,hogy nem mindenkinek ad annyi örömöt az élet,ill.nem mindenkinek van annyi ereje,hogy 70 évig akarja csinálni.

2012. szept. 18. 09:48
Egy kis történet anyósomról: nagyobbik fia(a férjem) 3, a kisebbik fia másfél éves volt mikor a férje meghalt. Egyedül maradt 2 pici gyerekkel,de túlélte, talpra állt.Évekkel később a kisebbik fiát is elveszítette.Az élete romokban hevert, de ő újra összeszedte magát. Mikor kiderült, hogy mindkéT unokája beteg, akkor sem omlott össze, sőt, mai napig segít amiben tud, elfogadja őket. Hihetetlen életerő van benne. Kiabál, dühöng, és sír, ha bántja valami, semmit sem fojt el magában. Ha megbánt embereket, akkor is kimondja, amit gondol.De még egy öngyilkossági kísérlete sem volt!
2012. szept. 18. 08:42

...és akkor hogyan lehet segíteni? Mert ugye van a "beteg", aki depressziós, és van a család, aki asszisztál...mindenben. Óvja, őrzi, kísérgeti, beszélget, orvost szerez, alkalmazkodik...és úgy él, hogy ő is belerokkan egyszer és azt mondja: elég, mostmár csinálj azt, amit akarsz! És egy idő után beleun abba, hogy a hozzátartozó minden egyes konfliktushelyzetet, komromisszumot követelő helyzetet úgy old meg: ha nem úgy lesz, ahogy nekem, jó, akkor úgyis öngyilkos leszek. És ezt a nyolcvanéves anyjának is és a pici fiának is... Akik itt a "beteg" szempontjából nyilatkoznak, segítsenek nekünk "egészségeseknek"... és próbáljanak meg ők is empatikusnak lenni velünk, akik viseljük az ő kiszámíthatatlanságaikat, nap, mint nap...

A szabad akaratát senkinek nem lehet korlátozni, és ha arról dönt valaki, hogy köszöni, nem kéri az életét, senkinek nem kell lelkiismeretfurdalással tovább élnie a hozzátartozók közül-ha a lehetőségeihez mérten mindent megtett.

Szerintem a betegség és a gyógyulás egy olyan folyamat, amikor egyre gyengébb kézzel tartom a másikat, aztán egyszercsak elengedem a kezét, és útjára engedem.

Dr.nő írta, hogy akkor gondolna az öngyilkosságra, ha elveszítené a gyermekét...hát velem megtörtént...egyetlen percig sem gondoltam erre.Sokáig kellett fogni a kezem, de nem azért, hogy a Tiszának menjek.

Milyen kár lett volna akkor úgy dönteni, mennyi csodáról maradtam volna le!

2012. szept. 17. 22:30
Egyik rokonom alkoholista volt, ráadásul kapuzárási pánikkal,és a fejébe vette, hogy a felesége csalja. Ha boltba ment akkor is azt hitte, hogy mással van a neje. Aztán egyik nap felakasztva találtak rá a fészerben, a veje élesztette újra. Az életét sikerült megmenteni, de olyan mértékben károsodott az agya, hogy egy 2-3 éves gyerek szintjén van azóta. Nem lehet előtte hagyni a vegyszereket, mert megihatja. A neje azóta is kitart mellette és gondozza őt. Azóta a férj nem iszik alkoholt, rendesen eszik, valószínűleg nagyon sokáig fog élni. De milyen élet ez? A felesége élete végéig ápolni fogja az urát, de sosem tud már vele úgy beszélgetni, mint egy felnőttel..:(
2012. szept. 17. 22:25
Én is gondoltam már rá nem egyszer. De valahogy mindig eszembe jut, hogy amíg az ember él, addig mindig történhet vele valami (jó is).
95. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 92. - Mandula71)
2012. szept. 17. 22:14

Persze, természetesen tudom, hogy a depresszió az betegség. Az agy működését sok minden befolyásolhatja.pl. lítium hiány... és még sok más. Eléggé kiművelődtem belőle, érdekelt a téma.

Remélem van azért, akit sikerült eltéríteni az öngyilkosság gondolatától.

94. 74f8c12b8e (válaszként erre: 88. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 17. 21:46

Ez egy rettenetesen borzalmas történet,nagyon sajnálom.

A te eseted speciális eset:agyi károsodás miatt lett apukád kontrollveszett,tehát még csak nem is ő döntötte el a szó valódi értelmében,hogy meghal,tehát nem is tudott azon gondolkozni,hogy kit bánt vele.

Én is láttam közelről öngyilkosági kísérleteket,nem csak mástól hallottam.Sőt éreztem is késztetést,és tudom,hogy sajnos akkor már nem számít,hogy ki mit gondol,vagy érez,csak legyen vége az egésznek.


Amiről még nemigen esett szó itt:az öngyilkoság önmagunk elleni agresszió.valószínű van olyan öngyilkosjelölt,nem kevés,aki ha merné,szétverné pár ember fejét,és akkor megnyugodna kicsit,nem akarna ő meghalni.De legtöbbjük ""jól viselkedik""nem szól senki ellen,és nem emel kezet,hanem majd végül önmaga ellen.

93. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 47. - Regin_a)
2012. szept. 17. 21:27
Hát igen....
92. Mandula71 (válaszként erre: 88. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 17. 21:25

Értem amit írsz, és őszintén sajnálom, ami a családoddal és veled is történt.Lehet, hogy valakit megmentesz ezzel, hogy leírtad. De... Te magad írtad le, hogy édesapád agyának az a része, ami a tetteit kontrollálni tudta volna,nem működött és ez vezethetett az öngyilkossághoz. Még véletlenül sem akarlak bántani, de hidd el, egy depressziós embernek lehet, hogy nem meszes az agya, de sajnos ugyanígy nem tudja kontrollálni sok esetben a tetteit. Lehet, hogy nem tudom tisztán megfogalmazni, és kívánom, hogy te soha ne érezd, amit én. Tudtam, hogy szeretnek, tudtam, hogy szerettem őket, de nem éreztem. Olyan szinten nagy üresség volt bennem, hogy nem érdekelt semmi. Az öngyilkosság gondolatáig én nem jutottam el, de abban az állapotban megértettem, hogy valaki hogyan képes ezt megtenni.

6 és fél hónapig voltam betegállományban. Az első felében voltak olyan napok, hogy délután nem tudtam megmondani azt sem, hogy ettem-e valamit. A párom a gyógyszereket elzárta, csak annyi volt elöl, amennyit az orvos előírt, azt is csak úgy tudtam bevenni, hogy a párom napközben telefonált és irányított. Nem emlékeztem arra sem, ha valakivel telefonon beszéltem.(Volt olyan eset, amikor kiderült, hogy anyut már harmadszor hívom, de az előző beszélgetésekre egyáltalán nem emlékeztem.)És komolyan pánikba estem, amikor le kellett volna írnom a nevemet és nem tudtam. Pár héttel később sikerült, de senki nem ismerte fel az írásomat...

Nem mentegetni akarom az öngyilkosokat, nem gondolom, hogy bárkinek joga lenne ítélkezni felettük. Csak azt szeretném, ha legalább pár ember megértené, hogy a depresszió BETEGSÉG. Csak éppen rosszabb, mint egy nátha, amire bekapsz két szem gyógyszert, fújod az orrod egy hétig és utána jól vagy. Ez az agy betegsége, amit sokkal nehezebb kezelni.

91. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2012. szept. 17. 21:24

Néhány éve a városunkban egy nő leugrott a 8. emeletről 2 kisfiúval. Ikrek voltak, 1-2 év körüliek. Állítólag azért tette, mert így akart fájdalmat okozni a gyerekek apjának. Maga mögött hagyott egyébként még egy nagyobb gyereket is.

Ne verjen meg érte az isten, de én abba a nőbe hóttába bele tudtam volna rúgni. Remélem, van pokol, és ott rohad a lelke...:((

90. 2fb18d5637 (válaszként erre: 88. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 17. 21:23
Borzasztóan sajnálom.
89. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 88. - Bfbfdbbd29)
2012. szept. 17. 21:19
ÚRISTEN:((( Nagyon sajnálom, ami veletek történt.... szörnyű volt még olvasni is:(
88. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 74. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 17. 20:11

Többet gondoltam rá, mint bárki más, az elmúlt tíz év során. Apukámék 40 éve éltek házasságban, csak jót láttam és tanultam. Apu mindíg elítélően beszélt az öngyilkosokról... a megelőző fél évben fogyott... tömtük vitaminokkal, gyümölcslevekkel, végre rávettük, hogy elmenjen orvoshoz. Nem fájt semmi. Az orvos ránézett és megdicsérte, milyen jól néz ki a korához képest. Menjen vissza ősszel, legfeljebb akkor csináltat labort, vagy beutalja kivizsgálásra. Apu tovább fogyott. Tíz éve, szeptember elején kibéreltünk nekik egy nagyon szép nyaralót, hogy mennek nyaralni. Előtte szólt, hogy készítse be anyu a zöld nadrágját, jó lesz az majd ott sétálni... elrakta a borotvacuccát... és azt mondta, kimegy a szőlőbe gazat szedni a tyúkoknak. Ja, délelőtt még befizette a súlyadót is... Nem ment haza. Eltelt jó néhány óra, anyu engem hívott, mentem, hogy megkeressem, azt hittük elütötte vaki, vagy rosszul lett (megjegyzem soha nem ivott, nem dohányzott, egészséges életet élt).

Kerestem, kint hagytam az autót, és gyalog mentem be a szőlőbe... féluton láttam két lábat magasan a fák között... értetlenül néztem, de ösztönösen elkezdtem rohanni... ott lógott felettem, nem értem el!!!! Ordítottam-ahogy még soha nem tettem- hogy nem, nem, nem... a kezei kapaszkodtak az ágakba, de a lábára egy husz kilós vasat kötött... a nyelve kidagadt, a szemei kidomborodtak... és én csak azt éreztem, hogy le kell vennem... Tehetetlen voltam, de tudtam hogy már vége. Rohanás vissza az autóhoz, nem tudom hogy értem haza baleset nélkül, nem kaptam levegőt. Orvos,rendőrség, levágták és lezuhant a porba... a porba... méltatlanul egy ember, aki mindíg példásan élt... ott forgatta az orvos a porban... anyuhoz orvos hivtam, tudtam, hogy rosszul lesz...

Pokollá vált az életünk. Nem értettük az okát. Felkerestük a megyeszékhelyen a kórbonctant, hogy mondják el, m it találtak, ez nem lehet, ő nem tett volna soha ilyet. A főorvos azt mondta, semmit nem talált.Nem értettük, azt hittem megőrülök. Később a rendőrnyomozó odaadta az amúgy titkos bonctani jegyzőkönyvet , ahol leírták, hogy olyan mértékben meszesedett az agy, hogy az a rész, ami a tetteit kontrolálni tudta volna, már nem működött. Utólsó mondat: Ez vezethetett az öngyilkossághoz...A fogyás a gyomrot körülvevő kiserek meszesedése miatt következett be. Addig eltelt két hónap, mire ez meglett. Volt temetés, szinte kómában voltunk, anyu összeomlott... A fájdalom majd szét szakította a mellkasomat, hogy ne, ne, tegyék le oda, nem temessék be, ő nem , ő nem halhat meg, ő nem akarná ezt... Végig kitartottam, m indent én intéztem, lelket tartottam a családban, aztán kibuktam. Folyamatosan szúrt a szívem, szívritmuszavar-táppénz. Nem aludtam már akkor egy hete-szó szerint.

Anyu poklokat ált ki, szinte mindíg vele voltam, de dolgoznom is kellett. Rövidesen egy agyi katasztrófa következtében leépült, nem tudott egyedül élni a házban, amit együtt építettek, súlyosan beteg lett és nagyon lassan, sok szenvedéssel halt meg.

Tönkre ment a család, a kicsi és nagy unokák kiborultak, szép nagy és boldog család voltunk. Szétesett minden. A napokban volt tíz éve, még mindíg sírva megyek a temetőbe és a szívem szúr, ha eszembe jut. Rengeteg idő. Nagyon hiányzik. Évekig úgy éreztem, hogy valamit elrontottam, mindent megadtam volna neki, ápoltam volna az utolsó percig, úgy ahogyan anyukámat is. Nem adta meg a lehetőséget. Soha nem akarta volna, hogy én ott álljak a holteste alatt ...

AZT HITTE, HOGY BETEG ÉS NEM AKART TEHER LENNI A CSALÁDNAK!!!! Na ez a baj. Okos volt, megszervezte... senki nem gondolt rá, hiszen készültek nyaralni... Azóta fáj, ha valaki öngyilkosságra gondol, mert tudom , milyen őrül fájdalom a szeretteinek még sok-sok év múlva is. Tudom milyen, mikor az unokák szenvednek, nem értik, hiányzik nekik, felnéztek rá.

Megjegyzem: Erdőbe vagy 5 évig nem mertem menni, sem a fákra felnézni, mindíg azt láttam, hogy ott lóg felettem. Nem kívánom a halálos ellenségeimnek sem.

Azért írtam le, hogy aki úgy érzi, hogy meg akarja tenni, az ismerje meg a másik oldalát is , ha szereti a családját, soha ne tegyen velük ilyet.

87. 74f8c12b8e (válaszként erre: 86. - Virag32)
2012. szept. 17. 17:41

Azt hiszem,ez nem meglepő.

Az volna a jó,ha más vallásoknak is volnának használható megoldási ötleteik a kilátástalan helyzetekre.Mert ugye egy buddhista ,ha elege van a világból,kolostorba vonulhat-(és ezt valószínű nem is érzi áldozatnak,hanem inkább lehetőségnek,és tán ez a lényeg)felteszem,egyszerűbben,mint egy egyéb vallású.

És mivel eleve nem tartják sokra a világi hívságokat,jobban hozzászoktak az egyszerűbb élethez,és kevesebb anyagi-érzelmi elvárással vannak a világ felé,így valószínű kevésbé csalódnak

86. virag32 (válaszként erre: 85. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 17. 16:38

Igen, ez biztosan így van.

Mindazonáltal úgy tudom, az összes létezö vallás a legnagyobb bünnek az öngyilkosságot tartja.

85. 74f8c12b8e (válaszként erre: 84. - Virag32)
2012. szept. 17. 16:01
Lehet,hogy a buddhista vallás,és világnézet önmagában az akkora támaszt,illetve oylan értékeket tart fontosnak,és oylan egyéb alternatívái vannak,ami mellett az öngyilkosság,mint lehetséges kiút is eleve ritkábban fordul meg az emberek fejében,mint a nyugati embereknél, vallásoknál.
84. virag32 (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 17. 15:20

Van egy buddhista ismerösöm (olyasvalaki, aki nem divatból az, hanem évtizedek óta ezzel foglalkozik), ő mondta, hogy a buddhizmus szerint az öngyilkosság akkora bün, hogy ha az ember pl. kiirt egy teljes falut, de úgy, hogy mindenkit a lábánál fogva fellógat és kivéreztet, és ezt a folyamatot a saját anyjával kezdi, még akkor sem szabadít magára olyan iszonyú karmát, mint ha öngyilkos lenne. Elgondolkodtató....


Apám öngyilkos akart lenni, egyszer négy éves koromban, de olyan részeg volt, hogy nem jött össze (morbid, de igaz :) , majd utána húsz évre rá, akkor meg gyáva volt (hihetetlenül jellemtelen volt mindig, és akaratgyenge.) Két évre rá beteg lett, és noha akkor már megtett volna mindent az életért, belehalt. Büntetés? Ki tudja.... (Tegyük hozzá, hogy alkoholbetegség vitte el, és magának köszönheti meg a saját önzöségének. ) Nincs hosszú ékezetem, ezért a sok ö-ü.

83. Regin_a (válaszként erre: 81. - B4d40997c0)
2012. szept. 17. 14:49

Pszichiátria-kórház, kétnaponta is foglalkoznak veled + csoportterápia

Így mindegy milyen eldugott helyen laksz

Zárt osztály városi legenda, hacsak nem úgy visznek be megmentés után

És ha zárt is egy ideig, pár napig, annyi csak hogy nem bolyonghatsz mindenfelé a házban

82. 74f8c12b8e (válaszként erre: 81. - B4d40997c0)
2012. szept. 17. 12:51
Az sztk pszichiáter is beutal,van az sztk-ban ingyenes pszichológus,vagyis pszichoterapeuta,azért is javaslotam.Én is jártam ilyenhez.Remélem,nem egy messzi kis faluban laksz,mert onnét azért nehezebb.De persze megoldható.
81. b4d40997c0 (válaszként erre: 80. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 17. 12:47
Ezzel csak az a gond, hogy mind pénzes, és nem tartom annyira súlyosnak az állapotom, hogy bármelyik orvos beutalna ingyen pszichológushoz, feltéve ha létezik ilyen. A pénzesek pedig nagyon sokba kerülnek.
80. 74f8c12b8e (válaszként erre: 77. - B4d40997c0)
2012. szept. 17. 12:43

A csak elmondástól nemigen lesz jobb.Írtam már a múlt héten is:keress fel pszidchiátert,mert ahogy írtad,nem először,hanem sokadszor gondolkozol öngyilkoságról.

Lehet,hogy előbb elszakad a cérnád,mint hinnéd(tehát nagyon mély depresszióba zuhansz,amiből csak sok gyógyszer hoz ki,és az sem biztos,vagy mégis megkísérled,és elveszítünk:( ),hiszen már a sokadik"békát" nyeled le.

Lehet kérni a pszichiátertől beutalást pszichológushoz,terápiára,az meghallgat,és tud tanácsot is adni,plusz figyel rád,hogy életben maradj,mert az a dolga,a feladata.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook