Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastam, hallottam - megosztom fórum

Olvastam, hallottam - megosztom (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
409. Amaunet
ápr. 6. 23:00

Tájákozódjunk a szomszédjogokról, mielőtt nekimegyünk a szomszédnak!😄


[link]

408. Amaunet
márc. 29. 23:29

Talán olvassák az étrendkiegészítőkért rajongók...


[link]

407. Amaunet
dec. 18. 21:41

A háromgyermekes édesanyáknak szól (+ minden adózónak)


[link]

406. Amaunet
2023. szept. 21. 22:02

Érdekes beszélgetés egy volt CIA elemzővel:


[link]

405. Érdekes73 (válaszként erre: 404. - Timycat)
2023. aug. 13. 12:45
Más volt a munkaerőpiac 5-7 éve akkor még több munkáltató gondolhatta hogy a melós a fán terem bármit megtehet lesz helyette másik.
404. timycat (válaszként erre: 403. - Globus)
2023. aug. 13. 12:04

Az a baj, hogy azt senki nem veszi figyelembe hogy mi történt itt az elmúlt 25-30 évben. Mi, kelet-európaiak arra voltunk jók, hogy a nyugati társadalmi problémákat (elöregedés, munkaerő hiány) elodázzuk pár évtizeddel.


A Nyugat nagyon régóta munkaerő hiánnyal küzd és mit csinált a 90-es években? Körbenézett, hogy hát van ott egy tucat ország Kelet-Európában, akik európai szellemiségben szocializálódtak azaz könnyen integrálhatóak (okultak a török-német problémából), nem rossz az oktatásuk, vannak fiataljaik, még keresik az útjukat így "aprópénzért" engedjük őket be az EU-ba.

Ezzel elvitték a fiatalokat és a piacunkat is kedvükre leszabályozták. Az már a mi hibának hogy az a pénz amit a fiatalokért és a piacért kaptunk cserébe nem arra lett fordítva, hogy idővel vonzó alternatíva legyünk arra hogy a világlátott fiataljaink hazajöjjenek, itthon akarjanak élni, vállalkozni, tapasztalataikat kamatoztatni.


Most már késő, ráébredtünk csak már későn.

403. globus (válaszként erre: 400. - Amaunet)
2023. aug. 13. 11:49
Azok a külföldi munkavállalók, akiket nálunk foglalkoztatnak, évszámra táppénzen vannak. Minek dolgoznának, ha szállás-és lakhatási támogatást kapnak, kajára elég, vidáman elvannak. Még a 25 éves ís havonta másfél hetet "beteg", semmilyen eszközzel ezt szabályozni nem lehet. TB-je van, pénzt megkapja. Zömmel déli szomszédainkról van szó. Leghosszabb tartózkodási idő egy év.
402. timycat (válaszként erre: 400. - Amaunet)
2023. aug. 13. 11:33

A nyugati azért keres többet mert más a piac, mert ő könnyebben átmegy a sógoroknak melózni. Nem beszélve hogy mennyivel kisebb a logisztikai költség a fizetőképes kereslethez juttatáshoz. Még a mi hangyafacnyi országunkban is.

Ezt ezzel nem lehet megakadályozni, csak ha lezárjuk a határokat senki se ki, se be. Nem is volt olyan rég, sokan vissza is sírják.

401. timycat (válaszként erre: 398. - Channa*)
2023. aug. 13. 11:29

Ez baromi összetett, a bérpolitikát, humán politikát külön tanítják, külön tudomány mindenféle vonatkozásban, mit mi mozgat és nem csak pénz hanem kőkemény pszichológia is. Ez másra nem jó mint hogy az embereket ezzel is egymásnak ugrasztják. Mariska eddig elégedett volt, de miután megtudja hogy a Feri vagy a Julcsi 5 Ft-tal is többet keres nála kitör a parasztlázadás. Ha engedünk a hisztinek akkor az végigsöpör mindenhol és aki megint nem lesz egyenlőség, hisz aki eddig többet keresett a Marinál az nem akar most már ugyanannyit keresni. Természetesen azt senki nem mérlegeli ilyenkor hogy mondjuk a Feri milyen terepen, piaci körülmények között dolgozik és milyen körülmények között a Mariska esetleg melyikük mennyire mobil, mennyire jollyjoker készségei vannak még pluszban, mennyire helyettesíthető, elég hogy ugyanaz a munkakör, szint a szervezetben aztán ennyi.


Sosem vezet jóra ha egy piacra felülről beavatkoznak. Ez nem a nőknek segítség az tuti, inkább megint a mutyiba tereli az irányt, meg a nagyvállalatoknak kedvez.

Ezt a fajta irányítást lehet hogy a nők - férfiak közötti egyenjogúságra találták ki, de annál jóval tovább fog gyűrűzni.

Mindenki könyökölje ki magának amit lehet, tudása, piaci helyzet, konkurencia figyelembevételével, ha valami nem tetszik jelezze, ha a munkáltató nem változtat, de a dolgozó marad akkor annyira mégsem fáj, ha elmegy hát elment. Utólag majd kiderül melyik félnek volt igaza és ha nem gyöpös akkor levonja a megfelelő következtetést. Kereslet-kínálat, ez a piac.


Mondjuk a nők úgy általában pont alkalmasak arra, hogy minden cirrel-carral fel lehet őket ajzani bárki ellen. 1,5 éve az egyik vezető csaj miután ránézett a bérekre (amit egyébként nem szabadott volna) kezdte el verni az asztalt, szállt bele másokba, nagy dirrel-durral felmondott. Még itt volt mikor már tanult be az új ember a helyén az ő fizetéséért (egyébként férfi és ez szempont is volt ezután) és a csaj 1,5 évig nem kapott állást, pláne nem olyan pozíciót amiben nálunk volt, végül már nagyon kellett a lóvé és alacsonyabb pozícióba, fél év határozottba, utazást vállalva, a nálunk 1,5 éve keresett bérénél valamivel kevesebbért elment máshova dolgozni és sír hogy hát nem olyan, visszajönne, engem is hívogatott segítségért, jelentkezett más érdekeltségünkben lévő céghez is, ahova tökéletes is lett volna, mert tényleg jó szakember, de ahogy viselkedett felégetett maga mögött mindent. A férfiak általában "elegánsabban" intézik az ilyen ügyeiket. Pl nem egy férfi munkavállalónk van, aki anno felmondott ilyen-olyan okokból aztán 1,2,akárhány év után jelentkezett újra munkára, kipróbálta magát máshol és valami nem úgy alakult, esetleg rájött máshol sincs kolbászból, szívesen fogadva visszavettük őket, de olyan is van akit visszahívtunk és szívesen visszajött, van aki a régi helyére, van aki máshova került. Nőknél ilyenre egyetlen példa sincs.

Persze nem mindig a munkáltatónak van igaza 1-1 feszültségnél, mert van ahol a munkáltató sír, hogy az xy-t mégsem szabadott volna elengedni, mert nem, mert siralom és gyász az adott térség munkaerő kínálata csak rosszul mértük fel. Igyekszünk tanulni az ilyenekből.

400. Amaunet (válaszként erre: 397. - Timycat)
2023. aug. 13. 10:37

Pedig gatyába kéne rázni a keleti országrészt is.

Nyugati országrészben miért tudnak nagyobb bért fizetni a vállalkozások?

Majd hozzák be Nyíregyházára és Debrecenbe is az olcsó munkaerőt, hogy a magyarnak eszébe se jusson többet kérni, mint a bérminimum.

Keletről csak elmegy az értelmesebb magyar és jön helyette az iskolázatlan, csak szaporodásra képes népesség és még támogatjuk is őket a befizetett adóforintjainkkal, ami soha nem fog hasznosulni, mert integrálódni képtelenek, tanulni és dolgozni nem is akarnak - hiszen megélnek a támogatásokból.

399. Érdekes73 (válaszként erre: 396. - Amaunet)
2023. aug. 13. 09:35
Nem hinném hogy ezt átvennék.Annyira tolják nálunk a titkos a fizu témát hogy borulna minden is.
398. Channa* (válaszként erre: 397. - Timycat)
2023. aug. 13. 09:17

Pedig, nem lenne rossz.

Tudom, hogy a velem szemben ülő férfinak még csak nem is becézhető kollégám többet keres nálam, mert ő a régi, így ő a kedvenc.

Nem panaszkodok a fizetésem miatt, mert nem rossz, de én segítenek ennek a réginek is, mert sok hiányossága van.


A kedvencem az, hogy az ötleteimet a sajátjaként adja tovább;) Ha esetleg nem jön be az ötletem néha, akkor simán rám mutat, hogy én találtam ki, ha szuper, akkor meg veregeti még a saját vállát is.


Igazságtalan ami itt megy.


Engem az is zavar pl., hogy nálunk idén kétszer volt béremelés. Mind a két alkalommal a maximumot megkaptam, ha igaz, amit tudok, de van olyan kolléganőm, aki nem kapott fizetésemelést, annak ellenére, hogy jól dolgozik. Simán elképzelem, hogy azért, mert 4 órás és nő is ráadásul.

397. timycat (válaszként erre: 396. - Amaunet)
2023. aug. 13. 08:39
Ez kiba nagy facság. A nők munkaerőpiaci helyzete itthon így is csak pusztul az ember szaporításra állított állami támogatásoknak hála, de ez EU-s hátszéllel tovább gyűrűzik és nem csak a nőknél borítja majd meg a piacot. Számos telephelyünk van szerte az országban, ha ugyanazt a bért kikövetelhetnék a keleti határ mentén dolgozók mint a nyugatin ugyanabban a munkakörben akkor olyan bérversenyt generálnánk csak a keleti részen lévő kis vállalkozásoknak, amibe azok belerokkannak. Mondjuk a nagy cégeknek ez abszolút jó, fürdőzhet a lehetőségekben, a kicsi meg bedől... Ez már Mo-on gond, hát mit okoz egy népesebb, nagyobb, még inkább heterogén országban? Igaz nem ez az első és sajnos nem is az utolsó brutál facság húzása az EU-nak. Megint széttrollkodják a piacot mesterségesen.
396. Amaunet
2023. aug. 13. 08:03

Jó reggelt! És ennek a bevezetése miért kerül évekbe?


"Egy uniós rendelkezés alapján mindenki megtudhatja, mennyit keresnek a kollégái


A statisztikák szerint a nők évente 2 hónapot ingyen dolgoznak férfi munkatársaikhoz képest. Egy uniós irányelvnek köszönhetően néhány éven belül nem csak a cégen belüli bérek lesznek megismerhetőek, hanem az álláshirdetéseknek is kötelező eleme lesz a várható bérsáv. Ezáltal az indokolatlan férfi-női bérkülönbségek is szankcionálhatók lesznek."


[link]

395. ,zumba (válaszként erre: 394. - Amaunet)
2023. jan. 6. 15:10
Köszönöm.
394. Amaunet
2023. jan. 6. 13:25

Erre kéne készülniük az embereknek. Nem kell várni, de mint eshetőségre fel kéne készülni.

Néhány napja nézem/olvasom ennek az embernek a videóit és írásait (és így év elején meghallgattam néhány jóslást).

Meggyőződésemmé vált, hogy az embereknek nagy változásokon kell majd átesni (fogyasztás, élelmiszer, energiák) a közeljövőben. Hogy ez ne okozzon olyan törést az életünkben, hogy felkészüljünk rá, érdemes megnézni.


[link]


[link]


[link]


[link]

393. Amaunet
2022. okt. 7. 19:15

[link]


Ehetjük majd a valóban lejárt élelmiszert jó drágán.

392. Amaunet
2022. júl. 31. 21:09

[link]


Országszerte szirénapróba lesz augusztus 1-jén, hétfőn!

391. ,zumba (válaszként erre: 390. - Amaunet)
2022. jan. 9. 13:26

Első cikk:egészséges életmód:több tényezője van. Dohányzásról leszokás:nem kell dohányt termeszteni.Testmozgás: azért sok embernek olyan munkaköre van, ami mellett kevésbé fér bele a napi mozgás.Max. a munkahelyen szaladgálás.

Másik cikk:szuper jó a digitalizált világ-nem kell hús-vér emberekkel találkozni, szót váltani, csak a négy fal között élni.(szoktam olvasni ezen oldalt)

390. Amaunet
2022. jan. 9. 11:46

[link]


[link]

És nem csak a papírmentesítést.


Persze, az analfabéták ezt nem fogják olvasni. Az olvasók másik része meg nem fogja megérteni.:D

389. Amaunet
2021. okt. 19. 04:42

Sokakat érdekelhet, hogy államilag támogatják az elavult csak 3G-ig támogatott mobilok cseréjét 4G képesre.

[link]


A cikkben hivatkozott NMHH-program:

[link]

388. Amaunet (válaszként erre: 387. - Globus)
2021. szept. 22. 18:41
És beszélünk a vidék felzárkóztatásáról, a vidéki diákok online oktatásáról, a digitális Magyarországról (ami egy nagyon sokba kerülő program volt/van).
387. globus (válaszként erre: 386. - Amaunet)
2021. szept. 22. 05:59
Gazdagabb nyugati országrészben legalább tucatról tudok, ahol még csatornázás sincs, a vonalas telefon egy fali jelvevővel erősítve, mert még a falu előtt nincs kábel. Ha fúj a szél, már nem jó. 30-as mobilról telefonálni udvaron, a ház mögött lehet, 70-essel a padlásról. Tapasztalat értékesebb a technikánál...
386. Amaunet
2021. szept. 22. 00:36

[link]


Ez egy 2016-os cikk. Vajon Magyarországon 2021-ben, Európa közepén hány falu van olyan, ahol optikai kábel van lefektetve vagy ahol nem kell imbolyogva a hálózatot keresni a mobiltelefonon?

385. Amaunet
2021. júl. 25. 23:47

Mindjárt érthetőbb... vajon tőlem miért félnek?:)


[link]

384. Amaunet
2021. júl. 21. 15:37

Most jött a hír:



" Tisztelt Ügyfelünk!


Az ELMŰ-ÉMÁSZ Energiaszolgáltató Zrt. a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal jóváhagyásával visszaadta villamos energia egyetemes szolgáltatási engedélyét, amely Önre nézve azt jelenti, hogy a társasággal fennálló villamos energia vásárlási szerződése 2021. augusztus 31-én megszűnik.

A folyamatos villamosenergia-ellátás továbbra is zavartalanul biztosított, mivel a Hivatal 2021. szeptember 1-jétől új szolgáltatót jelölt ki.


Az új egyetemes szolgáltató szeptember 1-jétől az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. "


Csak megszerezték ezt is.

383. Amaunet (válaszként erre: 382. - Amaunet)
2021. júl. 21. 03:50
Vagy freemail-en írogat.
382. Amaunet
2021. júl. 21. 03:49

Használja még valaki a freemailt?


Meglepődve olvastam, hogy ki a szolgáltató: Origo Média és Kommunikációs Szolgáltató Zrt..

Ennek az anyavállalata: New Wave Media Kft.


Tovább nem is írom. Akit érdekel csak keressen rá és gondolkozzon el rajta, mikor sajtóterméket olvasgat.

381. andilaci (válaszként erre: 380. - Amaunet)
2021. máj. 23. 11:02
👍
380. Amaunet
2021. máj. 20. 13:39

Most kaptam hírlevelet, gondoltam van más is akit érdekelhet egy ingyenes szemvizsgálat.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook