Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olaszországgal kapcsolatos információk érdekelnének, mert szeretnék kiköltözni fórum

Olaszországgal kapcsolatos információk érdekelnének, mert szeretnék kiköltözni (beszélgetős fórum)


19. ciccia
2012. okt. 5. 21:14

Sziasztok!

En is Olaszorszagban elek mar 8eve!

Kerdezhetsz tolem is, ha tudok segitek!

18. Andi2020 (válaszként erre: 17. - 2da3ccc8bc)
2012. okt. 2. 14:59
hát nekem méf egy kis idő mire kimegyek először a nyelvet megtanulom aztán intézkedek de nem akarok sokat várni!!! és köszi irok ott akkor!
17. 2da3ccc8bc (válaszként erre: 16. - Andi2020)
2012. okt. 2. 14:52

Igaz en csak neha neha jarok haza egy hetvegere, es valoban nem hallok jokat, de nem tudom itt jobb-e ebben a pillanatban. Ezt csak azert irom mert van ismerosom aki iderohant, es akkor dobbent ra, hogy ez sem a paradicsom :(

Persze, megirom priviben az emailem.

16. Andi2020 (válaszként erre: 14. - 2da3ccc8bc)
2012. okt. 2. 14:50

Nem rosszabb mind Magyarország szerintem sőt ha már ilyen körülmények között kell élnem akkor inkább Olaszország!! Már nem tudok itt élni iszonyat! Nem tudom voltál mostanába Magyarországon? még rosszabb mint ott sztem! Van olasz ismerősöm mondott egy-két rosszat de még mindig különb mint Magyarország!!! Ha hiszed ha nem aki csak teheti lelépp innen mind1 hova de innen akkor is el. A munkahelyemről kb 2 hónap alatt 5-en mentek külföldre!! sztem ettől a helytől rosszabb nincs!

Egy kérésem lenne még,hogy e-mail cimet nem cserélnénk?Szeretnék pár dolgot kérdezni persze ha szívesen válaszolnál rá!!és köszönöm a kommentedet!!

15. Andi2020 (válaszként erre: 13. - Aquatica)
2012. okt. 2. 14:45

nyomatom az olaszt ahogy csak tudom már nagyon sokat jegyzeteltem és kezdem megtanulni :)

van Olasz ismerősöm szerencsére akivel tudok beszélgetni olaszul :)neked is sok sikert kívánok hogy ha mész!! :)

2012. okt. 2. 12:52
Olaszorszag nem a paradicsom, sot!! Az utobbi 2 evben egyre szarabb minden. En itt elek 10 eve es borzalom ami most van. A kormos szakma jo, es itt is sokan csinaljak, de vallakozokent nem fog menni, mert tobebt adozol mint keresel. Eleinte inkabb keress vmi esztetikai studiot es azon keresztul dolgozz mint alkalmazott, ugy jobb elkezdeni. Amugy ha en most akarnek kulfoldre menni, tuti nem ide jonnek. Azert sok szerencset!
13. Aquatica (válaszként erre: 12. - Andi2020)
2012. okt. 2. 11:09
Én azért nem megyek olaszba mert kevésbé tudom elképzelni magam h ott éljek, az én szívem Németország felé húz, magasabbak a fizetések jó életkörülmény, plusz a párom szakmája is olyan hogy ott sokkal jobban tudna érvényesülni, szeretem a német mentalitást, az olaszoknak meg imádom a kajájukat és a történelmi nevezetességeiket. Mi is neten keresztül tanulunk, az ismerőseim is , plusz jó ha nézel mondjuk olasz tv csatornákat is hogy szokd a nyelvet, lehet nem érted mit mond, de bele megy a füledbe :P. mondjuk nekem könnyű lenne megtanulni olaszul, mert beszélek románul is , kicsit hasonlít a 2 nyelv.először ki kellene írnod milyen szavakat használnak a leggyakrabban azt megtanulod utána pedig ha ismered a szavakat a nyelvtan része már gyerekjáték lesz.Én nem megyek tanárhoz tuti, anyum is 3 hét alatt tanult meg németül, igaz minden nap tanult 2-3 órát .A többit meg akkor sajátítod el, ha beszélgetsz valakivel olaszul.
2012. okt. 1. 20:37
az ismerősöd interneten keresztül tanulta meg az olasz nyelvet?
11. Andi2020 (válaszként erre: 10. - Aquatica)
2012. okt. 1. 20:34

hát igen aki csak teheti lelép innen mert ami itt van....nem találok rá szavakat csak csúnyát lehet mondani de nem káromkkodok:)

ha imádod Olaszt akkor hogy hogy nem oda mész?

10. Aquatica (válaszként erre: 9. - Andi2020)
2012. okt. 1. 20:13

mondjuk én nem olaszba megyek , de sok ismerősöm él ott, sokkal jobban szeretnek ott élni mint itt.

nekem szinte olyan ismerősöm van aki ki akar menni külföldre , én németbe a többiek francia, a másik olaszba mert olasz a pasija , 3 hónap alatt tanulta meg a nyelvet úgy hogy ért meg válaszolgat,én beszélek németül kicsit átismételem , de tudod igazából ott fogsz megtanulni rendesen beszélni. sokat fogsz tanulni, Imádom Olaszországot pláne a kávéjukat :D

9. Andi2020 (válaszként erre: 8. - Aquatica)
2012. okt. 1. 20:03

értem hát én elkezdtem tanulni az olasz nyelvet és ha már megy olyan szinten hogy értsem meg válaszoljak is akkor már mennék,minnél előbb innen!!

Te már beszélsz olaszul?

8. Aquatica (válaszként erre: 6. - Aquatica)
2012. okt. 1. 19:58
hát kb 2 év múlva....
7. Andi2020 (válaszként erre: 6. - Aquatica)
2012. okt. 1. 19:37
köszönöm szépen a bíztatást :) és te mikorra tervezed?
6. Aquatica (válaszként erre: 5. - Andi2020)
2012. okt. 1. 17:54
vannak még jó műkörmösök és fodrászok is , a szépség az menő aki ad magára annak mindig kell majd szép ápolt köröm is és haj, ugyh. vágj bele ne hallgass senkire én is kifogok költözni, csak én fodrász leszek:D SOK SIKERT !
2012. okt. 1. 17:35

Én mindent megteszek azért,hogy nagyon szép körmöket csináljak!:)

A válaszokat pedig köszönöm szépen!

2012. okt. 1. 17:28
műkörmözéssel bárhol meglehet élni. akár itthon is. csak nem mindegy, hogy az ember barkácsol vagy valóban gyönyörűen dolgozik. ez utóbbiból rendkívül kevés van. szerintem kb. 100-ból 2. ami igencsak lehangoló.
2012. okt. 1. 17:08
és azt is hallottam hogy akkor dolgozhatok kint ezzel a szakmával ha van kozmetikus szakmám is! ez igaz?
2012. okt. 1. 17:05
Mukormos szakmaval jol meg lehet elni , ha szepen dolgozol mert ott 100 euro egy epites es kb.70-80 a toltes. Rengeteg magyar mukormos es kozmetikus dolgozik kinn.
2012. okt. 1. 17:00
Olaszországgal kapcsolatos nformációk érdekelnének mert kiszeretnék oda költözni! pl:milyen munkával lehet ott megélni? műkörmös szakmával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook