Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tejallergia, tejterheléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek! fórum

Tejallergia, tejterheléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek! (beszélgetős fórum)


1 2
2020. okt. 30. 19:59

Sziasztok!

Ma kezdtük a 4 èves fiammal a tejterhelèst eddig nincs tünet!

Esetleg valaki csinálta ezt a 21 napos tejterhelèst?!

Tapasztalatok?

42. HnéViktória (válaszként erre: 41. - Cunuculu)
2011. szept. 20. 22:06

Szia!

Rizstej,vagy zabtej hasonló.A zabtej finomabb,és krémeket sütiket is lehet vele csinálni.Viszont drága 500-800/l

Kisfiamnak ezeket használom.

2011. szept. 20. 21:14

Az a helyzet,hogy már ezt kipróbáltam.Nyáron 2 hónapig nem ettem,ittam tejet/tejféléket. Augusztusban ittam megint és pár órán belül ki is jött a sok pici pötty.

Hol nézhetem meg,hogy mivel tudom helyettesíteni.

Azért van ennyi kérdésem, mert most jöttem rá, hogy nem folytathatom az étellel kapcsolatos dolgaimat.

Nem tudom megállni, hogy ne igyak tejet,vagy egyek olyat...

Nagyon puffadok tőle, tele vagyok pattanásos pöttyökkel.

Nem vagyok egy hízékony típus,de nem is híztam egy dekát sem mióta ez a dolog fenn áll.

40. 91d4989ab9 (válaszként erre: 38. - Cunuculu)
2011. szept. 20. 20:25

szia a tejcukorallergiát a kifujt levegőból is ki tudják mutatni


de nem feltétlen kell róla orvosi papir akkor probáld ki hogy 2-3 hónapig laktózmentesen eszel, majd utána vegyél egy tejet idd meg, és ha ujra előjönnek a tünetek amik addig elmultak akkor az vagy

2011. szept. 20. 20:15

Sziasztok!

Fiam 5 éves csecsemő kora óta tudom,hogy allergiás.Hozzátáplálástól kezdve,a tejpépek piskóták,állandó dörzspapirszerű,ekcémás kiütéseket okozott,és állandó felső légúti hurutot.Millió orvosnál jártunk,prick tesz,vérvétel eredménytelen.Azóta tej -tojásmentes diétán vagyunk.Emelt családit,és GYES-t kapom 2 éves kora óta.Tejterhelése 3.5 éves korában volt elöször,az első napon tünetmentes volt,másnap éjjel gége duzzanata lett,alig kapott levegőt egész éjjel,és utána 2 hétig iszonyú náthás volt.Terhelés egyértelműen igazolta az allergiát.A következő terhelés novemberben,várható,de ha lehet kikerülöm,mert tudom,hogy még mindig allergiás.Kétszer előfordult az oviba,hogy más Óvónő volt és véletlen adott neki allergént,laringytis lett és kórház a vége,még aznap éjjel.A másik amely alátámasztotta az allergiát a 15 hós kötelező védőoltástól,kórházba kerültünk.

2011. szept. 20. 19:46

Segítséget kérek.

Kitapasztaltam, hogy mire is vagyok pontosan allergiás: tejre,tejcukorra. A bőrgyógyász nem tud velem mit kezdeni, nem is küld sehova.

Nem tudom, hogy hova tudok ezzel elmenni. Jó lenne, ha 100%-os pontossággal tudnám, hogy az vagyok-e. Mert jövőre babát szeretnénk és gondolom ez nem tesz jót neki.

Vega tesztet csinálnak- e itt a környéken?

Köszönöm

Kitti

2011. aug. 2. 10:50
Végre kinőtte Kristófom a tejallergiát!!!! :)
2011. febr. 6. 16:09

Zsazsi76

SZ.Fehérváron voltunk a gyermek gasztron.Dr.Felker Zsuzsannánál.

Igen, papírunk is van róla, éves kontrólra kell járnunk.

2011. febr. 6. 10:53

Ez elég hasonló a mi esetünkhöz. Örülök neki, hogy diétával jól van a lányod.

Mi most kipróbáltuk, hogy visszatértünk a normál étrendhez, 1.nap hót érdes lett a kisfiam bőre, 2.nap véresre vakarta a combját, fenekét, és ideges, ingerlékeny. Most vagyunk a 4.napon, de megbeszéltük, hogy abbahagyjuk, mert veri a fejét a földbe/falba (mint régen, és jó erősen ráadásul), üt-vág minket, megdobál, harap, nem lehet rá ilyenkor hatni, csak röhög és odacsap megint (ezeket a diétával nem csinálja).

Gasztrón végül hol voltatok? (esetleg az orvos nevét is megadhatnád) Utána akarok nézni, hogy ki az aki nyitott a nem szokványos esetekre, oda fogom vinni a gyereket.

Neked ezt a diagnózist papíron is kiadták vagy csak mondták? (mert tudni mi tudjuk pl. , de az ovinak mindenképp papír kell :-/)

34. zsazsi76 (válaszként erre: 33. - Gliadin)
2011. febr. 4. 17:04

Az össz IGe volt pozitív, de a specifikus IGe értékek mind (tejre is) negatívak lettek. Az össz IGe-vel senki sem törődött. :-/

2 napja normál étrendet kap a gyerek (gondoltam, ha az orvosok szerint én vagyok a hülye, és nem allergiás a gyerek, akkor próbáljuk meg) Tegnap óta vakarózik, a lászárán, fenekén már ekcémás foltok vannak, a köldöke körül csalánkiütéses lett (csak enyhén), de az el is múlt. Picit nyugtalanabb, türelmetlenebb, de még alszik éjszakánként! Gondolom, amíg normál étrendet kap, majd jön a többi tünet is. De mostmár nem akarom abbahagyni, hogy úgy tudjak a gyerekorvosunknál az asztalra csapni, és Bp-re vhova beutalót kérni, hogy friss tapasztalataink vannak.

Majd beszámolok a továbbiakról....

Neked már kinőtte a lányod? Nálatok is elég kacifántos tüneteket okozott ezekszerint.

2011. febr. 3. 09:49

zsazsi76


Mindenképp azt tanácsolom hogy keressetek másik orvost!!!

Ha jól olvasom Az IgE nálatok pozitív ,akkor egyértelműen allergia!!!!!!!!!!!

Igedi tüneteket is okozhat!

Lányomnál:Nagy fokú fáradékonyság,koncentráció zavar,kedély hullámzás.

Testi eredetü:növekedés megállás,súly megállás, csalán kiütés test

szerte.

Kicsi korában hajlatokban ekcéma.

32. zsazsi76 (válaszként erre: 29. - Gliadin)
2011. febr. 2. 19:50

Köszi mindenkinek a tanácsokat! :-)

Gasztrón már voltunk, vérvétel eredménye a tejre negatív lett, az össz IGe 204volt (60-ig jó) Ezzel senki nem foglalkozott. :-/ Bőrpróba negatív volt szintén. A gasztrós szerint ez nem tejallergia, mert ugyebár nem tipikusak a tünetek. (az idegrendszeri tünet dominál, de ekcémás is tőle, csak az senkit nem érdekel :-/) Én elhiszem, hogy nem tejallergia, viszont a tejtől keményen tünetei vannak, és senki nem hisz nekünk, elkönyveltek hülye-anyukának, aki kitalálja, stb. Oviban most ott tartunk, hogy amíg nincs orvosi papírunk, addig bevihetek neki kaját, de ki kell fizetnem az ovodait is, és az étlapot megnézve bizony minden napra kell szinte kaját bevinni neki. :-( De hosszútávon ezt nem engedik. Lehet, Pesten jobb a helyzet ilyen téren, én salgótarjáni vagyok, itt úgy mennek a dolgok, mintha 30évvel ezelőtt élnénk (most 2 iskolát fognak bezárni, tavaly központosították az összes iskolát, a kórházban nem tudnak műteni, mert nincs eszköz, az egyik gyerekorvosi körzet legalább 2éve betöltetlen, stb.)

A bölcsiben megoldották neki a kaját, egyszerűen nem adtak abból, ami tejes volt, nagyon odafigyeltek. Végső esetben oda visszavihetem, csak az 10km tőlünk (szomszéd falu), az ovi pedig 200méter.

Hallottam már erről az étel intoleranciáról is. Arra is van vmi vérteszt, nem tudom, az mennyire megbízható. Valszeg az lesz a vége, h Pestre kell felvinnem a gyereket.

Maszek allergiavizsgálaton a Budai Allergiaközpontban volt már valaki? Vagy más javaslat esetleg?

31. mamcili (válaszként erre: 30. - Gliadin)
2011. febr. 2. 19:14

még úgy is hogy csak saját gyermek eheti és külön tárolják a többitől?

ez más oviban miért oldható meg?

2011. febr. 2. 18:49
Sajnos az ÁNTSZ-re hivatkozva meg tagathatja az adott intézmény a Táplálék Allergiás gyermekek otthonrol bevitt élelmiszereit.
2011. febr. 2. 14:26

Zsazsi 76 szia!


Lehet hogy gyermekednek nincs tej allergiája de sajnos tej intoleranciás lehet még.

A tej allergiát IGE-vérvételből nézik, nagyobbaknál bőr próba.


Ennek 3 tipusáról beszélhetünk:


1. csoport:


* Azonnali reakció (perceken, de max 1 órán belül)

* Kis mennyiségre (20 ml-nél kevesebbre)

* Főleg emésztőrendszeri reakciók, bőrreakciók mint pl csalánkiütés, angioödéma (a nyálkahártyák megduzzadása), anafilaxiás sokk

* Magas spec. IgE antitest szint a vérben.


2. csoport:


* Közepes gyorsaságú reakció (1-24 órán belül)

* Közepes tejmennyiség (kevesebb mint 120 ml)

* Túlnyomóan emésztőrendszeri tünetek, mint pl hányás, hasmenés, de okozhat atópiás ekcémát, csecsemőkori kólikát, refluxot, nyelőcsőgyulladást, végbél/vastagbél gyulladást, szorulást

* Nincs IgE szenzitizáció!


3. csoport:


* Késő reakció (akár 5 nappal később)

* Nagy mennyiség (több mint 120 ml)

* Emésztőrendszeri vagy bőrtünetek, de lehet köhögés, nehézlégzés, csecsemőkori kólika, reflux, nyelőcsőgyulladás, végbél/vastagbél gyulladás, szorulás is

* Változó IgE szenzitizáció.


Mint látható a 2. csoportnál nem mutatható ki a tej allergia, de attól még diétáztatni kell.


Tej intolerancia!


Nem győzöm hangsúlyozni!!

az élelmiszer intoleranciát nem lehet az élelmisz erallergia diagnosztizálásakor használatos vérvétellel vagy bőrtesztekkel kimutatni. Tünetei gyakran hasonlítanak az élelmiszer allergia és egyéb betegségek tüneteihez. Diagnózisához szükség lehet dietetikus segítségére, aki az étrend összeállításával egyenként fogja kiszűrni, mely anyag lehet az, amely az intoleranciát okozza. Ennek során bizonyos ételösszetevőket egyenként elhagy, majd visszaad az étrendhez, így kiszűrhető, mi okozza a tüneteket. Ez a speciális diéta csak orvos vagy dietetikus segítségével végezhető.

Az élelmiszer intolerancia kezelése általában abból áll, hogy kerülni kell az allergiát kiváltó élelmiszer-összetevő nagy mennyiségben történő fogyasztását, így az nem tud a szervezetben felhalmozódni és nem jelentkeznek az intolerancia tünetei. Az ehhez szükséges, de mindemellett kiegyensúlyozott étrend összeállításához egy dietetikus segítséget nyújthat.


Az élelmiszerintolerancia gyakrabban fordul elő, mint az élelmiszerallergia, és hasmenést, hányingert, görcsöket vagy fejfájást okozhat, melyek az élelmiszer elfogyasztása után néhány perccel vagy órával jelentkeznek, de akár néhány nappal később is kialakulhatnak. A tünetek súlyossága változó lehet, mivel az allergiát kiváltó anyag - az elfogyasztott mennyiségtől függően - felhalmozódhat a szervezetben. Előfordulhat, hogy kis mennyiségben történő fogyasztása semmilyen tünetet nem okoz, míg nagy mennyiségben már kiválthatja az intoleranciára jellemző tüneteket.

Az élelmiszer intolerancia akkor is kialakulhat, ha a szervezet nem tud lebontani egy bizonyos élelmiszert. Jó példa erre a laktózintolerancia, amikor a tejcukrot (laktózt) lebontó enzim hiánya miatt a szervezet nem tudja rendesen lebontani a tejet.


Keressetek fel egy gasztro entorologust!!


Kislányom nekem is tej intoleranciás. (15)éves

28. mamcili (válaszként erre: 26. - Zsazsi76)
2011. febr. 2. 01:00

Egyszerűen kérd az ovit, hogy az általad bevitt ételt adják számára, mert te ezeket tapasztaltad, de nem tudod hol kaphatsz segítséget!

Nem tagadhatják, meg...

én több oviba hallottam már olyan példákat hogy nem tudnak allergiás étrendet adni, de együtt működnek a szülővel...

2011. febr. 1. 12:00

Meg kéne elősször tejjel provokáltatni,és akkor biztos látni fogja a doki is a tüneteket.

Ha van kiütése és hígabb széklete akkor tejallergia elvileg,de hogy az idegrendszerére is hat.

biztos van ilyen ,én még nem láttam ilyet.

Szóval irány a gastroenterológia,egy terhelés és ott a doki,megterhelteti.

Ha pozitív akkor a záróban úgy is benne lesz.

És jogosultak vagytok emelt családira is.

szerintem az oviba,nem kell szakvélemény,csak egy záró ahol a doki világosan leírja,hogy tejérzékeny.

Az a baj az ovikkal,hogy nem nagyon tartják a diétát,hisz a maguk sem tudják miben van tej,tejpor stb.és nem főznek többfélét.

2011. febr. 1. 11:10

Sziasztok! Új vagyok itt, elég bonyolult az esetünk, de hátha tudtok vmi okosat mondani.

Kisfiam tejfehérje allergiás 3éves. Kezdetben csak ekcémás volt, illetve hígabb volt folyamatosan a széklete, illetve hiperaktív tüneteket produkált, aztán áttértünk a szójatejre, amitől iszonyú ideges volt, agresszív és nem aludt. Megvontuk tőle a szójatejet és a tejterméket, rendeződtek az alvásgondok, sőt lenyugodott, elkezdett pl. játszani, amit addig sosem tett, beindult a beszéd, elmúlt a hígabb széklet is. Ha véletlenül becsúszott neki vmi tejes, akkor megint előjöttek az idegrendszeri tünetek. Voltunk vérvizsgálaton, ami negatív lett (2,5éves volt akkor) Az orvos szerint nem tejallergia, viszont a tejterméktől teljesen meghülyül, így végül diétázik. Most kezdte az ovit, ahol szakvéleményt kéne vinnünk az allergiáról, h kaphasson tejmentes étkezést. Szakvélemény viszont nincs. Merre induljunk tovább szerintetek? Nekünk csak az ovihoz kéne a papír, mert papír nélkül is diétáztatom, ugyanis mi látjuk a különbséget tejes/mentes esetben. Valakinek van esetleg vmi jó ötlete?

25. mamcili (válaszként erre: 24. - Zsanetta)
2011. jan. 13. 20:01

:)

elhiszem:)

de akkor én most hogy lehetek biztos abban hogy tejérzékenyek vagyunk-e vagy sem?

akkor azt mondták minden oké...

de akkor mi a valóság?


hosszútávon azért nem mindegy...

2011. jan. 13. 09:38
Én a Tűzoltóiban,de ott tuti úgy van ahogy írtam
23. mamcili (válaszként erre: 22. - Mamcili)
2011. jan. 12. 22:57
de nem tudom te melyikben dolgozol...
22. mamcili (válaszként erre: 21. - Zsanetta)
2011. jan. 12. 22:56

gasztroenterológián....

2 hetet feküdtünk benn évekkel ezelőtt

21. Zsanetta (válaszként erre: 19. - Mamcili)
2011. jan. 9. 07:29
ez nálunk volt?
2011. jan. 9. 01:15

a mai napig szárazabb lesz a bőre és rosszabbodik az emésztése ha több tejterméket eszik, iszik...

és az immunrendszere is gyengébbé válik ebben az időszakban könnyebben lesz beteg...

19. mamcili (válaszként erre: 17. - Zsanetta)
2011. jan. 9. 01:13

hát amit itt leírt az merőben eltér a velünk történtektől...

az én kicsimnek csak bekenték a kezét majd egy óra múlva egy fél decinyi tejet megitattak és egy jó óra múlva vért vettek

a doktornő telefonon közölte az eredményt és hogy minden rendben van,,,

a mai napig nincs kórházi zárójelentésünk, mert ígérték hogy postázzák fél évig telefonálgattam...aztán feladtam.

18. pagi80
2011. jan. 7. 00:55

A kisfiamról 1 évesen derült ki, hogy tejallergiás. Vagyis ekkor találkoztam végre olyan orvossal aki komolyan vette azt, hogy szerintem gondunk van a tejjel.

2 éves korában volt visszaterhelés, ami a következő módon zajlott: A pepti plus 2 tápszert kanalanként lecseréltük sima tápszerre, kb. 2 alatt. Aztán 2 hétig sajtot és túrót is kapott. Utána joghurtot és tejfölt, 2 hét múlva pedig a főzésnél, sütésnél használhattam tejet.

Kb 2 hónapig tartott, sajnos a végére kiderült hogy maradt az allergia. 2 hét után kezdődtek a bőrtünetek, de az orvos azt mondta, hogy még lehet elfogadja a szervezete. De a végére már előjött az ekcéma, és a vérvétel megerősítette a diagnózist.

Egybéként a 2 hónap alatt 6 cm-t nőtt...

Azóta szigorú tejmentes diéta.

2010. júl. 29. 11:03

Sziasztok!!!


Én gasztroenterológián dolgozom gyerekekkel.

Szóval a tejfehérje allergia:már csecsemő korban is kialakulhat ilyenkor van az ha anyuka szoptatja akkor anyának tejmentesen kell étkeznie ha tápszerezik és akkor is vannak tünetei akkor tejmentes tápszer pl:Pregomin ,pepti 1,2

' éves kornál terhelik kórházban vissza ,mert elég súlyos tüneteket is okozhat.

Pl:kiűtés,pirosság,legsúlyosabb anafilexiás shock

de a terület feldagadásával is járhat.

Ha van tünet akkor egyértelműen tejállergiás,emelt családi pótlék és diéta továbbra is.

Visszaterhelhető egyébként késöbbiekben de ezt egy gasztroenterológus jobban tudja.

Tejterhelés menete:Testsúlyának megfelelően kezjük el terhelni 3x ,emelve az adagot,óránként iszik majd 4. óra után a doktor megnézni a bőrét.

Ha van tünet persze leáll a terhelés.

Szóval ha 12 kg egy gyerek elősször kap 12 ml tejet,1 óra múlva 24 ml-t ,majd megint 1 óra múlva 36ml tejet.

Ha nincs tünet akkor másnaptól 1dl tejet kaphat,majd mi kérünk be székletet pár napra rá,ha abban nincs vér és nincs panasz akkor mehet tovább otthon a terhelés már 2dl-el.

De kinőhető!!!


A laktózérzékenység:Tejcukor

Tünetei súlya nem nő,vagy éppen hogy áll,hasfájás stb.

Ez is kinőhető,ugyanis okozhatja ez éppen egy baci is.

Lilégzési teszet végzünk.

Nálunk a menet hasonló mint a tejnél,provokálunk.

Hidrogéntesztet csinálunk.

Megissza a laktózt a gyerek és onnét időközönként belefúj egy fecskendőbe,és ezt a fecskendőket mérjük be ott helyben .

Ezek be vannak számozva.

7 fecskendő van és a bemért számok alapján lehet tudni hogy laktózérzékeny vagy sem.

A laktózérzékenység is premer és secunder lehet,így ha valaki az mi az osztályon vérvételt írunk elő.

De ez is kinőhető,kontrollálni kell.

Laktózérzékenységnél diéta!!!

Vagy ha nem diéta akkor evés előtt lactase tabletta!!

16. Zsu77
2010. júl. 29. 10:42
Mi nagyon sok helyen voltunk. Allergológus, immunológus, bőrgyógyász, gasztroenterológus, dietetikus és mind-mind mást mondott. Pedig a szakterületükön igen jó szakemberek, mégsem értettek egyet. Aztán megelégelve, mindent beírtam a keresőbe ezeket a szakterületeket, így jutottunk el egy doktornőhöz, aki előtt le a kalappal. Szeptemberben megyünk kontrollra......
15. Zsu77 (válaszként erre: 13. - Böbi1985)
2010. júl. 29. 10:36
Szerintem az allergia hajlam örökölhető, hiszen nem hiába kerdezik meg vizsgálatoknál, hogy a családban milyen betegségek, milyen allergiák fordulnak elő. Ez persze nem azt jelenti, hogy allergiás is, ill. beteg is lesz.
14. ciro4 (válaszként erre: 13. - Böbi1985)
2010. júl. 29. 10:25

Szia!

Nekem nagyon súlyos tej-tojás allergiás a kislányom, ő most lesz nyolc éves, a kisfiam öt éves lesz, neki semmi baja, viszont terhesség alatt én nem fogyasztottam tejterméket, orvosi tanácsra. Születéskor vettek le neki köldökzsinór vért, ami kimutatta, hogy az allergia hajlama megvan, de szerencsére ő bármit ehet,viszont amit a tesó nem, azt ő sem akarja megenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook