Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! fórum

Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
312. unom (válaszként erre: 311. - Fighter07)
2016. júl. 4. 16:23

Egyszerű: hagyd ott a pasit. Nem csak az anyjáé a gyerek, ugyanannyira az apjáé is.

Vagy mutasd meg neki ezt a hozzászólásodat, és megoldódik a problémád.

2016. júl. 4. 16:17

Sziasztok!

Pár hónapja nem jelentkeztem már, gondoltam írok pár sort. Azt hittem idővel majd jobb és könnyebb lesz, de sajnos nem! :( Már 3-4 napja nem beszélek a gyerekkel, egyszerűen már nem bírom elviselni, úgy érzem már az idegeim is rámennek erre az egészre, utálom magam, amiért ezt kell, hogy mondja de gyűlölöm ezt a gyereket!! Elkényeztetett, eszetlen, önző kis dög! Meg még gondolkodni se tud, semennyire sem! Hazudozik össze vissza, semmire nem lehet megkérni, mert semmit nem csinál, elegem van belőle! Azon a szinten vagyok, hogy nekem még saját gyerek se kell soha az életben, annyira megutáltatta velem ezt az egész gyerek témát! Bárcsak valahogy el tudnám érni, hogy elpateroljam az anyjához, küszködjön vele az, végtére is neki kellett, ő szülte meg ezt a kölköt, abszolút nem az én problémámnak kéne, hogy legyen! :'( Tudom nagyon gonosznak és betegnek tűnök, de kicsinál már teljesen!! :( :'(

310. 81bc27dceb (válaszként erre: 1. - Rexona)
2016. márc. 1. 17:55
Szia!Mikor megismerkedtem a párommal 2012-ben,elmondta,hogy van egy 5 és fél éves kislánya.Elfogadtam úgy,gyerekkel együtt.Mikor odaköltöztem hozzá,a kislánnyal az első- második hónapban nagyon jó volt a kapcsolatunk.Tudni kell,a kislányról az anyja lemondott róla.Köztem és a kislány közt egy kis szakadék mindig lesz,hisz ő ezt még úgy fogja fel,hogy elakarom tőle venni az apját.Meg nem étti,miért én vagy itt,és nem az anyja???Legalább is szerintem.
309. gabbbicica (válaszként erre: 307. - Alidamolnar)
2016. márc. 1. 17:05

:D milyen igaz


Mi nem maradtunk együtt, mert nagyon sok egyéb probléma is volt a gyerek mellett. És a jó oldal annyira kevés volt már, hogy nem ellensúlyozta a gyereket tovább.

2016. márc. 1. 16:22
Gyerekkel soha. Van e nélkül is elég baja az embernek.
307. alidamolnar (válaszként erre: 305. - Gabbbicica)
2016. márc. 1. 15:58

Tedd még hozzá, hogy "és baromi jól bele tud dumálni, aki nem volt még ilyen helyzetben", mert így van.

(Tudom, mert voltam benne, az 5 éves kislány ma már 28, és ugyanúgy utál. Mi együtt maradtunk, mert férjemnek tagadhatatlanul olyan tulajdonságai vannak, amit más férfiban nem találtam meg soha. De: a lányomat kiokítottam, hogy gyerekest SOHA).

306. Fighter07 (válaszként erre: 304. - Marcipán9)
2016. márc. 1. 15:42
Igen, ez a legrosszabb az egészben, mikor ez ember bele gondol abba, hogy ha a "gyerek nem lenne".. ettől most nagyon gonosznak érzem magam, de sajnos akkor is így van! Sokkal könnyebb és nyugodtabb lenne az életünk, de hát vagy tűrünk, vagy lépünk, és egyik sem túl könnyű... :(
305. gabbbicica (válaszként erre: 297. - 76c87e32e1)
2016. febr. 16. 15:38

Én is sokáig éltem így. Amíg nem volt előtte az embernek ilyen kapcsolata, ahol "többen vannak", addig úgy érzi szerintem, h óó, nem vagyok én olyan gonosz, h ne tudnék kedves lenni egy gyerekkel, és belefér, közös programok a gyerekkel, főképp akkor, ha a szülők nem is miattam mentek szét, évek óta külön élnek, a nő már házas mással.


Mire gondolsz, mi probléma lehet, amit nem tudsz kezelni? Szerelmes vagy, a pasit szereted, mérlegelsz és úgy gondolod, akkor mindent bele, mutasson be a gyereknek.


És akkor jön egy tündéri 5 éves kislány, akinek az az első szava, h utál téged és ronda vagy, az anyukája szebb, és apa úgyis anyát szereti, és neked semmi keresnivalód az apja mellett, mert anya talált új párt, apának meg jó egyedül....


Jó kezdés, de még optimista vagy, hogy kialakul ez. Hát nem, anya a háttérből passzíroz mindent a gyerek fejébe, hogy te milyen vagy, a gyerek a földhöz vágja a bundáskenyeret, h ilyen szart nem eszik meg, amit te csináltál. Nem neveled, mert nem a te gyereked, de a párod se neveli, mert nem fogja abban a két napban, amíg ott van. Mi a vége? Nem húzza le a WC-t, mert majd te úgyis lehúzod, széthagyja a játékait, mert úgyse szól senki, eldugja az összes cuccod, vagy épp szétvágja a pulcsid, mert úgyis szar és anya sokkal jobban öltözik.


Apa egy szót se szól, ahogy akkor se, amikor véletlenül mindig akkor kerül oda utolsó pillanatban a gyerek, amikor tényleg fontos program lenne...


Idegörlő, és nem tehetsz semmit. Vagyis leléphetsz... és legközelebb már nem választasz olyat, akinek van gyereke :(

304. marcipán9 (válaszként erre: 298. - Fighter07)
2016. febr. 16. 12:17
Én értelek, 4 éve vagyok ilyen helyzetben...soha semmi miatt nem veszekszünk "csak" a gyerek miatt...nehéz helyzet ez...főleg, ha anyuka áskálódik stb...nálunk sajnos elég nehéz természet a gyerek is. Anyukájától megtanulta, hogyan kell szemrebbenés nélkül hazudni. Elkeserítő és ijesztő...még csak 9 éves, mi lesz kamasz korban? Én most már inkább nem szólok semmit,elfogadtam, hogy nem az én gyerekem, nem próbálom nevelni, így kevesebb a veszekedés. Bár nálunk csak 2 hetente van, meg a sulis szünetekben. Olyankor pl. ilyesmik történnek: szeretnék beágyazni a hálószobánkban, ő ruhástól befekszik a vetetlen ágyba, megkérem, hogy szálljon le. Erre a válasz: ez nem a te ágyad, hanem apáé...és sok ilyen kis hasonló történet...
303. Fighter07 (válaszként erre: 301. - Mejo20)
2015. dec. 17. 12:43
De megtaláltam, bocsi. :D Válaszoltam is rá! :)
302. Fighter07 (válaszként erre: 301. - Mejo20)
2015. dec. 17. 12:31

Szia!

Nem kaptam semmit sajnos. :(

301. Mejo20 (válaszként erre: 300. - Fighter07)
2015. nov. 18. 16:31

Kedves Fighter07, írtam neked privit, nem tudom láttad-e.


Üdv, Mejo20

300. Fighter07 (válaszként erre: 290. - Anetta25)
2015. okt. 20. 19:29
A doki is megmondta, hogy valóban uszítja ellenünk az anyja, így nem túl könnyű a helyzet, hisz sosem tudja az ember, hogy hogy is cselekedjen, hogy ne okozzon ennél is nagyobb káoszt neki.. Annyit mondott még az orvos, hogy ezt a traumát, hogy itt hagyta az anyja, olyan 23-25 éves korára fogja "kinőni", de addig anya gyakorlatilag egy angyal lesz a számára, akár ki akár mit is mond neki, mondjuk én ezzel nem értek egyet, hisz már most látom rajta, hogy nem ragaszkodik annyira az anyjáért, mint ezelőtt. Nagy vonalakban ennyi.
2015. okt. 20. 19:28
Nem is kell. Lépj tovább!
2015. okt. 20. 19:26
Hát persze, hogy nem értitek,, pedig pofon egyszerű! Ha már szeretsz valakit, hogyan hagyod csak úgy el?? Először szerelmes lesz az ember lánya, de csak később döbben rá, hogy mit vállalt, gyereket, házat, ex feleséget stb., mert erre senki nem készítheti fel, max. olyan, aki volt már hasonló szituba.. Gyakorlatilag itt a felek nem ketten vannak egy párkapcsolatban, hanem 3-4-en, gyerekekkel exekkel mindennel együtt, ezt nem olyan nehéz elfogadni, de nem könnyű feladni sem, ha valóban szeretsz valakit.. :( Én már 3 éve ebben élek, és egyre nehezebb..
297. 76c87e32e1 (válaszként erre: 296. - 31bc25d879)
2015. szept. 13. 17:10
Én sem értem, hogy akit zavar, hogy a másiknak van gyereke, az miért erőltet egy szorosabb kapcsolatot?
2015. szept. 13. 16:47
Akkor nem kell vele kezdeni. Keress olyat akinek nincs.
295. 76c87e32e1 (válaszként erre: 291. - Minizsiráf)
2015. szept. 13. 16:44

Ne haragudj, de ez nyilvánvalóan egy rossz kapcsolat, és nem fog sokáig tartani. Világos, hogy neked is rossz, és nem érzed jól magad benne, és a párodnak is. Csodálkoznék, ha nem hagyna el hamarosan.

Te nem vagy érett társnak, legfeljebb járogatáshoz. Ezt nem kritikának vagy bántásnak szánom. De te nem tudsz bánni egy gyerekkel, egy 3 évestől gyomorgörcsöt kapsz, mikor alig van veletek, megtiltod, hogy odavigye a saját apja, mikor te is otthon vagy, féltékeny vagy a feleségére, nagyon durva. (Hiába írod, hogy nem akkor nem lennél rosszul a tudattól, hogy nekik találkozniuk kell és kapcsolatot tartani.)


Ha az apja normális, akkor szenved ettől a helyzettől, ugyanúgy, ahogy te attól, hogy neki gyereke van, és nem csak veled foglalkozik. Ha az eltelt időben sem tudtad elfogadni ezt a helyzetet, nem tudtad megszeretni a gyerekét, mégis hogy képzeled el a jövőt? Addig próbálkozol, míg teljesen el nem marod a gyerekétől? És ha ez sikerül, szerinted ha lesz nektek közös, ugyanilyen apai érzéseket, törődést vársz el majd tőle, hogy bárki elszakíthassa?


Biztos vagy abban, hogy neked és neki is egy ilyen kapcsolatra van szüksége, ebben lehet boldog? Mert már az elején sem vagytok azok. Az nem ugyanaz, hogy ha kettesben vagytok, szexeltek, programokat csináltok az egyenlő lenne egy közös élettel, amiben elfogadod a másikat, segíted, kompromisszumot kötsz stb.

2015. szept. 12. 16:16

Én abban bízok, hogy átmeneti elmeállapot :) Féltékenynek nem kellene lennem, tudom, hogy szeret. A gyerek nem tett nekem semmi rosszat, fel sem nsgyon fogta mi történt.

Én is elvált szülők gyereke vagyok, édesanyámmal nőttem fel, apám hetente 1x meglátogatott, de soha nem volt felhőtlen viszonyunk, így tudom az érzést, hogy milyen az mikor egy apa nem foglalkozik a gyerekével. Ezt nem kívánhatom senkinek sem.

Én csak túl szeretnék ezeken lépni, megérteni miért viselkedek így a gyerekkel szemben, magyarázatot akarok.

293. 4c1a787e8f (válaszként erre: 291. - Minizsiráf)
2015. szept. 12. 15:59

Így kívülről olvasva a dolgot, - minden ítélet nélkül - mégiscsak az jutott eszembe, hogy ilyen élet kell neked?

Lehet valakit nagyon szeretni, de az a "nem tudnék nélküle élni" érzés vagy hamis/kezdeti, vagy súlyos kapcsolatfüggőség..


Szerintem most szeresd, de azért 1-2 év múlva vizsgáld fölül a helyzetet.


A gyerek bizony marad, és egyre inkább kamasz lesz..


Ha marad kapcsolatban az apjával, az állandó gyomorgörcs neked. Ha nem, az se feltétlenül jó dolog, mert később még nagyon megkaphatod kb. 10 év múlva a párodtól, hogy "te martad el a gyerekét".


Nem könnyű helyzet ez, ha egy mód van rá, elkerülném..

2015. szept. 12. 15:48
A párom 34, kicsit viccesen jön így le :-D
2015. szept. 12. 15:47

Sziasztok!


A helyzetem hasonló a nyitó sztorihoz. 25 éves vagyok, a párom 4 és van egy 3 éves gyereke. Soha nem is titkolta, az elejétől fogva tudtam. Pár hónapig teljesen jól megvoltunk a gyerekkel, attól függetlenül, hogy szerintem hisztis, az apja szerint csak akaratos. Szóval minden oké volt, közös programok, még azt is elviseltem (hisz ezzel jár), hogy a volt feleségével kell találkoznia a gyerek miatt. Időközben lett egy gerincsérvem, bénulással együtt, így a alapból sem sok türelmemet is elvesztettem. Nem tudom megmondani, hogy mikor és miért, de mintha egyik napról a másikra kattant volna meg bennem valami, egyre jobban nem bírtam elviselni a gyereket. Odaáig fajult a dolog, hogy megbeszéltük, addig még én itthon vagyok, a gyereket nem hozza fel. Látogassa meg, de ne beszéljen róla. Mindig is sokat veszekedtünk ezen a témán. Időközben lett egy kiskutyánk is, mint a "saját gyerekünk" , én szerettem volna főleg, amíg otthon lábadozok, legyen ami lefoglaljon. Imádtam, és halálom volt, ha a gyerek játszott vele, vagy az apjával együtt vitték le sétálni. A gyerek időnként belerúgott, ha úgy gondolta, mert otthon az anyjánál amióta megkarmolta a macska, azt is rugdosta. Teltek-múltak az idők, és úgy döntöttünk elköltözünk Londonba szerencsét próbálni. Szóval távol vagyunk volt feleségtől, gyerektől, anyóstól. A párom a gyerekkel skypeon beszél, és gyomorgörcs kap el, mert tudom, hogy olyankor a volt felesége is ott van.

Szeretjük egymást, nagyon is. Ha tudnám, hogy tudok nélküle élni, már rég kiléptem volna...de nem tudok.

Tudom, hogy a gyerek nem tehet semmiről. Azt is tudom, hogy az elején már így fogadtam el a helyzetet, és nem is gondoltam volna, hogy nekem ez problémát fog okozni valaha is.

Azt is tudom, hogy a gyerekkel együtt jár az is, hogy a volt feleség is képben marad.

Egyszerűen azzal kellene kezdenem valamit, hogy el tudjam fogadni, hogy ez a helyzet.


További infó a megértésért: ők azárt váltak el, mert én képbe kerültem, másfél éve.

Ugye már velem volt mikor lebénultam, ő öltöztetett, tornáztatott, segített mindenben míg kellett.

Az anyjával soha nem találkoztam, nem azért, mert ő nem akart bemutatni, hanem mert én nem akarok. Az első 2 hónapban folyamatosan azt kellett visszahallanom tőlük, hogy egy ri&&&c vagyok, mert elszerettem a fiát a feleségétől.

A párommal egy helyen dolgoztunk, onnan ismertük egymást. Nem én hajtottam rá, sőt az elején én emlékeztettem rá, hogy családja van. Soha nem állítottam választás elé, az hozzámköltözése napjáig mondtam neki, hogy ha meggondolja magát sem lesz semmi baj, családos ember, megértem.

Engem választott, és velem együtt nagyon sok szempárt aki a pokolba kívánná.

290. Anetta25 (válaszként erre: 289. - Fighter07)
2015. aug. 31. 10:27
Na hogy haladtok?
289. Fighter07 (válaszként erre: 288. - Anetta25)
2015. aug. 5. 13:55
Igen, voltunk már dokinál, két alkalommal is. Elsőre csak én mentem, átbeszéltük, hogy szerintem mi a probléma. Mondtam a doki nőnek, hogy szerintem nagyon zárkózott a gyerek, nem beszél érzésekről, minket nem emleget soha az anyjának, stb. Ezt úgy kell elképzelni, hogy pl. most nyár elején is voltunk a Balcsin, egy napra lementünk fürdeni, ez vasárnapi nap volt. Hétfő hívja anyuka és nem is mesél neki, hogy anya képzeld voltunk ám itt meg ott, és ez tök fájó, mert nekem meg folyamatosan azt kell hallgatnom, hogy az anyjával mit csinálnak, ha ott van nála. Na, mindegy. A következő alkalommal már vittem magammal a dokihoz a kis srácot, családrajzot csináltatott vele. Csak szimplán ábrázolni kellett a családot, úgy, hogy mindenki csinál valamit, na erről a rajzról kapásból lehagyta anyut, még a doki nő szólt rá, hogy őt is rajzolja oda, amire azt reagálta a gyerek, hogy "ja, anyut elfelejtettem odarajzolni!"... Na ez már elég sok mindent elárul, szerintem.. De igazam volt, valóban nagyon zárkózott és igen, tényleg kezd tisztában lenni a dolgokkal, tehát tudja, hogy az anyja gyakorlatilag nem foglalkozik vele, (mert igazából amit az anyja csinál, minden csak nem gyereknevelés!) és ezt próbálja a saját kis módján feldolgozni. Most pénteken megyünk a következő "vizsgálatra" kíváncsi leszek, mik lesznek az eredmények a végén.
288. Anetta25 (válaszként erre: 285. - Fighter07)
2015. aug. 3. 13:03

Votlatok már a gyerek pszichonál?

nem elképzelhető a gyerek a kis fejével most értette meg igazán a dolgokat -hogy te nem is az anyja vagy? - erre még jöhet rá anyuci egy-két kedves megjegyzése..

esetleg rettegés hogy ti sem fogjátok szeretni ha igazat mond?

2015. aug. 3. 12:39
Mindig a gyerek van védve :) mert ő a gyerek. Ennyi ez nálunk is így van.
286. Fighter07 (válaszként erre: 283. - Epervirág)
2015. jún. 11. 18:08
Hát mondjuk ez is durva! És nem gondolod, hogy ebben az estben pedig az édesapa piszkálja a gyereket? :/
2015. jún. 11. 17:40
Az az egy probléma még, hogy sajnos a párom meg nem látja be, hogy folyamatosan a gyereket védi (ami persze érthető, hisz a gyereke), ritkán áll ki mellettem, és szerintem ezt a gyerek ki is használja. Mindig mindenre az a válasz, hogy "azért mert gyerek", azért csinál hülyeségeket, azért nem ért a szép szóból, azért érthetetlen. Na én ezt nem tudom elfogadni, ugyanis, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem ilyen gyerek voltam! Én sose loptam el otthonról semmit se, és ha nem is elsőre, de talán azért tizenegyedszerre felfogtam és megcsináltam dolgokat.. Hát azt, hogy nem tudja elfogadni, hogy nem az anyja van velük, azt nem igazán hiszem, megmondom őszintén, már csak azért se mert az anyja gyakorlatilag akkor se foglalkozott vele, míg itt lakott, meg most sem, mikor nála van a gyerek. Legutóbbi pl. mikor nála volt a gyerkőc, vasárnapi menü, délután 2-kor: sajtburger a mekibe. :/ Hát nem tudom.. Ha meg nem ez akkor paradicsom leves, meg mirelit nutellás gombóc.. Én minden vasárnap főzök, azt nem mondom, hogy mindig húsleves van, mivel egész héten dolgozom én is, ezért hétvégente főzök, hát nem kívánja az ember mindig a húslevest, de hogy hús minden hétvégén kerül az asztalra az biztos! És mindezt én 25 évesen, azt meg Ő 34 évesen.. :/ Milyen anya az ilyen? És még lenne mit mesélnem.. És ez még ami nagyon fáj, hogy mikor már szépen rendeződnének a dolgok, nem kever az anyja, akkor a gyerek csinálja meg köztünk a feszültséget.
284. d7c1719ff7 (válaszként erre: 282. - Fighter07)
2015. jún. 11. 14:43
szia ,el kellene döntened hogy biztosan akarod ezt , habár ha annyira szereted a párod akkor muszáj elfogadni a helyzetet és a pároddal elbeszélgetni a dologról, sajnos vannak manipuláló anyák szerintem jól gondolod, hogy ellened beszéli a gyereket
283. epervirág (válaszként erre: 282. - Fighter07)
2015. jún. 11. 12:20
Szia!Szerintem egyikötökkel sincs baj legalábbis veled biztos nem.Lehet azért ilyen mert nem tudja elfogadni,hogy te vagy az apjánál és nem az anyja.Amúgy nálunk is hasonló a helyzet csak hozzáteszem hogy a nagylányom az én gyerekem nem a páromé .A nagy apjátol másfel hete váltam el hivatalosan de majdnem 5 éve külön voltunk.Erre azt mondta a lányom,hogy a hugának is ezt kivánja hogy ne maradjak az apjával.Azt hittem rosszul hallok.Multkor meg ezt hogy az apjának minek kell nekem pénzt adia(gyerektartás)20ezret ad havonta havi60-70 helyet és adokedvezmenyt is ő teszi el.És a gyerek őt védi igy hogy az apja soha nem foglalkozott vele.Multkor is ugy felidegesitett,hogy rám jött pánik.Ezt csak velem csinálja mert az apját kiméli.Szóval tudom ez milyen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook