Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
222. Érdekes73 (válaszként erre: 214. - F64f0d9a69)
2013. jan. 11. 10:41
Nem mellékesen a rengeteg vegyszer, adalékanyag ,műanyag miegymás ...
221. Porcica (válaszként erre: 218. - F9a3485dff)
2013. jan. 11. 09:42

Szerintem vegetáriánusnak csak az menjen, aki alapvetősen nem szereti a húst túlzottan.


Én is ábrándozhatok kolbászról... de elég belőle néhány szelet, hogy rosszul legyek. Így inkább távol tartom magam tőle.

220. AlBundy (válaszként erre: 217. - F64f0d9a69)
2013. jan. 10. 22:44
Csak úgy írtam, nem cáfolni akartalak.
2013. jan. 10. 22:18
A vega nehezen helyettesíti a húst, a paleos azért tud sütni sütiket, tortákat...
2013. jan. 10. 22:07

Negatív tapasztalat vega étrendről:

8 hónap elteltével kizárólag füstölt kolbászokról álmodtam... Minden éjjel.

217. f64f0d9a69 (válaszként erre: 216. - AlBundy)
2013. jan. 10. 21:15

:))

Ezeket én is tudom, én speciel étrend-kiegészítő párti vagyok! (kb. 20éve)

216. AlBundy (válaszként erre: 215. - F64f0d9a69)
2013. jan. 10. 21:09

A C vitamin erős antioxidáns és immunerősítő. Az előírt 60 mg meg nevetségesen alacsony. Az élsportolóknak olyan mennyiséget ajánlanak amire egy mezei ember már mondaná is hogy biztos vesekövet okoz (8-12 GRAMM!!!). Szent-Györgyi Albert is hasonló adag aszkorbinsavat szedett és 93 évet élt. Aki pl dohányzik pláne sokat kell szednie...

Szerintetek a narancs ami ideér Afrikából vagy nem tudom honnan mennyit tartalmaz? Közel nem eleget.

215. f64f0d9a69 (válaszként erre: 212. - Krisz42)
2013. jan. 10. 19:54

Az emésztőrendszer több ezer év alatt alkalmazkodik a megváltozott étrendhez - állítólag.

A vadászat is lehetett valaha alapdolog, hiszen vannak tépőfogaink.

Az eszkimók halat, fókát esznek és ez sok omega 3 zsírsavat is jelent, híg a vérük.

És C vitamin hiányt jelez az, hogy sokat vérzik az orruk és az ínyük.

Nekik nem ártana szedni pl. C vitamint legalább.

Általában sem zöldséget, sem gyümölcsöt nem esznek.

214. f64f0d9a69 (válaszként erre: 213. - Nissi)
2013. jan. 10. 19:45

"Ezért kell sokaknak vitaminokat szedni akár paleos akár nem."

Ez bizony így van!


A mai világ nem kedvez az egészségnek. A városi emberek nagyobb része folyamatos stressznek van kitéve, ami felemészti a vitaminokat/ásványi anyagokat. Élelmiszerekkel lehetetlen pótolni.

Én életmódot váltottam és az étkezés, mozgás mellé beiktattam az étrend-kiegészítőket is.

Ismerek olyanokat is, akik csak az étrend-kiegészítőket fogyasztották és rengeteget javult az egészségi állapotuk.

213. Nissi (válaszként erre: 212. - Krisz42)
2013. jan. 10. 19:15

Azonkivül nem valószinü hogy az ösember vitaminokat szedett:) Ha az ember egészségesen táplálkozik akkor abból meg kell lenni a szervezetnek a szükséges tápanyagoknak.

A probléma inkább az hogy ma már a viz, levegö, föld szenyezett, a növényekbe, gyümölcsökbe kevés a tápanyag, a paleo is azt irja, szabadba, legelön tartott állatok husát együk. Na kérdezem ki eszi ma ezt magyaron. Nem sokan.

Ezért kell sokaknak vitaminokat szedni akár paleos akár nem.

212. Krisz42 (válaszként erre: 208. - 2aca49b63b)
2013. jan. 10. 16:19
Azért én nem szeretnék olyan étrendet követni,ahol vitaminokat kell szedni.Egyébként megint a régi nòta:ha valakinek rossz,akkor biztos nem jól csinálja.Nekem eleve nem esik jól ha mindennap húst eszem,annyira nem vok oda érte.Akkor minek?A borsót szeretem,kiskorom óta eszem,babot is,rizs még tisztítókúrában is szerepel,nekem ezektől semmi bajom.Az,h az ember vadázik,ugyanúgy nem alapdolog,mint ahogy a gabonák termesztése sem.Max. a gyűjtögetés,tehát zöldség,gyümölcs.Akkor a vega a legegészségesebb,mert arra rendezkedett be a szervezet.Bár nem tudom,hány ezer év kell az alkalmazkodáshoz,de mivel mi jelentősen különbözünk az ősembertől,a gyomrunk is sokat változhatott.Tehát mi a jó?
211. Porcica (válaszként erre: 209. - F64f0d9a69)
2013. jan. 10. 14:03

Ez így van!

Ha az ember azt érzi, hogy nem oké valami, az étkezés megváltoztatásával sokat tud javítani az élete minőségén.

210. f64f0d9a69 (válaszként erre: 209. - F64f0d9a69)
2013. jan. 10. 13:27
jav.: Szóval időnként a kényszer nagy úr ám!
209. f64f0d9a69 (válaszként erre: 205. - Porcica)
2013. jan. 10. 13:26

Szerintem az ilyesmi elsősorban akkor hasznos és fontos, ha az embernek valamilyen eü. gondja van és meg akar szabadulni tőle. :)


Én már könnyen beszélek, mert már nagyjából sikerült.

Szóval időnként kényszer nagy úr ám!

208. 2aca49b63b (válaszként erre: 86. - Cippora)
2013. jan. 8. 22:20

Akit komolyan érdekel a paleo, ajánlom dr Szendi Gábor honlapját: tenyek-tevhitek.hu

Tömören megfogalmazva: A paleo nem diéta, hanem olyan életmód, amivel egészségesek maradunk és a meglévő betegségeink elmúlnak. Ez nem mese, én már 3-ik éve élek így, sikerült letennem a gyógyszereimet, betegségeim elmúltak /szív- és érrendszeri betegség, hörghurut, nikkel allergia, ízületi problémák, nyirokrendszeri betegség/. Amit nem eszem: gabonafélék, tej-és tejtermék /kivétel parmezán/, cukorrépából készült cukor, hüvelyesek, burgonya rizs, kukorica, szója, a kész- és félkész ételeket is elfelejtettem. Ez az életmód nem macerásabb, mintha nyugati étrend szerint táplálkoznék. Ott is kell bevásárolni, főzni, elkészíteni az ételeket, megenni, elmosogatni a szennyes edényeket. A különbség, hogy nem a multiknál, hanem a piacon és bioboltban vásárolok. Akiknek nem vált be a paleo, azok valamit nem jól csináltak, pl. továbbra is eszik a káros kész- és félkész ételeket, nem mozognak eleget, nem szednek vitaminokat.

207. Krisz42 (válaszként erre: 206. - Nissi)
2013. jan. 8. 18:49
Ez az,nem mindegy mit mivel.Az avokadóra azt mondják hízlal.Imádom és Kanadában minden reggel megettem egy felet,mégis gyönyörűen fogytam,holott nem is akartam fogyni,tehát ettem rendesen.
206. Nissi (válaszként erre: 202. - 00b1ec8a15)
2013. jan. 8. 17:42
Az biztos hogy zsirosan föztek, ghee-vel meg persze növényi olajkal, de nem sajnálták. Azonkivül több olyan zöldséget is használnak ami magyaron nem ismeretes nagyobb a választék és sok féle képpen készitik el. Es esznek hozzá lepényeket amikkel jól lehet lakni. Na a lényeg csak azért irtam hogy lehet vegetáriusan élni hiszen van akik nemzedékek ota ezt teszik.
205. Porcica
2013. jan. 8. 17:42

Én a húsból pont a vöröset szeretem, a bab és a kukorica is jöhet, bár kukoricát ritkán eszem, mert nagyon sok benne a kalória és a szénhidrát is.

Paprika nélkül viszont nem tudnék élni!

Na jó ezt mondtam a tejre is...

Na nem baj, ez is érdekes volt, de azt hiszem nem fogom követni. Kutatom inkább tovább, hogy a szervezetemnek mi a jó, de pusztán megfigyelés alapon.

204. Krisz42
2013. jan. 8. 16:51
Hát sajnos nem fogok a vèrcsop.om szerint étkezni.Nem szeretem se a spenótot,se a tengeri herkentyűket,halakat.Imádom a mustárt,kelbimbót,karfiolt,sajtot,zabot-szòval amiket nem kéne.
203. Cippora (válaszként erre: 201. - Mazsinka)
2013. jan. 8. 15:08
Én nem is erre írtam azt a mondatot.Amit te írsz azzal egyet értek,bár tudnék ellen példát hozni,de az biztos kirívó eset.
202. 00b1ec8a15 (válaszként erre: 177. - Nissi)
2013. jan. 8. 15:03
Nem szénhidráthiányuk van. Hanem egy idő után túlságosan kívánják a szénhidrátot, ezért többet esznek belőle a kelleténél. Valószínűleg felborul az egyensúly a szervezetben, és ez az oka, de ez csak az én véleményem, nem tudományos. Nem tudom, az indiai vegák mennyi zsiradékot használnak, de mivel Magyarországon már egy ideje a dietetikusok a zsírszegény étrendet javasolják, ezért arra gondolok, hogy lehet, hogy azoknál a vegáknál alakul ki ez a túlzott szénhidrát kívánás, akik kevés zsiradékot használnak. Mivel így mindig éhesnek érzik magukat. A sok szénhidrát aztán felborítja az inzulinháztartást, ami miatt megint csak szénhidrátot kívánnak. Az indiaik tradicionális étrendje bizonyára eredményesebb, mivel az már hosszú ideje jól ki van próbálva.
201. Mazsinka (válaszként erre: 200. - Cippora)
2013. jan. 8. 14:55
Nem hiszem, hogy ez így működik, hogy a testünk jelez, vagy tudja, mi jó neki. Vannak dolgok, amik akkor is hízlalnak, ha a fejünk tetejére állunk is, bármennyire is jó nekünk. Kénytelenek vagyunk megvonni magunktól ételeket a siker érdekében...mármint pl. nekem nagyon jó volt az aszalt szilva,egészséges, de rohadtul nem fogytam tőle...stb.
200. Cippora (válaszként erre: 196. - Mazsinka)
2013. jan. 8. 14:00
Kifejted miért nem?
199. f64f0d9a69 (válaszként erre: 197. - Porcica)
2013. jan. 8. 13:34
Ez igaz!
2013. jan. 8. 13:22

Ezt csak úgy a szétválasztó étrendhez:


[link]

Sokat hallhattunk már az ételek kombinálásának különféle lehetőségeiről, mit mivel szabad, mit mivel tilos, stb. De vajon valóban érdemes-e ezzel ilyen szinten foglalkoznunk, van ennek gyakorlati haszna?

„Persze ha számodra a szabályok betartása eredményes, akkor bátran folytasd. De jó, ha tudod, hogy nincs fiziológiai vagy biokémiai indok arra, hogy ne egyél együtt fehérjéket és szánhidrátokat.

Van még egy oka annak, miért jobb együtt fogyasztani a fehérjéket és szénhidrátokat - ez ugyanis csökkenti az inzulinszint hirtelen megemelkedését, amit a szénhidrátok önmagukban történő fogyasztása okozna, ez pedig kiemelkedő fontosságú a testsúly kontrollálásában.„

197. Porcica (válaszként erre: 194. - F64f0d9a69)
2013. jan. 8. 13:21

Teljesen egyetértek!


Sőt! A tájékozódásba még nem halt bele senki. De a tudás hiányába már nagyon sokan!

196. Mazsinka (válaszként erre: 157. - Cippora)
2013. jan. 8. 13:01
Juj, de nem szeretem ezt a mondatot, nem értek vele egyet.
195. f64f0d9a69 (válaszként erre: 192. - Porcica)
2013. jan. 8. 12:56
:) Szívesen!
194. f64f0d9a69 (válaszként erre: 193. - Porcica)
2013. jan. 8. 12:56

Ez teljesen így van!

Én is el szoktam olvasni a többi módszert is.


A negatív dolgokat is jó tudni.


Az tájékozódásba még nem halt bele senki. :)

193. Porcica (válaszként erre: 190. - AlBundy)
2013. jan. 8. 12:29
Ezt csak érdekességként nézegetjük, nem gondoljuk, hogy ez majd megváltja a világot. Legalább is szerintem. :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook