Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküli sorstársak fórum

Munkanélküli sorstársak (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
26. b05507d180 (válaszként erre: 24. - Frutty)
2008. szept. 17. 11:16
Na ott lehet igazán jól keresni!Különösebb tanfolyam,átképzés sem szükségeltetik.De azért mégse.
25. lufi (válaszként erre: 24. - Frutty)
2008. szept. 17. 11:10
Azt azért ne!
24. frutty (válaszként erre: 16. - 7aab4d3657)
2008. szept. 17. 11:03

én,is igy vagyok május 29-otanincs munkám.

viszem ,gyereket suliba,munka utánkajtatok.

fözök és,nézek ki,a fejemből,cipökéne,de miböl?

8álltalánosal,hova?átképtés,fehérvár,helyi nincs!

szerintetek mitcsináljak?álljak,a sarokra?

23. b05507d180 (válaszként erre: 22. - Tacus)
2008. szept. 17. 11:01

Jó neked,hogy bejött!

Én is elvégeztem egy 3 hónapos tanfolyamot,közben kaptam a pénzt folyamatosan.Nem tudom valaha hasznát veszem-e.Mennék szivesen ismét,de csak egyre lehetett jelentkezni,ezt már kimerítettem.

22. Tacus (válaszként erre: 17. - B05507d180)
2008. szept. 17. 10:58

Nekem sikerült elmennem egy képzésre, ami 10 honapig tarott, addig is legalább kaptam pénzt és inkább tanultam.

Addig is feltöltöttem a netre az önéletrajzomat ahova csak lehetett. Nekem végül sikerült elhelyezkednem.


Minden reggel jött 1 e-mail a friss hirdetésekkel. Ahogy megjött egyböl küldtem a jelentkezésemet. Volt olyan ismerösöm, aki ugyan erre az állásra ugyan ilyen végzettséggel késöbb küldte a jelentkezését. Be se hivták általában. Ugyhogy megéri reggel küldeni. Nekem bejött!

2008. szept. 17. 10:57

Ja, és halkan jegyzem meg, hogy elméletileg teljesen tilos interjún olyan kérdést feltenni, hogy valaki hány éves, hány gyereke van és mikor akar családot alapítani... Azt sem szabad megkérdezni, hogy milyen a szexuális érdelkődése, a vallása, a nemzetisége.


De persze ezeket senki sem ellenőrzi, és nem is bizonyítható.

20. 7aab4d3657 (válaszként erre: 18. - Lufi)
2008. szept. 17. 10:55
Nagyon jól teszed, ha tornázni jársz, én is most megyek beiratkozni, találtam itt helyben egy klubot, ahol gerinctornát csinálnak meg alakformáló tornát. Ilyen helyeken sose lehet tudni, kivel ismerkedik meg az ember. Én az előző munkahelyemet úgy találtam, hogy összeismerkedtem nyelvtanfolyamon egy nővel, és amikor kinevezték vezetőnek, megkérdezte, nem mennék-e hozzá dolgozni, mert szerinte mi jól kijönnénk és jól tudnánk együtt dolgozni. 10 évig voltam ott, sajnos ő elment közben szülni, és az utódja, egy pasi, kirúgott. Hát, ez van...
19. 7aab4d3657 (válaszként erre: 17. - B05507d180)
2008. szept. 17. 10:49
A munkaügyi központok átképzéseivel kapcsolatban szerintem az is a baj, hogy ott csak más munkanélküliekkel találkozhat az ember, és az nem jó. Nem visz előbbre. Azért emlegetem a klubot, tornaórát, nyelvórát, társadalmi munkát, jótékonyságot, akármit, mert nekünk olyanokkal kell találkozni inkább, akik dolgoznak. Statisztikai tény, hogy a legtöbb ember ismeretség útján helyezkedik el.
18. lufi
2008. szept. 17. 10:48
Hát igen a munkaügyi központ... Hasonló tapasztalataim vannak. Pénteken voltam jelentkezni, 2 órás várakozás után 2 perc alatt kidobott az ügyintéző. Érdeklődtem a tanfolyamok felől, a válasz csak annyi volt, hogy menjen fel a 3.-ra. Elvileg azért vannak, hogy segítsenek nem? A folyosón az asztalon volt egy kérdőív kirakva. Az ügyintézőt és a munkáját lehetett rajta kommentálni. Nevetséges, ha kitölti az ember, akkor sem lesz jobb. Én elkezdtem tornázni járni, mert a szülés után lerakódott felesleget segítség nélkül már nem tudom leadni, de meg sem állok míg újra csinos nem leszek, mert sajnos az is sokat számít. Beszéltem egy fiatal csinos lánnyal a mkp-ban aki azt mondta, hogy behívták interjúra és az első kérdés az volt, hogy mikor akar családot alapítani. Természetesen ajtót mutattak neki. Az se jó, ha fiatal vagy az se jó, ha gyereked van, stb. mindenben találnak valamit.
17. b05507d180 (válaszként erre: 14. - 7aab4d3657)
2008. szept. 17. 10:32

Igen sajnos egyetlen ötletet sem adnak,nem ajánlanak semmit.Az átképzésről azt mondják,nem érdemes,mert más területen is ez a helyzet.

Olyan megalázó módon kewzelik az embert,mintha MI tehetnénk erről.

16. 7aab4d3657 (válaszként erre: 13. - Krita)
2008. szept. 17. 10:31
Ne is mondd! Nekem is az a bajom, hogy elmúlt a stressz, a szaladgálás, és szedem szépen felfele a kilókat :-((( Nem férnek rám a ruháim, újat venni meg nincs pénzem (se pofám kérni a férjemtől).
2008. szept. 17. 10:28
Sziasztok!Én 50%-ot kaptam,és az egészségügyi állapotom miatt nem tudok eljárni dolgozni.Most még ugyan munka nélkülin vagyok és keresek munkát,amit itthon végezhetnék,de az interneten csak burkolt piramis játék van,az hogy itthon áruljak bármit is nem jön be,mert alig ismerek pár embert a faluban.Bár amikor betegállományban voltam,már akkor is kerestem munkát,de íy meg még rosszabb,hogy nem tudok eljárni.
14. 7aab4d3657 (válaszként erre: 10. - B05507d180)
2008. szept. 17. 10:28
Szakmai szemmel nekem az a bajom a munkaügyi kirendeltség munkájával kapcsolatban, hogy valójában csak adminisztrálnak - legalábbis nálunk. Egyetlenegy ötletet vagy pláne állásajánlatot nem kaptam tőlük. De még annyit sem mondtak, hogy milyen oldalakon keresgéljek, mely ajánlatokkal kell vigyázni, mert biztosan lehúznak és nem valós ajánlat stb. Nem tanítanak önéletrajzot írni, nem beszélgetnek arról, milyen kérdésekre kell felkészülni interjúkon, hogyan kell öltözni - ezek pedig fontos információk, ha az ember régóta otthon van, vagy sokáig dolgozott egy helyen, mert változik a világ. Mindig órákat várakoztatnak - a munkanélküli ráér! -, majd 5 perc alatt kapok valami papírt és mehetek, amerre látok.
13. Krita
2008. szept. 17. 10:23

Sziasztok! Csatlakoznom az összes előttem szóló sorstársamhoz!

Én már több mint 2 éve nem dolgozom. Igaz, volt 1-2 hét nem bejelentett, úgymond próbahetem. Le is dolgoztam, (kidolgoztam a belem)és amikor lejárt a próbahét, bejelentették, hogy az a kollega, akinek a helyére vettek volna fel, visszajön hozzájuk, vagy úgy látják, mégis meg tudják oldani 1-el kevesebb emberrel, így nem kellek. Mondanom sem kell több helyről küldtek el így, ráadásul (sok helyen) ki fem fizették a ledolgozott időt.

És hogy élem meg mindezt? Otthon csillog-villog minden (mert ha már a párom tart el, legalább ne "koszra" jöjjön haza a melóból), na és sütök-főzök. Több kilót szedtem fel a nagy depis korszakban (megjegyzem, előtte sem voltam nádszál vékony). Most már az elutasítást erre is foghatják (és fogják is).

Hogy milyen lelkiismeretfurdalásom van, amikor a férjem hazajön fáradtan!

Még jó, hogy van net (persze, amíg ki tudjuk fizetni a számlákat)

12. 7aab4d3657 (válaszként erre: 4. - Lufi)
2008. szept. 17. 10:18

Lufi,


tényleg ez a legrosszabb, hogy az ember úgy érzi, kivetette magából a társadalom, mint egy selejtes árut. Ebből az érzésből nehéz kitörni. Nincs olyan képzés, amit a munkaügyi központ kínál esetleg? Minden pillanatot próbálj felhasználni valamilyen továbbképzésre, amivel növeled a munkaerőpiaci értékedet.


Amikor nincs pénzem nyelvtanfolyamra, akkor a neten lévő ingyenes nyelvtanulási oldalakat böngészem, megoldok teszteket, olvasom az angol meg német újságokat, hogy ne felejtsek.


Legfontosabb az lenne, hogy ne veszítsd el az emberi kapcsolatokat. Nincs valami tanfolyam, torna, klub vagy bármi ott helyben, ahová el tudsz járni? Az a legveszélyesebb, ha otthon egyedül rágódsz a problémákon, nincs kivel megosztani. A leghülyébb tanfolyamon is találkozhatsz valakivel, akinek van jó ötlete.

11. lufi
2008. szept. 17. 10:17
Akkoriban más volt. Én sem tartozom az otthon ülősök közé. 1-2 ismerősöm mehetne, de ő inkább otthon ül. Nahát nekem ez a halálom. Az anyagi függetlenség hiányzik, de nagyon.
10. b05507d180 (válaszként erre: 8. - 7aab4d3657)
2008. szept. 17. 10:16

Ja még én is messze vagyok a 90-től:))

Akkor most legyek türelmes?

Tragédia,hogy a munkaügyi hivatalban mindig mekkora a tömeg!

9. b05507d180 (válaszként erre: 7. - Lufi)
2008. szept. 17. 10:12

Azt hiszem,idővel egyre lejjebb adja az ember.Eleinte még válogatósabb,aztán meg már bármi jöhet.Jöhetne,ha adódna....

Nem is tudom régen,hogy tudtak az asszonyok htb-k lenni.Persze akkor minden más volt.

2008. szept. 17. 10:10

Sziasztok!

Sajna én is munkanélküli vagyok, azért kerültem az utcára, mert az igazgatóm nem szeretett öreg nőket látni a folyosón... És hát tény, ami tény, elmúltam 50. És ebben a korban képtelenség elhelyezkedni.

Annyit azért mondok nektek, hogy HR-es agyok, és egy dologban tévedtek, ne adjátok fel a reményt. NEM KÖTELEZŐ MEGHIRDETNI AZ ÁLLÁSOKAT. Csak a közalkalmazotti, köztisztviselői állásokat kötelező meghirdetni. Ha egy nem állami cég kiad pénzt álláshirdetés feladására, akkor a hidetés valódi keresést jelent!!!!! Ha nem hívnak be interjúra, az csak annyit jelent, hogy nem volt megfelelő az önéletrajzod vagy a végzettségeid vagy a korod vagy a nyelvtudásod szintje stb.


Ha behívnak és nem téged vesznek fel, az is csak annyit jelent, hogy volt jobb vagy szimpatikusabb jelölt, vagy olyan, aki kevesebb fizetéssel is megelégedett. Minden állásra 50-60 ember jelentkezik, annyi sok álláskereső van.


Csak azt tudom mondani a környezetemben lévők tapasztalatai alapján, hogy legalább 90 jelentkezésre jut egy felvétel. Vagyis az ismerőseim átlag 90 helyre jelentkeztek, mire a 91. helyre felvették őket.


Én még nem tartok 90-nél... :-))))

7. lufi (válaszként erre: 6. - Fb919dc887)
2008. szept. 17. 10:07
Igazából mi is ezen vitatkozunk, hogy szinte minden hirdetésre beadom a jelentkezést. Mondtam is a páromnak, hogy először mindegy csak legyen már valami munkám.
2008. szept. 17. 10:02

..Sziasztok!Igazatok van,az érzés nagyon rossz,h nincs munkahelyed.Átesteme ezen én is,igaz mindössze (igzoltan) hat hónapig tartott.Keresgéltem mindenféle hírdetési oldalon,bújtam újságokat,kérdezgettem a szomszédokat.Nekem is van kicsi gyerekem,és nem várhattam a csodára..Akartam dolgozni,de nagyon.Képes voltam takarító,gombaszedő(stb) álláshírdetésre reagálni..Párom nagyon ellenezte...

Mindegy is..A lényeg az,h nem adhatod fel,mert (szinte) csak magadra számíthatsz(legalábbis én)..Ma negyedik hónapja dolgozom,bejelentve..(halkan megjegyzem,h igazából fél éve)

Tehát kitartás,és fel a fejjel!

5. b05507d180 (válaszként erre: 4. - Lufi)
2008. szept. 17. 10:00

Valóban iszonyatos érzés!

Nekem nagyobbak már a gyerekek,mégsem kellek sehol.

Csodálkoznak,hogy ennyi depressziós él Magyarországon?????Hát csoda???

4. lufi
2008. szept. 17. 09:50
Iszonyatos érzés, mindenhol csukott ajtókba ütközni. Lassan egy senkinek érzem magam. Gyes alatt tulaj váltás miatt küldtek el. Senkinek sem kell egy kisgyerekes anya aki otthon volt 3 évig. Azt hiszem lassan megbolondulok.
3. b05507d180 (válaszként erre: 2. - C8b6b88a9e)
2008. szept. 17. 09:27

Én is így érzem pontosan.

Minden el van intézve,igazából nem találok elfoglaltságot mindig és tényleg olyan haszontalannak érzem magam.Nem ülhetek állandóan a gép előtt sem.

Bújom én is az interneten az álláshirdetéseket,de kisvárosban főleg nehéz.

Hová jutnak így az emberek,a családok,a világ?

2. c8b6b88a9e (válaszként erre: 1. - B05507d180)
2008. szept. 17. 09:18
Saját tapasztalat,h ha nincs ismeretséged,szinte esélyed nincs munkát találni.A hírdetések után menni pénzkidobás,mert a törvényi előírás miatt hírdetnek meg állásokat,közben már megvan,h kié lesz az állás....Egyébként rossz munka és ezáltal pénz nélkül lenni,haszontalannak érzem magamat.egy idő után már nincs mivel lefoglalnod magadat,mert mindent elintézél,megnéztél,stb.Munka kell!!
2008. szept. 17. 09:11

Ti hogyan élitek meg a tényt,hogy elvesztettétek az állásotokat?

Mivel próbálkoztok?

Hogyan ütitek el a sok szabadidőt?

Van remény?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook