Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

58. cde569c9a1 (válaszként erre: 52. - Petka)
2009. júl. 2. 16:42

Hát igen, szidni TILOS. Mond azt (ha ezt kérdezik-és kérdezik) hogy nagyon szereted a munkahelyed, de sajnos egyelőre nincs rá lehetőség hogy azon a területen fejlődhetnél és szeretnéd magad máshol is kipróbálni.

Az is tény hogy dohányzó csapatba dohányzót vesznek fel, míg nemdohányzóba nem dohányzót.

57. Christine1979 (válaszként erre: 55. - Kmeli)
2009. júl. 2. 16:41
Ilyenkor sajnálom, hogy nem fiúnak születtem, mert nem kellene ilyeneken bajlódnia az embernek... :( szerintem egy ffinek könnyebb állást találnia.
56. Zaya86 (válaszként erre: 51. - Kmeli)
2009. júl. 2. 16:40

Hát ahol lakom (Borsod-megye) az én tudásom szerint inkább elküldik az embereket a gyárakból, minthogy felvegyék őket...meg itt is érvényesül az, hogy a jobb helyeken az ismerősök, közelben-lakók a nyerők...

Majd lesz valami :)

55. Kmeli (válaszként erre: 53. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:40
Igen ezt sajnos tapasztaltam már én is.
2009. júl. 2. 16:38

Tényleg nem árt előtte megbújni egy fa mögött és megnézni miképpen néznek ki akik onnan kijönnek:)

Azt biztos nem veszik fel, aki kilóg a sorból.


A feltűnő bizsu is hátrány, meg ha valaki túl szép.

Nem igazság de ez van.

Ez már csak eszembe jutott.

53. Christine1979 (válaszként erre: 46. - Zaya86)
2009. júl. 2. 16:38
Igen, ezt én is akartam már írni, hogy nagyon jól nézel ki,- és ha esetleg nő az interjúztató, vagy a HR -es , akkor azért lehet sokszor, hogy nem vesznek fel. :S (már, aki nézi a külsőt)
52. petka
2009. júl. 2. 16:37
Mindig elmondjak allaskeresi tanacsoknal, hogy ne szidd az elozo munkaltatodat. Ez nagyon fontos! En egyszer azt mondtam, de csak mert nem volt kedvem megjatszani magam, hogy azert jottem el x helyrol mert egy dilihaz, ahol az igazgato a legnagyobb elmebeteg. :)) Ezek utan krealtam magamnak egy szebb magyarazatot.
51. Kmeli (válaszként erre: 46. - Zaya86)
2009. júl. 2. 16:36
Hát ahogy elnéztem a képeidet, elég csini vagy,úgyhogy holtrészeg kéjenc alakoktól hemzsegő füstös kiskocsmákat én sem ajánlanék... :)Esetleg valami gyárba,átmenetileg? Vagy az nem...?
50. Christine1979 (válaszként erre: 49. - Cde569c9a1)
2009. júl. 2. 16:35
Hát volt egy-két hely, ahol meglepődtem az interjúztató nőn :S ahhoz képest, hogy az adott beosztásban volt, eléggé... :S hogy is mondjam... trehányul nézett ki. :S
49. cde569c9a1 (válaszként erre: 48. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:33

Az lehetett a baj, hogy mégis egy kisebb önbizalmú nő volt a vizsgáztató.

Sok ilyen van sajna.

48. Christine1979 (válaszként erre: 47. - Cde569c9a1)
2009. júl. 2. 16:32

Tudod, mi a fura? (amúgy sok igazság van abban, amit írtál),... hogy ahová felvettek általában, ott mindig ffi volt az interjúztató...

Pedig ha nő volt, pont úgy viselkedtem, ahogy írtad. Semmi kihívó ruha, smink,.. a tisztelet mutatása....

2009. júl. 2. 16:30

Ha olyat kérdeznek amire nem akartok vagy nem tudtok rögtön válaszolni, kérdezzétek vissza: "Mire kíváncsi tulajdonképpen?"

Amíg ő meglepődik a visszakérdezésen, és újra fogalmazza, addig van időtök gondolkodni a megfelelő válaszon.

Hosszú hajúak fogják össze a hajukat, (tudom hülyeség de komolyabbnak mutat).

Ha fiatal nő vizsgáztat, és csinos vagy , akkor éreztesd vele hogy már akkor főnökként kezeled nehogy vetélytársat lásson benned a későbbiekben.

Legjobb ha idősebb nő tartja az interjút (ha nem nőgyűlölő) akkor is légy vidám ne lássa mennyire akarod az állást.

Ha férfi---térd feletti szoknyát ne végy fel és mond el mennyire jó választás ha téged választ.pl.

ha a jó tulajdonságaidról kérdez (van ilyen) mond hogy pontos vagy, takarékos, minden helyzetben higgadt. Ha a rosszra kíváncsi mond hogy néha túlzásba viszed az aprólékosságot és idegesítően precíz vagy. Ezt majd bizonyítsd is ha elnyered! Éa mond hogy nem gond ha néha túlórázni kell.


Hűha annyi minden van még.

46. Zaya86 (válaszként erre: 42. - Kmeli)
2009. júl. 2. 16:29

Nem haragszom, és köszi a bíztatást!

Én speciel ha a vendéglátásnál maradok akkor nem szívesen dolgoznék talpaló, késelős, söpredék helyen, meg szerintem nem is Én lennék oda a legmegfelelőbb, nem hinném, hogy tőlem bármilyen túlittas emberke is megrettene...

Valamint konzumálni sem fogok az biztos, nem leszek night klubban csupi felszolgáló.

Szerencsére még ott nem tartok, hogy nem tudok mit enni, mert vannak emberek akik szeretnek és szeretem őket, de akkor is felőröl ez az egész...

Én bízom..muszáj!

Van még egy gyógypedagógiai asszisztens végzettségem is, de az ilyen intézményekben meg főként ismerősök ismerősei dolgoznak...

45. Christine1979 (válaszként erre: 44. - Accb6cf2da)
2009. júl. 2. 16:28

Ha hiszed, ha nem, az első mhelyemre így vettek fel pultosnak :D

Sejtésem sem volt a dolgokról, de azt mondtam, igen, már dolgoztam pultosként :))))) A tulaj észre sem vette, hogy nem :D

Csak sajnos, az a mhelyem megszűnt :(

Amúgy én szerettem pultozni, ezért is vállalnék el simán ilyet is...


Hát a fősulis végzettséget sokszor leveszem az ön.rajzból... mert -annak ellenére, hogy szinte már a takarítónőtől is diplomát kérnek- sok helyen mégis hátrányként könyvelik el.

44. accb6cf2da (válaszként erre: 38. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:25

Igen nekem is véletlenül sikerült a felszolgáló, kézilány munka. Ott sem mondtam el, hogy milyen végzettségem van, hívtak be még valakit velem együtt. Őt szakácsnak vették fel:) Aztán megtudták, hogy mi a végzettségem leesett az álluk.


Ezt már később alkalmaztam volna, ha nem találnak meg:)

Sokszor nem vettek fel pultosnak, felszolgálónak, mert bevallottam, hogy néhány hónapig csináltam. Az unokatesóm kérdezte meg tőlem, hogy szerintem honnan tudnák meg, hogy nincs több éves rutinom. AZt mondta nyugodtan mondjam, hogy évek óta ezt csinálom. Úgy sem jelentenek be, így nem derül ki.

Esetleg próbáld ki. Hozzánk is jött egy lány, aki pincér volt évekig, stb. Én több tányért tudtam kivinni egyszerre, mint ő:)

43. petka
2009. júl. 2. 16:24

Az eredeti kerdesre valaszolva, nekem 2 dolog jott be.

1. kuldtem oneletrajzot altalam kivalasztott cegeknek, akik nem is hirdetnek mert van sajat adatbazisuk, es abbol valogatnak. Kovetkezo heten az egyik cegtol mar hivtak is, es a rakovetkezo heten mar dolgoztam.

2. nagyon fontosnak tartom a baratsagok, ismeretsegek apolasat, tudatosan kell uj ismeretsegeket epiteni es a regieket fenntartani. Sok allast nem hirdetnek, hanem a meglevo dolgozokat kerik meg hogy tudnak-e valaki megbizhato szemelyt az ismeretsegi korukbol. En a mostani helyemet igy talaltam meg.

Nekem is rettento sok rossz tapasztalatom van az interjukkal kapcsolatban es a visszanemjelzos munkaltatokkal.

42. Kmeli (válaszként erre: 1. - Zaya86)
2009. júl. 2. 16:23
Ne haragudj,de megkérdezhetem,hogy mi az a munka,amivel megaláznád magad?Mi a végzettséged?Mert ebben a helyzetben ami most van,sajnos nem igen lehet válogatni...Ha csak átmenetileg is,de amig nincs jobb,a nem épp fogadra való munkát is el lehet vállalni.Persze nyilván én sem utcasöprésre vagy útmenti levél-gereblyézésre gondolok,meg hát tudom hogy nem a legjobb érzés a "kényszermunka",dehát jobb,mint a semmi.Az viszont megint más,hogyha annyira nem vagy rászorulva,és ki akarod várni,mig egy neked megfelelöt találsz.Régebben sem volt könnyű munkát találni,mostmeg.....Szörnyű.Tudom milyen érzés mert nekem is volt benne részem,és volt,hogy már engem is a sírógörcs kerülgetett a sorozatos kudarcok után. Kitartás,elöbb-utóbb sikerülni fog!
41. Zaya86 (válaszként erre: 35. - Accb6cf2da)
2009. júl. 2. 16:22

Ha pályakezdő vagy, akkor az a baj, hogy nincs meg a kellő tapasztalatod-gyakorlatod (általában sajnos a suliban nem a gyakorlati, inkább az elméleti képzésre fordítják a hangsúlyt, legalábbis esetemben).

Szóval kérdem Én: Hogy legyen gyakorlatom, ha nem hajlandóak alkalmazni, mert nincs gyakorlatom...szóval értitek?

Meg szerintem nagyon sok munkakörben nevetséges, hogy papírt kérnek, valamint gyakorlatot...még arra is lusták, hogy egyszer megmutassanak valamit, amit szegény tapasztalathiányos pályakezdő rögtön meg is tanulna...

40. Christine1979 (válaszként erre: 36. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:21

Nekem is sokszor van ez, hogy jelentkezem egy uolyan beosztásra, munkakörre, amikben dolgoztam, és nem vesznek fel, mert hogy nincs tapasztalatom... :S


Jah, és volt már olyan, hogy elmentem interjúra, és kiderült, nem is nézte meg a HR-es az önéletrajzomat... ott olvasgatta előtte először végig... azért ez is fura.

39. Christine1979 (válaszként erre: 37. - Cde569c9a1)
2009. júl. 2. 16:18
Hmm....jó neked. :)
38. Christine1979 (válaszként erre: 35. - Accb6cf2da)
2009. júl. 2. 16:18

Én így teszem... Felsőfokú képesítéssel (fősuli) ugyan úgy jelentkezem eladónak, felszolgálónak is :)

Az is fizet, és közben is lehet keresgetni mást, ha felvettek... Csak az a baj, hogy még oda sem :S

2009. júl. 2. 16:17

De ha adhatok egy kéretlen tanácsot akkor magabiztosak legyetek, jól öltözöttek, vidámak, minimális ékszerrel és konzervatív ruhában. Lényegre törőek és ne körülményeskedjetek.

Majdnem minden állást elnyerek amit (akár csak kíváncsiságból is) megpályázok, legyen az iroda vagy üzlet, azért írogatok, nem nagyképűségből.

Mindenkinek SOK SIKERT!

36. 4ece112af0 (válaszként erre: 28. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:15

Na erről a kinek vagy szimpatikus dologról ne is beszéljünk.


Beadtam egy helyre az önéletrajzomat (már nem először).. Folyamatosan visszaküldték, hogy NINCS megfelelő tapasztalatom, NINCS megfelelő végzettségem. Hm... érdekes... 2 évig dolgoztam egy ugyanazzal foglalkozó cégnél, végzettségem meg van hozzá...akkor? Lehet másnak a fényképét kéne az önéletrajhoz csatolni...hmmmm :S

2009. júl. 2. 16:15

Sziasztok!


Manapság nagyon nehéz, de nem is olyan régen is nehéz volt. Bár manapság azért is mert sok a munkanélküli és van kiből válogatni a munkáltatóknak.

Én 1,5 évig kerestem állást. Azt hittem, hogy könnyű, meg azt, hogy aki nem talál az "hülye", nem keres, semmi nem jó neki, stb., de rá kellett döbbennem, hogy nem a munkakeresőkben van a hiba, hanem a mai munkáltatókkal. A munkaköröket túlmisztifikálják, szinte minden munkakörhöz magasak az elvárások. Ha fiatal valaki, akkor azért nem jó, mert nincs tapasztalata, ha idősebb, akkor azért mert elmehet szülni, ha még ennél is idősebb, akkor azért nem kell mert a stílusa kialakult, nem lehet olyanná formálni, mint amit szeretnének ők.

nekem is többféle önéletrajzom volt. Volt az igazi, amiben benne volt a diplomám, a nyelvtudásom, stb. ezzel kerestem a szakmámban állás. Volt olyan, amibe nem írtam bele a főiskolát, stb.

Mindenféle munkára jelentkeztem. Én dolgoztam közgazdász végzettséggel elszolgálóként és kézilányként is. Takarítani nem vettek fel:), szobalánynak sem:)

Én személy szerint nem vagyok olyan, hogy mindenkit hívogatok. Csak azt hívtam fel, akik szinte a barátaim voltak. Sajnos nem tudtak segíteni.

2007. szeptember 1-től voltam állás nélkül. 2009. január 21-én hívott fel egy ismerősöm, hogy van egy állás nem tudok e valakit, mondtam, hogy én leszek a valaki. Nagyon boldogok voltak, és én is.:)

Tehát kitartást!

Mindenkinek szóljatok, mindenre jelentkezzetek!

2009. júl. 2. 16:15

Én is, mert kezdek bezizzenni már tőle :S

Igaz, most hvégén dolgozni fogok...de csak helyettesítek :((( de legalább ez is vmi :D

33. Zaya86
2009. júl. 2. 16:15
Nekem a pénzügyes cég interjúján még a párom nevét is kérdezték, valamint hogy a Pároméknak milyen vállalkozásuk van, persze nem lettem volna kötelező válaszolni, de most mondjam azt hogy semmi közöd hozzá?! :D
32. cde569c9a1 (válaszként erre: 30. - Cde569c9a1)
2009. júl. 2. 16:14
az tette be nálam a kaput amikor a leendő munkaadóm erkölcsin meg 10 féle vizsgálaton kívül még pszichiátriára is el akart küldeni.
31. Tina82
2009. júl. 2. 16:14

Szörnyű ez a helyzet!!!!

Én remélem hamarosan mindannyiunknak sikerül!

2009. júl. 2. 16:13
Én egy ismerős által...bár most megpályáztam egy állást és el is nyertem, végül mégsem fogadtam el:
29. 4ece112af0 (válaszként erre: 27. - Tina82)
2009. júl. 2. 16:13
Aham, és ez az egyik munkaerő kölcsönző cégnél volt!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook