Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. aug. 12. 10:12
ide nem ir senki
2013. okt. 29. 12:50

Munkat ajanlok mindekinek. penz takarekossag onoknek, vagy pedig penz keresesi lehetoseg is.


www.green.pleja.tv


hetkoznap minden este szerdankivul 20:00, atlehet kapcsolni magyarnyelvre is.

596. Kira88 (válaszként erre: 593. - 06718ca650)
2011. okt. 7. 19:57

Na jó,ezt nem hiszem el hogy villamosmérnökként nem találsz melót...az egyik legkelendőbb manapság,ez az egyik olyan terület ahol napi szinten hirdetések tömkelege jelenik meg...


Bár most nézem h 2009-ben írtál,hehe:P

Azóta biztos változott a helyzet.

2011. aug. 27. 08:44
2 hónapja diplomáltam le, azóta találtam telemarketinges munkát,de kiléptem,mert nem birtam. Nem tudom,h találhatnák munkát. A házalásos versiot is csinálom, személyesen keresek fel cégeket, kb 60 helyen voltam, sok helyt át se vették a Cv-t. A neten is jelentkeztem a hirdetésekre, voltam eddig 3interjun, ebböl 2nél visszahívtak és mind2x a protekció volt erösebb és nem én. A 3.munkára meg túlképzettnek tartottak, pedig én beválaltam volna. Már arra gondoltam,h önkéntes munkát vállalok. Szerintetek? Legalább valami hasznosat is csinálok. Nagyon el v.ok keseredve.
2011. aug. 18. 19:46

sziasztok


most 25 éves vagyok.

5 évvel ezelőtt 3 szakmával gépírás szövegszerkesztés, gyors-gépírás, számítógép kezelő használó

ecdl vizsgával, és érettségivel kerestem munkát sima irodai munkát. később már eladóit is. hátha sikerül alapon.

3 évig jártam az állásinterjúkat hiába. aztán elegem lett és úgy alakult anyagilag is hogy visszamehettem tanulni.

2 év alatt megszereztem a jogi asszisztens végzettséget, most május végén volt a szakvizsgám, majd még azon a héten beadtam az önéletrajzom a fővárosi bíróságra, ők pedig tovább küldték egy másik pesti bíróságra ahol volt felvétel. behívtak állásinterjúra. fel is vettek. 1 egész hónap sem kellett a szakvizsga után és lett munkám. ennek már másfél hónapja. azóta bíróságon dolgozom.

így találtam munkát.


azért irtam ezt le, hogy hátha más is kedvet kap a tanuláshoz, ha meg tudja engedni magának. de fontos hogy ne adjátok fel.

2009. dec. 10. 10:45
sajnos én is olyan helyen élek, ahol nincs lehetőség. mondjuk most két hónapig melóztam közhasznúként. gyerekekkel foglalkoztam, igaz marhára nem szakmábavágó volt, de nem is az érdekelt. munka az munka. a munkaügyi központ nekem annyiban tudott segíteni, hogy felidegesített. behívtak hogy matematikust meg hivatásos katonát keresnek, és ez nekik jó ajánlat. mondom kár hogy villamosmérnök vagyok... ja akkor hát nem jó. hát mondom nem. itt szerintem azért vannak hogy ők ne legyenek munkanélküliek :)
592. Franc22
2009. nov. 10. 13:38
én bementem a munkaügyibe, ott ki volt téve egy állás, jelentkeztem, ott dolgoztam egy hónapig, mikor már mondta afőnök asszony, hogy sajnos sokan vagyunk, lehet nem lesz rám szüksége. Aztán még egy állás ki volt téve a fali újságra, elmentem jelentkeztem, azt mondták majd felhívnak. Estére mentem az akkori munkahelyemre dolgozni, felhívott a főnököm, hogy beszélt annak a munkahelynek a főnökével ami meg volt hírdetve és beajánlott, Másnap már fel is hívtak, hogy menjek próba napra. És fel is vettek. Ennek már 7hónapja volt 5.én.
2009. nov. 8. 08:22

Melyik régióban vagy? A munkaügyi központ nem tud segíteni?

Mondjuk ezzel a speciális végzettséggel lehet, hogy jobban jársz, ha feladsz egy hirdetést, hogy gyerekfelügyeletet vállalsz, mondjuk ezek többnyire feketék, viszont legalább pánzed több van, és ha tényleg bejön, egy kicsit félreteszel bankszámlán, vagy ahol tudsz.

Én is örülök a melónak.:-)

590. Zaya86 (válaszként erre: 589. - Msforrester)
2009. okt. 26. 10:30

Rendszeresen látogatom ezt az oldalt, de sajnos ebben a régióban nem igazán akad ilyesfajta állás...de azért köszönöm szépen az ajánlást.

Annak örülök, hogy Neked van munkád! :)

2009. okt. 23. 19:25

Szia! Én is rég voltam erre, nagyon sok a munkám, alig van időm egyáltalán. ha ez a munkád, menj fel az állami honlapra, ott kötelesek meghirdetni az összes lehetőséget, remélem, nem fognak leszidni, hogy megírom. Simán kozigallas.hu.

Mondjuk ettől még simán lehet, hogy nem jön össze azonnal, mert sokszor azt is meghirdetik, amire megvan az ember, de legalább van rá lehetőség.

588. Zaya86
2009. okt. 21. 15:11

Már nagyon régen nem írtam ide, mert nem tudtam semmi jó hírrel szolgálni, csak negatív tapasztalattal, azt meg ugye minek...

Remélem azóta sikerült a régiek közül valakinek néminemű korrekt munkát találnia! ;)

Engem még mindig az érdekelne, hogy szerintetek mennyire megy manapság az, hogy viszem a kis önéletrajzom és elszórom minél több helyen?

Van aki próbálkozik ilyen módon?

Persze tudom hogy van olyan munkaterület, ahol ez nem működik...de pl. hogy keres munkát egy pályakezdő gyógypedagógiai asszisztensként? :)

Tipp? :D ;)

2009. szept. 11. 14:26

Tudod, az az érdekes, hogy sosem leszel mindenkinek szimpi. Be kell nyelni. Kezdő tárgyalóknál kb. 10-ből 2 siker már komoly.

És ebbe csak azt számold bele, ami nem tanácsadó cégnél van, mert ott nincs igazi tárgyalási helyzet.

Eleve, ha közvetlenül céghez mész, általában ketten vannak, és ez valamennyire kizárja azt hogy csak egy embernek nem vagy szimpi, és elvágtak az úttól előre.

A tanácsadó cégeknél 20-35 éves nőkre kell készülni, a többieknél meg minimum egy férfira, mert általában ők a főnökök.

A tanácsadó cégeknél általában az első körnél egyedül van az interjúztató, és nem tudod kikérdezni előre, hogy mit akar a cég, tehát nem önmagad eladási pozíciójában vagy, hanem egyszerűen ő válogat.

Nekem még bejött az is, hogy közösségi oldalakon rákeretem az interjúztatóra, hogy ne legyen nagy meglepetés, meg egy picit akkor a hobbijait is fel tudod mérni, és akkor már találsz valami kapaszkodót az arctalanság helyett.


Az angyalarcnak is vannak előnyei. Az első munkahelyemen jó hasznát vettem nagyon. A főnököm egy nagy nőfaló volt, és tudtam, hogy azért vett fel, mert a másik jelentkező kopaszodott középen, én meg felkeltettem a figyelmét, mert reklámba illő hajam volt.

Elég hamar külön naplót vezettem a nőiről, fogalmam sincs, mikor dolgozott, mert volt egyszerre vagy 6 általában az állandó barátnőjén kívül, és mindig nekem kellett falazni. Viszont jól jött az angyalarc, mert mikor unalmában nálam is bepróbálkozott, egyszerűen úgy tettem, mint aki nem érti, ebből arra következtetett, hogy szűz vagyok,ezért persze sokat cikizett, én meg szemérmesen vigyorogtam, de így már nem érdekeltem.:-)

586. Kansas (válaszként erre: 583. - Msforrester)
2009. szept. 10. 15:37

köszönöm szépen:)

természetesen szándékozom komolyan venni a sulit:) hiszen ezért vágtam bele.


és ki tudja.. mire a szakdolgozatom írom, lehet hogy már lefogytam, és álláskeresésnél nem kell azon izgulnom hogy a kövérségem a gond.. valószínű csak nem vagyok szimpi külsőleg sokmindenkinek. és itt most nem a kövérségre gondolok. akármi másra..angyalarc meg ilyenek:D

2009. szept. 10. 12:04
Kösz, ez jólesett, így ebéd közben.:-)
584. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 583. - Msforrester)
2009. szept. 9. 21:54
azért ez a kövértől elég messze van, ez max. túlsúly :)
2009. szept. 9. 18:23

Én is kövér vagyok, 170 centi, 85 kiló.

Találtam munkát, de nagyon kellett a nyelvtudás, meg az, hogy mindig jobban ápolt legyek, mint az átlag, körmök, haj, cipő, sarok, stb.


Csak ha van egy vékony, vagy nagyon csinos lány, meg én, ugyanarra a pozícióra, akkor nekem sokkal többet kell tudnom ahhoz, hogy labdába rúgjak.

Én a nyelvtudással értem ezt el, de van még ezer dolog, amivel lehet.


Kansas, sok sikert a sulihoz, és ha csak tanulnod kell, vedd nagyon komolyan, és mindig, de mindig olvass olyasmit, amivel feljebb teheted a tudásodat.

Ezenkívül vannak nagyon jó értékesítői könyvek, amit tök jól lehet alkalmazni magadra, meg az álláskeresésre. Mondjuk nekem szakmába is vág, azért igyekszem, de nagyon jó hasznát vettem az álláskeresésnél is a "Hogyan tárgyaljunk?" jellegű könyveknek. Sokkal jobban, mint azoknak a karriertanácsadó könyveknek, amelyek azzal kezdődnek, hogy mossál fogat interjú előtt, és vigyél pótharisnyát, bár biztos van, akinek ezt is meg kell tanulni:-)

582. Ágika30 (válaszként erre: 581. - 06718ca650)
2009. szept. 9. 14:33
Ez pontosan így van! Azzal viszont nem értek egyet,hogy aki kövér annak nincs esélye. Lehetsz te akármilyen vékony,ha pl. egy koszos ápolatlan vagy.Meg ha sugárzik belőled a butaság.
2009. szept. 9. 13:15
igen, ez azért olyan egy sz*r dolog. ha van végzettséged, kitalálnak valamit hogy oda pont miért nem vagy jó, pályakezdőként nagyon nehéz, mert tele van a piac jó szakeberekkel akit kitettek innen-onnan. ha meg nincs olyan végzettséged, ne is jelentkezz máshova. nekem is fújják hogy ha más nem akkor boltba, vagy valahova menjek. na igen, de elküldenek hogy hát túlképzett, meg köze sincs ehhez a képzettségének. én tényleg azt tanultam amit szerettem volna, és erre nem tudok egyről a kettőre haladni. meg ha tanulnék, már nem is tudom mit, mert nem kell ma semmi. hát most jól kimérgelődtem magam :)
580. 00346cf747 (válaszként erre: 578. - Msforrester)
2009. szept. 8. 17:37

Konkrét példa: ismert üzletben egy 50 éves nyúzott nő viszi a pénztárt, felel mindenért, tölti a polcot, munka után takarít, mialatt két 21 éves lyányka dekoratívan álldogál, igazgatja nyakláncait, és telefonálgat magánügyben. S láss csodát, erre is van kereslet, van fizetés. Ahol a főnök férfi, és szüksége van ilyenfajta kielégülésre :)

A gályázó nő felmondása után a két leányzó kibukott a rájuk szakadt melótól, az állást meg kellett hirdetni, mit ad isten, megint idősebbek dolgoznak ott. Véleményem szerint bizonyos igazságtalanságot le lehet nyelni, de sokat nem érdemes.

579. Kansas
2009. szept. 8. 17:31

ami az álláskeresés és a külső kapcsolatát illeti teljesen igazatok van sajnos.mert nem a papír számít. én ezért is vágtam bele a jogba. hogy valamit letegyek még az asztalra. és ki tudja , 2 év alatt mire vége a sulinak, és oda kerül a sor hogy munkát keressek, le is fogyhatok:)

nekem most egy ideig csak a tanulással kell törődnöm. pénteken lesz az első napom a suliban.

2009. szept. 8. 08:46

Igen, abban igazad van, hogy sokan nem az alapján kapnak munkát, hogy van-e végzettségük. Szerintem ez egy picit olyan, mint a szerelem, ha az első öt perc nem megy, akkor hiába van papírod, azt fogják felvenni, aki jobban tetszett.

És sajnos emiatt az is igaz, hogy a kövér, vagy csúnyácska embereknek sokkal többet kell letennie az asztalra.

Az én tapasztalataim szerint a kövérséggel az emberek töbsége a lustaságot párosítja sztereotípiaként, eszükbe sem jut, hogy lehet, hogy azért híztál el, mert a munkahelyeden napi 12 órát ülsz a seggeden, és pisilni nincs időd felkelni, emiatt este zabálsz, mikor hazaérsz.

Ha a főnök a cég imázsához az alkalmazottak szépségét is elengedhetetlennek tartja, ami az asszisztenciára elég jellemző, inkább fog egy csinibabát választani, akinek több idő kell a munkához való hozzászokáshoz, mint egy olyat, aki tudja a dolgokat.

A csinos asszisztens sokszor éppen olyan pozíciójellemző, mint a jó autó.

577. Ágika30 (válaszként erre: 576. - Msforrester)
2009. szept. 6. 17:21
Elhiszem! Csak ez itt a baj,hogy ilyen munkáknál nem nézik a végzettséget,de pl.ha tényleg egy szoliba akarsz elmenni gépet tisztítani,akkor meg kozmetikus végzettség kell. Ezért van az,hogy nagyon sok mindenki az utcára tanul,mert nem az alapján kapsz munkát!
2009. szept. 6. 16:22

Ha szereted, és sokkal jobban fogod tudni, mint a többi jogi asszisztens, valamint tényleg tudsz gyorsírni, akkor valószínűleg menni fog.


Egyébként konkrétan két ismerősöm van jogi asszisztensként 80 ezer bruttó körül bejelentve, és a többit zsebbe kapják, a harmadik ebben a körben nem rendelkezik papírral, viszont tud angolul, nemzetközibb cégnél van, és közel 70 bruttóval többje van plusz cafeteria. Mindegyik pesti.

575. Kansas (válaszként erre: 573. - Tamara2009)
2009. szept. 4. 12:40

na ez az :) én direkt megnéztem a tantárgyakat erre a szakra, és rengeteg jogi dolgot kell tudni az aszisztenseknek.ezért kerül 2 éves képzésbe:D

jogi alaptantól kezdve a büntetőjogon keresztül a családjogig, munkajog, jogi etika és még a felét sem soroltam fel..

én szakiskolában fél évet tanultam egy kevés jogot amikor a most meglévő szakmáimat szereztem, de ahhoz elég volt hogy megszeressem:)

2009. szept. 4. 12:31

Igaza van az egyik kedves beirónak, aki jogosan

megjegyezte, hogy egy ügyvéd keresett magának jogi

asszistenst, akinek halvány dunsztja sem volt az egészről, valószinűleg rokona volt, vagy jó cimborája és inkább azt részesitette előnyben és nem azt aki igazán meg van hozzá a tudása és a gyakorlata. Igy működk ez az egész miért a parlamatben merem állitani hozzá nem értők kezében van az ország irányitása azért állunk rettenetesen. Azok jutnak inkább előre, akik semmihez nem értenek.

Szivélyes üdvözlettel: Anyuci91.

573. Tamara2009 (válaszként erre: 572. - Msforrester)
2009. szept. 4. 11:40

Nem értelek! Kansas-nek jóformán számítógép kezelői papírjai vannak. Azért egy jogi asszisztensnek csak kell,hogy legyen valami fogalma a jogról!

Én is voltam interjún jogi asszisztenst keresett maga mellé egy jogász. Pedig én tanultam jogot és vizsgáztam is belőle,aztán szépen el is lettem utasítva.

De volt egy kulcsszó a hozzászólásodba: "simán be kéne tudjon kerülni..."

Na éppen ez az, ha kereskedelembe akarsz elhelyezkedni ahhoz igen is kötik a végzettséget,még szoliba se mehetsz el gépet tisztítani,ha nincs meg a kozmetikusi végzettséged! Akkor irodába miért engednek be olyanokat,akinek nincs meg hozzá a végzettsége????

És aki meg tanult erre,azt meg szépen el van folyamatosan utasítva!

2009. szept. 4. 10:19

Ja, mire odakerül, rommá keresi magát, csak odakerülni k. drága már eleve, ezt hajtja be rajtad, többek között, a több tízezres levéllel.


Szerintem Kansas a meglévő végzettségeivel simán be kéne tudjon kerülni egy jogi asszisztensi pozícióba, minden további suli nélkül, legalábbis a válság előtt így volt.


Nemtom Hikikomori mit gondolna erről?


Ja, és eddigi tapasztalataim szerint a nagyobb ügyvédi irodák asszisztensei mindig átmenetek voltak a topmodell és az alacsony de magazinba való lányok között.

Szóval, ha eddig is a túlsúly volt a baj Kansas szerint az elbírálásnál, jó helyen nem hiszem, hogy előrébb kerül egy jogi asszisztensi pozícióban csak azért mert van még egy papírja.


Én inkább nyelvet tanulnék, vagy ha a számítógépen a szeren van, akkor valami helpdesk szerű dologra.


Mondjuk mint mondottam, én is elhízott vagyok, és megértem a probléma lényegét.

571. 49ca420470 (válaszként erre: 565. - Msforrester)
2009. szept. 4. 09:29
A leghülyébb ügyvéd is rommá keresi magát mert csak egy válaszlevelet vagy egy szerződést is már 15 ezerért csinálnak.A tanácsadás is 10 ezrekbe kerül.
570. Kansas
2009. szept. 4. 09:26
szal kezelő használó:)
569. Kansas (válaszként erre: 568. - Ágika30)
2009. szept. 4. 09:25

gyors és gépíró

gépíró szövegszerkesztő

számítógép hekező-használó

plusz ECDL meg érettségi


sajna ez kevés ahhoz hogy korrekt normális munkahelyem legyen. szóval nagyon valószínű hogy suli lesz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook