Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
208. e7dba6d90b (válaszként erre: 207. - Msforrester)
2009. júl. 7. 13:43

Én nem nézem.

Inkább adok fel új hírdetést.

2009. júl. 7. 11:42

Ez a válság mindenkinek jól betett.

Ti egyébként szoktátok nézni a meglévő adatbázisotokat, ha van egyáltalán, vagy fellövitek a hirdetéseket, és várjátok a jelentkezőket? Úgy értem, a lekoptatós szöveg a "benne vagy az adatbázisunkban" és variációi azok nem veendők komolyan, ugye?

206. e7dba6d90b (válaszként erre: 205. - Msforrester)
2009. júl. 7. 11:33

Igen, nem olyan rossz ez, csak a kifejezés mulattatott.

Kis céghez nem mennék, nem nekem való.

Amúgy nem, a szaros multik manapság nem fizetnek olyan jól, amióta válság van és nagy a választék is. :S

205. msforrester (válaszként erre: 204. - E7dba6d90b)
2009. júl. 7. 11:19
a multi addig szaros, amíg nem mész el egy kicsi külföldi, vagy kicsi magyar céghez, és nem leszel olyan pénzmosó, aki alkalomadtán kosztümben raktárt pakol, miközben jégeső esik a fejére, és nem kell hülyének tettetned magad, amikor a főnök ilyeneket mond, hogy "ő minden kapcsolatra nyitott, és nagyon kedvel téged." Szerintem örülj, hogy van egy nagyon érdekes, kemény, és szerethető munkád, amit gondolom emg is fizetnek a szaros multik.
204. e7dba6d90b (válaszként erre: 203. - Klenca)
2009. júl. 7. 10:30

:D:D:D:D:D:D


Multinacionális nagyvállalat...

ezen akkorát röhögtem.

Mi itt csak szaros multinak hívjuk - itt a szaros multiban. Hehe.

203. klenca (válaszként erre: 184. - Msforrester)
2009. júl. 7. 10:16

Pomázról nagyon gyorsan bent vagy a város szívében.


Keress multinacionális nagyvállalatokat, ott munkanyelv az angol.


Ha érdekel, a többit priviben.

2009. júl. 7. 10:03
Na, persze a szokásos, felhívtam, és azt mondták, hogy még nem döntöttek, és majd szólnak. Ilyenkor szoktak eltűnni a népek. Mondjuk a pasi hangján nem éreztem nyöszörgést, és mivel ez nem fejvadász, remélem, igazat mondott.
201. msforrester (válaszként erre: 200. - E7dba6d90b)
2009. júl. 6. 21:05

Köszi.

Én alapból kedves vagyok, sokat kell tenni azért, hogy felpaprikázódjak.

200. e7dba6d90b (válaszként erre: 199. - Msforrester)
2009. júl. 6. 19:05

Igen, egy nappal a határidő után.


Azért csak kedvesen - lehet hogy 36 másikat is ki kellett értesítenie, és nem maradt ideje.

2009. júl. 6. 18:24
Ti felhívnátok azt, aki interjú után ígért választ, de nem hívott? Ha igen hány nappal a határidő után?
198. msforrester (válaszként erre: 197. - E7dba6d90b)
2009. júl. 5. 15:29

Értem.

Nekem pont ez a bajom ezzel az egyhetes próbaidővel. Sokkal normálisabb, ha fél nap alatt megnézi, hogy nem vetítettem az angollal meg az excellel, aztán adjon egy szerződést, és tűnődjön a személyiségemen 3 hónapig.

Bunkóságért sosem kell a szomszédba menni. Mondjuk nem értem, hogy egy ötcsillagos szálloda sales állására miért kell egyszerre 20 embert behívni, hogy egymásnak bemutatkozzanak, vagy ugyanezt miért kell eljátszani egy hipermarket hálózat középvezetői pozijánál.

Mondjuk én úgy voltam mindig vele, hogy ha már egyszer elköltöttem 1500-2000 forintot az interjúra való eljutásra, legalább a tapasztalattal gazdagodjak, szóval én csak a nyilvánvaló hazudozásra szoktam bekérdezni, meg hangulatomtól függően a gyerektéma feszegetésére, netán rasszista bekacsintásokra, bár ez engem nem érint közvetlenül, csak utálom.

Én eddig egyszer voltam félnapos próbaidőn, és sajnos rá is jöttem alatta, hogy nem szeretném, és azt a helyet választottam, ahonnan utána seggbe rúgtak a válság miatt. A főnököt imádtam, de nem tudtak mit tenni. Hiába a szerencse gyereke vagyok.:-)

197. e7dba6d90b (válaszként erre: 196. - Msforrester)
2009. júl. 5. 09:41

A "sok embert behívok próbamunkára egyszerre" dolog komolytalan, és végtelenül bunkó dolog, hiszen egymással versenyeztetnek jelentkezőket egy amúgy is feszült helyzetben.

A tapasztalat kis vállalkozásnál ezzel kapcsolatban, hogy jól agyondolgoztatják (ingyen) a jelentkezőket, és végül a legjobb seggűt választják, vagy egyiket sem, mert majd a főnök beteszi a macáját, és a próbamunkások csak a felgyülemlett munka elvégzésére kellenek.


Létezik havi szerződés, persze.

Hallottam olyan cégről, ami a jelen gazdasági helyzetre hivatkozva 2 hetente újított szerződést.

Nekik így a legkényelmesebb.


Az apeh bizonylat nem azért kell, hogy ne ugráljon az apeh, hanem hogy biztos legyél abban, hogy be vagy jelentve és törvényesen dolgozol.

Természetesen határozott idejű szerződésre is.

Ez egy igazolás neked arról, hogy a munkáltató bejelentette az apeh-nál, hogy nála dolgozol.

196. msforrester (válaszként erre: 195. - E7dba6d90b)
2009. júl. 5. 09:31

Létezik egyáltalán olyan, hogy havonta szerződésújítás? Azt bármikor meg lehet támadni minden oldalról nem?

Az utolsóval mi a baj? Csak, hogy értsem a trükköt, az első kettő az világos.

Az APEH bizonylat az csak időszakos munkákra van, vagy határozatlan idejű szerződésre is? Mert én még sosem láttam, viszont az APEH sem ugrált még eddig.

195. e7dba6d90b (válaszként erre: 194. - Msforrester)
2009. júl. 5. 08:01

Ez a 3 hónap csak egy éves szerződéssel jár.

Ha havonta akarnak szerződést újjítani, addig szórakoznak a munkavállalóval amíg lehet.


Egy tanács:

Mindegy mekkora úr a szükség, ha ezeket hallja, meneküljön:

-majd a próbaidő után bejelentelek

-bejelentelek 4 órásba, a többit kézbe

-a nap végén döntöm el ki legyen (ha többen vagytok próbanapon egyszerre)


+ a munkaadónak adnia kell a szerződés mellé egy bizonylatot, ami arról szól, hogy bejelentett az adóhivatalnál. Ezt nem ő írja, ez egy formanyomtatvány, amit az apeh állít ki. Ha ezt nem kapod meg a szerződésed mellé, azonnal kérdezd meg mi a helyzet.

194. msforrester (válaszként erre: 193. - Zaya86)
2009. júl. 4. 20:13

Jó, ha ismered őket, és az ottani csajok mondják, hogy megbízható, az más. Meg ha egyáltalán eszébe jutott a kiskönyv, már az is valami.

Hajrá, hajrá.:-)

Normál esetben van 3 hónap próbaidőd, ami arra való, hogy mindkét fél rájöjjön, ezt akarta-e, de az persze szerződéses, és jár hozzá legalább valamennyi tb, meg nyugdíjbiztosítás, viszont akármikor leléptethetnek, vagy te is mehetsz, ha úgy látod.

193. Zaya86 (válaszként erre: 192. - Msforrester)
2009. júl. 4. 19:54

Az elején AM kiskönnyvel, de ha Engem választ, akkor bejelent, egyébként ismerem a helyet, mert abban az épületben dolgoztam közel 5 hónapig, meg ismerem az ott dolgozó csajokat is, úgyhogy azt gondolom ezzel a részével nem lenne baj, és persze kérdeztem a bérezést a főnöktől és a csajoktól egyaránt.

A próbaidővel meg úgy vagyok, hogy szerintem Én sem dönteném el fél nap után Ki a legmegfelelőbb. Bár mindnki másképp vélekedik. :)

2009. júl. 4. 17:13

Egyébként, nem tudok elképzelni olyan melót, amiről ne lehetne eldönteni fél próbanap után, hogy kellesz, vagy nem, kivéve a vezetőieket, ahhoz meg kevés egy hét.

Ha balesetveszélyes, akkor nagyon gondold át.

És ha egyszer így lemész kutyába, utána nagyon nehéz lesz bármilyen bérrel, vagy bérettel kapcsolatos dologgal próbálkozni, mert megmutattad, hogy bajban vagy. A teljes béredet már tudod?

191. msforrester (válaszként erre: 187. - Zaya86)
2009. júl. 4. 16:52
Mondta, hogy hogyan fogjátok elszámolni? Mit fizet utána, stb? Vagy ezt úgy tekintitek, hogy segély mellett mindenkit 1 hétig dolgoztat zsebbe x ezerért, és ti nem szóltok, mert nektek még nem biztos az állás, ő meg 4 emberrel áthidalta a nyaralásokat? Remélem a te érdekedben, hogy nem ez a pálya, de azért találd ki, mit mondasz, ha véletlenül ellenőrzik. Mondjuk eldobsz mindent, és interjúra érkeztél, vagy a helyi munkaerőhöz jöttél baráti csevejre stb.
190. msforrester (válaszként erre: 188. - Zaya86)
2009. júl. 4. 16:47
Most szerintem is punnyadás van, kb. egy hete. Eljött a nyár, biztos, hogy vagy a HR-es vagy a főnök, vagy valaki sosincs bent, aki meg- és aláírhatná a dolgokat.
189. syria (válaszként erre: 63. - Christine1979)
2009. júl. 4. 16:30

Az ötlet nem rossz, volt, aki ki is próbálta, aztán jól meglepődött!

Bárhova ment állásért, mindenhol közölték vele, hogy csak férfit vesznek fel. Felháborodottan kérdeztem a vasas barátomat, hogy mi ez a negatív diszkrimináció?

Erre szépen felhívta a figyelmem arra, hogy a munkáltatóknak ilyen szakmáknál kötelessége a tisztálkodási lehetőséget biztosítania a dolgozói részére. A férfi öltözők-zuhanyzók mindenhol meg is vannak.

Még a legjobb női CNC esztergályosért sem fogják a telephelyet átépíttetni.

188. Zaya86 (válaszként erre: 186. - Msforrester)
2009. júl. 4. 16:29

Én már napok óta, vagyis kb. 3 napja nem nézem a hírdetéseket itt neten, mert alapból szegényes a kínálat a régiómban :( meg ami van, az szörnyű..és Nekem nem igazán volt eredményes ez az út.

Nem számoltam hogy hány önáéletrajzot, pályázatot küldtem el, de Nekem sem jöttek a visszacsatolások számolatlanul :D

Sajnos. :D

187. Zaya86
2009. júl. 4. 16:25

Nos, voltam próbanapon, nemrég értem haza. Fogalmam sincs milyen hatást gyakoroltam rájuk, mivel Rajtam kívül még volt 2-3 csaj, persze nem ma, hanem más napokon. Még kell mennem pár alkalommal, mert azt mondta a nőci, hogy 1 hét próbaidő van, természetesen nem teljes bérért...:(

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, úgy érzem, hogy végülis nagyjából jól csináltam mindent és úgy gondolom az nem baj, ha az ember kérdezgeti, ezt jól csinálom-e...

Ááá drukkolok Magamnak! :D;)

Meg természetesen Mindenkinek itt, hogy minél hamarabb összejöjjön valami tisztességes meló!

2009. júl. 4. 15:21

Amúgy én internet bulldog módon keresek, ha bármi feljön, ami nagy vonalakban hasonlít magamhoz, akkor arra küldök egy levelet.

Ez írtóra nem hatékony, én vezetem, hogy hány helyre küldöm el, hány válasz jön, és onnan kb. 4 túrából a 4. tud ajánlattá is formálódni. Ez a 2. menet, amit csinálok így. Most úgy vagyok, hogy 137 elküldött mailből 6 interjún voltam, ebből 1 választ várok, de persze már a múlt hétre ígérték, és ha hétfőn nem hívnak, itt fogok nyűglődni, hogy telefonáljak-e vagy sem.

A másik helyen 2. körön vagyok túl, remélem, összejön, mert álmom szigete lenne, de írtó lassan megy, gondolom a tuti jelentkezők tömegeit interjúztatják.

Volt még 2 teljesen fekete ajánlatom, de ezt inkább hagyjuk is, mert attól, ahogy elővezették, még mindig felmegy a pumpám.:-)

Másoknak is hasonló az arány?

185. msforrester (válaszként erre: 183. - 78826dc958)
2009. júl. 4. 15:04
Gratulálok.:-)Érezd jól magad.
184. msforrester (válaszként erre: 182. - E7dba6d90b)
2009. júl. 4. 15:03

Pomáz, pesti metrótól 40 percre, csak az a baj, hogy északon vagyunk, a budakalászi tavat, meg Szentendrét szokták itt a környéken ismerni.

Miért, te hol laksz?

2009. júl. 4. 08:54

Én elmentem személyesen jelentkezni,tesztet irni a mostani mmunkahelyemre.

Ami most lesz,onnan ők kerestek meg.Elmentem felvételi elbeszélgetésre.Összejött.:)

182. e7dba6d90b (válaszként erre: 181. - Msforrester)
2009. júl. 4. 08:43
Te hol laksz?
181. msforrester (válaszként erre: 179. - Zaya86)
2009. júl. 4. 07:37
Én most főleg külkereskedelmi állást keresek, de egyébként bármilyen asszisztensi pozit, ahol használhatom az angol nyelvtudásomat. Voltam tanár is, végső esetben visszamennék, de ott az a baj, hogy főleg májusig szóló 1 éves szerződéseket adnak, és nem engedhetem meg magamnak, hogy júniustól szeptemberig ne keressek semmit, bár most azért augusztusban, ha sehol semmi, azért ráállok arra is, mert szerettem tanítani. A 150 ezer bruttót sajna muszáj lenne megkapnom, mert a túlképzettségemmel az első APEH ellenőrzésen megbukunk.
180. klenca
2009. júl. 3. 22:19

Ha hoxázol, van neted.


Ha közalkalmazotti/köztisztviselői állásra vágysz:

www.kozigallas.hu

(Itt az egész ország ilyen jellegű állásait KÖTELEZŐ mgjelentetni. Próba, szerencse..)


Általában:

Gugli / Munkaügyi központ / megye választása ...és munkahelyre pályázni.



Egyébként az adott település szokásainak megfelelő helyen kutakodni: Van ahol mindent a helyi tv képújságjában hirdetnek meg, van ahol a helyi újságot olvassák naponta rongyosra...


Egyébként pedig gondold át, mennyit szeretnél keresni, beosztott szeretnél-e lenni, vagy a magad ura... A többimár csak szervezés kérdése.


S ne rejtsd véka alá, hogy állást keresel.

Még a viszonylag ismeretlenek is segíthetnek...:))


Sok sikert!

179. Zaya86 (válaszként erre: 178. - Msforrester)
2009. júl. 3. 21:09

Köszönöm szépen és viszont kívánom Neked is!

Egyébként Te milyen területen keresel elsősorban munkát? :)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook