Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2009. júl. 13. 07:59
Sziasztok. No igen, fogjak csapot papot, csak a mai világban nem tuti, hogy 5-6 évig biztos a munkahely. Én is azt mondom hogy ezt csak mondani egyszerű, a ti helyzetetekben én is ezt mondanám... Csak ha belegondoltok, hogy nem biztos, hogy mindketten találunk munkát, mert lehet hogy irodai van, de ipari elég kevés... Felvesznek, elengednek pár hónap múlva. És akkor menjek megint máshova, mint egy vándorcigány... Nem vagyunk sem lusták, sem anyu-apu függők, csak mi már olyat is láttunk, hogy elmentek innen emberkék (többen is), és nekik nem jött be, visszajöttek, és még nagyobb szarban vannak, mert a biztost itt hagyták, és most semmi nincs. Ilyen is van, ettől félünk. Tudom mersz kell. :) Arról nem is beszélve, hogy az induláshoz is pénz kell. Albérlet, lakásár, minden magas, aránytalanul. De lassan tényleg nem lesz más lehetőség, de így mi lesz ebből az országból. Na mindegy nem lázadok... Majd meglátjuk mi lesz. A pénz nem motivál dologhoz: dehogynem motivál. :))))
267. Ágika30 (válaszként erre: 266. - Zaya86)
2009. júl. 13. 00:07
De itt nem uborkapakolózott senki sem!
266. Zaya86 (válaszként erre: 264. - Ágika30)
2009. júl. 12. 23:50

Tudod nem arra gondoltam, hogy az a modortalanság, ha azt írják, itt nem sok lehetőség kínálkozik, és valami nagyon nincs rendben...mert ez tény.

Az sem gond, ha valaki őszinte...de akkor is, ne uborkapakolózza már le egyik ember a másikat, mert véleményem szerint ezzel Önmagát mínősíti...


...empátiaforevör...

265. c20c593f1c (válaszként erre: 262. - Ágika30)
2009. júl. 12. 23:35

Az biztos, hogy nem örökre szándékozott elmenni.


De nagyon úgy néz ki, hogy a mostani iskoláján keresztül, mint cukrász és szakács, tovább megy majd jövő szeptemberben egy német suliba. Ott egy új nyelvet is meg fog tanulni, meg a német konyhát is. Már most érdeklődött a lehetséges munkalehetőség után. Most folyami hajón képzeli a jövőjét. Persze, ha megismer egy lányt, aki miatt lehorgonyozik valahol, lehet másképp alakul az élete, de ezt ki tudja még.

264. Ágika30 (válaszként erre: 263. - Zaya86)
2009. júl. 12. 23:27
Abba mi a tapintatlanság,ha vki véleményt kér és kap rá választ?? Az meg tény és igenis őszinteség és nem modortalanság,hogy itt abszolút kilátástalan a helyzet ebbe az országba. Mert amíg egy cégen belül az egyik milliókat keres,míg a másik pár tíz ezret,addig nincs miről beszélni. Iszonyatosan nehéz munkát találni és ehhez sajnos az államnak igen is nagy köze van!!!
263. Zaya86
2009. júl. 12. 23:18

Senki sem Isten itt, hogy megmondja mi a jó és mi nem...

Meglehet, csak Nekem tűnik úgy, hogy ez az egész már nem a jó tanácsokról és egymás segítéséről szól.

Nem mindenkit visz előre a "doktorcsernusféle" : Szar vagy, ásd el Magad! stílus...van Akit igen, de nem mindenkit.

Szerintem ez már nem őszinteség, hanem modortalanság és tapintatlanság.

SZERINTEM.

2009. júl. 12. 23:00
Jól is tette a fiad,hogy elhúzott innen! Persze azért az sem egy leányálom,hogy egy idegen országban kell helytállni,szóval az a legrosszabb az egészben,hogy mégis itt született ez a hazája, na és hát mindenütt jó de legjobb otthon. És nagyon kemény,hogy otthon nem tudod megteremteni magadnak azt a biztos egzisztenciát,ami más országokba nem is kérdéses! Egyrészt szerintem megéri illetve muszáj elutazni ha vkinek van rá lehetősége, de szerintem akkor sem egészséges ez így.
261. Ágika30 (válaszként erre: 260. - C20c593f1c)
2009. júl. 12. 22:32
Pff az kemény! Mondjuk szerintem az EU-ba nincs még egy ilyen szar ország,mint a mienk.. szerintem
260. c20c593f1c (válaszként erre: 255. - Ágika30)
2009. júl. 12. 22:00
Képzeld el, hogy Franciaországban az állam, ha nem éred el a minimálbért, hozzájárul a lakbéredhez, ami 3-400 EU is lehet.
259. c20c593f1c (válaszként erre: 258. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 12. 21:58
A gyerekek sokkal hamarabb megszokják az új környezetet, mint ahogyan sokan gondolják. A gyerekeim a válásom, a sport, a költözések miatt, állandóan iskolát váltottak. Soha nem volt emiatt problémájuk.
258. 62cc0f78ae (válaszként erre: 253. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 21:51

Nem kötözködésképp, tényleg:)))

Tegyük fel, hogy van családom. Nekem nincs munkám, és a környéken nem is kapok. Viszont a páromnak/férjemnek itt van olyan lehetősége, ahol anyagilag is jól jár, és karriert is tud építeni. Dobjon értem mindent, mert ha szeret, akkor jön velem? És a gyerekek? Évenként új iskola, új környezet, új barátok?


Ez a migráció csak addig működik, amíg egyedül vagy, és a szüleid tudják tolni a szekered. családdal ezerszer meggondolod, ugrálsz-e.


Értem a te álláspontodat is, de hidd el, nem ennyire fekete-fehér.

257. c20c593f1c (válaszként erre: 253. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 21:15

Érdekes irányba ment el a beszélgetés.


A lányomat 2001. januárjában (sportoló) megkereste egy vidéki csapat. Akkor Pesten laktunk, ott járt egyetemre, itt sportolt, ott volt barátja. Az ajánlatra felcsillant a szeme, de nagy döntés előtt állt.

Mondtam neki, hogy képzelje el, mint egy mérleget. Az egyikbe az ellene, a másikba a mellette szóló érveket tegye.

A mellette, hogy a csapat

- anyagilag biztos lábon állt

- az akkori csapatában nem kapott egy ideje fizetést

- dobogó körüli helyen

- a válogatottnál szem előtt lehet.


Ellene:

- amilyen egyetemre járt, nem volt levelező

- itt volt a barátja

- itt voltak a barátai, családja, idegen környezet.

- 8 évet húzott le a klubnál (ott kezdte).


Egy hét múlva már a másik csapatban volt, azóta ott van, most írt alá ugyanott még három évet.


Barátai ott is lettek, a barátja utána ment, ott is van főiskola....



A fiam szakácsként végzett. Még a szakmunkás vizsga előtt megjelent a sulijukban egy francia iskola "stábja", akik ösztöndíjat ajánlottak. (Országosan 20 fő részére, akik között volt pék, felszolgáló, cukrász, szakács.) A fiam feltette nekünk a kérdést, hogy segítünk-e neki kimenni. Nem volt kérdés, azt mondtuk, hogy összedobjuk a pénzt, hogy kimehessen, ha megnyeri az

ösztöndíjat. .... és megnyerte.

Nagyon sok pénz volt a kiutazás, így neki is el kellett menni nyáron dolgozni. Hihetetlen pénzzel tudott itthon elhelyezkedni. Amikor hazajött és elmondta, hogy kezdőként mennyit kap, azt hittem, hogy dobok egy hátast. Nagyon jól melózott, volt olyan nap, hogy teljesen egyedül vitte az éttermet a friss szakmunkás bizonyítványával.

Nyáron elkezdett franciául tanulni.


Ő azt mondta, ha nem kapta volna meg az ösztöndíjat, akkor is kiment volna egy pár évre világot látni. Elvégezte kint a szakács sulit, és úgy döntött, hogy marad a suliban még két évet és elvégzi a cukrász szakot. 3 hetet dolgozik, 1 hét suli. Amikor kiment jól beszélt angolul, most már franciául is.

A lányom volt kint nála látogatóban pár hete. voltak egy társaságban, a lányom azt mondta, hogy annyira büszke volt az öccsére, mert minden nyögdécselés, visszakérdezés, stb nélkül csevegett a franciákkal. Szóval tanult egy plusz nyelvet.


A fiamnál is mérlegeltünk. Sok minden mellette szólt. Azt tudtam, hogy a kajára nem lesz gondja, de pl. sohasem mosott magára, nem kellett neki beosztani a pénzt, rendkívül idegen környezet, a nyelvtudás hiánya.


Azt mondom, mindkét gyermekem jól döntött.

A lányom a sportban magasra jutott, és anyagilag és nagyon jól járt. A fiam szakmailag és a nyelv megtanulásával nagyon sokat nyert. Időnként haza tud jönni, és mi is voltunk már többször nála. Persze internet és telefon is van a világon.


Én 1978-ban érettségiztem Bp-en. Ez eleve 190 km-re volt az otthonomtól. Akkor könnyű volt munkát találni, de vidéken nem éppen az én szakmámban kerestek munkavállalót. Hazaköltöztem. Egy hónapra elhelyezkedtem vidéken, de nem éreztem jól magam már vidéken. Aztán megint visszaköltöztem Pestre... Nem bántam meg. (Igaz most Pest mellett lakom egy kistelepülésen.)

2009. júl. 12. 20:44
Tehát ezt itt Mo.n úgy tudnám elképzelni az itteni fizuhoz képest,hogy pl. keresel min.65000, abból kéne lennie a rezsinek meg a lakásnak kb. 20000nek, a kaja legyen 30000 és akkor marad 15öd élni!
2009. júl. 12. 20:42
Elég csak a szomszédos országokat nézni,ahol minimum megkeresi az ember egyedül az 1200 eurót,amiből a lakás+rezsi legyen 300, kaja:400 és még így is megmarad 500 eurója amit elkölthet bármire és nincs rászorulva senkire! Szerintem ez a nem mindegy!
2009. júl. 12. 20:39
Sziasztok! Ez a szemlélet jól működik Amerikában,hogy fogjuk az egész családot és költözzünk 200km-el odébb,mert ott van lehetőség. Csak na az ember biztonságra vágyik,szerintem itt se lenne ezzel gond,ha a fizetéshez képest potom áron működne itt nálunk is a lakásbérrendszer,mert jelenleg az a trendi,hogy muszáj,hogy együtt lakjál valakivel,mert máskülönben nem lehet fizetni a lakbért meg a rezsit és hát amíg ott tartunk hogy a törlesztőrészlet kb. ugyanannyi mint az albérleti díj,akkor az ember inkább fizet a banknak...
253. e7dba6d90b (válaszként erre: 252. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 12. 20:29

Akkor közösen vállalják a felelősséget egymásért, és együtt mennek - ilyen is van az ismerettségi körömben.

Lehet ezen stresszelni, de igazából egyszerű. Ha nincs munkalehetőség a lakóhelyemen, akkor számomra természetes hogy tovább lépek oda, ahol van. Ha szeret, jön velem a párom is.

Csak a szűk látókörű, begyöpösödött, vagy anyu-aputól függő emberek képtelenek elszakadni otthonról... vagy a baromi lusták nem.


Amúgy aki azt mondja, hogy őt csak a pénz motiválja, még nem dolgozott sokáig egy helyen, vagy nem végzett szellemi munkát.

Ha mondjuk k jól keresel egy cégnél, de 5-6 év múlva iszonyatosan unod, akkor nem fog érdekelni, hogy te ebből jól élsz és tudod belőle finanszírozni a hobbid. Ha minden napod unalmas szenvedésként éled meg, váltani fogsz, nem fog érdekelni a pénz.

252. 62cc0f78ae (válaszként erre: 251. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 20:22

Oks. Csak ha a párjának épp ott nem akadna munkája, ahol neki igen? Éljenek távkapcsolatban? Egyszerűnek tűnik addig, amíg leírod, de a gyakorlatban nem így működik.


Személy szerint engem a pénz jobban motivál minden másnál (már persze, a munka-témánál maradva:DDD), mert a pénz teszi lehetővé azt (is), hogy a szabadidőmet úgy töltsem el, ahogy szeretném.

251. e7dba6d90b (válaszként erre: 250. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 12. 20:09

Igen, költözzenek, vagy maradjanak, és éljenek rosszul. Nem értem ez miért olyan egetrengető dolog egyeseknek. Vagy 8 olyan családot / házaspárt ismerek, akik más megyéből költöztek ide, munkalehetőség miatt. Sőt, egyikük más országból jött ide.


És igen, pénzből él az ember, de hosszú távon az nem motivál.

250. 62cc0f78ae (válaszként erre: 249. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 16:26

Persze, mintha ilyen egyszerű lenne. Költözzön ő is, a párja is, a gyerekei is, mindenki? Ne már! Ugye nem gondoltad komolyan?


És szép dolog a szellemi kihívás stb., de pépnzből él az ember, nem a sikerélményekből...

249. e7dba6d90b (válaszként erre: 248. - 06718ca650)
2009. júl. 12. 15:48
Pedig nincs más, költözni kell.
2009. júl. 12. 15:05
Nem tudom hogy találtok munkát, mert én sehogy. Nem csak a képzettségemnek (villamosmérnök) megfelelő nincs a közelemben (BAZ megye), de más sem. Ha találok be se hívnak, kapok egy mailt, hogy sajna nem megfelelő... neten és újságokban keresek egyébként, a munkaügyi felesleges, azért vannak, hogy ők ne legyenek munkanélküliek. 24 évesen pályakezdő lennék, mert beleestem a 4+2 éves szakközepes képzésbe, aztán meg a Bsc képzésbe... Nekem azt mondták erre van kereslet, csak azt nem mondták hogy mire végzel alacsony lesz az ipari termelés a válság miatt. Váltani nincs kedvem, nem akarok irodában szaladgáló emberke lenni, a papírokat és a boxokat ki nem álhatom... Felesleges "legyen még egy diplomám" papírt sem akarok gyűjteni. Semmi értelme. Amit tanultam azt szeretném csinálni. De ha minden cég így gondolkozik, hogy nincs tapasztalatod, elmész szülni, meg stb. akkor ki fog melózni? Sok helyre elférne még 1 ember, de a multi csak spórol, mit érdeklik őt az emberek. Mellesleg nehogy már azért ne szüljön egy nő, mert a melója nem engedi. Marhára nincs kedvem egy kizsákmányoló multit kiszolgálni egyébként, de hát ez a világ van. Ezen a téren eléggé lázadó vagyok... Tudom, hogy oda kell menni, ahol meló van, de én nem akarok az ország másik végébe, a fővárosba (brr), vagy külföldre költözni. Mert mindenki nem költözhet el mindenhonnan. Hát így keresek én, + egy kis vélemény :). Tanács? :)
247. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 245. - 624d20b450)
2009. júl. 12. 14:34

:)

köszi az ingyen reklámot :). nem kapsz jutalékot :DDD

246. Pannita (válaszként erre: 244. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 12. 14:20

Hát nem reklámnak, de az OC ingatlanoshoz jelentkeztem, ami akkor már fél éve működött itt Db-ben. És abban az időszakban sikerült nekik eladni az első lakást!!! Ismertem a lányt, aki elérte ezt a nagy teljesítményt :D utána idegösszeomlást kapott. Komolyan :(


Folyamatosan azon vagyok, hogy rájöjjek arra, hogy mi lenne az a dolog. De sajna amihez kedvem lenne az nem egy olyan dolog amire igény lenne :( A rendezvényszervezés vagy a divat világa érdekelne (persze azon belül is a divatbemutatók és kapcsolódó rendezvények), de ha nem költözöm Milánóba vagy Párizsba akkor csak álom marad :(


Azért is kértem volna itt tanácsot, de hát nagyon le lettem minősítve. Ha lehetne nevet változtatni Pannita helyett Uborka pakoló lennék...

245. 624d20b450 (válaszként erre: 244. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 12. 14:07

Szia KeA !

Ne haragudj de nekem olyan ismerős ez a lakás. Budapesten van ? Ha nem akkor bocsi de a hasonlóság kisérteties , ahhoz ahol én jártam.

244. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 242. - Pannita)
2009. júl. 12. 13:59

Dehogyis. 26 évesen éppen ideális.

5 éve sem így volt, valaki le akart húzni, vagy nagyon rossz helyre jelentkeztél. De még mindig nem késő :o)).


Komolyan mondtam, hogy próbálj meg rájönni, mi az ami igazán érdekel. Biztosan kapok majd néhány kedves beszólást ezért a mondatért, de szerintem csak olyan munkát érdemes csinálni, amit akár ingyen is végeznél :o)))


Sok sikert hozzá!

;)

243. Pannita (válaszként erre: 240. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 13:48

Hát úgy érzem nagyon ellenszenves vagyok neked!!


"nem lesz egymáshoz szerencsénk - bár úgy érzem amúgy se lenne"

242. Pannita (válaszként erre: 239. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 12. 13:46

szia


Nem szeretném 40 éves koromig ezen filozni, de ezek szerint már 26 évesen is "öreg" vagyok :(


Ezzel a mondatommal azt akartam kifejezni, hogy mindenképpen olyan munkát szeretnék találni, ahol azért jobban keresek. Mert akár már holnap elmehetnék dolgozni a minimálbérért egy irodába.


Persze ha mennék egy felvételi beszélgetésre, és megkérdeznék, hogy mi a célom, vagy miért oda jelentkeztem, akkor nem mondanám: "Csak egy olyan munkát szeretnék magamnak ahol elsősorban megfizetnek." :) Elég hülyén hangzana.


Ahova anno jelentkeztem ennyit fizetett volna. Ez volt 5 éve. Akkor a vállalkozási olyan havi 35-40 körül.

241. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 238. - Pannita)
2009. júl. 12. 13:35

A marketingen felejtsd el. Multi cégeknél az anyavállalat marketingesei döntik el a kommunikációs stratégiát, olyanok akik életükben nem jártak az országban, mit sem tudnak a hazai piac sajátosságairól. Évek óta alig készülnek itthon reklámfilmek a külföldi vackok adaptációit nyomják.

Szerinted a magyar piacon mennyire hiteles Dr. Hanna Sural, aki talpig világoskék kosztümben, gyöngy fülbevalóval kisminkelve tisztítja a wc-t? :DDDD


Ha elfogadsz egy tanácsot, próbálj meg rájönni, hogy mi is érdekel igazán, mi az amit akár az elkövetkező 40 évben is szívesen csinálnál. És ha megvan, tegyél meg mindent annak érdekében, hogy megkapd. Addig meg szeletelheted az uborkát :DD.

2009. júl. 12. 13:34
Ha debreceni vagy, nem lesz egymáshoz szerencsénk - bár úgy érzem amúgy se lenne.
239. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 236. - Pannita)
2009. júl. 12. 13:31

Téged nagyon átvertek. Egy komoly ingatlanügynökség 4 - 6% közötti jutalékért dolgozik, s ennek 30-40%-át fizetik ki az ingatlan tanácsadónak. Direkt nem ügynököt írtam, a kettő között óriási a különbség. Nagy a követelmény, de biztosítják az infrastruktúrát és komoly képzést is kapsz.


Higgy Hikikomorinak, jelen helyzetben nem te vagy a munkáltatók álma. Különösen ezzel a mondatoddal: "Csak egy olyan munkát szeretnék magamnak ahol elsősorban megfizetnek."


Most változtass, amíg van rá időd, negyven körül ugyanezen gondolkodni már nagyon késő lesz :(

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook