Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

118. msforrester (válaszként erre: 113. - Cde569c9a1)
2009. júl. 2. 20:37
Szerinted akkor egy asszisztensi munkára felejtsem el az angolos diplomámat, és írjam azt, hogy világ életemben irodát vezettem, vagy személyi asszisztens voltam? Mondjuk csináltam mindkettőt, szóval nagy meglepetést nem tudok okozni.
2009. júl. 2. 20:37
Hát szerintem ne írjátok bele.
116. 656f03db60 (válaszként erre: 111. - Msforrester)
2009. júl. 2. 20:36

Viszont, apám nővére - aki egy idős anyuval - még csak pár éve szerzett diplomát, de egész életében ápolónő volt. Legalábbis így tudom. Most szeptembertől ki megy Hollandiába idősek otthonába dolgozni, ott fog élni pár évig. 1200 eurót fog keresni, és ebből 200 lesz a szállás. Ezt hónapokig szervezte, hogy legyen valami. 49 évesen!


Én feltettem szavazásnál egy kérdést. Miszerint van-e értelme Ausztriába, vagy csak határ mentén masszőrnek állni. Egész jól megy, és addig, amíg nem tudok igazán elindulni azon a pályán, amit kinéztem magamnak, valami mégis kell. Egy Hoxás tag írt nekem, szerinte 1200(vagy több) körül biztos kereshetek vele, főleg, ha Wellness központba bekerülök valahogy. Persze mindehhez kell nyelvtudás, egyebek. De kiindulásnak nem lenne rossz...Nem?

115. msforrester (válaszként erre: 114. - Accb6cf2da)
2009. júl. 2. 20:35
A főiskolásoknak ott a diákszövetkezet, és ha rendesen tanul, simán elkapkodják már a gyakornoki programoknál, vagy kimehet külföldre ERASMUS vagy AIESEC programmal, arra mindneképpen startoljon rá, amint lehet. Call centerrel lehetne próbálkozni, ha van a környéken.
2009. júl. 2. 20:31

Mint írtam én simán letagadtam a diplomámat, volt olyan, hogy még az érettségimet.

A munkámról is mást írtam:) Én bankban dolgozom általában (központban nem fiókban), volt olyan, hogy az írtam az önéletrajzomba, hogy én voltam az írószer raktáros:)

Tehát a cél érdekében simán, bár belépésnél lebukunk, de akkor már hátha nem számít.


Ne higgyétek, hogy a fiúknak egyszerűbb. A fiam 20 éves és március óta keres munkát. Amíg nem volt meg az érettségije felvették, mint diák árufeltőltőnek, eladó pénztárosnak, stb. Amióta van érettségije nem veszik fel sehova. Ha árufeltőltőnek jelentkezik, akkor is kérik a szakmai végzettséget. Jelentkezett már gyárba segédmunkásnak, arra sem volt jó. És mindig bosszankodok vásárlás közben, hogy vajon miért jobb, az aki a pénztárban ül, mint az én fiam.


Most az jutott eszembe, hogy nem kellene beírni az önéletrajzába, hogy ősztől főiskolára megy?

2009. júl. 2. 20:28

Az a legjobb szerintem, ha a szakmai önéletrajzba csak a megpályázott álláshoz passzoló végzettségeket írjátok be. Lehet valakinek 6 féle bizonyítványa, de lehet hogy adott álláshoz csak kettő szükséges.

Így védekezhettek az ellen hogy ne legyetek túlképzettek.

2009. júl. 2. 20:27

Ha én most fiatal lennék, biztosan megpróbálnék külföldön elhelyezkedni pár évre.



De az alábbi cikk sem rossz.

[link]

111. msforrester (válaszként erre: 103. - 656f03db60)
2009. júl. 2. 20:27
Az én anyukámat 46 évesen rakták ki annak idején, most 63. Két évig mindenhol próbálkozott, de senkinek nem kellett a kora miatt, azután a nagyszüleim szorultak ápolásra. Semmi sehol, most ment kínjában nyugdíjba valami huszonezer forinttal.
110. msforrester (válaszként erre: 105. - Petka)
2009. júl. 2. 20:19
Az az érdekes, hogy az mindenhol kell, hogy tudj angolul, de ha már diplomával bizonyítod, az baj. Azt a 6 évet, amit meg tanítással töltötem, nehéz kikozmetikázni az önéletrajzomból. A másikat azért kezdtem el, hogy legyen valami, amiből meg is élek, azt mondjuk le tudom tagadni, de akkor meg túl tanáros meg fordítós az önéletrajzom.
109. 656f03db60 (válaszként erre: 33. - Zaya86)
2009. júl. 2. 20:19
IGEN! Persze burkoltan. :)) Mi közük hozzá, hogy hogy hívják a párodat, és egyéb hozzá kapcsolódó dologhoz? Nem a párod keres melót, hanem TE...
108. Tina82
2009. júl. 2. 20:18

Most hívott fel a koma, ahol tegnap voltam interjún, hogy sajnos nem, de ha július végén sem lesz munkám akkor felvesz egy másik boltjába, de ez is csak mellékállás, de a semminél több .)))

Kicsit most jobb lett a kedvem .)))

107. msforrester (válaszként erre: 102. - Petka)
2009. júl. 2. 20:15
Nekem gyerekem van, azaz a nagy karrier már úgyis ugrott, nem tudok reggeltől estig nyomulni sehol, mert nevelni is szeretném. De persze nem emlegetem az interjúkon, ha valaki mégis felbátorodik, és elhív rá.És tényleg azt gondolom, hogy csak jól szeretnék dolgozni egy olyan helyen, ahonnan nem este 8-10-re érek haza.
106. 656f03db60 (válaszként erre: 19. - Christine1979)
2009. júl. 2. 20:15
De ha meg nem válaszolsz neki, akkor "köszönjük szépen, másra gondoltunk."
105. petka (válaszként erre: 104. - Msforrester)
2009. júl. 2. 20:12
En a helyedben azt csinalnam, hogy palyaznek vagy jelentkeznek tobb helyre, de csak azokat a vegzettsegeimet irnam be ami oda szukseges. Nem baj ha tobbfele oneletrajzod van. Cel szentesiti az eszkozt.
2009. júl. 2. 20:10
Hát, nekem is úgy tűnik, csak azért fáj a szívem érte, mert baromi sok energiám volt mindkettőben. Először csak munka aztán meg munka és család mellett szereztem meg őket, tele vagyok diákhitellel, és gőzöm nincs, miből fogom kifizetni. Valahogy mégis a víz, villanyszerelő, és kozmetikus ismerőseimnek van nagy háza meg kocsija. Lehet, hogy hülyeséget csináltam?
103. 656f03db60 (válaszként erre: 10. - Christine1979)
2009. júl. 2. 20:09

Ebben igazad van.

Édesanyám is még mindig próbál munkahelyet találni. Szerintem ő sem idős(49) annyira, hogy nyugdíjba kelljen vonulnia. De lassan egy éve nincs munkahelye. Van egy érettségije, és eddig adminisztrációs munkát végzett. Azóta ő is úgy gondolja, hogy 'bármilyen' munkát elvállalna.


Egyébként meg, nem hiszem el, hogy ott tartunk, hogy ma már egy nő megy el biztonsági őrnek. (Nem hinném, hogy ez a hölgy életcélja.)

102. petka (válaszként erre: 99. - Petka)
2009. júl. 2. 20:08
Egyreszt tulkepzettseg, masreszt a munkaltatonak eloiteletei vannak. Ha van diplomad, foleg ketto, akkor Te ezt a helyet biztos csak ugrodeszkanak tekinted es az elso adando alkalommal keresel masikat, jobbat. Ok igy gondolkodnak. Nem kerdeznek!
2009. júl. 2. 20:00
Én is csatlakozom...:S
100. Christine1979 (válaszként erre: 98. - Msforrester)
2009. júl. 2. 19:59
Én eljutottam már oda, hogy muszáj lesz... mert mindenhová "túlképzett" vagyok :S
99. petka (válaszként erre: 98. - Msforrester)
2009. júl. 2. 19:58
En igen, sajnos van ugy hogy muszaj. A munka megszerzese a lenyeg. Utana meg mar kiderulhet.
2009. júl. 2. 19:52
Nekem van két diplomám, egy építőipari cégtől raktak ki a válság miatt, és pont mostanában tűnődőm azon, hogy legalább az egyiket le kéne tagadni, mert így mindenki megrémül tőlem, vagy azt hiszik, hogy sokat kérek,vagy azt, hogy karrieristaként megfúrom a főnököt. Ti tagadnátok le diplomát?
2009. júl. 2. 19:19

sziasztok.

Na végigolvastam a fórumot :D

Hát én 1 évig voltam itthon, iszonyatosan rossz volt! Olyan rossz úgy felkelni,hogy nincs semmi dolgom..én is mentem, csak úgy beadtam az önéletrajzomat áruházakba, boltokba csak úgy.. Volt ahol elvették, de mondták,hogy nincs álláslehetőség..volt ahol el se fogadták..

Még mindig nem dolgoznék, ha apumnak nem lenne itt ismerőse.. Nekem baromi nagy szerencsém volt.

Én is hány olyan helyen voltunk, hogy totálisan biztattak engem, hogy IGEN, tuti,hogy felveszünk..

Erre semmi...volt hogy hetekig nem is néztem álláslehetőséget, mert annyira biztam bennük :(

2009. júl. 2. 18:09
:D
95. 4ece112af0 (válaszként erre: 94. - Kacsa118)
2009. júl. 2. 18:04
Nekünk is kéne.. :S
2009. júl. 2. 17:59
Bp-en nem tudna valaki valami munkát? Eléggé kéne! Köszi előre is a segítséget!
2009. júl. 2. 17:57
Én is. Szijó :)
2009. júl. 2. 17:56

Lassan végzek is mert 6-ig vagyok.

Remélem még összefutunk, szia!

2009. júl. 2. 17:55
Számlázási ügyintézőként dolgozom
2009. júl. 2. 17:54

Nekem amikor 5 év után /eddig voltam otthon a gyerekkel/ szorított a cipő, egy kínai áruházba helyezkedtem el /jobb a semmitől alapon/ de korrekt volt végül is.

Ennek idén 5. éve és ezalatt 3 munkahelyem volt. De mindig keresek még jobbat bár most itt 3 éve már eléggé beköltöztettem magam rosszabbért meg hülyeség váltani.

2009. júl. 2. 17:52

Remélem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook