Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
238. Pannita (válaszként erre: 237. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 13:25

Szerintem a diplomám már ma sem ér semmit. Évente több ezren jönnek ki közgazdász végzettséggel, és inkább ne is firtassuk milyen szellemi képességgel...

Na meg az oktatás színvonaláról. A tantárgyak 99%-át úgy csináltuk meg (nem csak én, hanem a 360 csoporttársam is) vagy puska vagy mosoly. Ennyit a tudásról!



Szóval úgy gondolod, hogy nekem csak a pénz számít?? Hát mi más számítana. Nem akarom a világot megváltani, nem vagyok tudós, orvos vagy művész, hogy maradandót alkossak. MINDENKI a jobb megélhetésért dolgozik. És igen, szellemi munkát szeretnék dolgozni, mert én is meg tudnám csinálni azt amit mások. A marketing érdekelne, vagy vmi hasonló kreatív munka, csak sajna Debrecenben, ahol lakom nincsenek olyan cégek ahova be lehetne jutni (ismerős nélkül meg kizárt).

Ezért gondolkodom a mérlegképesen, mert a 2 éves képzés után (amit a diplomámmal el végezhetnék) olyan képzettséget kapnék, amivel pályakezdő 30 vagy 35 évesen is annyit érnék, mint a 20 éves!


És nem kell pénzes pasi!! Mert nem akarok eltartott Nő lenni. A saját lábamon akarok állni, és nem egész életemben arra gondolni, hogy nekem nincs semmim. Megkeresni az én részem!


És írd már meg, hogy te hol vagy HR-es, hogy véletlenül se jelentkezzek oda!! :D

237. e7dba6d90b (válaszként erre: 236. - Pannita)
2009. júl. 12. 13:08

Pedig bizony kiskosztümben kell rohangászni, hogy megkapd a 280 bruttót, mese nincs.


30-as pályakezdő... ilyen nincs. 10 éves diplomával akarsz dolgozni kezdeni? Addigra az nem fog érni semmit.

A kiegészítő képzések, végzettségedhez passzoló okj tanfolyamok azoknak hasznosak, akik dolgoznak, és bővíteni szerenék a munkakörüket.


Szerintem ha nem akarsz most váltani, és keményen dolgozva apró lépésekben felfelé haladni, akkor felejts el a végzettséged és keress egy pénzes pasit.


Ahogy levettem neked amúgy is ez számít.

Egy szót sem szóltál arról, hogy jó lenne az eszed is használni, megküzdeni az akadályokkal, szellemi munkát végezni, stb.

Én nem alkalmaználak, az biztos, de sok sikert.

236. Pannita (válaszként erre: 235. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 12:52

Köszönöm ezt az őszinte választ.


Hát igen. Gondolom nehéz lenne elmagyarázni, hogy azért pakoltam évekig az uborkát, mert 20 éves koromtól önfenntartóként olyan munkát kellett végeznem, ahol megfizetnek, és nem ügynökként megalázkodva dolgozni havi 60 ezerért. Kerestem olyan munkát 21 évesen, ami közelebb állt volna, de többségében be sem hívtak, vagy ingatlanosnak, ahol havonta kb. 80 millióért kellett volna eladnom lakást és abból kaptam volna vagy 80 ezret. Jah és váltsam ki a vállalkozóit...


És bár úgy hangzik, hogy megelégedek egy büfés állással, de mellette főiskolát végeztem, ami szerintem igazolná, hogy vannak ambícióim, de sajna a mai világban nincs rá esélyem.


AZ igazság az, hogy nem vágyom "karrierre". Nem az álmom, hogy egy nagy multinál kiskosztümbe rohangáljak. Csak egy olyan munkát szeretnék magamnak ahol elsősorban megfizetnek. Mert ez a lényeg. És ha évekig még uborkát kell pakolnom, mert ezt éri meg csinálni, akkor ezt teszem. Csak tudom, hogy ez nem nyugdíjas szakma. Már készek a lábaim...

Ezért kértem tanácsotok, hogy esetleg mit ajánlanátok. Végezek el vmi tanfolyamot amivel majd egyszer elhelyezkedhetek 30as pályakezdőként???

2009. júl. 12. 12:23

Hogy miért nincs? Szerintem egyértelmű.

Játszuk megint a cégigazgató játékot - én vagyok az idazgató aki dönt a felvételedről.

26 évesen semmi tapasztalatod - ez több mint fura.

Megelégedtél egy büfés állással - nincsenek ambícióid.

4 év alatt a legkomolyabb feladatod az uborka pakolás volt - most miért bízzak rád többmillió forintos tételeket.

+ ha fel is veszlek, és tanítgatlak, mire oda jutnánk hogy komoly munkát végezz, elmész szülni.

Nekem, a cégigazgatónak ez nem buli.


Ahoz hogy karriered legyen, szerintem először el kéne menned egy multihoz 2-3 évre valamilyen asszisztensi pozícióba, esetleg onnan lehetne tovább lépni. Bár szerintem oda is csak pályakezdő bérrel vennének fel, és csak ha nagyon sürgősen kéne nekik valami.

(Megjegyzem idegen nyelv hiányában erre sincs sok esély.)

Bocs.

234. sassy
2009. júl. 12. 12:22
Az indító kérdésre válaszolva: teremtettem magamnak, és vállalkoztam. Bejött.
233. Pannita (válaszként erre: 232. - E7dba6d90b)
2009. júl. 12. 12:15

Szia.


Semmi gond, nincs harag :)

Pont ezt szeretném megtudni, hogy miért nincs, és mit csináljak, hogy legyen esélyem??

232. e7dba6d90b (válaszként erre: 231. - Pannita)
2009. júl. 12. 12:08
Bocsáss meg hogy ezt mondom, de szerintem nem sok esélyed van "igazi" állásra. Komoly cég legfeljebb csak asszisztenskedni venne fel.
231. Pannita
2009. júl. 12. 11:53

Sziasztok.


Rendszeresen olvasom ezt a fórumot. Nagyon érdekes és tanulságos dolgokat írtok.


Én nem munkakeresési problémával küzdök. Szerencsémre nagyon jó munkahelyem van. Szeretem a kollégákat, a főnököm nagyon jó ember, jó a fizu, minden OK. Csak egy a baj, hogy nagyon nem szakmabeli munka. Ugyanis egy gyrososban dolgozom (az emberek kikészítenek, de hát mindenhol vannak emberek).

Nekem meg van egy emelt szintű gazd infos végzettségem, illetve egy közgazdász diplomám marketing szakirányon.


És ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem. Ha egyszer váltani akarok mit csináljak? Ez az első munkahelyem, 4 éve csinálom, és még egy darabig maradni is akarok. De olyan 2-3 év múlva jó lenne egy olyan helyre elhelyezkedni, ahol a több éves tanulás után megszerzett papírjaimmal keresek. Csak akkor már "szülési korban" leszek, 0 munkatapasztalat, tudásom is 0 ...

Gondoltam belekezdek most egy tanfolyamba, vagy mérlegképesbe, vagy egy logisztikásba, meg persze nyelvtanulás.


Bocsánat, ha egy kicsit hosszúra sikerültem :)


Válaszokat előre is köszönöm


Üdv

Pannita

2009. júl. 11. 13:49

Engem az egyik cég visszadobott, a másik, amit sokkal jobban szeretnék, időnként megjelenik, de még mindig nem döntött.

Jövő héten megyek pofavizitre, még nem célirányosan, inkább csak megnézik a személyiségemet, ami nem lehet más, csakis elragadó:-)

Nekem amúgy kb. 2 hónapba és 4-5 interjúba kerül megtalálni azt, amit akarok is, de most a válság miatt már hosszabb ideje vagyok itthon, és még a nyár is bejött, ami szintén nem kedvező. Szeptember végén, ha még mindig semmi, megpróbálkozhatok az egyéni vállalkozósággal.


Egyébként megnézted már a START kártya feltételeit az interneten? Lehet, hogy előnyben vagy, ha nem kell utánad annyi járulékot fizetni, és elég sok munkáltató nem tudja, mi a pálya vele.

Én sem pontosan, de a lehetőség kapujában lehet, hogy szólhatnál nekik.:-)

229. Zaya86 (válaszként erre: 228. - Msforrester)
2009. júl. 11. 11:54

Köszönöm szépen a bíztatást :) , majd elválik, de Én is úgy vagyok vele, hogy ha adódik valami jobb, akkor mindenképpen lépek.

Neked azóta sincs semmi érdemleges?

2009. júl. 11. 11:27

Sok sikert neked, de egyébként gondoltam, hogy ez lesz.

Ha nem is biztos, hogy téged választanak, már egy csomóan nem is akarják megjegyezni a neved, és a főnökasszony meg nyilván élvezi, hogy fikázhat, ha már egyszer megteheti.

Szerintem tekintsd a béredet gyorssegélynek, és vagy próbáld meg bevenni a leszarom tablettát, amíg találsz jobbat, vagy elemezd a pénzügyi helyzetedet, és döntsd el, mennyire kell neked az állás.

Azért sok kitartást kívánok neked, bár ami már elsőre is szar, az sosem lesz jobb.

Vásárlóként két újoncot is letoltak olyan szinten előttem, hogy nekem nyílt ki a bicska a zsebemben, az egyiknél be is szóltam a főnöknek.

Jó hétvégét:-)

227. Zaya86
2009. júl. 11. 10:44

Na sziasztok! Újra itt vagyok...

Kissé már kezd felőrölni ez a meló-dolog...még mindig a próbahetet nyomom (igen, tudom, hogy nevetséges, de nem tudok mit tenni) és már most nem tetszik a dolog, vagyis inkább a munkatársak, meg a főnökség...szerintem az egyik még a nevem sem tudja...chööö

Meg valójában ezt a munkát régebben ketten csinálták, csak szerintem főnökbácsinak meg néninek nem elég a napi x100ezer bevétel és sajnál egy napra két embert kifizetni, akik meg a változáskor maradtak hülyék voltak, mert nem kértek emelést...

Szóval a lényeg az, hogy nem igazán álom-munkahely Nekem, bár tudom, hogy sajnos nem nagyon válogathat az ember manapság :( .

A főnökasszony mindenbe beleszól, szerinte lassú vagyok és tényleg olyanokba is beleszól, ami végülis mindegy lenne... :(


Nem tudom mi lesz, már ilyenkor rossz kedvem van, amikor tudom, hogy oda kell mennem...és nem a Munka miatt...


Veletek mi újság? Valami meló valakinek? :)

2009. júl. 10. 14:49

A slusszpoénről pont ma értesültem.

Egy ismerősöm államigazgatási diplomával felvették egy magyar hajóra, recepciósnak. Elvállalta 6 hónap semmi után, és tetszik neki. Most felvették volna egy minisztériumba, de ezen a helyen a négyszeresét keresi, szóval inkább estiben recepciózik.

225. msforrester (válaszként erre: 224. - E7dba6d90b)
2009. júl. 9. 13:39

Én úgy vettem észre, hogy ha nem önreklámozom magam, csak elmondom, hogy én ezt meg azt csináltam eddig, és mivel gondolnék hozzájárulni a céghez, az nem elég.


Igenis vannak átlagon felüli képességeim, csak oda is kell kerülnöm, hogy bemutassam.


Szerintem a megüresedő állások közül kell megfogni azt, ahova felvesznek. Ez teljesen független a személyiségemtől.

Hiába vagyok elsőosztályú űrrepülő, ha nincs űrprogram.

Ha nem kéne magyarázkodni, akkor nem tenné fel minden interjúztató a standard kérdéseket, hogy "miért jött ide", meg "azt a váltást miért csinálta".

Azért vagyok munkanélküli, mert bedőlt a cég projektje, és azért kapok referenciát, mert elég volt 3 hónap a főnökömnek, hogy lássa azt, hogy bárkinek jó szívvel ajánl.

224. e7dba6d90b (válaszként erre: 223. - Msforrester)
2009. júl. 9. 11:50

Az, amiben én jobb vagyok, mint az átlag, az sajnos csak útközben szokott kiderülni ...



Szerintem itt rontjátok el sokan.

Nem jó ez a hozzáállás.

Ha így lenne, nem lennél munkanélküli.

Kis önismeret kéne.

Nincs olyan, hogy jó munkaerő, legalábbis generálisan értve nincs. ARRA a munkára, vagy ARRA a folyamatra jó, kiváló, olyan van.

Ez az állásKERESÉS lényege, hogy megtaláld azt a helyet, ahol jó leszel, magyarázkodás nélkül.

2009. júl. 9. 09:57

Igen, és igazad is van.


Szerintem le is vontam a megfelelő következtetést.


Az, amiben én jobb vagyok, mint az átlag, az sajnos csak útközben szokott kiderülni, viszont talán nem véletlen az, hogy ahova én eddig betettem a lábam, ott velem elégedettek voltak, referenciát is kaptam, sőt időnként vissza is hívnak, most például fordítgatok a szabadságolások miatt.


De ez persze egy interjún arcoskodásnak tűnik, nem is szoktam elővezetni, amúgy is mindenki ezt mondja.

222. e7dba6d90b (válaszként erre: 221. - Msforrester)
2009. júl. 9. 09:39

Ha végiggondolom Hikikomori hozzászólását, csak az marad, hogy letagadok ezt-azt, mert szeretném én eldönteni, hogy mit élvezek, és mit nem.


Egyébként meg ne tegyünk már úgy, mintha dobálóznának az állásokkal, amik megfelelnek a magasabb végzettségűeknek. Ráadásul az én önéletrajzomban van egy szakmai váltás, tehát nem rendelkezem akkora tapasztalattal az új vonalon, mint ami a koromból következne, és nyugodtan kezdhetnék lejjebb, hogy mászhassak feljebb.



Ez az ami rád vonatkozik, és nem érdekli a munkaadót.


Bocs, én csak a tényeket közlöm

2009. júl. 9. 08:59

Szerintem nem szellemi fogyatékos senki, akinek csak egy érettségije van. Én nem azért tanultam ennyit, mert lenéznék bárkit, aki nem tette, a tanulás mellett én is dolgozgattam gépsor mellett nulla végzettségűek között. Szerintem a továbbtanulás inkább élethelyzet kérdése.


Én saját belső igényből tanultam, és őszintén, baromira el tudom képzelni, hogy ha megállapodom, még 40 felett elkezdek egy bölcsészdoktorit hobbiból, de ha lesz rá pénzem, lehet, hogy tanulok egy kis webgrafikát, és nem áll távol tőlem a becsüstanfolyamra való ellátogatás gondolata sem, valamint elmélyíteném a szegényes számviteli ismereteimet is. És a munkavégzésemet/tanulásomat a hasonló hobbijaim sosem befolyásolták.


Nyilván nem kérek annyit, ha nem kell a képzettségem hozzá.


Ha végiggondolom Hikikomori hozzászólását, csak az marad, hogy letagadok ezt-azt, mert szeretném én eldönteni, hogy mit élvezek, és mit nem.


Egyébként meg ne tegyünk már úgy, mintha dobálóznának az állásokkal, amik megfelelnek a magasabb végzettségűeknek. Ráadásul az én önéletrajzomban van egy szakmai váltás, tehát nem rendelkezem akkora tapasztalattal az új vonalon, mint ami a koromból következne, és nyugodtan kezdhetnék lejjebb, hogy mászhassak feljebb.

2009. júl. 8. 20:57

Msforrester, ha a munkakörhöz nem szükséges a magas képzettség, akkor miért számítana a kiválasztásnál?

Hikikomorinak igaza van, bár a cégvezetők, nem ezért döntenek a kevésbé képzett mellett, hanem azért mert kevesebb pénz is elég neki, bár én azt tapasztaltam, hogy a fiatal pályakezdők, az első nehézség, nem tetszésnél lelépnek.


Ez a történet egy mese:) Ilyen a valóságban nincs:) De jó lenne, ha így lenne.

Sokan nem gondolnának magukra úgy mintha szellemi fogyatékosok lennének, mert csak 1 érettségijük van:))

219. e7dba6d90b (válaszként erre: 218. - Msforrester)
2009. júl. 8. 20:34

Képzeljük el, hogy cégigazgató vagyok (de szép is lenne, havi 1 millával...)


Van egy üres pozíció a vállalatomnál, mondjuk tréning asszisztens, vagy valami hasonló.

Feladatkörök pl telefonálgatás, kapcsolat külsős cégekkel, adminisztáció, kisebb projektek tervezése.

Akit én erre alkalmaznék, az vagy középfokú végzettségű, 1-2 év tapasztalattal, vagy pályakezdő főiskolát végzett.

Miért? Mert az ilyen hosszú távon is elégedett lesz a munkájával, szépen lassan fel tud fejlődni a komolyabb feladatokhoz. Lelkes marad, tudja hogy jobbra nem számíthat, ezért az én cégemnél tervez karriert.


Ellenben egy túlképzett 1-2 hónap múlva rájön, hogy ez neki nem megfelelő, "nem ezért tanultam", előrelépési lehetőség csak hosszú idő után lenne, unja az egészet, egy idő után feszült lesz, hisztis, nehéz vele együtt dolgozni. Még le sem telik a próbaidő, de a profession.hu-t nézegeti, és amint talál valami újat, el is megy.


Ez nekem, mint cégnek pénz és energia kidobás, + kicseszés a többi munkavállalóval.


Meg tudnál győzni, hogy miért a túlképzettet válasszam?

(Engem mint cégigazgatót a havi 1 millával, nem érdekel hogy neked hány fok van a szobádban télen.)

218. msforrester (válaszként erre: 217. - E7dba6d90b)
2009. júl. 8. 15:28

Köszi. :-)


Már tényleg nem tudom, mi legyen.

Nem értem miért baj, ha valaki kap egy jobb munkaerőt, mint amire számított, én meg örülök, hogy meleg van a szobában télen. Szerintem ez mindenkinek előnyös, nem értem, miért nehéz ezt elhinni?

217. e7dba6d90b (válaszként erre: 216. - Msforrester)
2009. júl. 8. 13:23

Boldog szülinapot.


Ne pályázz alacsonyabb pozira, az senkinek nem lesz jó, hosszútávon főleg nem.

2009. júl. 8. 13:14

Na, kaptam egy visszautasítást ma, mondjuk olyan rémesen nem bánom, mert ez a cég is eljátszotta a "mondjon nettót" játékot, minimálbejelentés,a többi zsebbe. Persze azért gondolkodom, mit toltam el.:-(

Rákérdezett, hogy miért jelentkezem a végzettségeimmel a pozira, én meg próbálkoztam.

Nincs valami ötletetek, hogy mi a rákot mondjak, azonkívül hogy " mert nincs munkám vaze" csak hogy ne nézzek ki túlképzettnek?:-)

Viszont küldött egy fejvadász cég szülinapi köszöntőt, ha már állást nem tudnak találni, legalább gondolnak egy pici gesztusra.

2009. júl. 8. 10:28

Az a baj, hogy a próbaidős leléptetés miatt szerintem már sokszor el sem olvassák a többit. Ha a neten jelentkezem, akkor csak egy scannelt szöveget tudok csatolni egy ki tudja kié aláírással.

A főnök magánmailjét nem akarom minden kísérletnél kiadni, mert így már 140 helyen lenne kint, szóval csak oda viszem el, ahova be is hívnak. Van amúgy referenciám, de talán jobb, ha az, akit érdeklek is, megkapja amailt, aztán bezsélgethetnek rólam, ha veszi a fáradságot.

214. df2a740c00 (válaszként erre: 213. - Msforrester)
2009. júl. 8. 10:19

Szerintem írass a főnököddel referenciát, és csatold az önéletrajzodhoz. A referenciában indokolja, hogy miért mondott fel, és írja le, hogy a munkavégzéseddel teljesen elégedett volt.

Szépítgetni szerintem kockázatos, nincs értelme. Nekem április végén szűnt meg a pozícióm, felmondtak, de nagyon jó referenciát kaptam, amiből világosan kiderült, hogy nem a munkámmal volt probléma, hanem leépítés miatt küldtek el.

2009. júl. 8. 10:07

Az utolsó napon mondtak fel, és gondolom, hiába magyaráznám, hogy a főnököm azóta is levelezik velem, és tényleg akármikor ad referenciát. Megjegyzem ő sem talált állandó munkát, de legalább konzultánsként dolgozik itt ott, 30 év szakmai tapasztalattal a háta megett.

Most már szinte mindenre jelentkezem.

Asszisztenciára is, de valamitől nem szeretnek, alig kapok visszajelzést, mondjuk lehet, hogy nem kéne a sales és marketing tapasztalatomat erőltetni, lehet, hogy az asszisztensi pozira be kéne írnom egy kis levelezgetést, utazásszervezést, meg kávéfőzést.

Persze igazán a sales meg a marketing érdekel, na ebből nem sok van.

Egyébként külker tapasztalatom van, mivel kicsi cégnél voltam, beszerző is tudnék lenni, mert sokszor volt pincétől a padlásig munkám. Ezért kéne 3 önéletrajzot fenntartanom legalább, mert ezek közül mindegyiket tudom színvonalasan csinálni, csak mindegyik tartalmaz egy pici vetítést.

212. e7dba6d90b (válaszként erre: 211. - Msforrester)
2009. júl. 8. 09:54

Milyen pozícióra jelentkezel?

Amúgy igen, elég rossznak tűnik a próbaidő előtti bye. :(

2009. júl. 8. 09:47
Szerinted, ha pont próbaidő végén rúgtak seggbe, azt bevalljam, vagy ne? Nem én tehettem róla, és a főnököm bármikor ad nekem referenciát, megadta az otthoni magán mailcímét, mert neki is haza kellett mennie, de gondolom, ha te találsz egy olyan önéletrajzot, amiben 3 hónap utáni leléptetést látsz, azért a kukába teszed, nem? Nem tudom, hogy az-e a jobb, ha az előző állásomat hosszítom, vagy ezt. Lényegében mindkét munkát rendesen végeztem, csak ez az utóbbi nagyon szar most.
210. e7dba6d90b (válaszként erre: 209. - Msforrester)
2009. júl. 7. 20:19

Ez függ attól is, hogy mire jelentkeztél. Ha egy olyan pozícióra, amire több százan beküldhették az önéletrajzukat, akkor nem gáz - ugyanis lefűzték valahova az önéletrajzod, ahonnan aligha kerül majd elő.

Ha specifikus valamire, akkor már kicsit gáz, de nem lényeg.

2009. júl. 7. 17:51
Gondoltam.:-)Ilyen alapon, ha egy kicsi kamu volt egy régebben elküldött önéletrajzomban, úgy értem, semmi lényeges, akkor nem kell aggódnom, hogy rájönnek, vagy mégis?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook