Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? fórum

Munkakeresés...avagy Ki hogyan, milyen úton talált munkát? (beszélgetős fórum)

28. Christine1979 (válaszként erre: 24. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:12

Igen, ez ismerős.

Az a baj, én azt vettem észre, hogy már nem is igazán az számít, mit dolgoztál, és hol, és milyen sulid van, hanem mennyire vagy szimpi a munkáltatónak...

27. Tina82 (válaszként erre: 24. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:12
Ilyeneket is kérdeznek? jesszus! Tőlem csak a gyereket kérdezik, meg hogy van-e férjem...vagy kivel élek....
26. Christine1979 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. júl. 2. 16:11

Ez érthető is...


De hogy elmondjam ilyen esetről a példámat.

Jelentkeztem a helyi polg.mesteri hivatalba, iktatói állásra. Minden végzettségem, előző mhelyi tapasztalatom megfelelő volt a munkára, ...


Erre kit vettek fel?... egy 20 éves kiscsajt, akinek varrónői képzettsége van, csak mert anyucija ismeri a titkárnőt...


Azért az ilyet gusztustalannak tartom...

25. Tina82
2009. júl. 2. 16:11
Most már nagyon válogatnak, mert megtehetik olyan szintű a túljelentkezés!
24. 4ece112af0 (válaszként erre: 19. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:11

Tőlem is kérdezik hogy akarok e gyereket?! Most mondjam azt hogy igen?!De akkor buktam a melót esetleg...

Volt olyan is ahol mondja a csaj, hogy mondjak 3 jó,és 3 rossz tulajdonságot magamról, a barátaim mit mondanának ha megkérdeznék,hogy mit szeretnek bennem, hol voltam legutóbb nyaralni,ilyenek... Most ennek mi köze a munkához?

Hallottam olyat is, hogy attól akik otthon laktak még a szülőknél megkérdezték, hogy a szülő mivel foglalkozik, milyen lakásban élnek, stb.... DURVA!!!!!!

23. Tina82 (válaszként erre: 20. - Christine1979)
2009. júl. 2. 16:10
Hát, na gondolhatod mennyire idegbajos volt mindenki a végére...
22. Zaya86 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. júl. 2. 16:09
Ha Én lennék a munkáltató, akkor megpróbálnám megtalálni a legmegfelelőbb embert és nem a legkönnyebbet, persze értem mit mondassz.
21. emagdi (válaszként erre: 17. - Zaya86)
2009. júl. 2. 16:08
nézd, ha te lennél a munkáltató, te is olyan embert alkalmaznál a legszívesebben, akit ismernél, vagy olyan ajánlja akit te ismersz és tudod hogy megbízható. valamint ezzel megspórolod a munkaerőkeresést, ami lássuk be elég sok energia és macera (hirdetés, önéletrajz válogatás, interjúztatás, stb)
20. Christine1979 (válaszként erre: 16. - Tina82)
2009. júl. 2. 16:07
Úúúúúúúúúhh..lehet, elküldtem volna a végén valahová....
19. Christine1979 (válaszként erre: 15. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:07

:D Az hagyján, de ezen az interjún előtte fél órát váratott a csaj minket :D

Asszisztensi meló lett volna, és akikkel voltam, azok : pályakezdő 18 éves,- sohanemdolgozott csaj volt, a másik rádiónál volt, műsorvezető, a harmadik gyárban melózott... Szóval tele volt olyanokkal, akik nem is dolgoztak irodán, kivéve engem. :S


Szerintem nálam az is a bibi sok helyen, hogy ugye, 30 vagyok, és biztos úgy gondolják, hogy hamarosan szülni fogok.


Amúgy ezt nálam MINDEN helyen megkérdezik, hogy mikor szándékszom szülni... holott (én úgy tudom) jogellenes.

18. 4ece112af0 (válaszként erre: 16. - Tina82)
2009. júl. 2. 16:06
Uhhh....:S
17. Zaya86
2009. júl. 2. 16:06

Na de most komolyan mit tehetnék/tehetnénk még azért, hogy nagyobb eséllyel jussunk munkához?

Miért van az, hogy itt is az számít ki kit ismer?!

16. Tina82 (válaszként erre: 12. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:05
Én olyanon voltam, ahol 25-en voltunk és 2 óra hosszáig tartott az hogy elmondják miről is van szó, ez egy étterem volt, ahol csupa szakképzett ember volt, és senkit nem vettek fel, ez csak egy teszt volt, hogy hányan jelentkeznek....szerintetek durva????
2009. júl. 2. 16:04
Jaja, velem is előfordult már ilyen. Totál megalázó már ez az egész. Csoportos interjúban nem értem mi a jó. Kitöltesz a tesztet, vagy egy adatlapot, elmond néhány dolgot (jobb esetben az igazat), és utána MAJD ÉRTESÍTJÜK. És mi alapján vesznek fel oda valakit? akkor minek hív be, ha még egy 5 percet sem szán rá az emberre... :S
14. Tina82
2009. júl. 2. 16:04
Én 3 hónapja keresek, 50-ig számoltam hány helyre jelentkeztem, most már azt sem tudom...2-en szóltak vissza hogy kösz, de nem....
13. Christine1979 (válaszként erre: 12. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 16:02
Ilyenen voltam már én is... tényleg nevetséges... Volt olyan kérdés, hogy arról kellett beszéljek, mi volt életem legrosszabb élménye... Most szerintetek az embertől miért kérnek olyat, hogy vadidegenek előtt beszéljen a magánéletéről? :S
2009. júl. 2. 15:59
Én ma voltam egy csoportos interjún, röhej volt... 20 embert rendeltek oda, és mint a legalja társaság lettünk volna úgy beszéltek velünk...hát köszi...
11. Zaya86 (válaszként erre: 8. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 15:59

Már Velem is előfordult és Én még azt hittem ez tuti...igaz egy pénzügyes cég volt...számomra nem lett volna álom-meló...

És az ilyenek miatt értékeli le magát az ember...

Akkor minek ígéri meg?!

10. Christine1979 (válaszként erre: 7. - 656f03db60)
2009. júl. 2. 15:58

Én komolyan odáig jutottam már, hogy csinálok egy kamu önéletrajzot... Megadom a másik telszámomat, felteszek másik képet vkiről, leveszem a felsőfokú sulimat az adatokból, meg ugye, más nevet adok meg... kíváncsi lennék, vajon engem a korom-sulim miatt nem vesznek-e fel... Mert én már EGY éve keresek, és semmi. És komolyan, nagyon kíváncsi lennék, hogy sok állásra miért nem felelek meg...


Amúgy sajnos most már nem szokás, hogy visszajelezzenek, ha nem felelsz meg.. pedig azzal, hogy leírnák, miért nem, azért segítenének picit a munkakeresőnek is.

2009. júl. 2. 15:58

Hát Nekem nincs diplomám, bár sajnos most azzal sem biztos az elhelyezjkedés.

Én pont egy vendéglátós tanfolyamot csináltam meg nemrég...és még így sem megy... :D

Ma felhívtam egymás után vagy 5 hírdetést és esküszö majdnem elsírtam Magam a végén.

Olyan hangvételű és lekezelő emberek vannak...és szörnyű és elkeserítő, hogy az emberek még a sz.rért is harcolnak egymással, mert nincs más... :_(

2009. júl. 2. 15:57
Na, igen ez tény. Én is nem egy esetben vártam a rohadék telefont, de semmi... Pedig nagyon ígérgették hogy mindenképp visszaszólnak... Sajnos ilyen világot élünk... :(
7. 656f03db60 (válaszként erre: 3. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 15:56
A legrosszabb és legsértőbb, hogy arra se méltatnak sokszor, hogy vissza szóljanak, hogy mégsem alkalmaznak.
6. Zaya86 (válaszként erre: 2. - **Rita**)
2009. júl. 2. 15:54
Tudom, és ez szörnyű! De akkor szerintetek mit kellene tennem?!
5. Christine1979 (válaszként erre: 3. - 4ece112af0)
2009. júl. 2. 15:54
Én is. Van felsőfokú képesítésem, de elmennék akár pultosnak is :)) :(
2009. júl. 2. 15:53

Szija,


én ugyan ebben a helyzetben vagyok. Fel vagyok regisztrálva egy-két oldalra, szoktam feladni én is hirdetéseket, illetve a netet is nézem minden nap.


Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sok a kamus hirdetés. Volt olyan, hogy elmentem az interjúra, - ahová jelentkeztem- és kiderült, hogy nem is az a poszt van meghirdetve, amiben dolgozni kellene (értem ez alatt, hogy pl. meg volt hirdetve egy asszisztensi munka, elég jó feltételekkel, aztán kiderült, hogy valójában telemarketing, jutalékkal...)


Munkaerő-kölcsönző cégen keresztül nem szeretnék állást, mert pár ismerősöm így talált, és nem túl jók a tapasztalataik (főleg, mert elég szép összeget leszednek a fizuból havonta jutalékként.)


Nekem volt olyan, hogy így jelentkeztem, amit leírtál, és volt olyan cég, ami vissza sem jelzett, de volt olyan, ami meg elég bunkó hangú levelet írt, hogy köszönik, de meg sem hirdettek semmit....


Elég nehéz mostanság normális állást találni...

2009. júl. 2. 15:52

Szia, nagyon a fórum téma ;)


Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok, egyszerűen lehetetlen munkát találni. Én már "lesüllyedtem" odáig, hogy akármilyen munkát elvállalnék ( mert hát ugye kell a pénz), de még sajnos így sincs.

Szerintem beadhatod, max visszajeleznek, hogy most nincs épp aktuális pozíció.

2. **Rita** (válaszként erre: 1. - Zaya86)
2009. júl. 2. 15:52
Beadhatod olyan helyre is ,de mostanság amikor mindehonnan elküldenek embereket, meg lerövidítik a havi munkaidőt szinte esélytelen :(
2009. júl. 2. 15:46

Kezdek kissé beletespedni a helyzetbe, amiben vagyok...

Február óta nincs munkám, azóta elvégeztem egy tanfolyamot, de nem akarok olyan munkát elvállani, amivel úgy érzem megaláznám Magam.

Minden nap nézem neten a hírdetéseket, már Én is feladtam 1-2 helyen, hogy munkát keresek, persze néhány ismerősömnek is szóltam, hogy ha tudnak vmt, akkor...

Szerintetek azt kellene tennem, hogy olyan helyekre is beadom az önéletrajzom, ahol pillanatnyilag nem kerenek új munkaerőt?

Vagy csak Én voltam túl naív, hogy azt hittem ilyen simán mehet?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook