Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MLM rendszerről vélemény? Akár munkatapasztalat, akár vásárlóként? fórum

MLM rendszerről vélemény? Akár munkatapasztalat, akár vásárlóként? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
246. Remoni (válaszként erre: 245. - E57e061615)
2012. máj. 15. 23:56

Nekem azért vannak kétségeim, hogy ez csak a szakértelem hiányára, avagy inkább az emberi butaságra vezethető-e vissza?

Én azt tapasztalom, hogy kevés olyan MLM-es van, aki pusztán a terméket akarja eladni. Velük nincs bajom, még meg is hallgatom, és ha elfogadja a "nem" válaszom, akkor még haverok is lehetünk.

A nagyobb baj az elvakultakkal van, akik olyan szintű agymosáson mentek keresztül, vagy értelmi képességeiknél fogva nem látják meg az összefüggéseket, hogy ezáltal kezelhetetlenné és elviselhetetlenné válnak.

Bionettel is akadtam már össze másik fórumon, ahol a kérdező a görögszénamag gyógyszerről kérdezett, ő meg kapásból dobta, hogy gyógyszert nem szedünk ,semmire sem, cukorbetegséget gyógynövénnyel gyógyítunk... Elvakultságában még azt sem vett észre, hogy a görögszénamag az gyógynövény és nem gyógyszer. Meglátta a gyógyszer szót leírva és leereszkedett a köd, onnantól jött a mantra. Ettől kiakadok. Egyébként meg igyekszem kerülni az MLM-et, de elférünk a világban mindketten azért :)

245. e57e061615 (válaszként erre: 61. - Bionet58)
2012. máj. 15. 23:45
A legnagyobb hiányossága az MLM-eseknek pont a szakértelem. Most visszaugrok megint példának okáért a Tacskóhoz. Persze, ott nincs szakértelem, de a tudatos réteg épp ezért szereti a szaküzleteket.
244. e57e061615 (válaszként erre: 242. - Remoni)
2012. máj. 15. 23:25

Ez az eKte meggyőzés művészete.


Pár éve az Avono vagy Orifalme hirdetésen az díszelgett, hogy a kiemelkedően magasan teljesítő sztár kollegina (vagy a statiszta helyette az újságpapíron). Már az első évben fél- vagy egymillió bevételt bonyolított le. Szépen hangzik, de a befektetés, ráfordítás nélkül hogy lehet megmondani, hogy jó teljesítmény-e ez? Nyilván sehogy, de van az a réteg, aki ilyen közelítő, semmitmondó értékekkel meggyőzhető.

243. e57e061615 (válaszként erre: 55. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 23:18

Ezt a nagy bolti fikázást rühellem. Talán elromlik valaminek a minősége, mert beviszik a boltba? Topkategóriás termékekkel is fel lehet szerelkezni üzletben, ha a pénzt rászánod, csak nem a Tesco leggazdaságosabbat kell mindenből megvenni. Az Aston Martin sem lesz gagyi azért, mert "csak" szalonban lehet megvenni, és nem egy üzletkötő jön házhoz kuncsorogni.


Korábban írta bionet, hogy az is milyen jó, hogy nem kerül a kereskedőhöz a haszon. Akármilyen cafrangos titulust is találnak ki magunknak az MLM-esek, aki a terméket megveszi, és továbbadja, az a kereskedő. Ő is szemét kereskedővé válik, mert az ő hasznát is meg kell a végfelhasználónak fizetni. Ez a kis csavar igazából arra jó, hogy a gyártó nagyobb haszonnal tudja eladni, meg az értékesítőnek és a vevőnek is lehet mondani valamit, hogy miért jó ez neki. Meg persze ezek a mélyen tisztelt értékesítők ugye elég ritkán adóznak. Persze nagy részére legyintek. Bánom is én, hogy kiskunbüdösbütykösi Terike pár ezer forintot össze tud szedni így magának havonta. Viszont ne állítsuk már piedesztára ezt a viselkedést!


Különben Zepterrel régen foglalkozott egy rokonom. Ő is azt mondja, hogy tényleg jó minőség, ő is használja azóta is, csak a háta leszakadt szó szerint, mire eladott pár készletet, és a kis haszonnak sok az időráfordítása.

A 15 évtől annyira nem kell elájulni, jó 30 éves sütő tálam, fazekam, kb. 25 éves jénaim meg kb. ugyanennyi idős kuktám is van, és amikor ezek kijöttek a boltból, akkor nálunk még elég gyéren volt MLM.

242. Remoni
2012. máj. 15. 22:48

Ha a fiad autoimmun beteg, akkor illene tudnod, hogy azt ember és így orvos sem okozhatja. Egyáltalán tudod mi ez a betegség?


A félretett gyerek hazugság, hova tették félre? Hova lehet egy gyereket félre tenni egy szülőszobán? Egyebekben osztom timycat véleményét. A kisbabáLYa azért visz mindent.


Mindenkivel közlik a betegsége eredményét, ma már nem lehet titkolni semmit sem, kivéve, ha valaki cselekvőképességet kizáró gondnokság, vagy korlátozó gondnokság alatt van. Ha a nagynéni bármelyik kategóriában volt ezek közül, hogy lehetett felelősségteljesen egyedül elengedni? Mi a bizonyíték arra, hogy a hír nélkül nem kapott-e volna ugyanúgy infarktust?


Thrombopeniaból (így írják) hogy lesz leukémia? Komolyan érdekelne, ha leírnád... Ja, hogy majdnem.. Hogy lehet "majdnem" leukémiásnak lenni? Mit kel tennie az orvosnak, hogy ezt előidézze?


A lányod fejműtéte pedig egy újabb lufi, minden konkrétum hiányzik belőle.


Inkább ne folytasd, az egész amit leírtál korrelál az eddigi hozzászólásaiddal.


Mondjuk a kisbabálya üti a frentsizét.

241. timycat (válaszként erre: 240. - Bionet58)
2012. máj. 15. 22:32

Autoimmun betegséget nem tud orvos okozni

a félretett babát, talán ott is kellett volna hagyni, tényleg életképtelen, az már hab a tortán hogy 29 éve szorul másokra, mert aztán mégis csak életben tartoták, erőszakkal. A hírrel szívinfarktust okozó orvos esete is igen érdekes, pláne hogy a betegnek joga van tudni az állapotáról, végstádiumos gyerekek előtt szoktak csak "titkolózni".

Tüdőgyulladásból leukémia is furán hangzik. Az előfordul, hogy tüdőgyulladásos betegnél nézik be a leukémiát vagy fordítva... de nem sűrűn idézik elő az orvosok.

240. bionet58 (válaszként erre: 228. - Timycat)
2012. máj. 15. 22:22

Ez igaz, énnekem és a családomnak sok jutott.

Hatévesen majdnem fél árván maradtam. Édesanyámnak öt vagy hat orvos mondta azt, hogy az a baja, hogy nincs eleget levegőn, és keveset mozog, magyarul szimulál. Majdnem meghalt sárgaságban, amit vérátömlesztéskor kapott.


A szerelmem berepülő pilóta volt a katonaságnál, lezuhant, és az orvos aki pedig a helyszínre volt kivezényelve, előbb befejezte a falatozást, és csak utána ment segíteni, későn.


Unokatestvéremék kisbabályát félre tették, amikor megszületett, mondván, hogy életképtelen. Órákkal később az akkor érkező gyerek orvos vette észre, hogy él, és segített rajta. Azóta nem ül, etetni kel, élő halott,29. évesen pelenkázzák, és a többi.


A fiam, orvosok miatt lett autóimmun beteg, és volt olyan orvos aki alkatinak vélte, az egyik kórházban pedig több mint majdnem 8. évre találták meg véletlen a leletét. Az tény, hogy van Budapesten egy csodálatos gyerekkórház, a fradi pálya közelében. Az orvosi ellenpéldám az, és a személyzete.


Mellesleg ezt tanítják az egyetemeken amit tanítanak. Tudom, hogy sok természetgyógyász sem jó, őket is egykaptafára képzik. Azok a jók, akik maguk is kutatnak, és úgy gyógyítanak, kevés van belőlük.


Továbbmegyek a fogadott lányom nagynénje, daganatos volt, igen jól érezte magát, a kissebb szédülésektől eltekintve. Mindig a menye kísérte a kontrrolokra, egyszer nem ment vele, mert nem tudott. Az az orvos, aki tudta, azt, hogy nem tudja pontosan a betegségét, közölte vele. Szívinfarktust kapott, és meghalt.


A mi körzeti orvosunk a második gyerek születése után teljesen megváltozott, hibát hibára halmoz, halálos esetek voltak.


A fiam tüdőgyulladását úgy félre kezelte az ügyeletes orvos, hogy az egyébként trombophéniás fiatalember majdnem leukémiás lett. Komoly vizsgálat volt, az orvos megúszta, mivel a srác is. Mellesleg a korház indította a vizsgálatot.


A lányom fejműtéte előtt is hibázott a körzeti orvos és a másnap őt helyettesítő mentős orvos. Később betegek előtt mondta a lányomnak, hogy majdnem az állásukba került mind a kettőjüknek az Ő esete. Számtalan beteg hagyta ott ezt a doktornőt, és ha ez a mentős ügyel kerülik.


A városban ahol 40. évig éltem, mentősök látják el az ügyeletet. Többen vagyunk akik egy fiatal orvosnőt dícsérhetünk, pedig elég sok orvos váltja egymást az ügyeletben.

És még nincs vége.

239. 6b006fc769 (válaszként erre: 224. - Bionet58)
2012. máj. 15. 21:25

Na mesélj. Konkrét adatokkal. Különben csak szimplán rossz hírét kelted egy rétegnek hiteltelenül.

És ne haragudj, de a teljes társadalom érdeke az egészségügyi dolgozók rendes megfizetése és a paraszolvencia kiiktatása, kivezetése (na meg a sarlatánok kiiktatás is)

A keleti gyógymódokkal kapcsolatban meg javaslom nézz meg egy-két részt a "sámándoktor meggyógyít" sorozatból. Én nem akarok pl. tehénvizeletet inni a gyógyulásért...

238. 06718ca650 (válaszként erre: 237. - Remoni)
2012. máj. 15. 21:21
én olyat is ismertem aki ment az utcán és megállt a szíve. ki tudja kinek mi jut.
237. Remoni (válaszként erre: 224. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:25

Én pedig rengetegről tudok, akiket a természetgyógyászok öltek meg.


Megint puffogtatsz.

Nem válaszolsz a konkrét kérdéseimre.


Miért nem?

236. Remoni (válaszként erre: 227. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 20:23
És azt tudod-e, hogy miért mondta le kétszer is?
235. 8e9170fe09 (válaszként erre: 214. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:11
Jaj...
2012. máj. 15. 20:08
bocs a hibákért...
2012. máj. 15. 20:08
elcsodálkoztam mikor a nőgyógyászaton kérdezték hogy mennyit kell vinni a dokinak. egy rákszűrésért... mondtam hogy én nem szoktam adni. csak nlztek rám bambán...
232. 06718ca650 (válaszként erre: 224. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:07
nem tudhatos ki miért hal meg.
231. 06718ca650 (válaszként erre: 226. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:06
kell? nem kell. legalábbis én nem fogok ha nem tehetem meg, mit fog tenni ezért az orvos kinyír?
230. 06718ca650 (válaszként erre: 226. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:05
látom neked ez eszedbe sem jut hogy nem a dokiról jutott eszembe a lincselés. :D
229. 8e9170fe09 (válaszként erre: 213. - F64f0d9a69)
2012. máj. 15. 20:05
Egyetértek.
228. timycat (válaszként erre: 224. - Bionet58)
2012. máj. 15. 20:03

Akkor tartsd magad távol az orvosoktól! Mit vársz hogy viszonyuljanak ők hozzád, ha te ilyen véleménnyel vagy róluk?


Mint írtam már korábban minden szakmának megvan a férgese. Ne általánosíts!

227. Gavrilo1 (válaszként erre: 226. - Bionet58)
2012. máj. 15. 19:59
A TB -re végzett szívműtétért 400 ezret kért az orvos, és még le is mondta 2szer, Elnézést az offért.
226. bionet58 (válaszként erre: 222. - 06718ca650)
2012. máj. 15. 19:57
OH ne mond. A mérnöknek és még sorolhatnám hány hivatásnak és hány szakmának nincs. Régen tényleg akkor adott az ember az orvosnak, ha meg volt elégedve vele, és tudott. Ma már tarifák vannak. Ha tudod ha nem fizetned kell.
2012. máj. 15. 19:55
Nagyon sok orvos van aki nem csak a nyugati orvoslást alkalmazza és saját bevallása szerint meg kellet saját magával küzdenie, hogy a bele sulykolt dolgokat felül merje vizsgálni és másképp is gyógyítani!
224. bionet58 (válaszként erre: 223. - Remoni)
2012. máj. 15. 19:54
Tudok egy jónéhány emberről, akinek azért kellett meghalnia mert nem volt hálára pénze.
223. Remoni (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. máj. 15. 19:33

"...És még akkor az államtól is követelőznek..."


Ez a mondatod pedig egyszerűen gusztustalan. Vagy irigy vagy.

Az én párom orvos. Elmeséljem mennyit dolgozik? És mennyi pénzért? És én mennyit látom? Milyen nálunk egy családi program? Amikor megcsörren a telefonja összeugrik a gyomrom, mert lőttek minden tervnek, az együtt töltött időnek?

Azt hiszed a paraszolvencia csak annak megalázó, aki adja? Hát nem. Lehetne másképp is, csak ahhoz ezeket a szemléleteket ki kellene irtani. Addig nem marad más csak a külföld. Téged meg nem lesz aki kezeljen, ha majd igazán beteg leszel és a gyógynövények sem fognak segíteni.

222. 06718ca650 (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. máj. 15. 19:26
ilyenért meg is lincselnék. :)
221. Remoni (válaszként erre: 218. - Bionet58)
2012. máj. 15. 19:24
Ez urban legend. Már ha tudod, hogy mi az...
220. Remoni (válaszként erre: 216. - Bionet28)
2012. máj. 15. 19:24
Én meg olyat láttam a saját szememmel, hogy az orvos segített annak, akit a természetgyógyász a halál szélére juttatott. Meggyógyította.
219. Remoni (válaszként erre: 214. - Bionet58)
2012. máj. 15. 19:21

Megint üres lufikat puffogtatsz tények nélkül.

Mit ad a NASA? Élelmet? Gyógyszert? Gyógynövényt? Pofont?

Milyen vizsgálati módszer? Mit vizsgálnak? A földet? A levegőt? Az asztronautát? Ukrajna elég nagy ország.. ki használja? Pontosan hol? Mire? Miért?

Az ukrán orvosok azok olyanok, mint a brit tudósok?

A gyógyításban nincs idő, pláne nem a rákban. Még mindig azt kívánom neked, hogy soha ne tudd meg, hogy van-e idő kísérletezgetni a beteggel, mert azt sarlatánságnak hívják. Valamikor a középkorban volt népszerű ez a szemlélet, ne ragadjunk meg ott, mert akkor jön a pestis is újra...


"Lám lehet így is gyógyítani" Tényleg, max. a beteg időközben beledöglik.


És még mindig nem válaszoltál a 184-es hsz-ban feltett kérdéseimre konkrétan. Nem tudsz?

2012. máj. 15. 18:30

Ezt azért teszem ide, mert sajnos idáig jutott az orvostársadalom. Más szakmákban azért ez nincs. És még akkor az államtól is követelőznek.


"Egy somogyi kórház szülészetén történt, ismerősöm is a kórteremben lábadozott a szülés után, szem- és fültanúja volt az esetnek, ő mesélte. Népes, jól öltözött kisvárosi cigánycsalád jött a kismamáért és a babáért a 4 ágyas kórterembe, hogy hazavigyék. A szülést levezető orvos is hamar előkerült - a szülés óta nem látták a szobában - és kezeit dörzsölve ott tüsténkedett a család körül, hogy ugye minden rendben volt, ugye, jó volt az ellátás, ugyebár, khm, meg hasonlók. Ekkor előlépett a családfő és nagy tisztelettel rövid mondókába fogott: egyszerű szavakkal megköszönte az orvos munkáját és átadott neki egy hatalmas díszdoboz desszertet. Az orvos átvette a dobozt, de képtelen volt eltitkolni csalódottságát és kézfogás helyett lekezelően kicsattant: - Jóember ilyenkor nem desszertet szoktak adni a szülésznek! Nagy csend lett. Aztán a férfi csendben megkérdezte: - Bocsánat, hanem mit? - Aki elégedett a munkánkkal, az borítékot ad, kérem szépen! Hagyományosan ez illik. Maguk nem hallottak még erről? Pedig van maguknál szaporulat szép számban! - Bocsánat, ne haragudjon doktor úr és mennyit szoktak adni a népek? - Hát. . . 30-40. 000 forintot. - Értem, elnézést kérek, tudatlan vagyok, de megoldjuk azonnal, engedelmével visszakérném a desszertet. Kivette az orvos kezéből a dobozt, felnyitotta és kivett belőle egy köteg 20ezres, majd 2 darabot átadott a kővé vált orvosnak, akin látszott, hogy a rosszullét kerülgeti. A többit zsebre vágta és a család kivonult a kórteremből. A többi kismama a takaró alá menekült, mert majd megfulladtak a röhögéstől. "

.


//Ezt mussz vótt elhoznom ....és megosztani....//

egy bizonyos hölgy (Kőszegi M.) honlapjáról van:)

217. bionet58 (válaszként erre: 190. - Mazsinka)
2012. máj. 15. 18:24
Egyre többen járnak így kishazánkba. Pedig mennyivel jobb, ha az ember második lábnak tekinti, van ideje a munkája mellett megtanulni ezt a szakmát, és amikor már annyit, vagy többet keres a polgár az MLM - mel, akkor ráér azon agyalni, hogy otthagyja - e az állását, vagy két lábon áll.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook