Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az MLM rendszerről? fórum

Mi a véleményetek az MLM rendszerről? (beszélgetős fórum)


21. l.luiselotte (válaszként erre: 18. - Selena78)
2019. ápr. 12. 08:23
elhiszem, hogy meg vagy az MLM-s cuccoddal elégedve, de én is azzal - maximálisan - amit ezer éve használok. Le nem cserélném semmi pénzért.Bennünket is zaklatnak AMWAYs-s ügynökök, de az árdifferenciáról - no comment.
20. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Agi_15)
2019. ápr. 12. 08:12

Kapcsolati tőke felemésztése = így igaz.

Amikor leomlott a kerítés, és bejött a sokféle piramis, persze az ismerőseit kezdi mindenki befűzni... egy idő után azt vettem észre, hogy az ismerőseim ahogy megláttak az utcán, gyorsan átmentek a tulsó oldalra.

Ennyire képes megfosztani minket egy ilyen jellegű munka a barátoktól. Nekem nem érte meg, gyorsan abba is hagytam.

19. agi_15
2019. ápr. 11. 17:20

Nekem ezekkel az a problémám, hogy felemészti az ember kapcsolati tőkéjét, ami a legeslegnagyobb kincs, nagyobb, mint bármilyen vagyon!

Egyrészt, aki értékesítőként van a képletben, az alapján fogja megítélni a barátokat, rokonokat, munkatársakat, szomszédot, hogy hajlandó volt-e vásárolni tőle. Ha nem, akkor onnantól oda a barátság.

Másrészt aki meg a túloldalon van, egyetlen épkézláb beszélgetést nem tud onnantól kezdve folytatni az illetővel, mert minden problémára, elejtett kósza félmondatra lesz egy terméke, ami pont mindenre IS jó.


Hogy a termékek jók, azt nem vitatom. De hogy üzletet bérelni és egy szakképzett eladót alkalmazni nem kerülne annyiba, mint a komplett piramist üzemeltetni jutalékostól, abban én szinte biztos vagyok.

18. selena78 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2019. ápr. 11. 15:00

"Különben minden termékből megvan a megszokott minőségú megfelelő áru márka, nincs is szükség MLM-re"


Fene tudja, nekem az egyik MLM-es termékből van olyan, amit nem tudok helyettesíteni mással. Húsz éve használom, nincs jobb. Ugyanolyan sem.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Doemoetoeri)
2019. ápr. 11. 12:57

Ezeknek a cégeknek nemigen lehet utánanézni.

Esetleg külföldi oldalakon, ahol régebb óta veszik komolyabban a fogyasztóvédelmet, és az emberek óvatosabbak.

2019. ápr. 11. 12:11

Igen, a tukmálós piócás stratégia nekem se tetszik, de azok az emberek nem is nagyon sikeresek...Olyannal nem találkoztatok, aki csak elmeseli, mit csinál és csak rákérdez, hogy van-e kedvetek? Ha nincs, akkor ennyi. :)

Ha meg valaki veszi a fáradtságot, hogy jobban utána néz az adott cégnek, és átlátja, hogy működik a rendszere, és nem tukmálással veszik be a tagok az embereket, hanem csak meséléssel, és mindenki maga dönti el, hogy belép e vagy sem? Ez sokkal jobb, csak hat tenyleg sok az erőszakos és etikátlan.. Azok az önző emberek..:) Olyannal én se foglalkoznék.

2019. ápr. 11. 08:36

Munkahelyi közösségben összejött egy jó kis csapat. Jókat kacagtunk, ettünk, munka után is találkoztunk. Beszéltünk mindenről, mindenki problémájában próbáltunk segíteni.

Az egyik csaj névnapi bulira hívott minket, pénteken délután, meló után. Távolsági busszal tudtunk menni hozzá, és feltűnt, hogy a tágabb értelemben vett cégen belül több más embert is meghívott, nem csak a mi kis csipet-csapatunkat. Odaállítottunk hát vagy 10-12-en a házához, ahol tárt karokkal, bőséges enni- és innivalóval vártak minket. Mindenki átadta az ajándékát (sokat mászkáltam a személyes ajándékom után, emlékszem).

Aztán az ünnepelt kiment a konyhába, mi ott ültünk, és akkor visszajött, tolt egy kis zsúrkocsit.

És elkezdte a tupperváre bemutatót.

Néztünk, mint Rozi a moziban.

Kis naiv voltam még, és komolyan csalódtam, mert én tényleg egy névnapi buliba mentem, egy szóval sem mondta, hogy termékbemutatóval köti egybe. Mert, ha mondja, elfogadom, jóvanaz, neked is meg kell élned valamiből, de így úgy éreztem átvágott. Pedig csak a lehetőséget kereste, hogy minél több embernek megmutassa, milyen übefaca palacsintát lehet rittyenteni a shakerrel, meg madártejet, meg berakom-kiveszem, fagyó-mikro, stbstb.

Köszönöm, nem.

2019. ápr. 11. 07:01

Engem vállalkozó koromban sokan próbáltak befűzni, hogy beszéljem rá az ügyfeleimet, hogy vásároljanak ill. lépjenek be.

Ettől már csak az volt a gyomorforgatóbb, amikor elkeseredett anyukák szinte sirva könyörögtek, hogy a gyerek tanárja benne van a rendszerben, vásároljak már valamit v lépjek be. Volt olyan hogy az orvos volt az MLM-s és a beteget hivta fel a vásárlásra.Az utóbbi két eset szvsz már nemhogy az etika határát surolja hanem egyenesen etikátlan.


Különben minden termékből megvan a megszokott minőségú megfelelő áru márka, nincs is szükség MLM-re

13. Amaunet (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. ápr. 11. 06:45
Hasonlóan a férjedhez, én is végighallgatok minden ilyen "szövegelőt", azokat is akik a bibliát terjesztik.:)
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Simple)
2019. ápr. 10. 19:11

Látod?

Én nem tukmálom,de ha ismerős rendel nem katalógus áron adom,hanem ahogy én megkapom.

Használom a termékeket,nyilván nem ok nélkül,de nem ragadok senkire,hogy rendeljen..na persze nekem már csak az megéri hogy magamnak olcsóbban jutok hozzá,szóval letojom rendelnek.v.sem..gondolom azért csinálom igy mert ez sem az én területem pénzkeresés szemponjából .

2019. ápr. 10. 19:09

A világ legjobb értékesítési rendszere. Nem a rendszerben van a hiba, amiért az emberek nem képesek megérteni a lényegét.


Vásárolok néhány helyről, egyiket sem szervezem. Viszont mindig, minden termékről kristálytiszta információt kapok, ha nem vagyok elégedett, visszaadhatom.

2019. ápr. 10. 19:01
Én találkoztam olyannal is, hogy még az sem volt egyértelmű, mit kell(ene) eladni.
2019. ápr. 10. 18:32
Az én személyes kedvencem, amikor azzal a szöveggel akartak beszervezni, h XY olyan jól keresett ezzel, hogy pszichológusi segítség kellett neki feldolgozni a hirtelen jött óriási vagyont. :D
8. simple (válaszként erre: 1. - Doemoetoeri)
2019. ápr. 10. 18:14
Szerintem borzasztó. Jó pár ismerősömmel szakítottam meg emiatt a kapcsolatot, mert mindenféle szart rám akartak tukmálni állandóan. Nem tudtak ettől elvonatkoztatni, én meg nehezen viseltem, hogy belőlem akarnak pénzt keresni.
2019. ápr. 10. 18:12
Nem érdekel. Ha valaki felhív, vagy elkezdi mesélni, már le is állítom. Akkor én még rendes vagyok, mert férjem hagyja végigmondani, utána állítja le :)
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Doemoetoeri)
2019. ápr. 10. 17:31

Nem konkrét céggel van bajom, hanem az eljárással.


Láttam pár éve egy biztosító oktatóanyagát, az is nem kevéssé alászervezős volt, de ráadásul azzal is kezdődött, hogy írj listát a volt iskolatársaidról, ismerőseidről. Nekem az ilyenhez gyomor kellene.

2019. ápr. 10. 16:58

Cegeket nem neveznek meg.. :)

Az teny, hogy jól kell kommunikalni, meg sok helyen atvernek. De ha van olyan ceg, ami világ híres és szép célja is van? Olyanokkal szemben is szkeptikusak vagytok? Jót és rosszat is hallottam. :D

2019. ápr. 10. 16:52
Engem próbáltak ilyenbe bevonni. Én azt szűrtem le ebből, hogy senkinek nem tudnék lyukat beszélni a hasába, nagyjából követhetetlen dolgokat állítva, és nincs az az ígéret, amiért én a barátaimat ilyenekkel zaklatnám.
2019. ápr. 10. 16:46
Próbálkoztam, de ez nem nekem való. Itt nagy dumásnak kell lenni, sivatagban homokot eladni ... Nem az én világom. Aki ilyen habitusú, az persze sikeres benne.
2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Doemoetoeri)
2019. ápr. 10. 16:38

Szia

Csinálok ezt azt,megélni én nem tudok belőle,nem keresek annyit.

Igazán az elején éri meg belépni,jó csapatot összeszedni,de ugye ez is mind lutri...vagy bejön,vagy nem .

2019. ápr. 10. 16:07

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, ki mennyire ismeri az ilyen rendszereket, dolgozott-e bennük, és mik a tapasztalatok. Él valaki ebből? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook