Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélményetek az új "bababarát" rendszerről? fórum

Mi a vélményetek az új "bababarát" rendszerről? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Cippora (válaszként erre: 55. - Cae9f2c8c5)
2012. máj. 31. 14:53

Köszönöm szépen :)


Lehet tagadni az igaz,de tényleg elég csak interneten olvasgatni,tényleg sok nő van aki a mellét féltve nem szoptat,vagy azt akarja,hogy jobban aludjon a gyerek,esetleg könnyebben ki tudjon mozdulni,de nagyon sokan tényleg vért izzadnak azért a pár csepp anyatejért!


Gratulálok a kisfiadhoz!Tényleg szép súlyban van :)

55. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 54. - Cippora)
2012. máj. 31. 14:37

Sok sikert kívánok tiszta szívemből.


Nem azt írtam, hogy mindenki az, de mivel sokadik gyerekemet nevelgetem, ezért nagyon sok szülővel találkoztam már és tényleg nagyon sokan vannak, akik emiatt tápszereznek.


Olvastam olyat is már, hogy mi, akik szoptatunk, süllyedjünk el, mert csak frusztráljuk azokat, akik nem teszik és amúgy is, minek kell ezt ennyire felfújni? Mikor válaszoltam, hogy talán nem lehanyagolható az anyatej összetétele, akkor még én voltam a hülye, hogy a tápszer jobb. Nem szeretem azokat, akik okosabbnak hiszik magukat a természetnél.


(ui.: nemrég ment el a védőnőnk és lemérték kisfiam. Már visszanyerte születési súlyát így 5 naposan, ismét 4300 gramm. És csak szoptatás van.)

54. Cippora (válaszként erre: 49. - Cae9f2c8c5)
2012. máj. 31. 13:11

Én mint tápszeres anyuka válaszolnék:


Én a terhességem alatt bevallom egyetlen egy szoptatással kapcsolatos cikket sem olvastam.Mint ahogy írtad,hogy a terhesség,a szoptatás természetes,én azt is gondoltam,hogy igen,az!Szülök,szoptatok,pont!Aztán szültem,és nem ment a szoptatás.


Több ismerőssel,barátnővel akik sokáig szoptatnak,szoptattak kezdtem el mostanában beszélgetni hogy vajon miért nem sikerült.Mert azt mondják a nők csupán 5%-a nem tud,ennek ellenére mégis rengetegen nem szoptatnak.Nos a barátnők véleménye az,hogy valószínüleg valamin elcsúszott a dolog (információhiány,segítségkérés meg nem kapása,vagy nem kérése,stressz) Második babánál már vannak ötleteim mit fogok másképp csinálni!Ha nem jön össze,akkor nem,én nem érzem katasztrófának a tápszert sem!Ennek ellenére én nem tartom magam lustának,és nem azért nem szoptattam mert jobban akartam aludni,vagy könnyebb volt a tápszert elkészíteni,esetleg féltettem a mellemet.Ezt ki is kérném magamnak ha bárki ezzel gyanúsítana.


Mondjuk hozzáteszem,hogy én igenis sokat ittam,és mindig cicin volt a lányom (nem is volt más választásom különben ordított)


(egyébként nem értem miért kell túlreagálni azt,hogy tápszert készít az ember, babavíz,ásványvíz be a mikróba 1-perc,3-4-5-6 mérőkanál,összeráz,nekem az egész 3 perc max,nem üvöltötte soha lilára magát a gyerekem...)

53. Derya (válaszként erre: 49. - Cae9f2c8c5)
2012. máj. 31. 10:50
így van, jól összefoglaltad. :-)
52. Derya (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2012. máj. 31. 10:43
én abszolút egyetértek, de nem tudom, hogy ez tényleg így van-e... :-(
51. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 50. - Kangaroo Island)
2012. máj. 31. 10:25

Miért magyarázkodsz?


sak miattad nem fogom azt írni, hogy bocs, tévedtem. Nagyon sokan emiatt tápszereznek, mert egész egyszerűen lusták, meg féltik a mellüket (pont ma futottam bele egy ilyen fórumban, azt hittem rosszul látok), és nem akarnak óránként ciciztetni fél órákat.


Mást is írtam, érdekes, hogy az fel sem tűnt. Nehezen bírom, mikor valaki csak egy-egy mondatot ragad ki az egészből és arra harap.


Amúgy egyszer én is tápszereztem a fiamat, mikor végleg elapadt a tejem pár hónapos korában. A legnagyobbom, és nem volt megterhelő, úgyhogy nem ismerem ezt a fajta szenvedést.

50. Kangaroo Island (válaszként erre: 49. - Cae9f2c8c5)
2012. máj. 31. 10:21

"vannak olyanok, akik azért akarnak tápszert, mert így többet tudnak pihenni"


Tudod milyen nagy pihenés volt hajnalban vizet melegíteni, forralni, ha meleg lett hűteni, stb...közben meg a gyerek üvölt...tényleg nem lett volna egyszerűbb megfogni, cicire rakni és feküdni tovább.

Nekem nem a lustaság miatt kellett tápszert adni, sok mindent megadtam volna, hogy mobil tejcsárda legyek. Tudod mekkora stressz úgy elmenni, hogy termoszban a meleg víz, külön a por, mert ugye frissen jó a tápszer, azon izgulni, hogy meleg lesz-e, ha meleg akkor ahova megyünk van-e babavíz, hogy hűteni tudjam, ha nincs, akkor elegendő idő lesz-e lehűteni, stb...

49. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2012. máj. 31. 10:13

Az én véleményem az, hogy ez így természetes.

Nem csak a terhességet kell venni természetes állapotnak, nem csak a szülést kell megtervezni és minél hangulatosabbá, természetközelivé tenni, hanem a szoptatást is.

Leginkább a szoptatást.


Annyiféle anyag van fenn a neten, nem hiszem el, hogy vannak még kismamák, akik nem képesek utána olvasni. NEM KRITIZÁLOK SENKIT! Csak nekem ez fura!


Úgy vagyunk kitalálva, hogy a baba 2-3 napra elegendő tartalékkal jön a világra. Ez pont az az idő, amíg megindul a tej, de azt sem adják oda csak úgy!

Ha kell, akkor óránként kell cicire rakni és nagyon sokat kell inni. Rengeteget. És sok kismama erre tojik.

A baba gyomra születéskor akkora, hogy a 2-3 csepp kolosztrum, ami addig van, míg be nem lövell a mell, pont elég adag, ráadásul óriási mennyiségnek felel meg tápérték szerint.


Mondom, helyeslem. Kár, hogy egyedül érzem magam vele.

Ráadásul sokan lusták. Nem mindenki, mert van, aki kezdő és még bele kell jönnie, azért nem sikeredik, de gyakorlásra pont erre való az első 2-3 nap, amíg nem élet-halál a cicizés.

De mondom, vannak olyanok, akik azért akarnak tápszert, mert így többet tudnak pihenni.

Én fekve szoptatok. Múlt hét pénteken szültem, kb 3. nap jött meg a tejem, de a kicsi állandóan mellettem volt és ha kellett akkor non-stop rajtam lógott.

1. újszülött. Kell neki az anyai érintés, ölelés, bőrkontaktus, hisz ehhez volt hozzászokva 9 hónapig.

2. nekem is jó, mert minden szopinál összehúzódik a méhem és hamarabb regenerálódok.

3. mindekttőnknek jó, mert hamarabb beindul a tej.

48. aeb0378846 (válaszként erre: 37. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 31. 09:06
Jaj olyan vagyő RENDESEN SZOPAT, MÁSOKAT. Hogy gyereket hogy kell arról gőze nincs csak véleménye, de az meg nem érdekes:)))))))
2012. máj. 31. 07:41

Hát ez nehéz kérdés!

Addig bababarát, amíg a baba is jól érzi magát tőle! A tápszer totális elutasítását kicsit túlzásnak tartom. Persze először ha muszáj víz, utána ha nem elég akkor szerintem nem gáz, ha kap egy kis tápszert. Persze azért nem szabad feladni a szoptatást, de nem mindenáron kell megvárni, amíg besárgul vagy leesik a cukra. Mondjuk kiszáradni biztos nem hagynák!

46. Ági05 (válaszként erre: 33. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 21:59
Sajnos nem butaság.Több ilyen babáról tudok,akik azért kerültek nálunk a gyerekkórházba a kiszáradás tüneteivel,mert nem kaptak semmilyen pótlást,az anyukának pedig nem volt teje.
45. malkata (válaszként erre: 44. - 37403e3af4)
2012. máj. 30. 21:39
Cukros víz mellett is olyan sárga lett, hogy repetáztunk kék fényből, tudom, nem nagy dolog, de ott kellett hagynom a torka szakadtából üvöltő, lekötözött szemű gyereket az inkubátorban, bőgtem a folyosón:S Lehet ha inkább az anyatejet issza akkor nem lesz ilyen durván sárga.
2012. máj. 30. 20:33
Én a víz mellett voksolok, sőt, a cukros víz mellett is, bár ne adjanak neki annyit, hogy utána esetleg ne fogadja el a tejet, de ahhoz, hogy a vércukor és a folyadék szint rendben legyen, szerintem kell, ha nincs anyatej.
2012. máj. 30. 19:59
Nem értek egyet vele,nekem a 3.napon lett valamicske tejem,addig ordított a gyerekem megállás nélkül,és nem adtak neki tápszert,pedig kértem,hogy adjanak.Mire lett valamicske tej (a szoptatási tanácsadó tudott kipréselni három cseppet)addigra besárgult,elvitték tőlem,kék fény alá,3 óránként hozták,hogy szoptassam,de annyira aluszékony volt,hogy nem kelt fel,nem tudtam szoptatni,senki nem segített,elkezdett csökkenni a súlya....talán mindezt megúszhattuk volna,ha adnak neki tápszert!
42. igazság hol vagy? (válaszként erre: 30. - Papp Szilvia)
2012. máj. 30. 19:34
Újszülött osztályon nem szoktak tápot adni az újszülötteknek!Ha szükséges,akkor tápszert adnak!Régen és most is tápot az állatok kaptak-kapnak.
41. 25d4b44717 (válaszként erre: 40. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 18:50
Felejts el!
40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 38. - 25d4b44717)
2012. máj. 30. 18:48
Marika,hiányzik a figyelem??Amúgy ne offoljuk szét ezt az amúgy érdekes fórumot!
39. 25d4b44717 (válaszként erre: 36. - Kangaroo Island)
2012. máj. 30. 18:44
A kérdést szoktam olvasni.
2012. máj. 30. 18:43
Te sose nyughatsz tőlem?mikor veszed észre magad,géza ?
37. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 36. - Kangaroo Island)
2012. máj. 30. 18:10
Hagyd.Gőze nincs.
36. Kangaroo Island (válaszként erre: 35. - 25d4b44717)
2012. máj. 30. 18:05
te miről beszélsz?
35. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2012. máj. 30. 17:58

Ez is olyan kamu,mint a családbarát!

Sajna még mindíg túlsokan dőlnek be nekik.

Nállam már az első 4 évükkori nullacsaládipótlék emelése megmutatta az igazi arcukat: -((

2012. máj. 30. 17:29
Nekem sem kaptak semmi mást a gyerekek a kórházban..De ha nem lett volna tejem én nem hagytam volna hogy napokig ne kapjon semmit.
33. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 31. - 37403e3af4)
2012. máj. 30. 17:24
Nyilván nem hagynának egyetlen babát sem eljutni a kiszáradásig!Ez butaság!
2012. máj. 30. 17:24

jah és vagy 7en segítettek neki 24órán belül szoptatni! szólt és jöttek egyből hozzá!

kellemes csalódás:)

2012. máj. 30. 17:24
Az én véleményem az, hogy ha nincs tej, akkor igenis adjanak nekik vizet, akár cukrosat, vagy fiziológiásat, mindegy, de ne legyen az a szegény kisbaba kitéve a kiszáradás és szomjazás veszélyeinek, a születés is elég megterhelő volt neki :)
2012. máj. 30. 17:23

én épp ma jöttem haza a fiammal..nekem sok tejem van, de a szobatársnak nem indult be, 24óra eltelt, és kapott a fia tápot de csak keveset mondván egyen/ne száradjon ki, de ne lakjon jól...anyuka meg szoptasson 1.5óránként...

nem indult meg a teje 3.napra sem...bár nem is csodálkozom,de ez már nem ide tartozik...

cukros lötyöt nem kapott senki, de két éve ugyanitt pl azt adtak elsőre nem tápot...bár nekünk akkor se kellett, de láttam...

29. malkata (válaszként erre: 25. - 37403e3af4)
2012. máj. 30. 17:22
Azért hozzátenném, hogy én is a cukrosvíz ellen vagyok, következő babánál nem fogom engedni, hogy azzal teletömjék. Annyit kapott, hogy a lefejt tejet a mosdóba öntöttem, nem kellett neki.
28. Timicicaanyuka (válaszként erre: 24. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 17:22
Én is szoptattam már a szülés napján:)
27. 37403e3af4 (válaszként erre: 24. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 17:22
Ez nagyon jó :))) Tényleg szerencsés voltál, sajnos elég sok ellenpéldát hallottam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook